تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه  از روشهای بزرگ کردن سینه برای خانم ها می باشد . در روش تزریق چربی سینه چربی گرفته شده از بدن فرد پس از پالایش به تنهایی یا ترکیبی با پلاکت غلیظ شده به سینه فرد تزریق می شود.

 

تزریق چربی به سینه

 

فردکه قصد دارد تزریق چربی  داشته باشد باید چربی کافی در زیر پوست خود داشته باشد.  با روش تزریق چربی  بین نیم تا یک سایز سینه فرد بزرگتر می شود این عمل نیاز به  بیهوشی و اتاق عمل دارد.

تزریق چربی به سینه چیست

تزریق چربی  سینه در حقیقت روشی برای بزرگ کردن سینه‌ها می باشد وبیشترمناسب افرادی است که تمایل ندارند  زیر تیغ جراحی بروند. در روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی در سینه نیازی به عمل جراحی و استفاده از پروتزسینه نمی باشد.

در تزریق چربی  برای بزرگ کردن سینه از چربی های خود فرد استفاده می شود. در این روش برای خوش فرم شدن سینه ، چربی در زیر بافت سینه تزریق می‌شود.

روش تزریقی چربی برای بزرگ کردن سینه نیازی به انجام جراحی ندارد وشما با کمک این روش می توانید سایز سینه‌های خود را یک واحد افزایش دهید.

 

آمادگی لازم قبل از تزریق چربی در سینه

– برای این جراحی باید سلامت کامل جسمی داشته باشید.

-میزان حجم چربی کافی در بدن خود داشته باشید.

– در صورت مصرف سیگار یا الکل قبل از تزریق به مدت چند هفته آن را قطع کنید.

-در آخرانتظارات معقولی از تزریق چربی برای برجسته و بزرگ کردن سینه داشته باشید.


مزایای تزریق چربی درسینه

-یکی از بزرگ‌ترین مزایای تزریق چربی درسینه این است که برای بزرگ کردن سینه‌ها ازبافت طبیعی بدن خود فرد استفاده می شود به بیان ساده‌ترین و طبیعی‌ترین روش تزریق چربی سینه می باشد.

-علاوه براین این روش دیگر با خطراتی مانند تغییر شکل یا پاره شدن پروتزهمراه نیست.

-تزریق چربی در سینه باعث زیباتر و برجسته‌ترشدن سینه می‌شود با برداشتن چربی‌های موضعی در نواحی دیگر بدن شما فرم زیباتری به بدن خود می دهید .

 

 

 

 

 

 

-این روش راه‌حل مناسب  برای بیمارانی است که به علت ابتلا به سرطان به تازگی تخلیه سینه را انجام داده‌اند دراین موارد، تزریق چربی درسینه می‌تواند فضای بین بافت سینه، ظاهر کلی سینه‌ها را بهبود ببخشد.

– مهمترین مزیت این روش در این است که هیچ گونه زخم و اسکار قابل توجهی برروی  سینه‌ها با این روش باقی نمی ماند.

عوارض تزریق چربی در سینه

هر چند عوارض جانبی این روش نسبت به دیگر روشها بسیار کمتر می باشد این روش نیز برای بیمار برخی عوارض جانبی را به همراه دارد برخی از این عوارض که می توان برای تزریق چربی به سینه نام برد ناهمواری درسینه ها ،عدم تقارن سینه‌ها است.

البته اگر این تزریق توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام شود کمترین عارضه را برای فرد به همراه خواهد داشت و شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی این جراحی زیبایی را انجام دهید.

 

 

 

چه کسانی مناسب تزریق چربی  هستند

-تزریق چربی مناسب افرادی است که اندازه سینه آن ها بسیار کوچک و یا متوسط  است

– افرادی که عدم تقارن سینه‌ در این ناحیه دارند.

-افرادی که سینه هایی خالی و کم حجم دارند.

