جراحی زیبایی سینه زنان

جراحی زیبایی سینه  زنان

جراحی زیبایی سینه زنان از جراحی های زیبایی است که می تواند با فرم دهی به سینه شما ظاهر زیبا در سینه شما به وجود اورد با انجام جراحی زیبایی سینه زنان سینه‌های شل شده و آویزان که ممکن است  به دلیل ارثی یا  به دلیل بارداری، شیر دهی، کاهش وزن و پیری ایجاد شده است بهبودیابد.

 

جراحی زیبایی سینه زنان

هدف افراد از جراحی زیبایی سینه در زنان انتقال بافت سینه به سمت بالا سفت کردن وفرم دهی به سینه ها است. در هنگام انتقال بافت سینه به سمت بالا هیچ بافتی اضافه و یا کم نمی‌شودو اندازه سینه ثابت باقی می‌ماند وجراح سینه با این جراحی سینه ها رابه سمت بالا حرکت می دهد .

روش‌های مختلفی برای فرم‌دهی و زیباتر کردن سینه وجود دارد. انتخاب نوع روش به شکل و محل شل‌شدگی سینه ها بستگی دارد.

هدف از انجام جراحی زیبایی سینه زنان

جراحی زیبایی سینه زنان معمولا با دوهدف انجام می شود بزرگ کردن سینه و تغییر شکل سینه وهمچنین کوچک کردن و فرم دهی به سینه است.

 

جراحی سینه با هدف بزرگ کردن سینه

بهترین روش برای افرادی که سینه های کوچک دارند انجام پروتز سینه است.امروزه  دو نوع پروتزدر بین پزشکان استفاده می شود پروتز سیلکونی و پروتز آب نمکی . در جراحی پروتز سینه به روش آب نمکی برشی در سینه  فرد ایجاد می شود و پروتز در زیر بافت سینه یا پشت دیواره قفسه سینه قرار می گیرد. بعد از قرار دادن پروتز در سینه آن را با محلول آب نمک پر می کند.

 

بزرگ کردن سینه وجراحی زیبایی سینه زنان

یکی دیگر از روش های جراحی زیبایی سینه زنان با هدف  بزرگ کردن سینه تزریق چربی به بافت های سینه می باشد. این چربی ها که از بدن خود فرد گرفته می شود در جراحی زیبایی سینه زنان  به نقاطی از سینه تزریق می شود. از روش تزریق چربی بیشتر برای کسانی استفاده می شود که بعد از جراحی سینه های طبیعی می خواهند بنابراین روش تزریق چربی برای این افراد مناسب است.

جراحی سینه با هدف کوچک کردن سینه

یکی از روشهای جراحی زیبایی سینه در زنان جراحی کوچک کردن سینه های بسیار بزرگ می باشد پزشکان برای این جراحی از روشی به نام ماموپلاستی استفاده می کنند .از این روش برای افراد استفاده می شود که  به دلیل بزرگی سینه تحمل  وزن زیاد سینه ها ی خود راندارند . این بزرگی باعث ایجاد ناراحتی و درد در گردن و شانه می شود.

جراحی زیبایی سینه زنان با روش ماموپلاستی یک تکنیک جراحی است که به منظور کاهش حجم سینه‌های افراد انجام می‌شود جراحی کوچک کردن سینه به رفع تمام این مسائل کمک می کند و با انجام جراحی زیبایی سینه زنان می‌توانند سینه‌هایی کوچکتر، سبک ‌تر ومتناسب‌ تر با  اندام بدن خود داشته باشند.

لیفت سینه‌ها

جراحی زیبایی سینه زنان با روش لیفت سینه به منظور بالا بردن، تغییر شکل و سفت کردن سینه ها استفاده می شود در این روش جراح با برداشتن پوست اضافی از این ناحیه  و جابجا کردن بافت باقی‌مانده  در این ناحیه تغییرات لازم را انجام می دهد.

با افزایش سن ، بارداری ، کاهش وزن و شیردهی پوست قابلیت ارتجاعی  خود را از دست می دهد و بر روی شکل و سفتی سینه‌های زنان تاثیر می گذارد این عمل  برای زنانی  استفاده می شود که سینه آنها از اندازه مطلوبی برخوردار هستندوعمل لیفت سینه‌ را تنها برای سفتی و اصلاح  سینه مورد استفاده قرار می دهند  با انجام جراحی زیبایی سینه به روش لیفت سینه شما سینه هایی زیبا وجوان‌تر خواهید داشت.

