جراحی پروتز سینه – هزینه ایمپلنت پستان و مراقبت 1403

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یا جراحی کاشت پستان نوعی جراحی پلاستیک است که با هدف بهبود شکل و اندازه سینه انجام می شود. خانم هایی که می خواهند سایز سینه خود را افزایش دهند یا می خواهند شکل سینه را بعد از بارداری و شیردهی بهبود بخشند

ملاحظات

تصمیم برای انجام جراحی ایمپلنت سینه یک تصمیم شخصی است و باید بر اساس اطلاعات و توصیه های پزشکی باشد. انتخاب بین انواع پروتز سینه به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله:

– وضعیت سلامت عمومی بیمار
– اینکه آیا خانم تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی قرار می گیرد
– تمایل به حفظ شکل طبیعی پستان
– زمان بهبودی و تمایل به اجتناب از جراحی های مکرر

جراحی همیشه خطراتی از جمله مشکلات جراحی، عفونت زخم، اسکار و مشکلات شکل و اندازه سینه بازسازی شده را به همراه دارد. بنابراین، ضروری است که قبل از تصمیم گیری با جراح خود صحبت کنید و مزایا و خطرات احتمالی آن را درک کنید.

توضیحات بیشتر در مورد جراحی ایمپلنت سینه در ایران

آمادگی برای جراحی
قبل از جراحی، شما با جراح و کادر پزشکی خود صحبت خواهید کرد تا انتظارات و نتایج احتمالی را مورد بحث قرار دهید. عکس‌هایی از سینه‌ها ممکن است در حین و بعد از جراحی برای مرجع گرفته شود. ممکن است در مورد آمادگی برای جراحی و بهبودی، از جمله تغذیه و ترک سیگار، توصیه هایی ارائه شود.

عمل جراحی
جراحی ایمپلنت سینه در ایران با بیهوشی عمومی انجام می شود. جراحی ممکن است چند ساعت یا بیشتر طول بکشد، بسته به نوع بازسازی انتخاب شده و اینکه آیا یک سینه یا هر دو سینه را درگیر می کند.

مراقبت های بعد از عمل
پس از جراحی، چند ساعت قبل از انتقال به یک اتاق معمولی در بخش مراقبت های ویژه خواهید بود. ممکن است لازم باشد چند روز در بیمارستان بمانید. مقداری درد و تورم وجود خواهد داشت، اما با دارو قابل کنترل است.

نتایج
نتیجه نهایی جراحی ایمپلنت سینه در ایران به عوامل زیادی از جمله نوع جراحی انتخابی و تکنیک های مورد استفاده و همچنین ویژگی های فردی زن و نحوه بهبودی بدن او بستگی دارد. گاهی اوقات، ممکن است برای بهبود ظاهر و احساس نیاز به جراحی های اضافی باشد.

خطرات
مانند هر نوع جراحی، جراحی ایمپلنت سینه در ایران همیشه با خطراتی همراه است. اینها ممکن است شامل عفونت، مشکلات در بهبود، از دست دادن حس، یا واکنش های غیرمنتظره بدن به درج یا بافت کاشته شده باشد. گاهی اوقات ممکن است برای اصلاح مشکلات یا درمان عوارض به جراحی بیشتری نیاز باشد.

 

هزینه های جراحی پروتز سینه در تهران 1403

(مناسب برای افرادی که سینه های کوچک دارند و افرادی که می خواهند سینه های خود را بزرگ کنند)

بزرگ کردن سینه

  • هزینه جراحی پروتز سینه در ایران بین 80تا 100 میلیون تومان می باشد
  • اگر ساکن تهران نیستید ، مدت اقامت 8 روز می باشد