 

آیا تزریق چربی به سینه به صورت دائمی است؟

به طور کلی نمی توان گفت که تزریق چربی به  صورت دائم برای افراد باقی می ماند ، اما چیزی که در تزریق چربی مهم است وبه دوام تزریق چربی تاثیر می گذارد روش آماده کردن و روش تزریق چربی است زیرا این امکان وجود دارد که تا چهل درصد حجم چربی تزریق شده ازبدن شما دفع شود که این چربی دفع شده شامل سلول های چربی صدمه دیده، و مایع است.دراین صورت  چندین سال اثرات تزریق چربی به سینه دربدن باقی می ماند.

 

نحوه تزریق چربی در سینه

در طول تزریق چربی در سینه برای بزرگ کردن سینه چربی از یک عضو خود بدن فرد به روش لیپوساکشن برداشته می شود چربی ها معمولا از قسمت باسن، ران ها یا شکم برداشته می شود.

البته بهتر است قبل از لیپوساکشن به این نکته توجه داشته باشید که در برخی از انواع لیپوساکشن از ابزارهای برای تابش لیزر یا امواج مافوق صوت استفاده می کنند که به سلول های چربی آسیب  می رساند و امکان استفاده از آنها  برای تزریق از بین می رود.

 

 

 

عوارض تزریق چربی به سینه

 

به همین خاطر قبل از هراقدامی بهتر است که درباره روش لیپوساکشن در صورتی که تمایل دارید تزریق چربی در سینه  را انجام دهید  صحبت کنید.

هنگامی که بافت چربی لازم برای تزریق از بدن فرد گرفته شد این چربی برای انتقال به بدن بیمار به دقت آماده سازی می شود. شکاف های که در این روش برروی بدن بیمار ایجاد می شود بسیار کم و به صورت ناچیز است. در این روش برای بیشتر بیماران از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود. و بعد ازبی حسی تزریق در بدن فرد انجام می شود.

 

انتخاب جراح تزریق چربی در سینه

همان گونه که گفته شد تزریق  درسینه نیاز به جراح با تجربه  وماهردارد تا چربی در بدن به درستی تزریق شود  اما به طور کلی می توان گفت که  تزریق چربی در سینه یک جراحی به نسبت ساده برای بیماران است و شما بعد ازترریق نیاز به  دوره بهبودی کوتاهی دارید.

شایان ذکر است که موفقیت درعمل تزریق چربی به سینه یا هر نقطه دیگر از بدن به شدت به تکنیک های مورد استفاده توسط پزشک بستگی دارد. به همین خاطر لازم است برای تزریق چربی به جراحان دارای بورد تخصصی مراجعه  کنید و نباید به همه افرادی که تزریق چربی سینه را به شما پیشنهاد می دهند، اعتماد کنید و جراحی با تجربه ومهارت لازم را برای این کار استفاده کنید.

 

هزینه تزریق چربی در سینه

تعیین هزینه برای تزریق چربی در سینه مشکل است، زیرا هر فرد به مقدار متفاوتی چربی دریافت می کنند . بهترین روش برای فهمیدن میزان دقیق هزینه تزریق چربی پرس وجو از خود شخص جراح زیبایی و یا متخصص پوست است.

 

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی در سینه و پوشش بیمه

تزریق های چربی که به دلایل زیبایی انجام می شود تحت هیچ پوشش بیمه قرارنمی گیرد.  با این حال اگر این روش به دلیل درمان واز ضرورت پزشکی باشد، ممکن است بیمه تحت پوشش برخی یا تمامی هزینه های بیمار را پرداخت کند. شما می توانید دراین زمینه با جراح زیبایی و یا متخصص پوست  خود برای تزریق چربی به سینه پرس وجو کنید.

 

محبوبیت تزریق چربی در سینه

یکی از رایج ترین  وشاید محبوب ترین جراحی  های زیبایی در زنان جراحی زیبایی سینه است که با اهداف لیفت سینه ، بزرگ کردن سینه با پروتز سینه  و همچنین شکل دادن به سینه و کوچک کردن آن انجام می شود اما در کنار جراحی روش های ساده تر و نیمه تهاجمی  نیز وجود دارد.

که می تواند سینه های بزرگتری برای خانم ها فراهم کند که البته در کنار برجستگی سینه می تواند باعث تناسب سینه با اعضای بدن وی شود.بسیاری از زنان هستند که از پروتز های سینه و ایمپلنت هایی که در زیر بافت سینه گذاشته می شود هراس دارند و همچنین  نمی خواهند روشی دائمی را برای بزرگ کردن سینه های خود داشته باشند.

 

البته امروزه استفاده از پیوند چربی نه تنها در سینه بلکه  در موارد متعددی مانند لیفت باسن  و بالا کشیدن باسن استفاده می شود که نتیجه ایی رضایت بخش برای بیماران به همراه دارد.

 

تزریق چربی در سینه ها را چند بار میتوان تکرار کرد؟

اکثر بانوان بعد از فقط یک بار تزریق از اندازهی سینه ها رضایت دارند. البته میتوان تزریق چربی را در صورت لزوم تکرار کرد، نتایج عمل دوم حتی از عمل اول هم بهتر خواهد شد، چون زیربنای مناسبی در عمل اول ایجاد شده است.

 

آیا بعد از تزریق چربی جای زخم باقی می ماند؟

چون تزریق چربی نیازی به ایجاد برش ندارد، تنها جای زخم مربوط به برش عمل لیپوساکشن  در ناحیه برداشت چربی باقی می ماند که الیته  این برش نیز عموماً بسیار کوچک است. پزشکان دقت میکنند تا برش لیپوساکشن را در محلی ایجاد کنند که جلب توجه نکند. جای زخمهای باقیمانده نیز به مرور زمان محو میشود و بعد از گذشت چند ماه تقریباً دیده نمیشود.

تزریق چربی به سینه

بهبودی پس از تزریق چربی

یکی از بارزترین مزایای تزریق چربی  به صورت سرپایی است که در مقایسه با سایر روش های قدیمی، بهبودی سریع آن است. بسیاری از جراحان پلاستیک تزریق چربی را در چند نوبت تزریق و در میزان های کم و نه در مقادیر بزرگ، انجام می دهند تا تغییر شکل سینه به دقت انجام گیرد.

 

این امر به متمرکز کردن تزریق به نواحی نامتقارن و بدشکل سینه که پیش از تزریق وجود داشته اند، کمک می کند.نکته ی حائز اهمیت این است که تمام چربی های تزریق شده برای بزرگ کردن سینه ماندگاری طولانی ندارند. پس در نتیجه ممکن است هر فرد به یک تا سه بار تزریق نیاز داشته باشد تا به نتیجه ی دل خواه برسد.

آیا من کاندید خوبی برای تزریق چربی  هستم؟

شما ممکن است کاندید مناسبی برای تزریق باشید در صورتی که

  • از نظر جسمی سالم باشید
  • شما باردار نیستید و شیر نمی‌دهید
  • انتظارات شما واقع بینانه است
  • خطرات ناشی از این عمل را درک می‌کنید
  • می‌خواهید کمی افزایش حجم سینه داشته باشید
  • شما در مناطق دیگر بدن چربی اضافی دارید

مراقبت های پس از عمل تزریق چربی به سینه

پس از انجام عمل جراحی، در صورتی که با سرعت از صندلی یا رختخواب بلند شوید ممکن است به سرگیجه دچار شوید که موضوعی کاملا طبیعی است و طی چند روز برطرف می شود.

ممکن است در بازه 2 تا 5 روز بعد از عمل جراحی سینه، در سینه های خود احساس سفتی و درد داشته باشید. برای رفع این حالت به طور کامل، حدود شش هفته زمان لازم است.

ممکن است پس از عمل تزریق چربی در ناحیه سینه خود احساس گرم شدن یا خارش داشته باشید. همچنین ممکن است پس از عمل در ناحیه ای که از آن چربی برداشته شده و ناحیه سینه خود احساس درد یا کبودی داشته باشید که با کمپرس آب سرد با مرور زمان برطرف می شود. با برطرف شدن ورم ناحیه و قرار گرفتن سلول های تزریق شده در محل جدید خود، نتیجه عمل آشکار خواهد شد و به طور معمول بعد از یک یا دو هفته می توانید به محل کار خود بازگردید.

