جراحی زیبایی شکم در ایران – ریکاوری و هزینه ابدومینوپلاستی 2024

جراحی زیبایی شکم در ایران

جراحی زیبایی شکم در ایران

جراحی زیبایی شکم در ایران که در اصطلاح پزشکی به آن ابدومینوپلاستی گفته می شود، یک عمل جراحی است که با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکم، ظاهر شکمی صاف تر و محکم تری به بیمار می دهد.

در اینجا یک نمای کلی از آنچه که این روش ممکن است شامل شود آورده شده است:

1. مشاوره: قبل از انجام عمل، شما با جراح خود برای مشاوره ملاقات خواهید کرد. در طول این جلسه، در مورد اهداف خود برای این عمل صحبت خواهید کرد و جراح روند، خطرات و بهبودی را توضیح خواهد داد.

2. بیهوشی: ابدومینوپلاستی را می توان تحت بیهوشی عمومی انجام داد، به این معنی که در طول عمل بیهوش خواهید شد.

3. انجام جراحی زیبایی شکم در ایران: جراح یک برش افقی بین خط موی شرمگاهی و ناف ایجاد می کند. شکل و طول برش با درجه اصلاح لازم تعیین می شود. از طریق این برش، عضلات ضعیف شکم ترمیم و بخیه می شوند و چربی، بافت و پوست اضافی برداشته می شود. برش دوم در اطراف ناف ممکن است برای برداشتن پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم لازم باشد.

4. بستن برش ها: بخیه ها، چسب های پوستی، نوارها یا گیره ها برای بستن برش های پوست استفاده می شود.

5. بهبودی: به احتمال زیاد بعد از عمل اجازه خواهید داشت به خانه بروید، مگر اینکه به دلایل دیگری در بیمارستان باشید. ممکن است مجبور شوید از یک لباس فشاری برای حمایت از شکم خود هنگام بهبودی استفاده کنید.

عمل جراحی شکم در ایران یک عمل جراحی قابل توجه است و به همین دلیل خطراتی مانند عفونت، بهبود ضعیف زخم و تغییر در احساس پوست را به همراه دارد. مهم است که در طول مشاوره در مورد این خطرات و همچنین سابقه پزشکی خود با جراح خود صحبت کنید.

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم
جراحی زیبایی شکم در ایران
جراحی زیبایی شکم در ایران

داشتن انتظارات واقع بینانه نیز مهم است. تامی تاک جایگزینی برای کاهش وزن یا یک برنامه ورزشی مناسب نیست. اگرچه نتایج عمل ابدومینوپلاستی از نظر فنی دائمی است، اما نتیجه مثبت آن را می توان تا حد زیادی با نوسانات قابل توجه در وزن کاهش داد. به همین دلیل، به افرادی که در حال برنامه ریزی برای کاهش وزن قابل توجهی هستند یا زنانی که ممکن است در آینده به بارداری فکر کنند، ممکن است توصیه شود که جراحی ابدومینوپلاستی را به تعویق بیندازند.

بهترین کاندیدای عمل جراحی شکم در ایران

بهترین کاندید برای انجام عمل جراحی شکم در ایران یا ابدومینوپلاستی در ایران، افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردارند اما دارای پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم هستند که به رژیم غذایی و ورزش پاسخ نمی دهد. در اینجا عواملی وجود دارد که ممکن است شما را کاندید خوبی برای این روش کند:

1. وزن ثابت داشته باشند: شما در وزن ثابتی هستید و قصد کاهش وزن قابل توجهی ندارید. نوسانات قابل توجه وزن بعد از عمل جراحی شکم در ایران می تواند اثرات جراحی را خنثی کند.

2. غیر سیگاری: سیگار کشیدن می تواند در روند بهبودی اختلال ایجاد کند، بنابراین اگر سیگاری هستید، از شما خواسته می شود تا قبل و بعد از جراحی آن را ترک کنید.

3. سلامت جسمانی خوب: از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید. برخی از شرایط سلامتی می توانند خطرات مرتبط با جراحی را افزایش دهند یا بر بهبودی تأثیر بگذارند.

4. انتظارات واقع بینانه: شما انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج دارید، با درک این موضوع که عمل جراحی شکم می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد، اما لزوماً با تصویر “ایده آل” مطابقت نمی کند یا زندگی شما را تغییر نمی دهد.

5. آخرین بارداری سپری شده باشد: اثرات بارداری می تواند عضلات شکم را از هم جدا کند و پوست را کشیده و اثرات شکم قبلی را خنثی کند. بنابراین، به زنانی که قصد بارداری آینده را دارند، اغلب توصیه می شود که این عمل را به تعویق بیاندازند.

6. انگیزه برای حفظ نتایج: شما متعهد به یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم برای حفظ نتایج جراحی زیبایی شکم در ایران هستید.

به یاد داشته باشید، تصمیم به انجام عمل جراحی زیبایی شکم باید با مشورت یک جراح پلاستیک واجد شرایط گرفته شود که می تواند وضعیت فردی شما را ارزیابی کرده و مطابق با آن به شما توصیه کند. ابدومینوپلاستی یک تصمیم شخصی است و باید برای خودتان انجام شود، نه برای برآورده کردن خواسته های دیگران یا تلاش برای مطابقت با هر نوع تصویر ایده آل.

سایر جایگزین های جراحی زیبایی شکم در ایران

به نظر می رسد که شما به دنبال جایگزینی برای جراحی شکم (ابدومینوپلاستی در ایران) هستید. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

1. لیپوساکشن: این روش جراحی رسوبات چربی اضافی را از بین می برد و می تواند به کانتور کردن بدن کمک کند. با این حال، پوست اضافی یا ماهیچه های شکمی جدا شده را که اغلب با تامی تاک در ایران اصلاح می شوند، بررسی نمی کند.

2. درمان‌های غیرجراحی کانتورینگ بدن: این درمان‌ها شامل روش‌هایی مانند CoolSculpting، SculpSure و Ultrashape است که از روش‌های مختلفی (مانند انجماد یا گرم کردن سلول‌های چربی) برای کاهش چربی استفاده می‌کنند. این روش‌ها غیر تهاجمی هستند و نیازی به استراحت ندارند، اما معمولاً نتایجی به اندازه روش‌های جراحی ایجاد نمی‌کنند.

3. رژیم غذایی و ورزش: یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم می تواند به کاهش وزن، کاهش چربی و تقویت عضلات از جمله عضلات شکم کمک کند. اگرچه این کار باعث از بین بردن پوست اضافی یا ترمیم عضلات جدا شده نمی شود، اما می تواند ظاهر شکم شما را بهبود بخشد.

4. لیفت بدن: برای افرادی که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند و پوست اضافی در اطراف تنه دارند، لیفت بدن (که می تواند شامل ابدومینوپلاستی باشد) ممکن است مناسب باشد.

5. مینی تامی تاک: برای کسانی که مقدار کمی شلی بیش از حد پوست و عضله فقط در قسمت پایین شکم (زیر ناف) دارند، مینی تامی تاک در ایران ممکن است یک گزینه باشد.

6. جراحی آندوسکوپی: این می تواند برای سفت کردن ماهیچه ها استفاده شود، اما کمتر رایج است و به طور معمول فقط برای بیمارانی مناسب است که حداقل پوست اضافی و خاصیت ارتجاعی پوست دارند.

7. بوتاکس/دیسپورت: در حالی که معمولا برای درمان های صورت استفاده می شود، برخی از افراد از این نوروتوکسین ها برای “سفت کردن شکم” با هدف قرار دادن عضلات استفاده می کنند. با این حال، این یک استفاده خارج از برچسب است و نتایج قابل مقایسه با عمل جراحی زیبایی شکم در ایران نیست.

به یاد داشته باشید، این جایگزین‌ها ممکن است نتایج مشابهی با تامی تاک نداشته باشند، به خصوص اگر مقدار قابل توجهی پوست اضافی یا ماهیچه‌های شکمی از هم جدا شده باشید. مهم است که این گزینه ها را با یک جراح پلاستیک در میان بگذارید تا بفهمید کدام یک برای شرایط خاص شما بهترین است.

 

هزینه جراحی زیبایی شکم در ایران – 1403

(معمولا این جراحی با لیپوساکشن شکم، پشت و پهلوها همراه است)

  • هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در ایران بین 90 تا 150 یورو می باشد
  • معمولا یک شب اقامت در بیمارستان در نظر گرفته می شود
  • اگر ساکن تهران نیستید مدت اقامت 9 روز می باشد

هزینه جراحی تامی تاک در تهران

محاسبه قیمت جراحی  با احتساب هزینه حق الزحمه جراح + بیمارستان
سایر هزینه های مربوط به جراحی شکم در ایران
هزینه آزمایش خون حدود 500 هزار تومن تفاوت بستگی به نوع آزمایش خون دارد
هزینه مشاوره با متخصص قلب حدود یک میلیون تومان برای افراد بالای 40 سال یا بیماران قلبی
قیمت گن طبی مخصوص حدود دو میلیون تومان تفاوت قیمت بستگی به مارک و مدل گن دارد
هزینه دارو و سایر اقلام بهداشتی حدود 500 هزار تومن
هزینه جراحی پلاستیک تامی تاک – اختیاری
هزینه ماساژ بعد از جراحی حدود یک میلیون تومان دو جلسه ماساژ توصیه می شود
هزینه پرستار (هر شب) 1 میلیون و پانصد هزار تومان اگر به تنهایی سفر می کنید
هزینه تعویض پانسمان توسط پرستار 750 هزار تومان

توجه:

توجه:

اگر بیماری زمینه ای یا دارویی دارید، به ما اطلاع دهید
اگر قبلاً ابدومینوپلاستی یا لیپوساکشن انجام داده اید، هزینه جراحی اندکی افزایش می یابد
اگر کم خونی یا سایر اختلالات خونی دارید به ما اطلاع دهید

برای انجام عمل جراحی شکم در ایران آماده شوید

آماده شدن برای انجام عمل جراحی شکم در ایران یا ابدومینوپلاستی شامل چندین مرحله برای اطمینان از ایمنی و موفقیت شما در عمل است. در اینجا چند مرحله کلی وجود دارد که ممکن است لازم باشد دنبال کنید:

آماده سازی پزشکی:

1. ارزیابی سلامت: جراح وضعیت سلامتی شما را ارزیابی می کند، اهداف جراحی شما را مورد بحث قرار می دهد و خطرات و مزایای این روش را بررسی می کند. ممکن است نیاز به آزمایش آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی داشته باشید.

2. بررسی داروها: هر دارو، ویتامین یا مکملی را که مصرف می کنید به جراح خود اطلاع دهید. ممکن است از شما خواسته شود که مصرف برخی داروها را برای یک دوره قبل و بعد از جراحی متوقف کنید. این اغلب شامل آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل های گیاهی است که می تواند خونریزی را افزایش دهد.

آماده سازی سبک زندگی:

1. ترک سیگار: اگر سیگار می‌کشید، باید قبل و بعد از جراحی برای مدتی آن را ترک کنید. استعمال دخانیات می تواند خطر عوارض را افزایش داده و مانع از بهبودی شود.

2. محدودیت الکل: ممکن است به شما توصیه شود که مصرف الکل را قبل از جراحی محدود کنید، زیرا می تواند با بیهوشی تداخل داشته باشد و به طور بالقوه خطر خونریزی را افزایش دهد.

3. هیدراتاسیون: هیدراته ماندن قبل و بعد از عمل برای بهبود ایمن مهم است.

4. وزن: در حالت ایده آل، قبل از انجام عمل جراحی شکم در ایران، باید حداقل چندین ماه در وزن ثابتی باشید. نوسانات وزن قابل توجه می تواند بر نتایج جراحی تأثیر بگذارد.

آمادگی برای جراحی زیبایی شکم در ایران:

1. برای کمک هماهنگ کنید: به شخصی نیاز دارید که شما را به سمت جراحی و برگرداندن شما ببرد و حداقل شب اول بعد از عمل در کنار شما بماند.

2. خانه خود را آماده کنید: ممکن است بخواهید خانه خود را ترتیب دهید تا بهبودی شما آسان تر شود. به عنوان مثال، ممکن است اقلامی را که اغلب استفاده می کنید در سطح کمر قرار دهید تا از خم شدن خودداری کنید.

3. لباس: لباس‌های گشاد و راحت (ترجیحاً پیراهن‌های دکمه‌دار یا بالاتنه‌هایی که روی سرتان نمی‌روند) و یک جفت کفش لیز آماده برای روز جراحی داشته باشید.

4. ملزومات بعد از عمل: قبل از جراحی، نسخه‌های داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک‌ها را پر کنید تا در صورت نیاز آماده شوند.

به یاد داشته باشید، اینها دستورالعمل های کلی هستند. همیشه دستورالعمل های خاص ارائه شده توسط ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید. اگر سؤال یا نگرانی دارید، در گفتگو با پزشک خود دریغ نکنید.

جزئیات جراحی زیبایی شکم در ایران

تامی تاک در ایران یا ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی است که هدف آن بهبود ظاهر شکم با برداشتن چربی و پوست اضافی و سفت کردن عضلات دیواره شکم است. در اینجا یک مرور کلی از این روش وجود دارد:

1. مشاوره: این زمانی است که اهداف خود را با جراح در میان می‌گذارید، که سلامت شما را ارزیابی می‌کند تا مشخص کند آیا شما کاندیدای مناسبی برای این عمل هستید یا خیر.

2. آماده سازی: قبل از عمل، دستورالعمل هایی در مورد آماده سازی به شما داده می شود که ممکن است شامل دستورالعمل های رژیم غذایی و دارو باشد.

3. بیهوشی: ابدومینوپلاستی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، به این معنی که شما در طول عمل در خواب خواهید بود. در برخی موارد، جراح ممکن است بی حسی موضعی همراه با آرامبخش را انتخاب کند.

4. روش انجام: جراحی با یک برش شروع می شود. برای یک تایک کامل شکم، این معمولا از استخوان لگن به استخوان لگن، درست بالای ناحیه شرمگاهی است. شکل و طول برش با توجه به مقدار پوستی که برداشته می شود تعیین می شود. برش دوم برای آزاد کردن ناف از پوست اطراف ایجاد می شود. سپس پوست از دیواره شکم جدا می شود تا ماهیچه هایی که باید سفت شوند آشکار شود.

دیواره فاسیای عضلانی با بخیه سفت می شود. پس از بخیه شدن ماهیچه ها، پوست به سمت پایین کشیده شده و پوست اضافی برداشته می شود. یک سوراخ جدید برای ناف بریده می شود که سپس در جای خود بخیه می شود. سپس برش‌ها بخیه می‌شوند، منگنه می‌شوند یا با نوار بسته می‌شوند.

5. بهبودی: مراقبت های بعد از عمل شامل مدیریت درد و تورم با داروهای تجویز شده توسط جراح شما خواهد بود. از شما انتظار می رود که برای به حداقل رساندن تورم و حمایت از عضلات ترمیم شده، لباس فشرده بپوشید. همچنین مهم است که در اسرع وقت پس از عمل از جای خود بلند شوید و حرکت کنید تا جریان خون را بهبود بخشیده و از لخته شدن خون جلوگیری کنید.

6. پیگیری: برای بررسی پیشرفت و برداشتن بخیه های غیرقابل حل، قرار ملاقات های بعدی با جراح خود خواهید داشت.

این یک توضیح ساده از روش است. جزئیات دقیق می تواند بر اساس نیازهای خاص شما و تکنیک های مورد استفاده توسط جراح شما متفاوت باشد. این روش معمولاً 2 تا 3 ساعت طول می کشد، اما اگر همزمان اقدامات اضافی انجام دهید، می تواند طولانی تر شود. علاوه بر این، به یاد داشته باشید که عمل جراحی زیبایی شکم در ایران یک جراحی بزرگ است که با خطراتی مانند عفونت، خونریزی و واکنش های نامطلوب به بیهوشی همراه است، بنابراین مهم است که با جراح خود در مورد این خطرات و عوارض احتمالی صحبت کنید.

تکنیک های جراحی زیبایی شکم در ایران

چندین تکنیک مختلف برای انجام عمل جراحی شکم وجود دارد که به آن ابدومینوپلاستی نیز می‌گویند. تکنیکی که جراح استفاده می کند به شکل بدن بیمار، میزان و محل پوست اضافی و نتایج مورد نظر بستگی دارد. در اینجا به شرح مختصری از برخی از رایج ترین تکنیک ها می پردازیم:

1. جراحی زیبایی شکم  سنتی (کامل) در ایران:

این رایج ترین نوع شکم است. این شامل یک برش از لگن به باسن و برشی دیگر در اطراف ناف است. جراح پوست اضافی را برمی دارد، ماهیچه های شکم را سفت می کند و ناف را تغییر می دهد. این روش برای بیمارانی مناسب است که به بیشترین اصلاح نیاز دارند.

2. مینی تامی تاک در ایران:

این تکنیک شامل یک برش کوچکتر است و زمانی استفاده می شود که بیمار دارای پوست اضافی یا پوچ در زیر ناف باشد. جراح پوست اضافی را برمی دارد و ممکن است عضلات زیر شکم را سفت کند، اما ناف حرکت نمی کند. این روش نسبت به تامی تاک کامل کمتر تهاجمی است و زمان بهبودی سریع تری دارد، اما فقط برای بیمارانی مناسب است که نیاز به اصلاحات جزئی دارند.

3. تامی تاک اکستند در ایران:

این روش شبیه به تامی تاک کامل است، اما برش در اطراف پهلوها تا پایین کمر گسترش می یابد. این به جراح اجازه می دهد تا پوست اضافی را از دو طرف بدن و همچنین جلوی بدن جدا کند. اغلب برای بیمارانی که مقدار قابل توجهی وزن از دست داده اند استفاده می شود.

4. Fleur-de-lis تامی تاک در ایران:

این تکنیک شامل یک برش عمودی از پایین قفسه سینه تا ناحیه شرمگاهی و همچنین یک برش افقی است. این به جراح اجازه می دهد تا پوست اضافی را از مرکز شکم و همچنین پهلوها جدا کند. این تکنیک اغلب برای بیمارانی استفاده می شود که مقدار قابل توجهی وزن از دست داده اند و پوست اضافی در مرکز شکم خود دارند.

5. تامی تاک محیطی (یا لیپکتومی کمربند):

این شامل یک برش است که در سراسر بدن می رود. این اغلب برای بیمارانی استفاده می شود که مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند و پوست اضافی در اطراف تنه خود دارند.

6. تامی تامی معکوس در ایران:

در این روش کمتر رایج، برش زیر سینه یا چین سینه ایجاد می شود. این تکنیک برای برداشتن پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم استفاده می شود.

هر کدام از این تکنیک ها مزایا و خطرات خاص خود را دارند و بهترین تکنیک برای یک بیمار خاص به نیازها و اهداف خاص او بستگی دارد. جراح شما این گزینه ها را با شما در میان می گذارد و مناسب ترین تکنیک را بر اساس شرایط فردی شما توصیه می کند.

جراحی زیبایی شکم در ایران
جراحی زیبایی شکم در ایران

برش ها برای جراحی زیبایی شکم در ایران

برش های ایجاد شده در حین عمل جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) بسته به نوع خاصی از تامی تاک که انجام می شود می تواند متفاوت باشد. در اینجا انواع کلی برش های مرتبط با تکنیک های مختلف تامی تاک آورده شده است:

1. تامی تاک کامل (سنتی): این روش به طور کلی شامل دو برش است. برش اولیه به صورت افقی در قسمت تحتانی شکم، درست بالای ناحیه شرمگاهی ایجاد می شود و از استخوان لگن تا استخوان لگن گسترش می یابد. یک برش دوم کوچکتر در اطراف ناف ایجاد می شود تا آن را از پوست اطراف آزاد کند.

2. مینی تامی تاک: این روش شامل یک برش کوچکتر، شبیه به جای زخم سزارین است که در امتداد پایین شکم (اغلب درست بالای ناحیه شرمگاهی) ایجاد می شود. اسکار کوتاه تر از اسکار کامل شکم است. این روش معمولاً شامل تغییر موقعیت ناف نیست، بنابراین برش دومی وجود ندارد.

3. تامی تاک گشاد شده: این تکنیک شامل یک برش افقی بلندتر است که از اطراف پهلوها تا قسمت پایین کمر امتداد می یابد، شبیه به تامی تاک کامل اما طولانی تر. این به جراح اجازه می دهد تا پوست اضافی را از دو طرف بدن و همچنین جلوی بدن جدا کند. برش دوم نیز معمولاً در اطراف ناف ایجاد می شود.

4. Fleur-de-lis Tummy Tuck: در این روش یک برش عمودی از قسمت پایین قفسه سینه تا ناحیه شرمگاهی و همچنین یک برش افقی در قسمت پایین شکم ایجاد می شود. این یک شکل “T” یا الگوی “fleur-de-lis” ایجاد می کند و به جراح اجازه می دهد پوست اضافی را از مرکز و دو طرف شکم خارج کند.

5. دوری (یا لیپکتومی کمربند) تامی تاک: این روش شامل یک برش افقی است که در تمام بدن انجام می شود. این به جراح اجازه می دهد تا پوست و چربی اضافی اطراف کل دور پایین تنه را از بین ببرد.

6. تامی تاک معکوس: در این روش، برش در امتداد پایین سینه ها یا در امتداد چین سینه ایجاد می شود. این به جراح اجازه می دهد تا پوست اضافی در قسمت فوقانی شکم را از بین ببرد.

توجه به این نکته ضروری است که این برش ها جای زخم خواهند گذاشت، اما یک جراح ماهر تمام تلاش خود را می کند تا برش ها را در قسمت هایی قرار دهد که می توانند با لباس زیر یا لباس شنا پنهان شوند. قابل مشاهده بودن اسکارهای شکم بر اساس بدن بیمار، روش خاص مورد استفاده، روند بهبودی بیمار و مراقبت های انجام شده از برش ها پس از جراحی متفاوت است. جراح شما راهنمایی هایی در مورد نحوه مراقبت از برش ها برای بهبود بهبود و به حداقل رساندن جای زخم ارائه می دهد.

جراحی زیبایی شکم در ایران
جراحی زیبایی شکم در ایران

ریکاوری بعد از عمل جراحی زیبایی شکم در ایران

بهبودی پس از عمل جراحی زیبایی شکم در ایران یا ابدومینوپلاستی می تواند بسته به فرد و روش خاص انجام شده متفاوت باشد، اما در اینجا یک جدول زمانی کلی و چند نکته برای بهبودی وجود دارد:

بهبودی فوری پس از جراحی:

– هنگامی که از عمل جراحی بیدار می شوید، احتمالاً شکم شما در بانداژ یا لباس فشاری پیچیده می شود. اینها به به حداقل رساندن تورم کمک می کنند و از شکم شما حمایت می کنند.

– شما معمولاً برای چند ساعت پس از جراحی برای نظارت دقیق قبل از اینکه بتوانید به خانه بروید، در یک منطقه بهبود می‌مانید. به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند و حداقل در 24 ساعت اول با شما بماند.

چند روز اول:

– احتمالاً مقداری درد، تورم و کبودی را تجربه خواهید کرد که با داروهای مسکن تجویز شده قابل کنترل است.

– ممکن است برای خارج کردن مایع اضافی، زهکشی وجود داشته باشد. جراح شما دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه مراقبت از این موارد به شما می دهد.

– تشویق می‌شوید در اسرع وقت بعد از جراحی بلند شوید و راه بروید (حتی اگر فقط در اطراف خانه شما باشد). این به کاهش خطر لخته شدن خون کمک می کند.

چند هفته اول:

– شما باید طبق دستور جراح به پوشیدن لباس فشرده سازی خود ادامه دهید. این به کاهش تورم کمک می کند و از بافت های شفابخش شما حمایت می کند.

– مهم است که تا چند هفته پس از جراحی از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. با این حال، به فعالیت های سبک مانند پیاده روی ادامه دهید، که می تواند به بهبودی شما کمک کند.

– احتمالاً قرار ملاقات های بعدی با جراح خود خواهید داشت تا روند بهبودی خود را بررسی کند، در صورت لزوم بخیه ها را بردارید و هر گونه نگرانی ممکن است برطرف شود.

ریکاوری طولانی مدت:

– در عرض 6 هفته، باید بتوانید به بیشتر فعالیت های عادی خود بازگردید. با این حال، روند بهبودی کامل ممکن است چندین ماه طول بکشد.

– شکل نهایی شکم شما پس از فروکش کامل تورم مشخص می شود. این ممکن است چند ماه طول بکشد.

– اسکارها ممکن است تا یک سال یا بیشتر طول بکشد تا محو و صاف شوند. در این مدت، باید از جای زخم های خود در برابر نور خورشید محافظت کنید، زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند باعث تیره شدن جای زخم ها شود.

به یاد داشته باشید، بدن هر کسی با سرعت متفاوتی بهبود می یابد و جراح شما بهترین فردی است که دستورالعمل های مراقبت ویژه پس از عمل را بر اساس شرایط فردی شما ارائه می دهد. همیشه توصیه های جراح خود را در دوران نقاهت دنبال کنید.

Tummy tuck in Iran

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x