تزریق ژل زاویه سازی فک

تزریق ژل زاویه سازی فک

آنچه در این مطلب می‌خوانید

تزریق ژل زاویه سازی فک

تزریق ژل زاویه سازی فک  برای زیبا سازی صورت  روش مناسبی است که از این روش بیشتردر چانه و گونه و دیگر نقاط صورت استفاده  می شود. هر شخصی در زندگی خود برای زیبایی  پوست و صورت خود به دنبال راه های کم تهاجمی تر وغیر جراحی می باشد تزریق ژل زاویه سازی فک یکی از این روش ها است.

برخی افراد به طور ذاتی چانه ضعیف و کوچکی دارند این افراد می‌توانند با روش زاویه سازی با ژل به انجام وبرجسته ‌سازی چانه و تعادل در صورت  خود بپردازند. همچنین افرادی که چانه بد فرمی و بدشکلی دارند می توانند با زاویه سازی با ژل این مشکل را برطرف کنند.

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

افراد مناسب تزریق ژل زاویه سازی فک

کسانی که قصد تزریق ژل زاویه سازی فک را دارند باید برخی شرایط را برای انجام این کار داشته باشند که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

-افرادی که چانه نوک تیز و فک پهنی دارند مناسب این روش جوانسازی می باشند.

-افرادی که چانه‌شان بیش از اندازه پهن دارند.

-افرادی که فک مربعی شکل دارند.

-آقایانی که می خواهند فک مردانه داشته باشند می توانند زاویه سازی صورت مردان را انجام دهند.

-افرادی که  چانه‌های عقب رفته دارند برای انجام زاویه سازی با ژل مناسب هستند.

 

تزریق ژل زاویه سازی فک چگونه انجام می شود

برای برجستگی بیشتر چانه شما می توانید از روش تزریق ژل زاویه سازی فک استفاده کنید. متخصص به وسیله تزریق ژل می‌تواند زاویه بیشتری را در صورت وچانه فرد برای شما ایجاد کند وتلاش می کند با زاویه سازی با ژل صورت متناسب با دیگر اجزا برای فرد ایجاد کند.

برای زاویه دار کردن فک، در ابتدا شما باید تحت نظرجراح پلاستیک یا  متخصص پوست ومو  مورد بررسی قرار بگیرد تا میزان ژل و همچنین ناحیه  درست تزریق ژل مشخص شود. این تزریق چند دقیقه بیشتر زمان نیاز ندارد ویک روش بدون خطر و کم عارضه است.  اما تزریق ژل باید با دقت در نقطه مورد نظر انجام شود تا برای شما عوارض ایجاد نکند.

 

تزریق ژل زاویه سازی فک مردان

 

برخی مردان چانه های مربع شکلی دارند وتمایل به تغییر فرم چانه خود دارند این مردان می توانند با  زاویه سازی این مشکل را برطرف کنند.  مردان با تزریق ژل درقسمت تحتانی صورت و برجسته کردن زاویه فکی جذابیت خاصی به کل صورت فرد می بخشد.

 

ماندگاری تزریق ژل زاویه سازی فک

این رابدانید غلظت و ماندگاری ژل‌ها با هم متفاوت است. ژل ها رقیق‌تر و نرم‌ترماندگاری زیادی برای فرد ندارد در حالی که نوع غلیظ آن دوام بیشتری دارد.

 

هزینه تزریق ژل زاویه سازی فک

 

همان گونه که گفته شد تزریق  زاویه سازی فک نیازی به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ندارد و پزشک این تزریق را در داخل مطب  نیزانجام می دهند همچنین باید گفت که این روش هزینه کمتری نسبت به جراحی پروتزبرای بیماردارد. در حقیقت هزینه این تکنیک بیشتر به نوع ژلی که برای تزریق به کار برده می شود  و مهارت متخصص بستگی دارد.

 

 

نکته ای که شما باید درزاویه سازی با ژل در نظربگیرید این است که حتما برای این کار باید نزد متخصص پوست ومو وجراح پلاستیک  مراجعه نمائید . زیرا دراین مکانها ازژل با کیفیت واستاندار استفاده می شود و هم اینکه پزشک شما تجربه و تخصص کافی در این زمینه را دارد. زاویه سازی با ژل یکی از روش های غیر جراحی است که هم سریع می باشد و هم عوارضی برای فرد به همراه ندارد.

 

میزان تزریق ژل برای زاویه سازی با ژل

مقدار مواد ژلی که برای زاویه دار کردن صورت برای فرد استفاده می شود با هم متفاوت است  و میزان تزریق در بیشتر موارد  به ظاهر صورت بیماری بستگی  دارد که چه مقدار ژل لازم است .زیرا دربرخی افراد فرم گونه کمی برجسته می باشد و با چند میلی لیتر صورت آنها زاویه دار خواهد شد اما در برخی بیماران میزان این ژل ممکن است کم یا زیاد شود. در هر صورت میزان تزریق به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد.

 

 

آیا تزریق ژل زاویه سازی فک درد دارد ؟

پزشک شما در هنگام زاویه سازی با ژل در بیشترمواقع ازبی حسی موضعی یا کرم بی حس کننده استفاده می کنند تا شما در هنگام تزریق دردی احساس نکنید.

 

 

آیا زاویه سازی با ژل عوارض دارد

این را بدانید که زاویه سازی با ژل عارضه خاصی برای شما نخواهد داشت . با این وجود باید گفت که هیچ روش زیبایی بدون عارضه نیست

 

پس ازتزریق ممکن است تا چند روز شما تورم و کبودی را احساس کنید که این امر برای بیشتر افراد اتفاق می افتد.شما می توانید برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ می توانید استفاده کنید. البته این تورم معمولا تا 48 ساعت بعد از تزریق کاهش پیدا می کند اما اگر این کبودی به مدت زیادی طول بکشد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

 

مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل زاویه سازی فک

-بعد ازتزریق تا چندین ساعت از مواد آرایشی استفاده نکنید.

– 24 ساعت بعد از زاویه سازی با ژل ورزش ها و فعالیت های سنگین انجام ندهید.

– تا یک هفته بعد از زاویه سازی با ژل ازرفتن به استخر، سونا ، چشمه آب گرم به مدت یک هفته خودداری کنید.

 

نتایج حاصل از تزریق ژل زاویه سازی فک

نتایج حاصل اززاویه سازی با ژل 2 الی 3 روز پس از تزریق  مشخص می شود اما شما انتظار تورم تا یک هفته ای را داشته باشید. در برخی موارد عدم قرینه بودن دو طرف صورت پس از تزریق ممکن است ایجاد شود. در این صورت زیاد نگران نباشید مراجعه زود هنگام به پزشک برای درمان منجر به عدم تقارن می شود در نتیجه تا 2 هفته صبر کنید و عجله ای نداشته باشید.

 

مزایای زاویه سازی با ژل چیست

-در هنگام زاویه سازی با ژل  فرد نیازی به بیهوشی ندارد و بدون درد است.

-پوست گونه‌ها افراد بعد ازتزریق محکم تر و کشیده تر خواهد شد همچنین خط لبخند در افراد نیز کاهش می یابد.

در آخر باید گفت که روش زاویه سازی با ژل  نسبت به پروتزچانه ایمن‌تر و بهترخواهد بود . به کمک تزریق ژل  شما می‌توانید  چانه  خود را زاویه دار یا برجسته کنید . بسیاری از زنان تمایل دارند چانه‌ای با خطوط ملایم‌ترداشته باشند ،و مردان علاقه دارند که چانه های با زاویه تیز داشته باشند شما می توانید با این زاویه سازی با ژل زاویه سازی در چانه را انجام دهید.

 

نتایج این تزریق چقدر دوام خواهد داشت؟

همان گونه که می دانید ژل‌های اسید هیالورونیک به طور طبیعی و به تدریج با گذشت زمان جذب بدن می‌شوند. اکثر ژل‌ها هنگامی که در ناحیه فک و چانه تزریق می‌شوند، بین 1 تا 2 سال دوام خواهند داشت. این مدت زمان بسته به آناتومی و میزان سرعت سوخت و ساز بدن افراد متفاوت خواهد بود . برای حفظ نتایج، می توانید  جلسات بعدی تزریق را تکرار نمایید.

نکاتی که باید قبل از تزریق ژل به فک و چانه بدانید

-پزشک شما می خواهد  تا شما به نتیجه دلخواهی  دست یابید. ینایراین قبل از تزریق اطلاعات مهمی در مورد ژل‌ها و فیلرهای تزریقی به شما خواهد  تا بتوانید خطر کبودی را کاهش داده و بدانید که چه کارهایی را می‌توانید برای رسیدن به بهترین نتایج انجام دهید.

-بیمارانی که باردار هستند و یا شیر می‌دهند، نمی‌توانند تزریق ژل انجام دهند.

-برای افزایش دوام و ماندگاری نتایج درمان، پزشکان توصیه می‌کنند که به مدت 48 ساعت بعد از تزریق، از تمرینات بدن‌سازی خودداری کنید و به مدت 2 هفته بعد از درمان، از قرار گرفتن در گرمای بیش‌ازحد (سونا، یوگا داغ) خودداری کنید. برای نتیجه مطلوب، پزشکان توصیه می‌کنند که این دستورالعمل‌ها را رعایت کنید تا بتوانید خطر کبودی را کاهش دهید:

عوارض تزریق ژل زاویه سازی فک

تزریق ژل عوارض چندانی ندارد و تنها با کمی التهاب کبودی یا قرمزی همراه است که پس از چند روز رفع می گردد. عوارض احتمالی تزریق ژل عبارتند از:

-کبودی ناحیه مورد نظر با کمی کبودی همراه است که طی ۲ تا ۳ روز از بین می رود.

-تورم ناحیه تزریق ژل مقداری ورم می کند که پس از ۴۸ ساعت کم کم رفع می شود.

-عفونت با توجه به این که تزریق با استفاده از سوزن انجام می شود، ممکن است ورود سوزن باعث عفونت در ناحیه مورد نظر شود. البته این بستگی به میزان تمیزی پوست و ضدعفونی بودن سر سوزن دارد و به ندرت اتفاق می افتد.

-ایجاد زخم که بعد از تزریق اتفاق می افتد مسدود شدن رگ های خونی، تامین خون برای پوست را دچار مشکل کرده و بافت حالت مردگی می کند که در نهایت زخم را به دنبال دارد. البته این مورد نیز به ندرت اتفاق می افتد.

نکات مهم ریکاوری و نقاهت پس از تزریق ژل

  1. پس از اتمام زاویه سازی فک و صورت، جهت کاهش حجم تورم، از کمپرس یخ استفاده میشود.
  2. تا چند ساعت پس از تزریقاز آرایش کردن بپرهیزید.
  3. برای انجام فعالیت های سنگین و یا ورزش پس از این عمل، با پزشک معالج خود مشورت کنید.
  4. از مصرف دارو های ضدانعقاد خون، مشروبات الکلی و دخانیات پس از عمل بپرهیزید.
  5. نتایج اولیه تزریق ژل به فک به سرعت ظاهر میشوند و برای مشاهده نتایج نهایی تا چند روز باید صبر کنید.

 

انواع روش های زاویه سازی فک

-زاویه سازی فک با ژل

همان گونه که در بالا اشاره شد در زاویه سازی با ژل آناتومی صورت توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد و قسمت هایی که نیاز است مشخص می شود. بعد بسته به نوع ژل انتخابی تزریق انجام می شود. تزریق باید به اندازه و با دقت لازم انجام شود.

-زاویه سازی فک با تزریق چربی

در روش تزریق چربی که یکی دیگر از روش های زاویه سازی چانه و فک است به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود، چربی های اضافه از یک قسمت بدن گرفته می شود و پس از آماده سازی چربی، به نواحی از فک که توسط پزشک مشخص شده است تزریق می شود، چربی های تزریق شده معمولا تا چندین سال ماندگاری دارند.

 

مزایای تزریق چربی برای زاویه سازی صورت

-به دلیل این که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، مادّه ای کاملاً طبیعی است و تزریق آن بدون هیچ گونه واکنش آلرژیک انجام می شود.

-تزریق چربی در جوانسازی پوست هم نقش دارد؛

-تزریق چربی کمک می کند تا صورت حجم بیشتری به دست آورد.

-نتیجه تزریق چربی ماندگار است و هزینه ترمیم آن نسبت به ژل کمتر است.

زاویه سازی فک و صورت برای کدام نوع صورت مناسب است؟

این روش عموما برای صورت های چاق، صورت هایی با شکل هندسی گرد و صورت های لاغر مناسبتر می باشد. اما موارد دیگری هم می توانند علت زاویه سازی فک و صورت باشند.

به عنوان نمونه کوچکی چانه می تواند شکل صورت را بر هم بزند به خصوص اگر پیشانی بلند و موهای پر پشتی داشته باشید.در این صورت قسمت پایینی صورتتان عریض تر خواهد شد  و در بهبودی وضعیت زیبایی صورتتان بسیار موثر خواهد بود.

 

از چه فیلرهایی برای زاویه سازی فک با تزریق ژل استفاده می‌شود؟

بهترین فیلرها یا ژل‌ها برای چانه و خط فک، ژل‌های ساخته شده از هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بافت  پوست وجود دارد و به بافت پوستی حجم می‌بخشد. هیالورونیک اسید می‌توانید تا هزار برابر وزن خود آب جذب کند و همین قابلیت باعث شده که توان حجم‌دهی بالایی داشته باشد.

 

دکتررضا حسامی -فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x