تزریق ژل طبیعی

تزریق ژل طبیعی

تزریق ژل طبیعی

تزریق ژل طبیعی درحقیقت  ژل هایی هستند که برای ساخت آن متخصصان از ویتامین ها و مواد مغذی و همچنین هیالورونیک اسیدها استفاده می کنند. این دسته از ژل ها به دلیل وجود هیالورونیک اسید سازگاری بالایی با بدن از خود نشان داده و افراد را در کمترین زمان ممکن به خواسته شان رسانده است.

 

روش های بسیار زیادی برای انجام این تزریق وجود دارد که شامل تزریق زیر پوستی، تزریق لایه های عمیق پوست وغیره می باشد. اما شما برای  دریافت نتیجه مطلوب از انجام این عمل باید این تزریق رل نزد پزشکی متخصص و آشنا با آناتومی اجزاء مختلف بدن انجام دهید. همچنین کلینیک انتخابی باید از تجهیزات لازم برای انجام چنین عملی بهره مند باشد.

 

مزایای تزریق ژل طبیعی

تزریق ژل طبیعی برای افراد دارای مزایای مختلفی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

 

-کبودی کمتر: کبودی و ورم تزریق ژل های هیالورونیک اسید از بقیه فیلرها کمتر است.

-ماندگاری ژل بعد از تزریق : هرچند نتایج تزریق ژل در لب دائمی نیست، اما ماندگاری رضایت بخشی،بعد از تزریق این ژل وجود دارد.

-کنترل آسان حجم لب : متخصص به خوبی می تواند حجم ژل را کنترل کند و نتیجه دلخواه را به دست آورد.رفع برآمدگی ها : اگر حرکت لب ها باعث ایجاد توده یا برآمدگی شود، توده به راحتی حل و مشکل برطرف می شود.

-پایین بودن ا بروز واکنش آلرژیک: به دلیل اینکه مواد به کار رفته در ژل های تزریقی مشابه موادی است که در بدن وجود دارد، بعید است که باعث حساسیت شود. اما اگر به لیدوکائین حساسیت دارید، حتماً قبل از درمان موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

نکات قبل از تزریق ژل به لب

 

-بهتر است برای تزریق به متخصصان جراحی پلاستیک یا متخصصان پوست و مو مراجعه نمایید تا به مشکل بر نخورید.

 

– قبل از تزریق ژل توسط متخصص مارک و نوع آن را بپرسید و به خاطر بسپارید و اجازه ندهید پزشک از مارک های بی نام و نشان و نامعتبر در تزریق استفاده کند.

-اگر به لیدوکائین حساسیت داردی ، پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

-قبل از تزریق از مصرف آمگا ۳ ، ویتامین E ، داروهای ضد انعقاد خون و مسکن هایی مثل آسپرین ، ژلوفن ، ناپروکسن و … خودداری نمایید.

آیا تزریق ژل طبیعی لب دردناک است ؟

 

به طور کلی  تزریق ژل به مواد بی حسی بستگی دارد . در صورتی که از کرم ها بی حسی موضعی در تزریق استفاده شود فرد درد زیادی در هنگام تزریق خواهد داشت  و ممکن است دیگر اقدام به تزریق ژل در آینده نکند . ولی مواد بی حسی که توسط پزشک متخصص پوست استفاده می شود عصب های ناحیه لب را کاملا بی حس کرده به گونه ای که فرد هیچ دردی را در طی تزریق احساس نمی کند.

 

 

نکات قابل تامل در تزریق ژل لب طبیعی

-تزریق ژل لب طبیعی در کلینیک تخصصی پزشک متخصص انجام می گیرد و از تکنیک های تزریقی مناسب جهت این امر استفاده خواهد شد.

-تزریق فیلر همانند تزریق چربی نیازمند صرف وقت همانند برای خروج چربی ها از بدن نیست و روشی متفاوت دارد که ژل به صورت آماده به لب ها تزریق خواهد شد.

-قبل از انجام تزریق یک بی حسی موضعی مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا از میزان ناراحتی یا درد احتمالی بیمار بکاهد.

-با استفاده از سوزن های مخصوص و نازک تزریق ژل لب طبیعی انجام می شود

-پس از اینکه تزریق فیلر به لب تمام شد استفاده کردن از کمپرس سرد می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند تنها باید مراقب بود که هیچ فشار زیادی به این ناحیه وارد نشود.

-استفاده کردن از مواد آرایشی پس از تزریق ژل ممنوع است و باید از انجام این کار اجتناب نمود.

 

آیا تزریق ژل لب طبیعی برای شما مناسب است؟

هر شخصی از تزریق ژل به لب می تواند هدف کاملا متفاوت داشته باشد. در بیشتر موارد بانوان آن هم به علت اصلاح ظاهر و بهبود چهره و زیبایی خود به سراغ شیوه تزریق فیلر لب طبیعی خواهند رفت تا جوانتر و جذاب تر به نظر برسند.

 

افرادی که دارای لب های تو رفته و لاغر هستند می توانند با بهره مندی از این روش به برجسته شدن و بیشتر دیده شدن لب ها کمک کنند و زیبایی منحصربفردی به چهره خود ببخشند.

 

انتظاراتی که یک فرد از نتیجه تزریق فیلر به لب دارد نیز بسیار مهم است. انتظارات باید واقعی باشند و فرد نباید خارج از آنچه که عملکرد طبیعی تزریق فیلر می باشد منتظر نتایجی دیگر باشد.

 

قیمت و هزینه تزریق ژل طبیعی لب

 

یکی از عوامل تاثیرگذار قیمت و هزینه تزریق ژل لب ، نوع تزریق ژل می باشد.در این مورد پزشک معالج باید اولا  شناخت دقیق و کافی‌ از ساختمان پوست و اجز۱ی صورت داشته باشد و  ثانیا به تکنیک این روش که شامل محل مناسب، مقدار تزریق و قرار دادن این مواد درلایه های‌ مناسب پوستی است آشنایی کامل داشته باشد.

 

مقدار ژل تزریق شده و سطحی یا عمقی تزریق شدن آن، بستگی به نوع ماده استفاده شده و نتایج مورد دلخواه از طرفی و عمق و محل چین موردنظر از طرف دیگرهمه درهزینه ژل تاثیرگذار است. عواملی همچون مقدار ژل تزریق شده،عمقی یا سطحی بودن تزریق،مدل درخواستی لب، نوع لبها و دستمزد پزشک متخصص قیمت و هزینه تزریق ژل لب را تعیین می نماید.

 

نتایج تزریق ژل طبیعی

نتیجه تزریق ژل طبیعی بعد از تزریق قابل مشاهده است. دوام نتایج به فاکتورهای مختلفی از جمله فیلر و حجم به کار رفته، متابولیسم بیمار، میزان حرکت ناحیه درمان شده بستگی دارد. فیلرهایی که در نواحی عمیق تر تزریق می شوند نسبت به فیلرهایی که سطحی تزریق می شوند دوام کمتری دارند.

 

لازم است قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی یا تزریق فیلر، تزریق چربی، بوتاکس و لیفت صورت در انتخاب پزشک یا کلینیک زیبایی تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

درآخر باید گفت که  هیچ موقع از ژل  شیمیایی که در عمل باعث نا هماهنگی اجزای صورت و عفونت می شود استفاده نکنید و در ضمن ژل هایی که به قیمت کم می فروشند بدانید که کیفیت ندارند و استفاده نکنید و حتما آن ژلی که پزشک برایتان می نویسد خریداری کرده حتی اگر قیمتش گران باشد . تزیق ژل لب طبیعی نقض های چهره ی شما را برطرف می کند البته اگر طبق دستور پزشک پس از عمل مراقبت کنید .

 

تزریق ژل طبیعی باید کجا انجام شود؟

اولین چیزی که باید در مورد تزریق ژل طبیعی به یاد داشته باشید این است که نباید در سالن‌های زیبایی و توسط افراد نامعتبر انجام شود. این عمل زیبایی باید در کلینیک و توسط پزشک متخصص انجام بگیرد. پوست صورت از لایه‌ها و بخش‌های مختلفی از قبیل اعصاب، عروق و چشم‌ها تشکیل شده است. اگر تزریق ژل توسط فرد غیر متخصص انجام شود احتمال انسداد شریان‌های خون، مرگ بافت و ایجاد زخم وجود دارد.

تزریق ژل جهت برجسته سازی گونه ها

گونه ها اگرچه به ظاهر بخش کوچکی از صورت را تشکیل می دهند، اما فرم مناسب آنها تاثیر چشمگیری در زیبایی چهره خواهد داشت.

برخی افراد به صورت ژنتیکی گونه های صافی دارند و برخی نیز به علت افزایش سن، چربی زیر پوست آنها کاهش یافته و منجر به افتادگی و یا صاف شدن سطح گونه می شود، که این مشکلات با تزریق ژل قابل اصلاح است.

مراقبت های پس از تزریق ژل

 • در هفته های اول تزریق از قرار گرفتن مقابل گرمای شدید مانند آفتاب، سونا و . . . همچنن مصرف مشروبات و دخانیات بپرهیزید.
 • طی ۲۴ ساعت پس از تزریق ، می بایست از تحرکات شدید مانند ایروبیک پرهیز کرد.
 • توصیه می شود در ساعات اولیه ، از مواد آرایشی در محل تزریق استفاده نشود.
 • در صورت امکان، فشاری روی ناحیه تزریق شده وارد نشود، برای مثال در تزریق ژل به گونه، در هنگام خواب از فشار بالش روی گونه جلوگیری شود.
 • تا ۷۲ ساعت ، استفاده از غذاهای سخت مانند ساندویچ و نان های سفت و به طور کلی هرگونه ضربه و فشار خصوصا در ناحیه لب ها ممنوع است.

به یاد داشته باشید که مارک های معتبر فیلر تنها به پزشکان معتبر داده می‌شود؛ و حتی اگر سالن های ثبت شده بتوانند به این ژل‌ها دسترسی پیدا کنند، باز هم انجام تزریق به دست کسی که آموزش ندیده می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

محصولی که در تزریق استفاده می‌شود فقط بخشی از معادله است. داشتن یک پزشک متخصص در به دست آوردن نتجه‌ی مطلوب از همه چیز مهم تر است.

 

موارد منع مصرف ژل های تزریقی

 • حاملگی یا شیر دهی
 • عفونت در ناحیه درمان (مثل تب خال یا آکنه)
 • استعداد بیمار برای تشکیل گوشت اضافه (کلوئید یا اسکار هیپرتروفیک)
 • اختلالات خونریزی  (مثل کمبود پلاکت های خونی یا استفاده از داروهای ضد انعقاد)
 • مصرف داروی راکوتان در 6ماه گذشته
 • آتروفی پوست (نازکی پوست ناشی از مصرف طولانی مدت کورتون یا بیماری )
 • اختلال در ترمیم (مثل ضعف ایمنی)
 • بیماریهای پوستی در ناحیه درمان (مثل ویتلیگو، پسوریازیس، اگزما)
 • بیماری کنترل نشده سیستمیک
 • واکنش حساسیتی (آنافیلاکتیک) قبلی
 • آلرژی های شدید متعدد

به یاد داشته باشید که مارک های معتبر فیلر تنها به پزشکان معتبر داده می‌شود؛ و حتی اگر سالن های ثبت شده بتوانند به این ژل‌ها دسترسی پیدا کنند، باز هم انجام تزریق به دست کسی که آموزش ندیده می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

محصولی که در تزریق استفاده می‌شود فقط بخشی از معادله است. داشتن یک پزشک متخصص در به دست آوردن نتجه‌ی مطلوب از همه چیز مهم تر است.

 

شست وشوی صورت بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق بهتر است  4 تا 6 ساعت  از شستوی صورت خودداری شود. پس از آن می توان با مشورت پزشک این کار صورت بگیرد. به طور کلی می توان برای شستشوی صورت پس از تزریق  باید از آب ولرم با فشار خیلی ملایم استفاده کنید.

 

دمای آب در هنگام شستشوی صورت نباید خیلی بالا باشد زیرا در صورتی که دمای آب مورد استفاده بالا باشد ممکن است باعث تغییر ساختار ژل تزریق شده شود.

همچنین دمای بسیار پایین آب در برخی مواقع موجب گلوله شدن لب می شود. فشار زیاد آب هم می تواند به ترکیدگی لب منجر شود  و باعث خارج شدن ژل از لب شود. همچنین برای شستشوی صورت باید از شوینده ی مناسب با  قدرت ضدعفونی متوسط استفاده کنید. برخی از پزشکان استفاده از شامپوی بچه را توصیه می کنند که حساسیت زا نیست و قدرت پاک کنندگی مطلوبی دارد.

 

دوران نقاهت و بهبودی

به طور کلی  دوران نقاهت و بهبودی برای هر بیمار و برای هر نوع تزریق ژل  متفاوت خواهد بود. بیشتر افراد   پس از انجام تزریق ژل می توانند  فورا به کارهای روزانه های خود بپردازند  اما توصیه می شود کهبرای کاهش تورم و کبودی، ۲۸ تا ۴۸ ساعت اول پس از تزریق استراحت کنید  و از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری نمایید. همچنین لازم است قبل از انجام تزریق ژل درباره دوران نقاهت و چگونگی آن با پزشک خود مشورت نمایید.

ورم پس از تزریق ژل

می توان گفت که  ورم و کبودی در دو روز ابتدایی بعد از تزریق در بیشترین حد خود است و به مرور زمان فروکش می کند  و بعد از چند روز از بین خواهد رفت. با اقدامات ذیل می توانید به روند کاهش تورم کمک کنید

-از قرص های ویتامین C و میوه های تازه همچون آناناس استفاده نمایید.

-در ساعات اولیه بعد از تزریق بر روی نواحی دارای ورم کمپرس سرد و سپس کمپرس گرم قرار دهید.

 

دکتر رضا حسامی -متخصص جراحی پلاستیک وزیبایی

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x