جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا  از جراحی های زیبایی است که درچند سال اخیر در بین افراد به خصوص زنان بسیار رایج شده است. متأسفانه بسیاری از زنان ساق پای کوتاه و عضلانی دارند. در طول سال‌های متمادی، روشهای برای رفع  چربی اضافه  ساق پا ارائه شده است  اما نتیجه این روش ها مانند  لیپوساکشن برای بسیاری ازمردم بسیار ناامیدکننده بود است ، زیرا ساق پا به‌طور عمده از عضلاتی با چربی کم تشکیل  می شود وبا کاهش حجم عضله از عضلات دوقلو، ساق پا حالت  لاغرتر و کشیده‌تر به خود می گیرد از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو مؤثرترین و ایمن‌ترین روش برای لاغری ساق پا است.

جزاحی لاغری ساق پا

روش‌های  جراحی لاغری  ساق پا

روش‌های متعددی برای لاغر ی عضله ساق پا وجود دارد در اینجا به برخی از جراحی لاغری ساق پا اشاره شده است

– جراحی لاغر کردن ساق  پا با انجام لیپوماتیک

جراحی لاغر کردن ساق  پا با انجام لیپوماتیک روش جراحی  لاغری است که طی آن جراح  برش کوچکی را روی پوست پای فرد ایجاد می‌کند و از یک دستگاه کوچک برای رفع چربی لایه فوقانی پوست و زیر عضله استفاده می‌‌نماید. می‌توان از لیپوماتیک برای رفع چربی‌های همه نقاط بدن استفاده کرد و به طور ایمن برای همیشه به رفع آنها پرداخت.

مزایای لیپوماتیک ساق پا چیست

جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک مزایای متعددی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌‌کنیم:

-دوران بهبودی و استراحت پس از انجام  لیپوماتیک پا بسیار کوتاه مدت است و می‌توانید طی مدت ۴۸ ساعت فعالیت‌های روزانه  خود را شروع کنید.

جراحی لاغری با لیپوماتیک  برای بیشتر افراد به کمک  بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

-در روش جراحی لاغری ساق پا از وسیله بسیار کوچک استفاده می‌‌شود که به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش روی پوست شما بعد از جراحی باقی نخواهد ماند.

جراحی لاغری ساق پا

-پس از اتمام لیپوماتیک ساق پا می‌توانید نتایج لیپوماتیک را در همان جلسه بعد از جراحی مشاهده کنید. نتایج حاصل ازدرمان برای بیمار کاملا رضایت بخش است.

-پس از آنکه چربی‌های ساق پا برطرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز مجددا شاهد بازگشت چربی‌ها نخواهید بود زیرا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است.

– جراحی لاغری ساق پا با لیپوساکشن

حجیم شدن ساق پا عمدتاً به صورت عضلات است ، اما مواردی نیز وجود دارد که در آن به جای عضله از چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهری حجیم در ظاهر پا ایجاد می‌کند. در این موارد، لاغری با لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای بیماران باشد که به دنبال ایجاد ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پای خود هستند.

در مورد لاغری ساق پا با روش  لیپوساکشن باید گفت که این روش تا حد زیادی  تخصصی است. لیپوساکشن پا روشی است که به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربی که از طریق رژیم غذایی و ورزش قابل  حذف نیستند، رابا این روش رفع کنند. این کاراز طریق ذوب چربی صورت می‌گیرد.در این روش پزشک به کمک ابزاری به نام کانولا که  ‌یک لوله مکش است چربی را از طریق یک برش کوچک سوراخ ماننداز ناحیه مورد نظر حذف می کند.

جراحی لاغری ران

به طور کلی عمل جراحی لاغری ران زمانی به افراد توصیه میشود که فرد نتواند با استفاده از روش های طبیعی به لاغری اندام مورد نظر دست پیدا کند.تا جایی که ممکن است افراد متقاضی این نوع جراحی  باید تلاش کنند تا با استفاده از تغذیه ی مناسب و ورزش به اندام مطلوب خود دست پیدا کند.

در برخی افراد چربی ها بیش از حد در یک نقطه از ران  تجمع پیدا می کند.که در این صورت ازجراحی لاغری پا استفاده می شود.در صورتی که فرد چاقی شدید در این ناحیه داشته باشد جراحی بهترین روشی خواهد بود که می تواند از آن استفاده کنید. البته بعد از جراحی باید از رژیم غذایی مناسب لاغری  استفاده کنید تا وضعیت جدید حفظ شود.

انواع مختلف روش‌های جراحی ران

لیفت ران

یکی از روشهای لاغری ران لیفت ران از طریق ایجاد تغییرات خارجی و تغییرات داخلی یا پیرامونی  ران ها است. درهنگام استفاده از تغییرات خارجی که در اصطلاح به آن تغییرات جانبی نیز گفته می‌شود، لیفت ران به عنوان بخشی ازفرآیند لیفت پایین تنه انجام می‌شود. لیفت ران از داخل که دراصطلاح به آن لیفت میانی ران نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یک روش مجزا تحت عنوان جراحی لیفت میانی ران پس از جراحی شکم یا لیفت بالاتنه برای بیماران انجام می‌شود.

در مواردی که ران فرد به شدت سنگین، بزرگ، افتاده، یا دارای پوست اضافی باشد، لازم است از هر دوی روش‌های لیپوساکشن و لیفت ران برای کاهش چربی های این ناحیه استفاده کرد.

به این ترتیب با ترکیب کردن لیپوساکشن با روشهای دیگروامکان ایجاد تغییرات خوبی  در این ناحیه از بدن برای بیمار فراهم شده و در نتیجه این تغییرات بیمار می‌تواند کاهش زیاد در سایز لباس داشته و رضایت و اعتماد به نفس خود را به‌طور مشخص افزایش دهد.

افراد مناسب جراحی لیفت ران

افراد مناسب برای  انجام جراحی لاغری ران افرادی  هستند که می خواهند در ناحیه از پا در اندازه، شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن  تغییراتی ایجاد کنند و حاضرند به زیر تیغ  جراحی بروند. افراد مناسب برای این درمان باید شرایط زیر را دارا باشند.

-اندازه یا ظاهر ناحیه ران‌ها نامطلوب باشد.

-اندازه یا شکل نامطلوب لگن و پهلوها

-تغییرات ظاهری نامطلوب به دلایل مختلف مانند  بارداری در ناحیه رانها ایجاد شده باشد مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و ول شدن پوست

-ایجاد پوست اضافی پس از چاقی در ناحیه رانها

-ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها

جراحی لاغری پا ها

همان گونه که گفته شد جراحی لاغری در پاها  از عمل های جراحی لاغری پاها  محسوب می شود که در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری ازخانم ها و آقایان قرار گرفته است.

از روش های لاغری پاها همان گونه که در بالا اشاره شد جراحی زیبایی ساق پا  است که انتخاب هریک از روشهای  درست لاغری پا برای یک بیمار به آناتومی هر دو ساق پا، اندازه‌ی ماهیچه‌های دوقلو و ظاهر کلی ساق پا او  بستگی دارد. این روش‌ها شامل لیپوساکشن، تزریق بوتاکس جراحی و لیفت پوست ساق پا می باشد.

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری پا ها که امروزه بسیار شایع شده است  به طور کلی عوارض خاصی برای شما ندارد  اما به هرحال جراحی لاغری نیز نوعی جراحی محسوب می شود و البته  دربرخی  افراد مختلف ممکن است بعد از جراحی فرد  دچارعوارضی هم بشود. برای همین باید قبل از هر چیز وضعیت بیمار  توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد.

 پس از جراحی لاغری پا این نکات را جدی بگبرید

-پس از جراحی ران  متورم  و کبود خواهد بود.

۶– ـ ۳ هفته  پس از جراحی می بایست گن شلواری بپوشید.

-بخیه پیش از کشیدن نخ بخیه نباید خیس شود.

-نخ بخیه پس از ۳ ـ ۱ هفته کشیده می شود.

-پس از کشیدن نخ بخیه می توانید با آب ولرم دوش بگیرید ولی از شنا کردن تا ۳ ماه پرهیز کنید.

-حداقل ۲ هفته پس از جراحی در منزل استراحت کنید.

-تا سه ماه پس از عمل خط بخیه سفت و قرمز خواهد بود.

 

 

هزینه جراحی لاغری پا

جراحی لاغری پا جزء عمل های جراحی زیبای محسوب می شود به همین منظور بیمه های درمانی آن را تحت پوشش قرار نمی دهند به همین علت نباید روی این مورد حساب کرد. هزینه جراحی لاغری پا به صورت دقیق مشخص نمی باشد چرا که تا قبل از معاینه بیمار قیمت جراحی لاغری پامشخص نمی باشد. علاوه بر این عواملی مانند محل کلینیک و تجربه ی متخصص هم می تواند تا حد زیادی روی هزینه جراحی لاغری پا تاثیر گذار باشد به همین علت بهتر است برای محاسبه ی قیمت به متخصصان زیبایی مراجعه کنید.

جراح ساق پا

عوارض جراحی زیبایی ساق پا

جراحی زیبایی ساق پا با روش های مختلف برای فرد انجام می شود که شامل روش های پروتز و تزریق چربی و ایمپلنت است. انتخاب هریک از روش های جراحی زیبایی ساق پا ممکن است با عوارض مختلف همراه باشد که به طور کلی شامل موارد زیر می شود:

-عوارض جانبی ناشی از بیهوشی و یا عوارضی که به دلیل عفونت در بدن ایجاد می شود.

-در مورد عمل زیبایی که با پروتز در ساق پا انجام می گیرد ممکن است خونریزی یا جابجایی پروتز و یا ایجاد کپسول ضخیم دور پروتز دیده شود.

-در برخی موارد ممکن است خونریزی مشاهده گردد.

-احساس فشار و کبودی نیز ممکن است در ساق پا به دلیل انجام این نوع جراحی زیبایی مشاهده شود.

 

جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ران  با لیزر

در این روش اشعه لیزر به بافت های چربی در نواحی مختلف بدن تابانده می شود  ، چربی ها به طور موثری سوزانده شده و در نهایت با جذب بدن و تخلیه چربی توسط دستگاه ساکشن ، چربی های سوزانده شده که مایع شده اند ، از بدن تخلیه می شوند .اشعه ی لیزر در این روش نیز به مانند روش لیپوماتیک ، از طریق لوله کانولا وارد بافت چربی میشود  تا تجزیه و ذوب شدن آنها صورت گیرد.

 

مشکلات احتمالی جراحی لاغری ساق پا

عوارض ومشکلات  احتمالی این روش درمانی بسیار نادر هستند، اما با این وجود لازم است بیمار با این عوارض آشنا باشد. این عوارض عبارتند از:

  • التهاب
  •  خون ریزی
  •  تجمع مایع
  •  انقباض کپسولی
  • قرارگیری نامناسب پروتز

هزینه انجام جراحی لیپوماتیک مچ و ساق پا

هزینه جراحی لیپوماتیک برای قسمت های مختلفی از بدن متفاوت می باشد. پس نمی توانیم قیمت مشخصی برای این عمل جراحی بیان کنیم. برای تشخیص قیمت نهایی لیپوماتیک ساق پا باید موارد بسیاری همچون مدرک تحصیلی، تخصص پزشک، میزان چربی های ناحیه مورد نظر و … را در نظر گرفت.

برای کسب اطلاع در خصوص هر یک از این موارد، لازم است به پزشک مراجعه شود. تا در جلسه معاینه این سوالات پرسیده شده و پاسخ داده شوند. مسلما به همان میزان که کلینیک پزشکی از شهرت بیشتری برخوردار باشد، هزینه لیپوماتیک پا بیشتری از بیمار دریافت خواهد نمود.

 

آیا لیپوماتیک بهترین روش لاغری ساق و مچ است؟

بدون شک یکی از بهترین روشهایی که می توان لاغری را برای ساق و مچ پا  افراد در نظرگرفت ، لیپوماتیک ساق پا و مچ پا است. در این روش پزشک با یک برش کوچک بر روی پوست، و از طریق یک دستگاه کوچک از طریق لایه فوقانی پوست و زیر عضله، چربی های اضافه را از بدن خارج می کند.

البته با استفاده از روش پیکر تراشی می توان تمامی چربی های بدن را از هر نقطه از بدن خارج نمود. در صورتی که رژیم غذایی توسط افراد رعایت نشود، ممکن است سلول های چربی بیشتری در بدن به وجود آیند. اما با استفاده از روش لیپوماتیک همیشه نتیجه مطلوب و پایداری به دست می آوریم.

 

یک پزشک متخصص باید بتواند به صورت یکنواخت و کامل تمامی چربی های اضافه را از نقاط مختلف بدن خارج کنند. در غیر این صورت درمان بیمار ناقص و توده های چربی در زیر پوست باقی خواهد ماند. با استفاده از لیپوماتیک ساق پا و مچ پا نتایجی به دست خواهد آمد که نسبت به دیگر روش ها مناسب تر خواهد بود.

 

 

 

 

دوران بهبود لیپوماتیک ساق پا چقدر طول می کشد؟

دوران بهبود لیپوماتیک مچ و ساق پا نسبت به دیگر روش ها طولانی تر است. به سرعت می توان بعد از عمل لیپوماتیک فعالیت های طبیعی را انجام داد. اما فعالیت هایی همچون دویدن و دیگر تمرینات ورزشی سنگین، نیاز به صرف زمان بیشتری دارند.

بعد از یک هفته پس از لیپوماتیک ساق پا درد خفیفی در بدن احساس می شود. می توان برای کاهش درد از قرص مسکن استفاده نمود. از دیگر موارد جراحی لیپوماتیک، بروز ورم پا است. ممکن است تورم بعد از عمل ایجاد شود و طول بکشد. اما تورم می تواند نشان از بهبود محل درمان باشد.

 

 

دکتر رضا حسامی