تزریق ژل تهران

بهترین متخصص تزریق ژل

تزریق ژل تهران چیست

تزریق ژل تهران فرآیندی است که پزشک با تزریق ژل های مختلف معمولا برای حجیم کردن و پر کردن  وجوانسازی پوست از این روش استفاده  می کند .

تزریق ژل  یکی از روشهای زیبایی است که برای پر کردن گونه ، حجم دادن به لب ها، از بین بردن خط اخم، از بین بردن خط خنده و غیره از آن استفاده می کند . از تزریق ژل تهران  بر پر کردن صورت  وهمچنین چین و چروک  صورت و جوانی وشادابی صورت استفاده می شود.

 

تزریق ژل تهران

روش تزریق ژل تهران  چگونه است

انجام تزریق ژل تهران زمان کمی می برد این تزریق معمولا به صورت سرپایی در مطب انجام می شود . در ابتدا با بی حسی موضعی محل را بی حس می کنند سپس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف  این تزریق انجام می شود وبسته به محل ومیزان تزریق پزشک در حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان  لازم دارد در این تزریق احتمال کبودی یا تورم بسیار کم  است.

بلافاصله بعد از تزریق می توانید مجددا فعالیت های روزمره خود را از سربگیرید.به طور متوسط اثر ژل ۶ تا۹ ماه است و بعداز این زمان ژل در داخل بدن جذب  می شوند و بنابراین بعد از مدتی باید این تزریق را تکرار کرد.

 

آیا تزریق ژل تهران درد دارد؟

 

باید گفت که تزریق ژل تهران  بدون درد نیست و در برخی از مطب ها پزشکان  از کرم های بی حسی موضعی در هنگام تزریق ژل استفاده می کنند . به عنوان مثال اگر تزریق ژل لب بدون بی حسی انجام شود فرد درد زیادی خواهد داشت و معمولا خیلی از افراد دیگر تمایلی به تزریق ژل نخواهند داشت، در تزربق ژل تهران  باید بی حسی کامل عصب ناحیه لب انجام شود که در این صورت  فرد اصلا احساس درد  نخواهید کرد، این شکل از تزریق معمولا کمی مشکل تر است. به طور کلی تمام تزریق ها در صورت با حداقل درد انجام می شود

 

 

چرا بعضی از ژل‌ها ارزان‌ترند؟

باید به این نکته اشاره کرد که قیمت ژل‌هایی که ماندگاری یک تا ۲ ساله دارد معمولا دو تا سه برابر ژل‌هایی است که ماندگاری ۶ تا ۹ ماهه دارند. به‌عنوان مثال تزریق یک سی سی ژل حاوی هیالورونیک از مارک‌های معتبر مثلا فرانسوی یا کانادایی که ماندگاری یک ساله دارند حدود 30 درصد گران‌تر از یک سی سی ژل بادوام اثر ۶ تا ۸ ماهه از مارک‌های معتبر و درجه یک چینی است.

 

تزریق ژل چه عوارضی دارد؟

-عوارض ناشی از ژل های تزریقی کاملاً بستگی به نوع ژل دارد. ژل هایی خوب هستند که نخست بدن به آنها واکنش ندهد و بعد به مرور زمان قوام و شکل خود را زیر پوست محل تزریق از دست ندهند.

-برای تزریق ژل تهران  باید به طور متوسط هر 6 ماه یک بار مقدار نسبتاً زیادی هزینه کنید.

– مهمترین عارضه تزریق ژل تهران ، درد و ناراحتی ناشی از فرو بردن سوزن در بافت های پوست و بزرگ شدن ناگهانی آنهااست.

– عوارض جانبی تزریق ژل گونه و بینی شامل ورم، سرخ شدن پوست و خارش پوست می باشد.

به طور کلی تزریق ژل حجم دهنده یکی از کم عوارض‌ترین روش‌های جوان‌سازی پوست نسبت به روش های دیگر در عصر حاضر به شمار می رود.

 

 

بعد از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 

تا یک روز بعد ورزش سنگین انجام ندهید، در معرض مستقیم نور آفتاب و گرمای بیش از اندازه قرار نگیرید و الکل مصرف نکنید.

همچنین تا ۲ روز بعد نباید به ناحیه تزریق شده دست بزنید و آن را ماساژ دهید.

علاوه بر این تا ۲ روز از خوردن غذاهای سفت پرهیز کنید. استعمال قلیان و سیگار بعد از تزریق ممنوع است.

به طور کلی در مدت دو هفته اول کمتر از سونا یا حمام های داغ استفاده کنید و از گرمای شدید دوری کنید.

 

تزریق ژل تهران

بعد از تزریق ژل تهران چه انتظاراتی باید داشته باشید ؟

 

به طور متوسط اثر ژل هیالورونیک اسید ۶ تا ۹ ماه باقی می ماند.  هیالورونیـــک اسید ها قابل جذب هستند و بنابراین می توان تزریق آنها را تکرار کرد که بطور میانگین سالی دو باراست. زمان تکرار تزریق به عواملی مانند سن فرد، شیوه زندگی و جای تزریق در صورت فرد و طبعا تصمیم شخصی درمان جو بستگی دارد.

 

 

 

کاربرد های تزریق ژل تهران

 

-تزریق ژل تهران یکی از پرکاربرد ترین روش های غیر تهاجمی است که دارای تاییده سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد.

این تزریق نوع  چین و چروک هایی که بر اثر افزایش سن، اشعه خورشید و غیره به وجود آمده اند را ازبین می برد.در اینجا به برخی از این موارد اشاره شده است.

 

– خط اخم و پیشانی را برطرف می کند.

-خطوط اطراف چشم را ازبین می برد.

-باعث اصلاح فرم چانه می شود.

-جای خوش و آکنه را برطرف می کند.

-گودی زیر چشم را درمان می کند.

– پوست دست را جوان تر می کند.

-موجب اصلاح حجم از دست رفته برخی از مناطق پوستی می شود.

– تزریق ژل در مناطقی مانند لب ها و گونه ها موجب افزایش جذابیت افراد می شود.

 

آیا تزریق ژل تهران برای بدن ضرر دارد؟

ژل های هیالورونیک اسید از ماده طبیعی هیالورونیک اسید که در بدن به طور طبیعی وجود دارد ساخته شده است. بنابراین فیلر ضرری برای بدن نخواهد داشت. در صورتی که تزریق فیلر در کلینیک زییایی معتبر انجام شود، هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. بنابراین توصیه می شود قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی ابتدا از کلینیک یا مطب مورد نظر بازدید کرده و محیط و کادر پزشکی آن را مورد بررسی قرار دهید.

بعد از تزریق ژل چه مراقبت هایی باید انجام بگیرد؟

-بیمار پس از تزریق تا ده روز از قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید خودداری کند.

-تا ده روز از رفتن به استخر و سونا بپرهیزد.

-به مدت ۲۴ ساعت از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده نکند.

-تورم و قرمزی بعد از تزریق ژل طبیعی می باشد و پس از چند روز از بین می رود.

-در صورتی که پس از تزریق احساس خارش داشتید می توانید از آنتی هیستامین ها استفاده کنید.

-در چند روز اول بعد از تزریق از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید.

-ممکن است طی چهار هفته اول بعد از تزریق جوش های ریزی بزنید که به مرور از بین می رود.

-طی دو هفته اول بعد از تزریق روزانه ۱۰ الی ۱۵ لیوان آب بنوشید.

بهترین ماده و برند برای تزریق ژل کدام هستند؟

به طور کلی ، وظیفه‌ی انتخاب ژل از نظر ماندگاری برعهده‌ی شماست اما باید انتخاب برند و جنس مناسب ژل را به عهده‌ی پزشک معالج بگذارید؛ چرا که این کار بسیار تخصصی و دشوار بوده و تنها از پس پزشک بر می‌آید.

در حال حاضر تزریق ژل موقت از جنس هیالورونیک اسید پرطرفدارترین شیوه‌ی تزریق ژل در میان مراجعین و پزشکان است. به خاطر این که تزریق این ژل‌ها آسان‌تر بوده و عوارض بسیار کمی برای فرد دارد. به علاوه درمان عوارض و حساسیت‌های ناشی از هیالورونیک اسید بسیار ساده است. اگر بدن شما واکنش  به این ماده نشان می دهد، با تزریق یک آنزیم به نام هیالورونیداز به درون محل تحت درمان، می‌توان تمام هیالورونیک اسید تزریق شده را از بین برد.

تزریق ژل تهران

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل

به طور رایج کاندیدای مناسب تزریق ژل باتوجه به هدف این شیوه می توانند طیف سنی گسترده ای را در بر بگیرند. از جوانانی که برای برجسته کردن لب ها و دیگر اجزای صورت درخواست تزریق ژل دارند؛ تا افرادی که با پدیدار شدن علایم پیری در ادامه خط ابرو و چشم، به فکر کاهش اثرهای پیری و چین و چروک با کمک تزریق ژل می افتند.

 

درصورتی که شما هم در گروه افرادی هستید که دچار شل شدن بافت های صورت، کاهش یافتن میزان پری صورت  لب ها، گونه ها ، پلک ها و عمیق شدن چین و چروک و خطوط صورت، شده اید؛ یا می خواهید دارای لب ها و گونه های پرتر و بزگ تر باشید؛ تزریق ژل بهترین و کارآمدترین پیشنهاد است.

 

چه کسانی نباید ژل تزریق کنند

1. زنان حامله یا شیرده،

2. افرادی که سابقه بیماری های خود ایمنی مانند اسم و آلرژی دارند.

3. اشخاص مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده میکنند .

4. اشخاص دارای بیماری های خود ایمنی شدید مثل لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک

5. افرادی با سابقه سکته قلبی

6. افرادی که از داروی آسپیرین یا وارفارین استفاده میکنند .

7. سابقه خون لخته شده و ترومبوز وریدهای عمقی

8. افرادی که بخاطر بیماری قلبی از داروهای گوناگون استفاده میکنند .

9. اشخاص باسابقه سکته مغزی

 

 

 

آیا تزریق ژل  ایجاد حساسیت‌ می کند

خیر. احتمال بروز واکنش‌های آلرژیک در اثر تزریق فیلرهای اسید هیالورونیک بسیار کم است، زیرا اسید هیالورنیک ماده‌ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید (ماده‌ای که برای بی‌حسی محل تزریق استفاده می‌شود و در برخی فیلرها هم موجود است)، حتماً پیش از تزریق ژل این موضوع را با دکتر خود در میان بگذارید.

هزینه تزریق ژل یا تزریق فیلر

هزینه تزریق ژل با استفاده از فیلر یا پُرکننده‌های پوست بستگی به نوع و برند ژل استفاده شده میزان تزریق، ناحیه درمان و تعداد سرنگ‌های تزریق ژل و حق‌الزحمه پزشک برای دستیابی به نتایج مطلوب دارد. بنابراین هزینه تزریق ژل در افراد مختلف متفاوت است. تزریق ژل به عنوان یک راهکار درمانی برای جوان‌سازی پوست و برجسته‌سازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مدت تاثیر ماندگاری ژل‌ها به چه عواملی بستگی دارد؟

به طور کلی دوام ژل‌های تزریقی بیشتر بستگی به نوع ژل دارد. اما دیده شده است دوام یک ژل در افراد مختلف متفاوت است همچنین مهارت و تکنیک تزریق هم تا حدود زیادی در دوام ژل تزریق شده تاثیر گذار است.

میزان ماندگاری انواع ژل‌های هیالورونیک اسید تزریقی با مارک‌های معتبر در حدود ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. البته به این نکته توجه کنید که زمانی که گفته می شود  ماندگاری  ژل تزریق شده شما یک سال است به این معنی نیست که اثر پرکنندگی آن در طول یک سال به همان میزان است  بلکه در شش ماه اول تزریق پرکنندگی آن خوب و مثل ماه اول است ولی از ماه ششم و هفتم و به بعد تاثیر آن کمتر می‌شود و تا پایان یک سال کاملا اثر آن از بین می‌رود.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

زاویه دهی به فک و چانه از نمونه کاربردهای تزریق ژل به صورت محسوب می شود. یکی از فارکتور های زیبایی چهره، زاویه فک و چانه صورت است. که با تزریق ژلمی توانید زاویه در این ناحیه از صورت ایجاد کنید  که اگر بنا به دلائلی زاویه و بافت صورت از دست رفته باشد را جبران کند.

ورزش بعد از تزریق ژل یا فیلر

بعد از تزریق از ورزش های سنگین حداقل تا یک هفته پرهیز کنید تا از خطر عفونت جلوگیری شود. همچنین از ورزش های سبک مثل یوگا هم تا چند روز خوداری کنید چرا که ممکن است در برخی از حرکات بابرخورد به محل تزریق ژل تزریقی  جا به جا شود.

چه مدت پس از تزریق ژل  می توانم صورت خود را لمس کنم

حداقل 6 ساعت پس از درمان نمی توانیم ، پس از آن می توانید با شوینده های مخصوص و یا آب ولرم صورت را تمیز کنید.

 

دکتر رضا حسامی فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی