جراحی زیبایی لاغری

جراحی زیبایی لاغری

جراحی زیبایی لاغری برای لاغری در اندامهای مختلف بدن انجام می شود امروزه روشهای زیادی برای لاغری توسط پزشکان زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از این روش لاغری که در چند سال اخیر رایج شده است کوچک کردن معده برای درمان چاقی است این روش ممکن است برای فرد عوارض جبران ناپذیری نیز داشته باشد از جمله عوارض جراحی زیبایی لاغری شکم کم خونی و کاهش میزان ویتامین های ضروری که برای سلامت بدن بسیار مهم هستند اشاره کرد که باید حتما بیمار بعد انجام جراحی زیبایی لاغری زیر نظر متخصص باشد وحتماً مصرف مکمل های ویتامینی را در رژیم غذایی خود داشته باشند.

جراحی زیبایی لاغری
امروزه چاقی یکی از معضلات جدی در سلامت افراد به شمار می رود به همین دلیل جراحی زیبایی لاغری و تناسب اندام این روزها درجهان بسیار متداول شده است و بسیاری از افراد در کشور های مختلف جهان برای زیبا شدن بدنشان زیر تیغ جراحی می روند.در اینجا به برخی ازروشهای مختلف جراحی زیبایی لاغری در بدن اشاره شده است.

جراحی زیبایی لاغری با کوچک کردن معده

جراحی زیبایی لاغری و کوچک کردن معده با روشهای مختلفی برای فرد انجام می شود . به طور کلی می توان گفت که این روش جزء جراحی های گران قیمت دنیا محسوب می شود.
با این حال این روش جراحی زیبایی لاغری نیز عوارض جانبی که شامل بروز سوء هاضمه، بی اشتهایی مفرط و ناتوانی در تحمل طعم و مزه غذا، افسردگی، ابتلای زودهنگام به بیماری های فصلی از جمله آنفلوآنزا، کشیدگی و افتادگی پوست، سوزش سردل و ریفلاکس معده است.

جراحی زیبایی لاغری با حلقه ی معده

در این نوع جراحی لاغری یک کمربند قابل تنظیم در داخل آن یک بالون کوچک قرار دارد به دور قسمت فوقانی معده بسته می شود

این کار باعث می شود قسمت فوقانی معده، به یک کیسه ی کوچک تبدیل شود. یک راه بسیار باریک به بقیه معده باقی می ماند.
سپس جراح یک دستگاه تنظیم زیر پوست فرد قرار می دهد و این دستگاه از طریق یک لوله به حلقه وصل می شود.با حذف یا تزریق مایعات از طریق لوله، ممکن است بالون برای تنظیم اندازه ی بند باد شده یا خالی شود.جراحی لاغری حلقه معده میزان غذایی که معده می تواند نگه دارد را محدود می کند و بیمار به سرعت احساس سیری می کند اما نمی تواند جذب کالری و مواد غذایی را کاهش دهد.

جراحی زیبایی لاغری در بازوها

برخی افراد به دلایلی مانند رژیم های چاقی و لاغری مداوم، افزایش سن و عوامل ژنتیکی در بازوهای خود شلی و افتادگی دارند . بزرگی بازو در افراد جوان بیشتر به خاطر چاقی است اما با افزایش سن بازو به علت شلی پوست دچار افتادگی می شود. در جراحی زیبایی لاغری بازو یک برش در ناحیه بازو انجام می شود. در این عمل جراح پس ازتخلیه چربی پوست اضافی ناحیه زیربغل تا آرنج را برداشته و باعث صاف و کشیده شدن بازو می شود. در نوعی از جراحی می توان با یک برش کوچک زیر بغل جراحی را انجام داد.

جراحی زیبایی لاغری و کوچک کردن سینه زنان

در برخی از زنان اندازه سینه ها ممکن است به دلیل ژنتیک، وزن، اسکلت بدن و هورمون ها از حد نرمال بزرگتر باشد و همین امر تناسب اندام فرد را برهم می زند هورمون استروژن یکی از مواردی است که در اندازه ی سینه زنان تاثیر گذار است و بزرگی سینه می تواند در دوره ی نوجوانی و یا بعد از یائسگی اتفاق بیفتد. جراحی زیبایی لاغری برای کوچک کردن سینه در همه ی سنین قابل انجام است، اما در دختران نوجوان بعد از رشد کامل سینه ها و در زنانی که قصد بارداری دارند، بعد از تولد فرزند انجام می شود

زیبایی لاغری در صورت

جراحی زیبایی لاغری در صورت یکی دیگر از روشهای لاغری می باشد که در چند سال اخیر در بین زنان بسیار رایج شده است همان گونه که می دانید چهره‌ی شما بیانگر اطلاعات زیادی در خصوص سن شما می باشد.برخی افراد از گرد و چاق بودن گونه‌های خود در این زمینه شکایت دارند. علت چاقی گونه‌ها، چربی به نام باکال است.چربی باکال لایه‌ای از چربی می باشد که قسمت پایین گونه‌ها را به طور حجیم‌ تر نشان می‌دهد.در اینجا به برخی از روشهای جراحی زیبایی لاغری صورت اشاره شده است.

-تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به ماهیچه‌ها یکی از روشهای است که به لاغری صورت کمک می کند وسبب می‌شود تا ماهیچه‌ها ریلکس و کوچک شوند. هنگامی‌که ما بوتاکس را در ماهیچه‌های جونده صورت تزریق می‌کنیم باعث می‌شود تا ماهیچه‌ها کوچک‌تر شوند و در نتیجه صورت لاغرتر شودهنگامی‌که بوتاکس با تزریق ژل به گونه همراه شود می‌توان به صورتی خوش‌فرم دست پیدا کرد.

برخلاف عملکرد بوتاکس در از بین بردن چین و چروک‌های صورت که معمولاً در یک هفته به نتیجه می‌رسد. تزریق بوتاکس، به‌ منظور لاغر کردن فک و چانه چیزی نزدیک به 6 تا 8 هفته زمان نیاز دارد تا نتیجه‌ی آن مشخص شود. معمولاً نتیجه‌ی تزریق بین 6 تا 12 ماه ماندگار خواهد بود.

جراحی زیبایی لاغری

نحوه جراحی زیبایی لاغری صورت

درهنگام انجام جراحی زیبای لاغری صورت معمولاً بیماران تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرند ونسبت به درد حسی ندارند. در این جراحی جراح، یک شکاف دو تا سه سانتیمتری بین گونه و لثه ایجاد می‌کند و بالای دندان آسیاب دوم را به سمت عقب دهان می‌کشد. با ایجاد این شکاف ماهیچه اصلی گونه نمایان می‌شود.

با اعمال فشارخارجی به زیر استخوان گونه، جراح چربی‌های زائد را به کمک انبر یا پنس جراحی خارج می‌کند. پس از خارج کردن چربی‌های شکاف را می‌بندد. همچنین جراح ممکن است از روش لیپوساکشن صورت هم برای خارج کردن چربی‌های انباشته شده در گونه استفاده کند.

دوران بهبودی جراحی زیبایی لاغری صورت

درچند روزاول پس از جراحی زیبایی لاغر کردن صورت ، تورم و کبودی خفیفی در صورت فرد مشاهده می شود. برای کاهش تورم شما می توانید سرخود را بالا نگه دارید و از یخ به مدت ۱۰ دقیقه در چند روز اول پس از عمل برای کاهش تورم صورت کمک بگیرید.

جراحی زیبایی لاغری

در دو هفته اول پس از انجام جراحی زیبایی لاغری صورت در حد امکان استراحت کنید تا بدن برای دوران بهبودی انرژی لازم را داشته باشد. تقریباً پس از سه هفته بهبودی کامل حاصل خواهد شد هر چند که در افراد مختلف این زمان ممکن است تغییر کند. تا دو ماه پس از انجام عمل جراحی لاغری  باید ازورزش و فعالیت‌های سنگین اجتناب شود.

 

شایع ترین انواع جراحی لاغری بدن

جراحی زیبایی پروتز بدن یکی از متداول ترین جراحی های زیبایی در جهان است.  جراحی پروتز سینه شایع ترین جراحی زیبایی در دنیا است  و سایر جراحی های زیبایی محبوب مثل لیپوساکشن، جراحی زیبایی بینی و جراحی زیبایی کوچک کردن شکم، بعد از آن قرار گرفتند. پروتز های سینه در سایزهای مختلف وجود دارد و از لحاظ قطر و  برجستگی که ایجاد می کنند، متفاوت اند.

به عنوان مثال انواع پروتز یک پروتز با حجم مشخص می تواند با قطر و برجستگی های مختلفی تولید شود. بنابراین هر فردی در انتخاب اندازه و فرم مناسب خود دارای انتخاب است. روش کار در پروتز باسن و سینه مشابه است و پروتزهای باسن مثل پروتزهای سینه نرم هستند با این تفاوت که در باسن معمولا پروتزها مقاوم تر هستند. پروتز های سینه در دو نوع وجود دارند: پروتزهای آب نمکی (saline) و پروتزهای سیلیکون (یاsilicon).

جراحی لاغری زیبایی

جراحی زیبایی لاغری صورت

جراحی زیبایی لاغری صورت معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود و انجام آن حدود یک ساعت زمان می‌برد. در هنگام انجام جراحی زیبایی لاغری معمولاً بیمار تحت بیهوشی موضعی قرار می‌گیرد یعنی فرد هوشیار است ولی نسبت به درد حسی ندارند. جراح، یک شکاف دو تا سه سانتیمتری بین گونه و لثه ایجاد می‌کند و بالای دندان آسیاب دوم را به سمت عقب دهان می‌کشد. با ایجاد این شکاف فاسیا­ها و فیبرهای ماهیچه اصلی گونه نمایان می‌شود.

با اعمال فشار خارجی به زیر استخوان گونه، جراح چربی‌های زائد را به وسیله انبر یا پنس جراحی خارج می‌کند. پس از خارج کردن چربی‌های وی شکاف را می‌بندد. همچنین جراح ممکن است از روش لیپوساکشن صورت برای خارج کردن چربی‌های انباشته شده در گونه استفاده کند. برخلاف روش استخراج برشی چربی، در روش لیپوساکشن اسکارها و شکاف عمل قابل مشاهده هستند. حتما از پزشک خود سؤال کنید که کدام روش برای شما مناسب‌ تر است.

 

انتخاب جراح مناسب

اگر تصمیم گرفته‌اید جراحی زیبایی را انجام دهید باید از یک جراح متخصص برای اینکار استفاده نمایید. باید جراح انتخاب شده گواهینامه‌ها و مدارک لازم برای انجام چنین فرآیندهایی را داشته باشد. همچنین بیماران قبلی پزشک را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که درصد موفقیت جراحی‌های او زیاد بوده است. مطمئن شوید که پزشک تمامی خطرات و مزایای جراحی را توضیح می‌دهد. همچنین در مورد انتظاراتی که از جراحی خود دارید با پزشک صحبت کنید.

 

دکتر رضا حسامی