 

 

انتخاب جراح تزریق چربی به سینه

همان گونه که گفته شد تزریق چربی نیازمند  جراح با تجربه و ماهردر این زمینه است تا چربی در بدن به درستی تزریق شود اما به طور کلی می توان گفت که تزریق چربی یک جراحی به نسبت ساده برای بیماران محسوب می شود و شما بعد ازترریق نیاز به دوره بهبودی کوتاه  مدت خواهید داشت.

 

شایان ذکر است که برای موفقیت در تزریق چربی یا هر نقطه دیگر از بدن به شدت به تکنیک های مورد استفاده توسط پزشک بستگی دارد.

به همین خاطر لازم است برای تزریق چربی به جراحان دارای بورد تخصصی مراجعه کنید و نباید به همه افرادی که تزریق چربی  را به شما پیشنهاد می دهند، اعتماد کنید و جراحی با تجربه ومهارت لازم را برای این کار استفاده کنید.

 

 

نکاتی در رابطه با تزریق چربی در سینه

یکی از مشکلاتی که شاید بعد از تزریق چربی ممکن است برای فرد اتفاق بیفتد همسان نبودن سینه ها است که نشان می دهد به مقدار یکسان چربی انتقال پیدا نکرده است.پیشنهاد می شود که حتما به کلینیک زیبایی معتبر  و پزشک های با تجربه مراجعه کنید تا پزشکی ماهر وبا تجربه این تزریق را برای شما انجام دهد و احتمال این اتفاق را به حداقل برساند .در روز های اول شاید ورم و مقداری کبودی دیده شود که بعد از یک هفته از بین خواهد رفت.

 

به همین خاطر قبل از هراقدامی بهتر است که درباره روش لیپوساکشن در صورتی که تمایل دارید تزریق چربی در سینه  را انجام دهید  صحبت کنید.

 

هنگامی که بافت چربی لازم برای تزریق از بدن فرد گرفته شد این چربی برای انتقال به بدن بیمار به دقت باید آماده سازی شود. شکاف های که در این روش برروی بدن بیمار ایجاد می شود بسیار کم و به صورت ناچیز است. در این روش برای بیشتر بیماران از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود. و بعد ازبی حسی تزریق در بدن فرد انجام می شود.

افزایش و کاهش وزن در تزریق چربی به سینه

در صورتی که  چربی برداشته شده از ناحیه‌‌ای باشد که با افزایش وزن ایجاد شده باشد ممکن است با کاهش و اضافه وزن بیمار چربی سینه نیز افزایش یا کاهش میابد . به عنوان مثال با کاهش  وزن پوسته سینه آویزان شده و شل می‌شود. همچنین با افزایش ناگهانی وزن سایز سینه بزرگتر شده و تغییر می‌کند. این موضوع روی نتیجه عمل تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اگر تمایل به انجام  تزریق چربی به سینهدارید ، قبل از جراحی در وزن ایده‌آل خود باقی بمانید.

 

پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه؟

همان گونه که می دانید پروتز سینه،  یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی زیبایی در جهان است. پروتز سینه به منظور تصحیح شکل سینه و بزرگ‌تر کردن سینه انجام می‌شود. در این عمل پروتز در زیر بافت سینه یا ماهیچه سینه قرار داده می‌شود نوعی بافت پروتز مصنوعی هستند.

درصورتی‌که در تزریق چربی  از یک بافت طبیعی که از بدن خود فرد گرفته شده است استفاده می‌شود و بخش‌های رویی سینه را با چربی حجم‌دهی می‌کنند. علاوه بر این تزریق چربی به سینه کمترین میزان تهاجم را در بین عمل‌های زیبایی سینه دارد. ازاین‌رو می‌توان گفت از نظر راحتی و ارگانیک بودن مواد استفاده شده، تزریق چربی به سینه روش مناسب‌تری استاما ماندگاری کمتری دارد اما پروتز سینه دائمی است.

 

دکتر رضا حسامی -فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی