تزریق ژل بینی در تهران

تزریق ژل بینی در تهران

تزریق ژل بینی  در تهران یک روش درمانی است که برای صاف کردن یا بالا بردن نوک بینی، رفع قوز بینی، یا اصلاح انحراف بینی  انجام می شود و فرد دیگربا انجام این تزریق  نیاز به عمل جراحی ندارد.

 

تزریق ژل بینی در تهران

تزریق ژل بینی در تهران تکنیکی است که برای اصلاح نواقص مختلف بینی در هماهنگی با نواحی دیگر صورت، اقدام به شکل‌دهی مجدد، ایجاد توزان و یا تغییر در اندازه بینی می‌کند این روش برای موارد خاصی مانند افرادی که بینی آن‌ها به تغییرات زیادی در شکل و ابعاد نیاز ندارد، قابل استفاده خواهد بود.

تزریق ژل بینی در قسمت های مورد نیاز با سوزن و سرنگ انجام می شود در این روش چند بار سوزن را داخل و خارج به بافت داخل بینی تزریق می شود . بعد از اینکه تزریق ژل بینی صورت می گیرد پزشک معالج به وسیله ماساژ ظاهر بینی را طبیعی تر و یکسان می کند .

 

کاربرد تزریق ژل بینی در تهران

-افرادی که کمی انحراف بینی دارند.

–  افرادی که بینی های کوچکی دارند.

– بینی های شبیه قلاب که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آنها وجود دارد.

– بینی هایی که قوز بینی متوسط بر روی پل بینی وجود دارد.

– افتادگی بینی بصورت خفیف تا متوسط سر بینی

-بینی هایی که نیاز به اصلاح پس از عمل جراحی رینوپلاستی دارد.

-بینی هایی که سر آنها بالا است یا نوک بینی نیاز به اصلاح دارد.

نحوه تزریق ژل بینی در تهران چگونه است؟‌

برای تزریق ژل بینی در تهران  در ابتدا صورت با الکل تمیز می‌شود. قبل از شروع درمان مقدار کمی ازیخ برروی ناحیه موردنظر قرار داده می‌شود.  پزشک با استفاده از یک سوزن بسیارنازک تزریق را شروع می‌کند.

سپس فشار با گاز اعمال خواهد شد.در صورت استفاده از لوله تزریق، مقدار کمی از کرم بی‌حسی موضعی به پوست تزریق می شود و سپس با استفاده از یک سوزن ظریف سوراخی کوچک در پوست ایجاد می‌شود که لوله در آن جای داده می‌شود. ممکن است کبودی، قرمزی و تورم ایجاد شود.

تزریق ژل بینی در تهران

عوارض تزریق ژل بینی در تهران

-کبودی در تعداد قابل توجهی ازموارد رخ می دهد.

-تورم در ناحیه تزریق ایجاد می‌شود و تقریباً تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد.

-در بعضی از موارد فرم یک طرف بینی بهتر می‌شود که معمولا به دلیل عدم تقارن بینی بیمار قبل از رینوپلاستی است.

-عفونت یک عارضه بسیار نادر است، اما به دلیل استفاده از سوزن در پوست احتمال ایجاد عفونت وجود دارد.

 

 

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بینی در تهران

-به مدت چهار ساعت از آرایش اجتناب کنید.

-اجتناب از تمرینات ورزشی سنگین در روز اول

– از مصرف فرآورده های پوستی اسیدی به مدت ۲۴ ساعت اجتناب شود.

– پرهیز از  سونا داغ به مدت یک هفته بعد از درمان

 

اقدامات قبل و مراقبت های بعد از تزریق ژل بینی در تهران

-افراد باید اقدامات قبل و مراقبت بعد از تزریق ژل را جدی بگیرند که توصیه های لازم در جلسه مشاوره بیان خواهد شد تا روند بهبودی تسریع یابد و نتایج مطلوبی را حاصل نمایید.

 

قبل از تزریق ژل حدود یک هفته از خوردن داروهای غیر ضروری که موجب مشکل در انعقاد خون می شود از قبیل ایبوپروفن و آسپرین خودداری نمایید.

تزریق ژل بینی در تهران

 

 

از مصرف دخانیات و هرگونه مشروب الکلی به مدت 2 هفته قبل و بعد از تزریق ژل بینی  اجتناب نمایید.

از ماساژ دادن محلی که تزریق انجام شده حداقل تا 24 ساعت خودداری کنید.

اگر تزریق ژل به لب را انجام داده اید از تماس لب با آب گرم و مصرف نوشیدنی های گرم خودداری نمایید.

از انجام فعالیت های ورزشی تا 24 ساعت خودداری نمایید.

 

دوره نقاهت تزریق ژل بینی در تهران

طول دوره بهبودی و نقاهت متناسب با روشی که بیمار و پزشک انتخاب می‌کنند متغیر است. در صورتی که تزریق ژل بینی انجام داده باشید نیازی به استراحت ندارید ولی ممکن است تا چند روز دچار ورم و کبودی شوید.

اما اگر شما جراحی بینی انجام دهید و ازایمپلنت‌های سیلیکونی استفاده کنید ممکن است کبودی و ورم در ناحیه درمان ایجاد شود که ممکن است تا دو هفته یابد و در برخی از بیماران هم ممکن است زودتر از این خوب شوند.

در صورتی که عمل پیوند غضروف انجام داده باشید، کبودی و ورم ناشی از آن به طور مشابه پس از مدتی برطرف می‌شود. پس از انجام هر یک از این سه روش درمانی قویاً توصیه می‌شود که بیمار ازبینی خود به خصوص در سه ماه اول پس از تزریق ژل بینی در تهران  به طور مضاعف مراقبت کند.  زیرا وارد آمدن نیروی خارجی شدید ممکن است باعث انحراف وحرکت ژل و یا حتی انحراف خود بینی شود.

 

چه مشکلاتی را با تزریق فیلر بینی نمی‌توان درمان کرد؟

با استفاده از این روش، نمی‌توان نوک بینی و سوراخ های بینی را کوچک‌تر کرد. علاوه بر این، با تزریق فیلر به بینی، نمی‌توان نوک بینی را به صورت نزدیک‌تر کرد.

 

ماندگاری تزریق ژل بینی

ماندگاری این روش با ژل هیالورونیک اسید می تواند تا دوازده ماه باشد و اگر تزریق تکرار شود حتی این زمان طولانی تر هم می شود. بعضی ژل های دیگر بین ۱۸ ماه تا دو سال نیز ماندگاری دارند.

مزیت های استفاده از تزریق ژل بینی در تهران

این روش مزیت های بسیار زیادی دارد که برخی از آنها موجب می شود افراد زیادی از تزریق ژل به بینی به عنوان یکی از روش های فوق العاده برای زیبایی استفاده کنند.در اینجا به برخی از این موارد اشاره شده است.

 

-پرداخت هزینه کم نسبت به عمل های جراحی برخی از افراد هستند که قادر نمی باشند هزینه زیادی برای زیبایی بینی خود پرداخت کنند، و به همین دلیل به دنبا ل روش های دیگری که هزینه کمتری دارد و تاثیر آن هم زیاد می باشد هستند.

تزریق ژل بینی یکی از بهترین روش های زیبایی بینی به شمار می رود که با استفاده از چندین سوزن بینی را بسیار زیباتر می کنند.تنها نکته ای که اهمیت دارد و شما هم باید به خوبی به آن دقت داشته باشید، این است که تزریق ژل به بینی  باید توسط پزشکی که تخصص زیادی در این زمینه دارد بسپارید.

 

 

-همان گونه که می دانید عملی بینی نیاز به جراحی دارد و هیمن امر موجب شده است که بسیاری از افراد از این مسئله نگرانی زیادی داشته باشند، در واع جراحی برای بسیاری از افراد دشواری های خاص خودش را دارد و از این مسئله فراری هستند.

 

 

 

 

-بعد از اینکه تزریق ژل بینی بر روی بینی شما انجام می شود، به هیچ عنوان احساس درد و یا ناراحتی نخواهید داشت و همچنین نیازی نیست بر روی بینی خود چسب و یا پانسمانی قرار دهید، بلکه بدون اینکه شما نیاز به این وسیله ها داشته باشید، می توانید به محل کار خود و یا خانه تان بازگردید.

 

از دیگر فوائد ومزیت تزریق ژل بینی

-تورم و کبودی در انجام این روش به هیچ عنوان وجود ندارد و در موارد بسیار نادر این مورد مشاهده شده است که آن هم بین 3 الی 4 روز از بین می رود. اگر کبودی و تورم بینی شما بعد از 3 الی 4 روز از بین نرفت می توانید به پزشک مراجعه کنید تا بینی شما را معاینه کند و اگر مشکلی به وجود آمده بود آن را برطرف نماید.

 

-تزریق ژل به بینی یکی از بهترین روش هایی می باشد که بدون درد و دوران نقاهت برای زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرد و شما هم اگر در بینی خود نقص و یا ایرادی دارید می توانید به وسیله تزریق ژل بینی توسط پزشکی که در این زمینه تخصص دارد بینی خود را زیباتر کنید.

تزریق ژل لب در تهران

لب از جمله عضوهای صورت می باشد که تاثیر زیادی بر زیبایی فرد دارد. افرادی که دارای لب کوچک و باریکی هستند به دنبال روش های حجیم کردن آن هستند . امروزه برای پرحجم کردن لب ، تزریق ژل انجام می دهند. حجیم بودن غیرطبیعی لب در برخی افراد نه تنها باعث زیبایی فرد نمی شود بلکه ممکن است عوارض زیادی را متوجه فرد کند .

 

 

 

تزریق ژل لب

نحوه تزریق ژل لب در تهران

نحوه تزریق ژل ،درنتیجه و کم خطرتر بودن آن بسیار تاثیرگذاراست.پزشک معالج باید درابتدا شناخت دقیق و کافی‌ ازساختمان پوست و اجزای صورت شما داشته باشد. همچنین به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد درلایه های‌ مناسب پوستی است کاملا آشنا باشد.

میزان مقدار ژل تزریق شده بیشتر بستگی به سطحی یا عمقی تزریق شدن ژل و نوع ماده دارد ترکیبات هیالورونیک اسید به علت جذب آب زیاد در اطراف خود و افزایش حجم حاصل ازاین امرنیاز به حجم کمتری از ژل ،برای تصحیح چین‌ها و فرورفتگی‌ ها بسیار مناسب است.بدین منظور پس از بی‌حس کردن موضع و اطمینان دادن به بیمار محل تزریق با محلول ضد میکروبی یا الکل تمیز می شود

سپس به وسیله سرنگ مخصوص و سوزن‌هایی ظریف با زاویه‌ای‌ درست میزان دقیقی‌ از دارو دریکی‌ از لایه‌های پوستی و یا زیرپوستی به نواحی مختلف در سر و صورت شامل دور چشم ها،گونه ها، چین های دور دهان در خلال لبه فک ،در لب ها و به پیشانی تزریق می شود.

 

این روش برای چه کسانی ممنوع است؟

  • این روش برای بانوان شیرده و باردار ممنوع است
  • بهتر است در افراد بالای ۱۸ سال انجام شود.
  • اشخاصی که دچار ضعف در سیستم ایمنی هستند مثل بیماری های خودایمنی دیابت و …
  • کسانی که پیش از یک هفته پس از تزریق ژل بینی می خواهند لیزر، لایه برداری یا موارد دیگری از موارد زیبایی را انجام دهند.

هزینه تزریق ژل بینی چقدر است؟

هزینه تزریق ژل بینی بسته به میزان عمل و حجم مصرف فیلر که برای دستیابی به اصلاح زیبایی مورد نیاز است ، متفاوت است. رینوپلاستی  غیر جراحی یک روش کاملاً سفارشی است که  برای ایجاد ظاهری جذاب تر انجام می شود. مقدار مورد نیاز برای تزریق به طور معمول یک سی سی است ، اما نوع فیلر(ژل) مورد استفاده در قیمت  و ماندگاری موثر است.

نکات مهم و موارد احتیاطی در دوران نقاهت

-پس از 6 تا 8 هفته باید به پزشک خود مراجعه کنید. در این مراجعه، از زوایای مختلف صورت، عکس گرفته می شود تا در صورت لزوم چند تزریق سطحی دیگر برای رسیدن به نتیجه ایده آل انجام شود.
-پس از تزریق ژل بینی لازم است  تا چند روز بعد تزریق ، از کپسول سفالکسین استفاده شود.
-تا دوهفته پس از تزریق ، از وارد کردن فشاربه بینی و حرکت دادن آن مانند دست کشیدن روی بینی، ماساژدادن آن و غیره  خودداری شود.
-بعد از انجام تزریق ژل تا یک هفته ، روزانه ده لیوان آب نوشیده شود.
-بعد از تزریق ژل بینی، فرد باید به مدت یک هفته از بخور داغ ، سونا، جکوزی ، حمام داغ و یا هر نوع فشار به بینی اجتناب نماید.
-پس از تزریق ژل تا یک هفته  از خوابیدن به روی شکم خودداری شود.

 

افراد واجد شرایط برای انجام تزریق ژل بینی

-افرادی که می خواهند  برجستگی‌های کوچک روی بینی خود را رفع کنند.

-بیمارانی که دارای فرورفتگی، گودی و ناهمواری‌هایی بر روی بینی خود هستند و یا بینی آن‌ها ظاهری نامتقارن دارند.

-بیمارانی که از بینی تختی برخوردار هستند و خواهان ایجاد یک پل و با برجسته کردن پل کنونی بینی خود هستند.

-بیمارانی که به افتادگی کم بینی دچار هستند و علاقه‌مند به بالا بردن نوک بینی خود می‌باشند.

مدت‌زمان موردنیاز برای  تزریق ژل به بینی

برای فرم دهی بینی با ژل در حالت معمول به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز است؛ البته اگر به درخواست مراجعه‌کننده از کرم‌های موضعی بی‌حس‌کننده استفاده شود، جلسه‌های درمانی کمی طولانی‌تر خواهند شد.

البته این نکته را بدانید که نتایج حاصل از فرم دهی بینی با ژل موقتی هستند و پس از بازه‌های زمانی یک یا دوساله، نیاز به تزریق دوباره ژل خواهد بود.

 

دکتر رضا حسامی