جراحی زیبایی کوچک کردن سینه

جراحی زیبایی کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

ماموپلاستی ریداکتیو یا کوچک کردن سینه عمل جراحی زیبایی پستان میباشد که با کاهش حجم پستان موجب ایجاد ظاهری مناسب برای پستان میگردد. 
شکایات معمول کسانی که با بزرگی پستانها مراجعه میکنند عبارتنداز:

درد گردن و پشت، ایجاد خط سوتین برروی شانه، سردرد، مشکل در پیدا کردن لباس با سایز مناسب و محدودیت انجام فعالیتها. مشکلات روحی هم ممکن است در افراد فوق وجود داشته باشد و دربرخی از بیماران افسردگی و کاهش فعالیتهای روزانه نیز ممکن است رخ دهد. ایجاد بثورات جلدی و حساسیتهای پوستی در چین زیر پستان نیز ممکن است وجود داشته باشد.

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

پستانهای طبیعی

ظاهر ایده آل پستان بستگی به نظر خود فرد دارد. بازسازی یا جراحی زیبایی پستان نه تنها شامل ظاهر پستان، بلکه قوام آن در لمس نیز میباشد. سایز، قرینگی، تناسب پستانها با اندام و فقسه سینه، محل مناسب آن برروی قفسه سینه موجب ایجاد پستانهای جذاب میگردند.

متوسط اندازه ترقوه تا نوک پستان ۱۹ تا ۲۱ سانتی متر، متوسط فاصله نوک پستانها از یکدیگر ۱۸ تا ۲۲ سانتی متر میباشد. فاصله بین نوکگ پستان تا چین تحتانی پستان ۵ تا ۶ سانتی متر میباشد. این اندازه ها حدودی میباشند و در نژادهای مختلف با اندازه های مختلف تنه متفاوت میباشند ولیکن جراحان پلاستیک اغلب آنها را جهت بازسازی پستانها درنظر میگیرند.

نوک پستان بایستی در برجسته ترین قسمت پستان، کمی بالاتر از محل قرار گرفتن چین تحتانی پستان قرار داشته باشد.

انتخاب عمل جراحی زیبایی پستان – کوچک کردن سینه

باتوجه به اینکه سایز پستان طبیعی درهرفردی متفاوت میباشد، نیاز به عمل جراحی لیفت یا پکسی یا بالاکشیدن پستان، تعبیه پروتز پستان و ماموپلاستی ریداکتیو باتوجه به نظر فرد و نرمال جامعه درنظر گرفته میشود.

بطورکلی اگر با پوشیدن سوتین از سایز پستان راضی میباشید و بااین حال از ظاهر پستان خود ناراضی هستید، احتمالا نیاز به پکسی یا لیفت پستان دارید، اگر سایز سوتین به نظرتان بزرگ میباشد نیاز به ماموپلاستی (که اغلب همراه با پکسی میباشد) دارید، اگر سایز سوتین به نطرتان کوچک است، نیاز به گذاشتن پروتز (که ندرتا همراه با پکسی پستان میباشد) دارید.

بهترین روش انتخاب عمل جراحی پستان، مشارکت بیمار با جراح در انتخاب روش جراحی میباشد.

 

اقدامات لازم قبل از جراحی کوچک کردن سینه

یکی از سرطانهای نسبتا شایع در خانمها، سرطان پستان میباشد. بسیار مهم است که قبل از عمل جراحی ماموپلاستی، اثبات شود که شما ضایعه مشکوکی در پستان ندارید. طبق گایدلاینهای موجود، بعداز ۴۰ سالگی هر خانمی بایستی یکبار در سال ماموگرافی پستان انجام دهد، درضمن معاینه پستان نیز جزیی از بررسیهای پستانها قبل از عمل میباشد. درصورت وجود هرگونه ضایعه مشکوک، بررسیهای لازم صورت میگیرد. پس از انجام ماموگرافی و معاینه پستان و درصورت لزوم سونوگرافی از پستانها، شما میتوانید کاندید مناسبی برای ماموپلاستی باشید.

اگر قبلا سابقه جراحی پستان یا بیوپسی از پستان داشته اید، اگر سابقه ایجاد کلویید و مشکلات ترمیم زخم دارید، اگر سیگار میکشید، اگر سابقه خانوادگی توده های پستان را دارید، جراح را مطلع کنید.

در کسانی که سابقه کشیدن سیگار داشته اند، جراحی فوق همراه با افزایش میزان عوارض خواهد بود.

فتوگرافی پزشکی قبل از عمل جهت ثبت در پرونده و ارزیابیهای حین عمل تهیه میگردد.

چه اسکارهایی درنهایت بر روی پستان باقی خواهد ماند؟

روشهای مختلفی برای انجام ماموپلاستی وجود دارد. در تمامی روشهای فوق درنهایت هیچگونه برشی در بالای نوک پستان وجود ندارد، یک برش عمودی از نوک پستان تا چین زیر پستان وجود دارد، و باتوجه به نوع عمل جراحی و کاهش سایز پستان، یک خط افقی با اندازه های متفاوت در محل چین زیر پستان وجود دارد.

در اطراف هاله نوک پستان، باتوجه به نیاز به کاهش قطر آن، نیز برشی ایجاد میشود.

اسکارهای فوق در اغلب بیماران بعداز گذشت چند ماه به سختی قابل رویت خواهند بود.

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x