بوتاکس تهران

آنچه در این مطلب می‌خوانید

بوتاکس تهران

بوتاکس تهران یک داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده است  که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می‌شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های متحرک صورت، حرکت عضلات است. با تزریق بوتاکس  خطوط صورت هم محو می‌شوند.

 

 

 

بوتاکس تهران

 

 

 

تزریق بوتاکس از جمله روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی پوست محسوب می شود.این روش  به عنوان روشی ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ظریف وهمچنین چین و چروک‌های اطراف چشم بیشترین کاربرد را دارد. البته برای رفع خطوط بقیه‌ی بخش‌های صورت مثل خط اخم یا خطوط افقی پیشانی هم می‌توان از آن استفاده کرد.

 

کاربرد بوتاکس

تزریق بوتاکس در حال حاضر پرطرفدارترین و پرکاربردترین عمل غیرجراحی زیبایی محسوب می‌شود. بوتاکس پروتئین پیچیده‌ای است که باکتری به نام کلستریدیوم آن را ترشح می‌کند. گونه استریل و خالص این فراورده برای تزریق و استفاده در پزشکی آماده می‌شود.

 

 

جوانسازی لب و گونه گذاری یا برجسته کردن گونه، لیفت یا کشیدن پوست و بزرگ کردن سینه از کاربردهای متداول بوتاکس به شمار می‌آید. همچنین از این عمل ساده برای رفع چروک‌های ناحیه‌های مانند چانه، گردن و اطراف دهان استفاده می‌شود.

 

به علاوه با تزریق بوتاکس می‌توان چروک‌های ناشی از اخم کردن بین ابروها یا روی پیشانی و چروک‌های اطراف چشم را که هنگام خندیدن ایجاد می‌شود به خوبی از بین برد. دلیل اصلی ایجاد شدن این چروک‌ها انقباض زیرپوستی ماهیچه است، توانایی انقباض ماهیچه‌ها با تزریق بوتاکس کاهش می‌یابد و درنتیجه چروک کمتر جلب توجه می‌کند.

 

مراجعه به متخصص برای تزربق بوتاکس تهران

تزریق بوتاکس تنها  باید توسط دانش آموختگان دوره‌های پزشکی انجام شود. متخصصان گروه پزشکی سلامت و زیبایی پیش از انجام عمل در جلسه مشاوره حضوری تمام ابهام‌ها را برطرف می‌کنند و به پرسش‌های بیماران پاسخ می‌دهند.

رعایت این نکات پس از تزریق بوتاکس تهران

-چند ساعت پس از تزریق بوتاکس از مالیدن و ماساژ دادن ناحیه ی تزریق خود داری کنید. و همچنین از انجام ورزش های سنگین خود داری نمایید چرا که سبب انتقال و حرکت بوتاکس به سمت ماهیچه های اطراف محل تزریق می‌شوند، در نتیجه ممکن است شاهد افتادگی پلک باشید.

-بیشتر از دو هفته برای اثر بخشی بوتاکس برمناطق تزریق شده زمان نیاز است. پس از گذشت این دوره ی اثر بخشی، در صورتی که توسط پزشک ماهر انجام شود بوتاکس بر خلاف شایعات، چهره ای مجسمه ای مانند و خالی از احساس برای فرد ایجاد نمی کند.

 

-چند ساعت پس از تزریق بوتاکس از مالیدن و ماساژ دادن ناحیه ی تزریق خود داری کنید. و همچنین از انجام ورزش های سنگین در چند روز اول  خود داری نمایید چرا که سبب انتقال و حرکت بوتاکس به سمت ماهیچه های اطراف محل تزریق می‌شوند، در نتیجه ممکن است شاهد افتادگی پلک باشید.

 

 

فرآیند تزریق بوتاکس تهران

عمل تزریق بوتاکس تهران در گروه پزشکان سلامت و زیبایی به صورت سرپایی انجام می‌شود و فرد نیازی به بستری شدن ندارد. چون در تزریق از سوزن‌های بسیار ظریف استفاده می‌شود، عمل کاملاً بدون درد است و بی‌حسی ضرورتی ندارد. متخصص پس از ضدعفونی کردن صورت با استفاده از سرنگ انسولین مقادیر اندکی از بوتاکس را در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند.

 

 

تزریق بوتاکس تهران چگونه باعث بهبود چین و چروک ها می شود؟

همان گونه می دانید بیشتر چین و چروک های صورت انسان بر اثر انقباض عضلات موجود درزیر پوست به وجود می آید. مانند چروکهای بین ابروها ، دور چشم ها و خط خنده که در بیشتر افراد ایجاد می شود. تزریق بوتاکس تهران باعث می شود عضلات زیر پوست نواحی که تزریق درآنجا انجام شده است به طورموقت فلج شود و بدین ترتیب باعث جلوگیری از پیشرفت وعمیق تر شدن چروک ها شده ودرعین حال در این مدت پوست با کلاژن سازی ، خود را بازسازی میکند.

 

 

 

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس تهران

 

-درصورت امکان حداقل سه روز بعد از تزریق بوتاکس قرص آسپرین، چای سبز، داروهای ضد انعقاد خون مصرف نشود.

-حداقل ۱۵ روز  بعد از تزریق، سایر اقدامات زیبایی مانند پیلینگ، میکرودرم، انجام ندهید.

-حداقل یک روز کامل بعد از تزریق از آب خیلی گرم جهت شست و شوی ناحیه تزریق استفاده نشود.

-بعد از تزریق ضروری است از انجام ماساژ بر روی عضلات صورت تا دو هفته بعد از تزریق امتناع کنید.

-حداقل تا  ۵ ساعت بعد از تزریق از خم کردن سر و صورت و یا خوابیدن و فشار بر روی عضلات صورت امتناع شود.

-در صورت بروز کبودی احتمالی در محل تزریق، از کمپرس آب سرد استفاده شود

-بعد از تزریق، حرکت عضلات صورت به شکل ارادی بدون ماساژ به جذب این ماده کمک میکند.

 

 

بوتاکس تهران

 

 

 

آیا بوتاکس دردناک است؟

هر تزریقی می تواند برای فرد  درد ایجاد کند اما سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار کوچک است ، بنابراین درد معمولاً در این نواحی  حداقل است. ۱۰-۲۰ دقیقه قبل از تزریق می توانید با یک کرم بی حس کننده موضعی محل را بیحس کنید بنابراین ممکن است احساس درد زیادی نکنید. ممکن است بعداً اثرات کرم بی حسی از بین برود و  کمی احساس ناراحتی کنید.

 

 

بوتاکس تهران در چه مواردی نباید مصرف شود؟

 

– کسانیکه سابقه حساسیت به این دارو را دارند.

 

– کسانیکه بیماریهای عفونی و التهابی فعال در صورت و اطراف آن دارند.

 

– زنانی که در دوره حاملگی‌ و شیردهی هستند.

 

– ابتلا به برخی‌ بیماریها ی عصبی و روانی‌

 

– مصرف برخی‌ داروها مخصوصا داروهای قلبی

 

– در کسانی‌ که پوست خیلی‌ ضخیم یا چین و چروک عمیق دارند نتیجه‌ چندان مطلوبی ندارد.

 

 

بوتاکس تهران

 

 

آیا تزریقات مکرر بوتاکس باعث شل شدن پوست می‌شود؟

 

خیر  تزریق بوتاکس تهران باعث شل شدن پوست نخواهد شد. بلکه تاثیری مثبت در برطرف کردن چین و چروک و تقویت استحکام پوست دارد.

 

ماندگاری بوتاکس تهران چقدر است ؟

طول  اثر بوتاکس برای درمان چین و چروک بین  ۴ تا ۸ ماه به طور میانگین ۶ ماه  است. میزان اثر بوتاکس به عواملی مانند ضخامت و نوع پوست و شدت چین و چروک و البته سن فرد بستگی دارد. هر چه فرد زودتر اقدام کند امکان ایجاد چروک های عمیق تر را از عضلات می‌گیرد.

 

 

 

چه نتایجی را می توانید از تزریق بوتاکس  انتظار داشته باشید؟

شما می توانید نتایج درمانی خود را در طی چند روز بینید. طی یک هفته وضعیت خطوط شما بهتر خواهد شد. نتایج قابل مشاهده برای مدت 4-6 ماه باقی خواهد ماند.

 

چرا باید تزریق  بوتاکس را نزد متخصص انجام دهید؟

برخی افرادتصور می کنند تزریق بوتاکس یا ژل آسان است و هر پزشک یا غیر متخصصی می تواند آنها را انجام دهد. اما اگر پزشک با لایه ها و بافت های بدن نا آشنا باشد می تواند مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. اگر تزریقات خود را با یک غیر متخصص انجام داده اید ، به شما توصیه می شود که با یک متخصص مشورت کرده و از اقدامات خودسرانه خودداری کنید.

 

 

 

بهترین سن انجام بوتاکس

به طور کلی می توان گفت که بهترین زمان شروع تزریق بوتاکس متفاوت است. افرادی که حرکات صورت بیشتری در هنگام حرف زدن دارند یا در هنگام تمرکز عادت به کمی اخم کردن و جمع کرن گوشه چشم دارند، بیشتر مستعد چروک های زودرس پوست صورت هستند و به این افراد توصیه می شود به صورت موقتی با تزریق  عضله های صورتشان، از عمیق شدن آنها که جبران آن به مراتب سخت تر است، جلوگیری کنند.

 

تزریق بوتاکس تهران

بهترین بوتاکس تهران

در کشور ما فقط  سه مارک بوتاکس دارای مجوز و معتبر می باشند، مابقی نام ها تحت عنوان کانادایی و… تماما چینی و تقلبی می باشند و قطعا عوارض جبران ناپذیری خواهند داشت.

حق طبیعی شماست که پیش از تزریق از پزشک خود بخواهید بسته بندی بوتاکس را به شما نشان دهد و شما نام برند، برچسب وزارت بهداشت و تاریخ انقضا آن را نگاه کنید.

 

 

چگونه بوتاکس اصل و تقلبی را از هم تشخیص دهیم؟

اول این که اگر هزینه تزریق بوتاکس برحسب هر واحد بسیار کمتر از هزینه متوسط دیگرکلینیک‌هااست به اصل بودن بوتاکس شک کنید. پایین بودن قیمت تزریق بوتاکس علامت هشداری است که نشان دهنده خرید بوتاکس از یک تامین کننده غیرقانونی است و آن بوتاکس خوب نمی‌باشد.
دوم این که اعتبار مطب یا متخصص را بررسی کنید. اگر مراجعین قبلی از نتایج راضی نیستند، احتمال دارد که این عدم رضایت در اصل از تقلبی بودن بوتاکس سرچشمه گرفته باشد.

 

چند وقت یکبار باید تزریق بوتاکس را تکرار نمود؟

مدت زمان لازم برای تمدید تزریق بوتاکس به طول مدت اثر آن در فرد بستگی دارد. به طوریک ه اگر اثر بوتاکس در فرد کوتاه باشد، می بایست در فواصل زمانی کوتاه تری اقدام به تزریق مجدد این ماده نماید ولی فردی که اثر دارو در او به مدت طولانی باقی می ماند باید در فواصل زمانی طولانی تر برای انجام این روش جوانسازی به پزشک خود مراجعه نماید.

 

چند جلسه درمان تزریق بوتاکس نیاز می باشد؟

در صورتی که تزریق به خوبی انجام شود، نتایج چند روز بعد از تزریق مشخص خواهد شذ. در بیشتر موارد، نتایج اصلی این تزریق ده تا چهارده روز بعد از تزریق ظاهر می شود که به مدت سه ماه و یا  بیشتر نیز ماندگاری خواهد داشت.

گاهی نیاز به تمدید و یا تکرار این تزریق چند ماه بعد نیاز می باشد تا نتایج بهتری حاصل گردد.

 

چند روز بعد از تزریق بوتاکس تاثیر آن دیده می شود؟

مشاهده تاثیر تزریق در هر فرد متفاوت است، اما بطور کلی طولانی نیست. نتایج معمولا در طی یک تا ده روز از شروع درمان بسته به نوع برند ظاهر می شوند و هیچ تاثیر منفی ندارند. به علاوه درد شما بسیار کم خواهد بود و این درد ممکن است تا دو هفته با شما همراه باشد اما آزاردهنده نیست.

بیمارانی که آسپرین یا مصرف می کنند ممکن است کبودی آبی خاصی داشته باشند که بعد از چند روز از بین می رود. همچنین بیماران می توانند برای پوشاندن این کبودی ها از لوازم آرایشی استفاده کنند اما باید تا ۲۴ ساعت پس از تزریق از دستکاری محل اجتناب کنند.

 

عوارض و خطرات احتمالی بوتاکس

به طور کلی می توان گفت که بوتاکس های استاندارد عوارض بسیار نادری دارند ولی انواع غیره آن می توانند باعث عوارض گوناگونی شود که در اینجا به برخی ازآنها اشاره شده است

ظاهر غیر طبیعی برای داشتن ظاهر طبیعی بعد از بوتاکس  نیاز به تجربه پزشک در شناخت اناتومی عضلات و میزان لازم از تزریق بوتاکس می باشد. چرا که با تزریق میزان زیادی از دارو در عضلات زیر چشم ممکن است باعث کشیدگی عضله خنده و ظاهر غیر طبیعی در هنگام لبخند زدن شود . همچنین در صورت تزریق نا مناسب در عضلات اخم باعث پایین امدن این عضله در صورت بالا رفتن ابرو می شود و صورت حالت خنده بد می شود.

افتادگی پلک یک عارضه شایع در تزریق بوتاکس پیشانی است که بستگی بهعملکرد پزشک و میزان بوتاکس تزریقی و نوع بوتاکس دارد.اما دیده شده است حتی با رعایت تمام اصول در حدود یک درصد موارد افتادگی پلک رخ می دهد.

آیا چین های عمیق  با بوتاکس برطرف می شود

چین و چروک ها خیلی عمیق ممکن است تنها با تزریق بوتاکس رفع نشوند که در این موارد باید مدتی بعد از تزریق، فرد مجدد نزد پزشک برود تا در صورت لزوم از راهکارهای درمانی دیگر استفاده کند.

هزینه‌ی انجام بوتاکس

هزینه بوتاکس به ناحیه تزریق، پزشک، میزان محلول مورد نیاز  و سایر عوامل بستگی دارد. پزشکان مختلف هزینه های متفاوتی را برای تزریق‌های مشابه دریافت می‌کنند. بوتاکس آرایشی تحت پوشش بیمه درمانی نیست. با این حال، بسیاری از پزشکان گزینه‌های متفاوت  را ارائه می‌دهند تا این درمان مقرون به صرفه تر باشد.

دکتر رضا حسامی -فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی