جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی زیبای سینه وشکم

جراحی زیبایی سینه وشکم

جراحی زیبایی سینه وشکم امروزه در بین افراد بسیار رایج شده است .افرادی که از اندازه و فرم سینه‌های خود ناراضی هستند، و یا اینکه شکم نازیبا و بزرگی دارند می توانند با انجام جراحی زیبایی سینه وشکم به تناسب اندام دلخواه خود برسند.

همان گونه که می دانید برای بهبود ظاهرو فرم سینه‌ها با لیفت سینه و یا پروتز سینه می‌تواند سینه هایی زیباتر داشته باشید و با انجام جراحی های مانند ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک می توانید سایز شکم خود را کوچک کنید و موجب شود که احساس خوبی نسبت به بدن خود پیدا کنید.

امروزه جراحی زیبایی سینه وشکم با متدهای زیادی هم برای زنان و هم مردان انجام می‌شود که تاثیرات مثبت زیادی نه تنها بر ظاهر آن‌ها بلکه بر اعتماد به نفس آن‌ها نیز دارد.

 

روشهای جراحی زیبایی سینه وشکم

 

بزرگ کردن سینه‌ها با کاشت پروتز

کوچک کردن سینه‌ها

لیفت سینه‌ها یا ماستوپکسی

تزریق ژل یا چربی در سینه‌ها

جراحی کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک)

لیپوماتیک

لیپولیزر

 

جراحی زیبایی سینه قیمت آن

با انجام جراحی زیبایی سینه وشکم ایجاد سینه هایی سفت تر، بالاتر و کشیده تر خواهید داشت. وهمچنین بعد از جراحی شکم شما شکم صاف و متناسب با اندام خود خواهید داشت اما قیمت جراحی زیبایی سینه وشکم بیشتر به نوع وروش جراحی بستگی دارد، برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال بایستی صبر کرد.

 

هزینه جراحی زیبایی سینه وشکم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.در برخی موارد شرایط جسمی بیمار طوری است که باید آزمایشهایی برای جراحی زیبایی سینه وشکم برای اطمینان از سلامت جسمی فرد انجام شود.

 

جراحی زیبایی سینه وشکم نیاز به تجهیزات اتاق عمل و مواد بیهوشی دارد و با توجه به بیمارستانی که  جراحی سینه در آن انجام می شود هزینه جراحی سینه  متفاوت می باشد.

 

جراحی زیبایی سینه در ایران

با انجام جراحی سینه  شما می توانید سینه های شل شده خود را مجددا شکل بدهید و بالا بیاورید  بدون اینکه حجم کلی سینه  شما تغییری کند. حتی با وجود این که  در این عمل پوست اضافه سینه برداشته می شود  و بافت سینه به حالت فشرده درمی آید، سینه ها کوچکتر دیده می شوند.

 

به عنوان مثال اگر سینه شما  شل شده وحجم آن کم شده باشد  ولی شکل آن خوب و هاله و نوک سینه در جای مناسب قرار داشته باشند فقط با گذاشتن پروتز می توانید  نتیجه بسیار خوبی از جراحی سینه  بدست آورید.

اگر سینه  شما شل وحجم آن کم شده و هاله و نوک سینه پایینتر از حد طبیعی قرار گرفته باشد ، چنانچه فرد از اندازه سینه خود رضایت نداشته باشد  در جراحی زیبایی سینه وشکم ، پوست اضافه برداشته شده و از بافت قسمت زیر سینه جهت برجسته و پر کردن قسمت بالای سینه استفاده می شود. جراحی شکم وسینه روشی برای تناسب اندام است.

 

جراحی شکم

جراحی شکم در حقیقت یک روش جراحی زیبایی و پیکرتراشی است که برای حذف چربی اضافی ناحیه شکم و برای سفت کردن عضلات و دیواره ی شکم به کار برده می شود.

معمولاً جراحی شکم بیشتر برای بیمارانی که مبتلا به بافت شل یا دچار تضعیف شکم بعد از بارداری شده اند مناسب است یا اینکه کاهش شدید وزن در این افراد باعث افتادگی و شلی شکم شده است .ژنتیک و وراثت نیز می‌تواند در داشتن شکم آویزان نقش داشته باشد. بنابراین با انجام جراحی شکم می توانید این مشکلات رارفع کنید.

جراحی شکم در ناحیه های متفاوت انجام شده و اغلب به چند دسته تقسیم می شوند. بسته به وسعت جراحی شکم ، یک جراحی شکم می‌تواند از 1 الی 5 ساعت به طول انجامد.

 

مدت زمان انجام جراحی شکم

برای انجام جراحی شکم جزئی بین 1 الی 2 ساعت زمان لازم است .

هزینه جراحی شکم چقدر است

هزینه مربوط به جراحی شکم بسته به محلی که قرار است جراحی انجام شود متفاوت است حتی در مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. هزینه جراحی شکم به عوامل مختلف مثل سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد.

 

جراحی شکم علاوه بر این عوامل به هزینه‌های دیگری مانند مراقبت پیش و پس از عمل، هزینه‌های تجهیزات، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی از جمله این هزینه‌های جراحی شکم می باشد.

 

انواع مختلف جراحی شکم

با انجام جراحی شکم  شما می توانید شکمی صاف وتخت همانطور که خواستید را به دست آورید. در نتیجه برای زیباتر شدن و کوچک شدن شکم انواع مختلف جراحی شکم وجود دارد که به آن می پردازیم.

در مرحله اول برای داشتن شکمی صاف وازبین بردن چربی های شکم باید برای شما تعیین شود از چه روشی استفاده شود، و اینکه از چه نوع جراحی شکم استفاده شود بر عهده ی متخصص می باشد.

 

این نکته را  در هر نوع جراحی شکم نباید فراموش کرد که انجام جراحی شکم با توجه به سن فرد و نیز میزان بزرگی شکم و پوست و افتادگی شکم و پهلو برای بیمار مشخص می شود و تنها شخص که به بیمار کمک می کند متخصص زیبایی است.

 

چهار روش جراحی شکم

جراحی آبدومینوپلاستی

معمولا این جراحی برای بیمارانی که دچار افتادگی قابل توجه پوست و شلی عمده ی عضلانی در ناحیه شکم شده باشند پیشنهاد می شود در این روش جراحی شکم (آبدومینوپلاستی) پوست بیمار از ناف تا زیر شکم (محل تقریبی برش سزارین) به شکل کامل برداشته می شود دراین جراحی برش دور ناف هم انجام می شود.

 

 

درجراحی شکم با ابدومینوپلاستی این جراحی همراه برش و بخیه انجام می شود و یک روش عمده برای از بین بردن چربی های اضافه ی شکم می باشد که شکم های شل و آویزان کاندیدای مناسب جراحی شکم می باشند .

جراحی شکم با روش لیپولیزر

روش دیگری که برای از بین بردن چربی ها امروزه مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته است روش لیپولیز است این جراحی یک روش جراحی کاملا کم تهاجم است  که موجب تخریب سلول های چربی انباشته  شده در نقاط مختلف بدن می شود.

جراحی شکم با لیپوماتیک

در روش جراحی با لیپوماتیک نیاز به برش در شکم  ندارد  این روش توسط  یک میله فلزی چربی های شکم خارج می شوند که معمولا در این روش می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن هم انتقال داد.

 

چه انتظاری از جراحی شکم  داریم ؟

نتیحه این عمل ایجاد شکم صافتر خوش فرمتر با باقی گذاشتن حداقل چروک و ترک میباشد. برای نهایی شدن فرم شکم گاهی تا چند ماه باید صبر کرد.حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید . انجام هر گونه  دستکاری مجدد یک سال بعد امکانپذیر است. به بیمار توصیه می شود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارد توصیه می شود که عمل جراحی را پس از این تغییرات انجام دهد .

اقدامات لازم قبل از جراحی سینه و شکم

.حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ جراحی می بایست با مشاوره پزشک معالج استفاده از داروهایی که خواص جلوگیری کننده از انعقاد خون را دارند قطع نمود.

به حداقل رسانیدن مصرف نیکوتین و الکل ۴ هفته قبل از تاریخ عمل

در صورت وجود آلرژی و یا بیماری در حال معالجه حتما جراح خود را مطلع کنید.

اگر به سرعت و بر اثر ضربات کوچک دچار کبودی می شوید حتما جراح خود را مطلع کنید.

اگر تصمیم به کم کردن وزن و یا باردارشدن دارید حتما جراح خود را مطلع کنید.

انجام دادن ماموگرافی و یا سونوگرافی جهت معاینه بافت سینه پیش از انجام جراحی توصیه می شود

عوارض و خطرات جراحی زیبایی سینه وشکم

سالانه هزاران جراحی زیبایی سینه موفق در سطح دنیا انجام می‌شود، خصوصا اگر این عمل توسط یک جراح ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود، نتیجه عمل عموما رضایت‌بخش است. با وجود این همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی دیده شود.

عوارض نادری مثل د، کبودی، سفتی و تشکیل لخته‌های خونی در ناحیه عمل و بی‌حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است به‌وجود بیاید.

جلوی عوارض را می‌توان با انجام درست و به‌موقع سفارش‌های جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد از عمل جراحی (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

 طول دوره نقاهت

در هر حال طول دوره نقاهت در افراد مختلف، متفاوت است. به‌طوری که در بعضی افراد بازگشت به حالت طبیعی ممکن است ۲ هفته بیشتر طول نکشد درحالی که در بعضی دیگر به ۳ تا ۴ هفته استراحت بعد از عمل نیاز باشد. ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می‌کند.

همچنین ورزش باعث برطرف شدن سریع تورم، جلوگیری از تشکیل لخته‌های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات می‌شود، ولی از ورزش‌های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد. اسکار‌ها ممکن است طی ۳ تا ۶ ماه بعد از عمل بسیار زشت باشند، ولی این طبیعی است و انتظار می‌رود اسکار‌ها طی ۹ ماه تا یک‌سال آینده صاف شوند، اگرچه ممکن است هیچ‌وقت کاملا محو نشوند.

جراحی زیبایی سینه قیمت آن

با انجام جراحی زیبای سینه وشکم سینه های شما سفت تر، بالاتر و کشیده تر خواهد شد . وهمچنین بعد از جراحی شکم شما شکمی صاف و متناسب با اندام خود خواهید داشت اما قیمت جراحی زیبایی سینه وشکم بیشتر به نوع وروش جراحی فرد بستگی دارد، برای نهایی شدن فرم سینه ها گاهی تا یکسال باید صبر کرد.

هزینه جراحی زیبایی سینه و شکم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.در برخی موارد شرایط جسمی بیمار طوری است که باید آزمایشهایی برای جراحی سینه و شکم برای اطمینان از سلامت جسمی فرد انجام شود.

جراحی زیبای سینه وشکم نیاز به تجهیزات اتاق عمل و مواد بیهوشی دارد و با توجه به بیمارستانی که جراحی سینه در آن انجام می شود هزینه جراحی سینه متفاوت می باشد.

مواردی که قبل از عمل حتما باید بررسی شود

برخی مواردباید قبل از جراحی شکم وسینه بررسی شود که دانستن این موارد قبل از جراحی  بسیار حائز اهمیت است از جمله این موارد:

  1. بررسی سوابق بیماری در فرد
  2. بررسی سابقه بیماری دیابت در بیمار و در صورت داشتن دیابت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
  3. اگر دارای فشار خون بالا هستید حتما با پزشک خود درمیان بگذارید.
  4. سابقه ابتلا به بیاری های قلبی و عروقی
  5. بررسی جراحی های قبلی بیمار روی نواحی مورد نظر
  6. اطلاع از بارداری فعلی در صورتی که قصد بارداری دارید حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

چگونه می توان بهترین جراح زیبایی شکم وسینه را انتخاب نماید؟

بهترین راهی که می توان بهترین جراح زیبایی شکم وسینه  را پیدا و انتخاب کنید جستجوی و پرس و جو در این حوزه می باشد.

پرس و جو از افراد مختلف

در صورتی که در آشنایان و یا اطرافیان ، فردی را می شناسید که جراحی زیبایی شکم وسینه را  انجام داده است، در خصوص جراح و انتخاب جراح از ایشان سوالات خود را پرسیده و اطلاعات جمع آوری کنید.

جستجو در اینترنت

به دلیل دسترسی به اینترنت و فضای مجازی می توانید به راحتی در خصوص چندین جراح زیبایی شکم وسینه بررسی های لازم را از نوع خدمات و میزان تجربیات تا نمونه جراحی های را که انجام داده است را داشته باشید تا بتوانید در انتخاب خود دقت کرده و به درستی بهترین جراح زیبایی شکم را انتخاب نمایید.

مراجعه به مطب

بعد از جستجو و بررسی های لازم می توانید به مطب جراح زیبایی شکم وسینه مراجعه کرده و  از نزدیک با خدمات و نمونه کار جراحی های انجام شده و افرادی که نزد ایشان جراحی انجام داده اند، صحبت نمایید.

همچنین با جراح شکم مشاوره داشته و از میزان تخصص، تعداد جراحی های انجام شده و سایر خدمات جراح پلاستیک اطلاعات کسب نمایید.

 

آخرین نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که جراحی از هر نوع آن که باشد روندی حساس و پیچیده دارد. از این رو جراحی زیبایی شکم باید از سوی بهترین جراح زیبایی شکم انجام شود.

در واقع مهارت علمی و عملی و تجربه کاری بهترین جراح زیبایی شکم می تواند به عنوان پشتوانه ای قرار گیرد تا روند جراحی به بهترین شکل ادامه داشته باشد و نیز آنکه نتیجه جراحی از موفقیت بالایی برخوردار گردد.

 

 

رضا حسامی