جراحی شکم لاغری

جراحی شکم لاغری

جراحی شکم لاغری

 جراحی شکم لاغری از جراحی های سریع برای لاغری است که امروزه افرادی زیادی به دنبال آن هستند .همان گونه که می دانید روش های بسیاری برای لاغری وجود دارد که شما با کمک از این روشها می توانید به تناسب اندام مناسیب برسید.

جراحی شکم لاغری یکی از بهترین روش های حذف چربی های نواحی شکم و پهلو است ، افرادی که شکمی بزرگی دارند واز چربی های اضافی شکم خود ناراحت هستند می توانند  که با داشتن رژیم غذایی و ورزش کردن  نمی توانند به وزن ایده ال برسند برای انجام جراحی شکم لاغری بسیارمناسبهستند.

جراحی شکم لاغری در سالهای اخیر با چندین روش انجام می شود یکی از روشهای جراحی شکم لاغری با ابدومینوپلاستی است با این روش شما می توانید  به راحتی چربی های شکم را از بین ببرید.البته با توجه به حجم چربی های بدن شما روش های گوناگونی  برای جراحی شکم وجود دارد.

برای جراحی شکم لاغری چه شرایطی باید داشته باشیم

– کسانی که در ناحیه پایین یا میانی شکم چربی اضافه دارند.

-کسانی که  چربی کل شکم آنها را در برگرفته است.

– افردی که چربی اضافه از شکم تا پشت ادامه یافته است.

جراحی شکم لاغری با ابدومینوپلاستی

جراحی شکم لاغری که به کمک ابدومینوپلاستی انجام می شود یکی از جراحی های زیبایی است که به تناسب اندام و کاهش وزن فرد کمک می کند. در این نوع  جراحی شکم برای لاغری برشی بر روی پوست شکم فرد می زنند و سپس اقدام به برداشتن چربی ها و پوست اضافی ناحیه شکم می کنند.

رفع مشکلات اولیه بدن قبل از جراحی

قبل جراحی شکم لاغری باید پزشک شما باید همه چیز بررسی کنند و مشکلات اولیه بدن بیمار رفع کند . گاهی ممکن است مشاوره‌های قبل از عمل  تا یک ماه هم به طول انجامد تا شما آمادگی کامل برای انجام جراحی شکم لاغری را بدست بیاورد.

به طور کلی باید گفت که در جراحی شکم لاغری هم ممکن است مانند هر روش جراحی دیگری احتمال بروز عارضه وجود داشته باشد اما باید این نکته را نیز بدانید که عوارض چاقی هم کمتر از عوارض جراحی شکم لاغری نیست.

کدام نوع جراحی شکم لاغری برای شما مناسب‌تر است

برای اینکه بفهمیم کدام نوع جراحی شکم لاغری برای فرد مناسب تر است به عوامل متعددی بستگی دارد. از عواملی که می توان نام برد شامل نوع تغذیه و بیماری‌هایی که ممکن است فرد داشته باشد اشاره کرد.

به عنوان مثال افرادی که ناراحتی معده دارند نمی توانندجراحی لاغری مانند  اسلیو انجام دهند یا افرادی که بیماری سرطان معده را در گذشته داشته اند، نباید جراحی بای‌پس معده انجام دهند.

چرا جراحی شکم برای  لاغری انجام دهیم

-یکی از دلایلی که افراد جراحی شکم برای لاغری انجام می دهند تجمع پوست اضافی در نواحی اطراف ناف است.

-دلیل دیگری که افراد جراحی شکم لاغری انجام می دهند عدم ایجاد تغییردر ظاهر شکم افراد با وجود انجام ورزش ها ورژیم های گوناگون است.

چه زمانی باید جراحی  شکم لاغری انجام دهیم

 شما می توانید در صورت داشتن این مشکلات جراحی شکم انجام دهید اگر به دلیل  برآمدگی شکم اعتماد به نفستان کاهش یافته است می توانند جراحی شکم لاغری را انجام دهند .

همچنین افرادی که به دلایل مختلف دچار تغییرات زیاد وزنی  شده اند مانند افرادی که بیش ازاندازه وزن کم کرده اند ویا به دلیل زایمان دچارافتادگی شکم شده اند می توانند جراحی شکم لاغری را انجام دهند

البته در صورتی که شما دچارافتادگی شدید شکم شده اید که با انجام فعالیت های ورزشی و یا رعایت رژیم غذایی مناسب نتوانستید آن را از بین ببرید باید با جراحی شکم لاغری به درمان آن بپردازید.

این نکته را بدانید که بیشتر افراد مراجعه کننده برای جراحی زیبایی شکم و پهلو خانم ها هستند، زیرا بیشتر خانم ها به دلیل انجام زایمان های متعدد در بیشتر مواقع زیبایی شکم خود را از دست می دهند پس می توان گفت که بارداری یکی از مهم ترین علل در تغییر حالت شکم زنان است و یکی از علل و عوامل افزایش چربی های دور شکم است.