آیا جراحی زیبایی سینه خطرناک است؟

همواره زنان از عوارض پس از جراحی های زیبایی سینه زنان قبل از انجام هر اقدامی پرس وجو می کنند و ترس از عوارض  جراحی زیبایی سینه زنان فرد را نسبت به انجام چنین عمل زیبایی مردد می کند اما باید گفت اگراین جراحی توسط یک جراح ماهر وبا تجربه انجام شود کمترین خطررا برای شما خواهد داشت.

 

جراحی زیبایی سینه چه تاثیری برابتلا زنان  به سرطان پستان دارد؟

در زمینه جراحی زیبایی سینه و رابطه آن با سرطان سینه مطالعات گسترده و فراوان در این زمینه  انجام شده است و این مطالعات نشان می دهد که تا به حال هیچ رابطه ای بین سرطان پستان و عمل های جراحی زیبایی سینه زنان دیده نشده است. وافراد که قصد دارند جراحی زیبایی سینه زنان را انجام دهند می تواند با خیال راحت این عمل زیبایی را انجام دهند .

زنانی که جراحی زیبایی سینه انجام داده اند مانند هر خانم دیگری ممکن است به هر دلیل دیگری مبتلا به سرطان پستان  بشوند اما اگر خانمی جراحی زیبایی سینه زنان را انجام داده باشد وبه سرطان پستان، مبتلا شود، ممکن است به دلیل انجام این جراحی بیماری آنها دیرتر تشخیص داده شود.

آمادگی ها ی لازم قبل از جراحی زیبایی سینه زنان

-قبل از جراحی پزشک از شما می خواهد  آزمایشاتی را جهت تشخیص سلامتی شما انجام دهد.

-ممکن است از شما خواسته شود داروهای خاصی را قبل از جراحی مصرف کنید یا نحوه مصرف داروهای خود را تغییر دهید.

 

جراحی زیبایی سینه زنان و رطانس

 

 

-از شما خواسته می شود تا یک ماموگرافی پایه قبل از عمل و پس از عمل انجام دهید تا هر گونه تغییر در بافت سینه قابل تشخیص باشد.

-چندین هفته قبل از جراحی باید  سیگار کشیدن را ترک کنید.

-در صورت  مصرف آسپرین و بعضی از داروهای ضدالتهابی باید قبل از جراحی آنها را قطع کنید تاباعث خونریزی نشود.

تغذیه بعد از انجام جراحی زیبایی سینه

-بعد از جراحی زیبایی سینه با بدست آوردن هوشیاری کامل شما می توانید مایعات بنوشید.

-بهترین رژیم برای شما بعد از جراحی زیبایی زنان رژیم غذایی شامل مایعات فراوان، غذای کم حجم و سبک که برای فرد ایجاد نفخ نکند و مواد غذایی که مورد استفاده قرار می دهید باید حاوی پروتئین و ویتامین باشد.

اما در روزهای اول بهتر است  شیر نخورید زیرا ایجاد نفخ می‌کند ودر این ناحیه باعث ناراحتی برای شما می شود.

-در صورتی که مشکل گوارشی دارید، پزشک خود را مطلع کنید تا داروهای مناسبی برای  شما تجویز کند.

 

 

 

جراحی زیبایی سینه زنان و رزیم غذایی

 

 

-تا مدتی بعد از جراحی زیبایی سینه  ازمصرف غذاهای چرب خودداری کنید زیرا هضم این غذاها برای شما مشکل است.

-تا 48 ساعت بعد از جراحی می توانید از غذا هایی مانند سوپ، آب آناناس، آب پرتقال، آب کرفس و ویتامین ث مصرف کنید. و بعد از این مدت می توانید از رژیم غذایی معمولی استفاده کنید.

 

چه افرادی نباید جراحی پلاستیک سینه انجام دهند

– افردی که  سایز سینه هایی مناسب و با اندازه ی خوبی هستند بهتر است این جراحی را انجام ندهند.

– افرادی که مشکلات روحی و یا خانوادگی دارند بهتر است این جراحی را انجام ندهند.

– افرادی که  می خواهند این جراحی را به اصرارافراد دیگری  مانند همسر ، دوست انجام دهند گزینه مناسب این جراحی نیستند.

دوران نقاهت جراحی سینه

بعد از جراحی پلاستیک سینه از شما خواسته می شود در خانه  استراحت کنید و از فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

در چند روز اول بهتر است برنامه خود را به خوابیدن؛ تماشای تلویزیون یا مطالعه در روز اول محدود کنید.  سینه شما  چند روز بعد از جراحی  درد خواهد داشت .در صورت تجوبز  پزشک  از دارو استفاده کنید.

– یک هفته بعداز جراحی می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید. . در ویزیت اول پس از جراحی پزشک بخیه ها را می کشد و محل برش ها را بررسی می کند. دستورالعمل فعالیت نیز داده می شود.

-بیشتر بیماران می توانند ورزش سبک را دو هفته بعد از جراحی انجام دهند و فعالیت سنگین 6-4 هفته بعد از جراحی آغاز می شود.

-سینه های شما دردو هفته اول متورم و اندکی کبود هستند. در این دوران باید از سینه بندی هایی که پزشک توصیه کرده استفاده کنید..

-در چند هفته اول سینه های شما ممکن است کمی شکل غیرعادی داشته باشند. با گذشت زمان متوجه می شوید که سینه هایتان شکل و ظاهر طبیعی به خود می گیرند.

عوارض احتمالی پس از جراحی سینه

 

طی جراحی پلاستیک سینه ، چنانچه بیمار به هیچ گونه بیماری زمینه ای مبتلا نباشد عوارض خاصی برای فرد  اتفاق نمی افتد. در اینجا به برخی از عوارض احتمالی جراحی پلاستیک سینه  اشاره شده است

-داشتن ظاهر ناخوشایند در محل برش

-احتمال خونریزی

-بروز عفونت در محل جراحی

-جابجایی پروتز که اصلاح پذیر است.

تغییرات موقتی یا دائمی در حس نوک سینه که امروزه میزان این عارضه بسیار کاهش یافته است.

در صورتی که پس از عمل با علائمی مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه و ضربان نامنظم قلب مواجه شدید بلافاصله به پزشک تان مراجعه فرمایید.

 

 

هزینه جراحی سینه

هرچه سایز سینه بزرگ‌تر باشد زمان بیشتری برای جراحی نیاز است پس طبیعتا هزینه‌ی آن بیشتر خواهد بود. نوع پروتز و ژل به کار رفته در عمل جراحی سینه هم از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن است. هزینه عمل جراحی سینه با توجه به عوامل مختلف  قیمت متفاوتی دارد.

به عنوان مثال هزینه جراحی سینه بستگی به اندازه و سایز پستان دارد. هرچه پستان بزرگ‌تر باشد، عمل نیز سخت تر و طولانی تر خواهد بود و در نتیجه هزینه نیز بیشتر می‌شود. هزینه جراحی سینه به محلی که شما قرار است در آن عمل شوید نیز بستگی دارد .

محدودیت‌ های عمل زیبایی سینه

درست است که روش‌های مختلفی برای عمل زیبایی سینه وجود دارد ولی از محدودیت ‌های جراحی سینه نباید غافل شوید. به طور کلی افرادی که در گروه‌های زیر قرار دارند نمی‌توانند این نوع جراحی را انجام دهند:

  1. افراد مبتلا به دیابت
  2. افراد سیگاری
  3. مبتلایان به بیماری قلبی، ریوی و عروقی
  4. افراد با چاقی مفرط
  5. متقاضیان مبتلا به بدخیمی‌های سینه

آیا بیمه ها هزینه جراحی سینه را پرداخت می کنند؟

از آنجا که این عمل، جزء جراحی‌های زیبایی محسوب می شوند  نمی‌توانید هزینه انجام آن را از محل بیمه‌نامه درمان دریافت کنید. اما اگر بزرگ بودن سینه‌ها، به بدنتان آسیبی رسانده باشد، برای مثال باعث درد‌های شدید گردن شده باشد، می‌توانید درخواست تشکیل کمیسیون پزشکی را مطرح کنید و در صورتی که انجام جراحی سینه ضروری تشخیص داده شود هزینه درمان شما از محل بیمه نامه پرداخت می شود.

تاثیر سیگار در عمل جراحی

توصیه ما این است که حداقل دو ماه قبل از عمل سیگار و تمامی‌ دخانیات و دودها کنار گذاشته شوند. زیرا این امر ریسک عفونت و سیاه شدن پستان یا نوک آن را بالا می‌برد. انجام تمرینات تنفسی قبل از عمل می‌تواند در کاهش عوارض پس از عمل موثر باشد. همچنین مصرف سیگار در دوره نقاهت جراحی زیبایی سینه نیز ممنوع است. این موضوع باعث تسریع روند بهبود جای زخم می‌شود.