جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو یکی دیگر از جراحی های زیبایی  است  که در بین خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است . برخی افراد  بازوهای چاق و افتاده ای دارند که باعث نارضایتی دربیشتر آنها شده است این افراد درناحیه بازو خود پوست و چربی اضافی دارند و بازوی آنها به صورت آویزان و بد شکل  هستند و دیگر اینکه بازوی های  بسیار بزرگی دارند.

 

جراحی لاغری بازو

 

بسیاری خانم ها که از بازوهای خود ناراضی هستند از بزرگ بودن بازویشان ابراز ناراحتی می کنند به همین دلیل این افراد مجبورند لباسی بزرگتر ازسایز خود را خریداری کنند نکته قابل توجه در این افراد این است که تناسب اندام و راحتی فرد مخصوصا به هنگام انتخاب لباس بسیار مهم است اگر پوست بازوهای شما شُل و افتاده به نظر می‌رسد یا از زیر بازوهای شما آویزان شده و پوست و چربی اضافه پیدا کرده است، عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند راهکار خوبی برای رفع مشکل شما باشد

روشهای مختلف جراحی لاغری بازو

جراحی لاغری بازو با توجه به کیفیت وجنس پوست وهمچنین میزان چربی که درزیرپوست فرد وهمچنین درچربی خود پوست وجود دارد یکی از روش های مناسب جراحی بازورا به شما پیشنهاد می دهد دراینجا به روشهای مختلف جراحی لاغری بازو اشاره شده است

-لیپوساکشن

-انجام  لیفت بازو با برش کوچک

-لیفت بازو با برش بزرگ که هر کدام تکنیک و روش خاص خود را دارد ، صورت می پذیرد .

جراحی لاغری بازو چیست

جراحی لاغری بازو نوعی جراحی لیفت بازو است که  در این روش جراح به کمک جراحی لاغری چربی ناحیه ی بازو را برداشته و پوست شل آن را نیز سفت می کند. افتادگی وشلی پوست در ناحیه بازوبیشتر به دلیل چاقی و لاغر شدن های متوالی ، افزایش سن و زمینه ی ارثی در افراد ایجاد می شود .

از جراحی لیفت بازو بیشترافراد  برای فرم دادن به قسمت بالای بازوها، کشیدن پوست شُل ،برداشتن چربی‌های اضافه‌ای که موجب اویزان شدن چربی در زیر پوست و لاغر کردن بازوها در افراد می شود استفاده می شود .

دلیل ایجاد پوست اضافه‌ بیشتر  به خاطر کاهش وزن یا پیری در زیر بازوها است، روشی ات که می تواند افتادگی پوست بازو را دراین ناحیه برطرف کند و کل پوست این ناحیه تا آرنج را بکشد. در بعضی از موارد از عمل لیپوساکشن نیز با جراحی لیفت بازو برای دستیابی به نتایج بهتربرای فرد انجام می شود.

جراحی لاغری بازومناسب چه کسانی است

به طور کلی جراحی لاغری  بازو مناسب  کسانی است که شرایط زیر  را دارا باشند

-افرادی که بازوهای عریض و بیش از حد بزرگ دارند.

-افرادی که بازوهایی با پوست بسیار سست دارند.

– کسانی که وزن نسبتاً پایدار دارند و فاقد اضافه وزن قابل توجه هستند.

-افراد سالم که مشکل خاص که منجر به افزایش خطر جراحی شود

-افرادی که  غیر سیگاری هستند و دارای انتظارات واقع‌بینانه می باشند

جراحی لاغری بازو و لیفت بازو

جراحی لیفت بازو دربیشتر افراد به صورت سرپایی و یا بیهوشی عمومی برای فرد انجام می شود ،وجراح متخصص جراحی پلاستیک برش های لازم را در قسمت داخلی زیر بازو یا  داخل بازو، برای برداشتن پوست وچربی اضافی بر روی بازو انجام می دهد که در این میان ممکن است ازعمل لیپوساکشن جهت برداشت چربی ها استفاده نماید ، پس از برداشت چربی و پوست اضافه ،برش ها انجام شده  توسط پزشک جمع می شود تا بازو حالت سفت و نرم تر گردد و سرانجام پوست روی خط جدید بازو قرار گرفته و برش ها بخیه زده می شوند .

براکیوپلاستی بازو چگونه انجام می شود

جراحی براکیوپلاستی بیشتر به منظورخارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها  مورد استفاده قرار می گیرد این جراحی به  لاغر شدن و صاف شدن بازو ها در افراد نیز کمک می کند.این نوع جراحی لاغری بازو بیشتربه صورت زیر انجام می شود

-لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی از بازوها

-حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازوانجام می شود.

جراحی لاغری بازو

درجراحی لاغری بازو به این نکات  توجه کنید

یکی از مواردی که  در جراحی لاغری بازو، باید به ان توجه کنید اسکاری است که  به دلیل برش ممکن است بعد ازجراحی لاغری بازو بیمار باقی خواهد ماند این برش از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش خواهد رفت .

معمولا اگر این اسکار بر روی بدن فرد باقی بماند ممکن است   یک سری محدودیت هایی در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، به وجود آید .به عنوان مثال در پوشیدن لباس های بدون آستین ممکن است دچار مشکل شوید . البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتراز افرادی که در پی تغییر اسکار ناشی از حذف پوست اضافی در بازوهایشان می باشند.

جراحی لاغری بازو با لیپوماتیک

در جراحی لاغری بازو با روش لیپوماتیک چربی های اضافی بازو به کمک این دستگاه به بیرون  کشیده می شود و بازوهای شما  بعد از جراحی حالتی خوش فرم و زیبا پیدا می کند همچنین جراحی لاغری با  لیپوماتیک بدلیل قدرت لیفت بالایی که دارد پوست بازوها را کشیده و سفت خواهدکرد. لیپوماتیک بازودر بیشتر مواقع نیاز به صورت بدون بخیه و با بی حسی موضعی  صورت انجام می گیرد و میزان قابل توجهی از چربی ها در یک جلسه از این ناحیه بیرون کشیده می شود. بعد ازجراحی لاغری بازو با لیپوماتیک برای دریافت بهترین نتیجه توصیه می شود که از گن های فشاری مخصوص استفاده شود.از فعالیت های شدید بدنی پس از لیپوماتیک بازو باید به مدت 4 الی 6 هفته خودداری شود.

جراحی لاغری صورت

برخی افراد هستند ظاهری خوش اندامی دارند اما ممکن است همین افراد چربی‌های اضافی ناخوشایندی در صورت، خط فک یا گردن خود  داشته باشند که این امر باعث شده است که ظاهر آنها حالت گوشتی و بد قیافه به خود بگیرد. متقاضیان  زیادی برای انجام جراحی‌ لاغری  صورت به متخصص جراح پلاستیک  مراجعه می‌کنند تا از این طریق، چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر پیدا کنند.

 

جراحی لاغری بازو وصورت

برخی از جوانان و افراد مسن هم هستند که از ظاهر گونه‌های خود رضایت ندارد . بسیاری ازاین افراد ی که صورتی گرد و چاق دارند از گونه‌های خود شکایت می کنند . علت چاقی گونه‌ها، چربی باکال است.جراح زیبایی قادر است چربی‌های زائدی که موجب به وجود آمدن غبغب، افتادگی فک‌ها و یا صاف شدن برجستگی‌های طبیعی صورت شده است را با دقت بالایی حذف نماید.

 

جراحی لاغری صورت  بیشتر از طریق انجام عمل لیپوساکشن صورت انجام می شود تا صورت فرد  استخوانی‌تری  شود یکی دیگر از روش های جراحی لاغری در صورت لاغری موضعی دقیق و موثر تر از  روش لیپوساکشن  را در کل بدن ممکن می‌کند. هزینه  لاغری با لیپوماتیک و لیپوساکشن بیشتر به  ناحیه تحت درمان، در افراد مختلف، بستگی دارد.

عوارض جراحی لاغری بازو

عمل جراحی لاغری بازو ، مانند دیگر جراحی ها ممکن با عوارضی همراه باشدالبته این عوارض بسیار کم هستند در اینجا به برخی از این عوارض اشاره شده است

-عوارض ناشی از بیهوشی که به شکل واکنش نامطلوب برای فرد می باشد .

-جمع شدن خون یا مایع در زیر پوست بازو که نیاز به  تخلیه ی آن وجود دارد .

-عفونت و خونریزی که ممکن است بعد از جراحی برای شما اتفاق بیفتد

-ایجاد اسکار

-حساسیت و ایجاد آلرژی

-آسیب به بافت های زیرین که ممکن است اتفاق بیفتد.

-نیاز به جراحی ترمیمی در مواردی با نتایج نامطلوب

 

جراحی لاغری بازو

دوره نقاهت پس از  جراحی لاغری بازو

در هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی بیمار نباید هیچ گونه فعالیت  را انجام دهد که به دست و بازو مربوط باشد.

در این هفته دست ها پانسمان شده اند و در همه حالات باید کمی بالاتر از بدن فرد قرار داشته باشند. توصیه ما به بیماران این است که زیر هر دست خود یک بالش قرار دهند ، این کار کمک شایانی به کاهش تورم دست ها، کاهش درد می کند و روند بهبودی را سرعت می بخشد.

بازوها در دو هفته اول ممکن است در لمس دردناک باشند. احساس سوزشی مختصر هم در بازوها در یک یا دو هفته بعد از جراحی وجود دارد . متخصص اجازه انجام فعالیت های سبک را به بیماران از پایان هفته دوم به بعد می دهد اما انجام هرگونه فعالیت ورزشی با بازوها به مدت ۴ هفته بعد از جراحی ممنوع است.

معمولا متخصص جراحی لاغری بازو چند داروی مخدر و مسکن را برای اکثریت بیماران به مدت تا یک هفته پس از عمل براکیوپلاستی برای کم شدن درد تجویز مینماید .

 

هزینه جراحی  بازو

هزینه های این جراحی ببشتر شامل دستمزد جراح و هزینه های بیهوشی و دیگر هزینه های متفرقه می باشد. همچنین برخی پمادهای خاص ، داروها و … برای دوران نقاهت باید مصرف گردند که این موارد هم هزینه هایی را برای فرد خواهد داشت. در مورد هزینه این جراحی می توانید با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید.

 

چه افرادی می توانند عمل زیبایی بازو را انجام دهند؟

 

افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، می توانند این عمل را انجام دهند.

 

افراد بزرگسالی که دارای پوست خیلی سست در ناحیه بازو می باشند.

افراد بزرگسالی که بازوهایی بزرگ و عریض دارند.

افراد بزرگسالی که به وزن ثابتی رسیده اند و اضافه وزن خاصی ندارند.

افرادی که وضعیت سالمی دارند و هیچ خطری در جراحی آن ها را تهدید نمی کند.

افرادی که سیگار مصرف نمی کنند.

افرادی که انتظارات منصفانه ای دارند.

نتایج حاصل از روش جراحی زیبایی بازو

نخستین نشانه های خوش فرم شدن بازو با پوست کشیده در اثر جراحی لیفت بازو پس از اتمام آن نمایان می شود. البته کمی تورم و کبودی نیز در ناحیه بازو به همراه جای زخم در قسمت برش زده ایجاد می شود.

با وجود انتظار رفتن از این روش برای ایجاد نتایج خوشایند، اما هیچ تضمینی برای حاصل شدن آن وجود ندارد. در مواقعی با انجام یک عمل جراحی نتایج مورد نظر ایجاد نمی شوند و باید عمل دیگری صورت گیرد.

نتایج جراحی لیفت بازو دارای ماندگاری زیادی می باشد. اما این ماندگاری در صورت حفظ تناسب اندام اتفاق می افتد. با افزایش سن، شادابی بدن و فرم خوب آن کاهش می یابد. اما با این حال بخش زیادی از نتایج ایجاد شده از این روش، تقریبا دائمی می باشند.

 

عوارض جانبی جراحی لاغری بازو

بعضی از افراد بعد از اتمام درمان به خاطر تورم ایجاد شده از ترومای جراحی دچار سفتی در ناحیه بالایی بازو می شوند. عده ای دیگر هم در بازوی خود ورم و یا گزگز احساس می کنند و از این موضوع ناراحت می باشند.

این علائم اکثرا به مرور زمان برطرف می شوند. اسکار  پس از جراحی افتادگی بازو از قسمت زیر بغل ایجاد شده و تا آرنج ادامه می یابد. به همین خاطر از عوارض مهم این جراحی، اسکار آن می باشد. جراح بیشترین سعی خود را می کند تا جای این موارد قابل مشاهده نباشد. همچنین این روش سبب ایجاد عوارض نادری می شود که عبارتند از :

 •  خطرات مربوط به بیهوشی
 •  ایجاد خونریزی
 •  عفونت
 •  کند شدن روند بهبودی
 •  زخم نامطلوب
 •  جمع شدن خون یا مایع در زیر پوست
 •  آسیب دیدن ساختارهایی مانند رگ های خونی، اعصاب و عضلات
 •  نکروز چربی
 •  بی حس شدن پوست
 •  درد مداوم
 •  ترشحات چرکی بخیه، قرمز شدن و سوزش

آیا انجام لیپوماتیک بازو نیاز به بیهوشی عمومی دارد؟

در جراحی لیپوماتیک بازو نیاز به بیهوشی عمومی اکثرا وجود ندارد و با استفاده از آرام بخشییعمیق بدون ایجاد درد می توانیم ناحیه مورد نظر را جراحی کرد  و  به نتایج خیلی خوب هم برسید.

رضا حسامی