اقدامات لازم قبل وبعد از جراحی شکم لاغری چیست

قبل از جراحی مصرف سیگار را به مدت سه هفته قطع کنید و در صورتی که از داروخاصی مصرف می کنید  به پزشک خود اطلاع دهید.

به عنوان مثال داروهای که خون شما را رقیق می کنندباید قبل از عمل قطع شوند بیمارن دیابتی به دلیل اینکه ریسک عفونت دارند باید پزشک خود را مطلع کنند این عمل با بیهوشی عمومی انجام می شود که مدت زمانی که عمل جراحی طول می کشد

بستگی به  حجم چربی اضافه بیمار و مهارت پزشک  شما تقریبا بین دو تا چهار ساعت تخلیه چربی طول می کشد و ممکن است شما یک روز در بیمارستان بمانید و تا یک هفته باید در منزل استراحت کنند و بعد از یک هفته می توانند به فعالیت های روزانه خودرا از سربگیرید .

بعد از ان تا مدتی باید از گن های مخصوص استفاده کنید در هفته اول راه رفتن برای بیمار الزامی می باشد و برای اینکه فرد دچار آمبولی عروقی  نشود و در طول این مدت باید مرتب ساق پاها ماساژ داده شود .

افراد مناسب جراحی شکم برای لاغری

در ابتدا باید گفت که  افرادی برای انجام این جراحی مناسب هستند که ازلحاظ  جسمی و روحی سلامت کامل داشته باشند.

  -همچنین خانم هایی که زایمان های متعدد داشته اند.

  -افرادی که از چربی های اضافی ناحیه شکم و پهلو ها  خود ناراحت هستند.

  -افرادی که  مبخواهند زیبایی و تناسب اندام خوبی داشته باشند.

 -افرادی که روشهای زیادی را برای لاغری خود  امتحان کرده اندو به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.

هزینه جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی شکم مانند هر جراحی دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد جراح پلاستیک و زیبایی شما با توجه به میزان چربی که باید از بدن شما خارج کند دستمزد خود را تعیین می کند .

همچنین یک جراح شکم ماهر پس از معاینه بیمار هزینه جراحی شکمرابا توجه به میزان چربی هایی شکم تعیین میکند باید بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد دهد.

اما شما باید علاوه بر مبلغی که جراح پلاستیک دریافت می کند ، هزینه های بیمارستان ودیگر موارد را نیز در هزینه جراحی شکم در نظر بگیرید.

 

جراحی شکم برای لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک که یک دستگاه کمپرسور می باشد . این دستگاه هوای فشرده به وسیله به یک میله باریک منتقل می شود پزشک میله مورد نظر را  وارد بدن فرد می کند و با سرعت بالا و به حالت ۳ بعدی لرزه های بسیار سریع را برای از بین بردن چربی ایجاد می کند در این روش که به کمک باد و ارتعاش  چربی ها را خورد کرده با تخریب سلول های چربی انباشته در زیر پوست باعث می شود که به راحتی چربی از بدن خارج شوند و آن ها را به بیرون تخلیه کند.

البته این نکته را نیز باید بدانید که انجام این روش به هیچ عنوان آسیب و ضرری به بافت عضلانی و عروق و اعصاب شما وارد نخواهد کرد. دوره نقاهت در این روش بسیار کوتاه است، فرد در حین این عمل زمان خیلی کمی را در اتاق عمل سپری می کند. این روش نیازی به بستری شدن در کلینیک زیبایی و بیمارستان را ندارد.

اقدامات قبل و بعداز جراحی شکم برای لاغری با لیپوماتیک

 1. افرادی که الکل و دخانیات مصرف می کنند باید دو هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کنند.
 2. باید از مصرف آسپرین پرهیز کنند چون باعث رقیق شدن خون میشود و باعث ایجاد مشکل میشود.
 3. از شب قبل عمل باید از مصرف غذای سنگین و آب تا صبح عمل پرهیز کرد عمل باید به صورت ناشتا انجام شود.
 4. دوره نقاهت بعد از انجام لیپوماتیک چیزی در حدود ۲ الی ۵ روز است که فرد بعد از آن می تواند بدون مشکل فعالیتهای روزمره اش را انجام دهد.
 5. بعد از جراحی لیپوماتیک فرد باید به میزان کافی مایعات، آب و آبمیوه بنوشد تا از اتلاف آب بدنش جلوگیری شود.
 6. به افراد توصیه می شود تا چند روز پس از لیپوماتیک از نشستن دوری کنند و تا جایی که امکان دارد دراز بکشند تا دچار شلی افتادگی پوست درافراد نشوند.
 7. پزشک بعد از عمل برای بیمار گن تجویز می کند و بیمار ۱ هفته باید از گن استفاده کند

فرایند بهبودی پس جراحی لاغری شکم

-بیمار هوشیاری خود راچند ساعت بعد از عمل به دست می آورد.

– در روز اول از حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و از بلند کردن اشیا سنگین خودداری خودداری شود.

– محل عمل در شکم باید بانداژ شده وبعد از برداشتن بانداژ بیماربه طور متوسط برای 6 هفته کرست شکمی بپوشند.

– داروهای مسکن در محل عمل و برای درد مورد استفاده قرار می گیرند.این درد خفیف بعد در خلال 3 تا 4 روز از بین خواهد رفت.

 

آیا مشاوره قبل از جراحی شکم نیاز است؟

به طور کلی  به افرادی که می خواهند جراحی زیبایی شکم انجام دهند، توصیه می شود که حتما و در اولین قدم با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک که عضو انجمن جراحان پلاستیک باشد در مورد این جراحی  مشورت نمایید. زیرا این نوع جراحی اگر زیر نظر بهترین جراح زیبایی شکم انجام شود، نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.در جلسه مشاوره موارد زیر مورد بررسی قرار می گیرد

 • شرح دقیق از وضعیت بیماری و سابقه مصرف هر دارویی و یا سابقه داشتن جراحی در گذشته
 • معاینه دقیق شکم و پوست شکم و بررسی سابقه جراحی قدیمی شکم و جای آن
 • پزشک معالج در مورد خطرات و یا عوارض احتمالی با شما سخن می گوید تا با اطلاع دقیق تصمیم بگیرید
 • اندازه گیری و فوتوگرافی برای ثبت در پرونده بیمار، انجام می شود.
 • گرفتن راهنمایی ها برای استفاده از داروها و عادات غذاخوردن و نوشیدن

کدام عمل جراحی شکم برای لاغری مناسب است ؟

این نکته را در نظربگیرید که جراحی زیبایی شکم بسته به سایز شکم ، شلی و افتادگی پوست متفاوت است . در مردان ، خانم های مجرد ، افتادگی پوست زیادی مشاهده نمی شود . در این موارد از لیزر لیپولیز یا لیپوماتیک می توان برای کاهش سایز استفاده کرد .

با استفاده از لیزر لیپولیز ، ابتدا مایعی تزریق می شود تا چربی ها حالت لیزر خوردگی داشته باشند . سپس چربی ها خارج می شوند. برای مواردی که افتادگی پوست در ناحیه شکم زیاد می باشد بخصوص در خانم هایی که شکم بزرگ دارند یا زایمان داشته اند از روش جراحی ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی و لیفت شکم استفاده می شود . تشخیص روش پیکرتراشی شکم به نظر جراح بستگی دارد .

 

بارداری و جراحی شکم

در دوره بارداری به دلیل افزایش سایز شکم و چربی های انباشته شده در آن، پوست شکم دچار ترک و افتادگی نیز می شود که با کمک این روش علاوه بر تخلیه چربی اضافه ، می توانید افتادگی پوست خود را نیز برطرف کنید. بنابراین بانوانی که زایمان داشته اند بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی هستند.

توصیه میشود زمانی ابدومینوپلاستی را انجام دهید که دیگر قصد بارداری مجدد نداشته باشید؛ زیرا در ابدومینوپلاستی پوست شکم کشیده و دوخته می شود و به همین دلیل امکان دارد اختلال در رشد جنینی که در رحم مادر است به وجود آید.

بهترین سن انجام جراحی زیبایی شکم

نمی‌توان سن ایده‌آلی را برای جراحی زیبایی شکم تعیین کرد، اگرچه اکثر بیماران علاقمند به جراحی در سنین جوانی تا میانسالی قرار دارند. هر فرد سالمی، صرف نظر از سن خود، می‌تواند هزینه جراحی زیبایی شکم را تقبل کند. بانوانی که احتمال بارداری آنان در آینده وجود دارد، باید صبر کنند، چون بارداری بر نتایج ابدومینوپلاستی اثر می‌گذارد.

 

مزایای عمل جراحی زیبایی شکم

تعداد بسیار زیادی از مردم برای رفع چاقی و به منظور زیبایی بیشتر به جراحی لاغری شکم روی می آورند، این جراحی اکثراً در زنان دیده می شود. در این نوع جراحی، شکمی که آویزان و دارای مقدار بسیار زیادی چربی است، تخت و صاف شده و حالت بسیار ایده آلی پیدا می کند. عمل جراحی لاغری شکم مزایایی دارد که علاوه بر زیبایی بخشیدن به ظاهر بیماران، می تواند در سیستم های درونی آنها نیز تاثیر مثبت بگذارد و در کل باعث بهبود متابولیسم درونی بدن بیمار می شود. از مهمترین مزایای عمل زیبایی شکم می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 1. وزن کم شده راحت تر قابل نگهداری است.
 2. شرایط و وضعیت ستون فقرات را بهبود می بخشد.

 

دکتر حسامی