هزینه جراحی ایمپلنت سینه در تهران

محاسبه قیمت جراحی  با احتساب هزینه دستمزد جراح + بیمارستان + پروتز
سایر هزینه های مربوط به جراحی پروتز سینه در تهران
هزینه آزمایش خون حدود 500 هزار تومان تفاوت بستگی به نوع آزمایش خون دارد
هزینه مشاوره با متخصص قلب حدود یک میلیون تومان برای افراد بالای 40 سال یا بیماران قلبی
قیمت گن مخصوص حدود یک میلیون تومان تفاوت قیمت بستگی به مارک و مدل گن دارد
هزینه دارو و سایر اقلام بهداشتی حدود 500 هزار تومان
هزینه جراحی پلاستیک پروتز سینه – اختیاری
هزینه پرستار (هر شب) 1 میلیون و پانصد هزار تومان اگر به تنهایی سفر می کنید
هزینه تعویض پانسمان توسط پرستار 750 هزار تومان

توجه:

  • اگر بیماری زمینه ای یا دارویی دارید، به ما اطلاع دهید
  • اگر قبلاً جراحی سینه یا ماموپلاستی انجام داده اید، هزینه جراحی اندکی افزایش می یابد
  • اگر کم خونی یا سایر بیماری های خونی دارید به ما اطلاع دهید

 

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

بزرگ کردن سینه با پروتز

عمل لیفت و پروتز سینه

عمل لیفت و پروتز سینه

عمل پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با پروتز

انواع پروتز سینه

پروتز سینه دستگاهی است که برای افزایش سایز سینه یا بازیابی شکل سینه پس از کشیدن طراحی شده است.

دو نوع اصلی پروتز سینه وجود دارد: ایمپلنت سیلیکونی و پروتز سالین.

1. ایمپلنت سیلیکونی

ایمپلنت های سیلیکونی با ژل سیلیکون پر شده اند، ماده ای بسیار چسبناک که شبیه بافت طبیعی سینه است. برخی از افراد ممکن است سیلیکون را ترجیح دهند زیرا نسبت به آب نمک طبیعی تر است. با این حال، در صورت نشت ایمپلنت، ژل سیلیکون ممکن است در داخل کیسه ایمپلنت باقی بماند یا به دیواره پستانی نفوذ کند. یک زن ممکن است همیشه متوجه نشت ایمپلنت سیلیکونی نشود، بنابراین ممکن است برای بررسی وضعیت ایمپلنت‌ها به سی‌تی اسکن یا ام‌آرآی منظم نیاز داشته باشد.

2. ایمپلنت سالین

ایمپلنت های سالین با آب نمک استئاریل پر می شوند. قابلیت تنظیم سطح پر شدن ایمپلنت بعد از جراحی انعطاف پذیری را در تعیین اندازه سینه فراهم می کند. به همین ترتیب، اگر ایمپلنت نشت کند، آب نمک جذب شده و با خیال راحت از بدن دفع می شود. با این حال، برخی از افراد ممکن است احساس کنند که ایمپلنت های سالین به اندازه ایمپلنت های سیلیکونی طبیعی نیستند.

ملاحظات
انتخاب بین انواع پروتز سینه به عوامل زیادی از جمله اهداف زیبایی، تمایل به احساس طبیعی و نگرانی در مورد نشت ایمپلنت بستگی دارد. مهم است که این نکات را با جراح خود در میان بگذارید تا بهترین تصمیم را بگیرید.

کاشت سینه معمولاً شامل چندین مرحله است و می تواند همزمان با ایمپلنت یا بعد از مدتی انجام شود.

انواع جراحی برای بزرگ کردن سینه

1. کاشت سینه با استفاده از بافت اتولوگ: در این روش از بافت های خود بیمار (پوست، چربی و عضلات شکم یا پشت) برای بازسازی سینه استفاده می شود.

2. ایمپلنت سینه با استفاده از سیلیکون یا پر آب: در این روش از اینسرت های حاوی سیلیکون یا سالین برای بازسازی شکل و اندازه سینه استفاده می شود.

3. ایمپلنت سینه ترکیبی: در برخی موارد می توان از بافت اتولوگ و تکنیک های سیلیکون یا سالین با هم استفاده کرد.

از جراحی پروتز سینه چه انتظاری باید داشت

مواردی که باید از ایمپلنت سینه در ایران انتظار داشت:

قبل از جراحی
جراح شما در مورد گزینه های موجود از جمله نوع و اندازه ایمپلنت، محل برش و محل قرار دادن ایمپلنت با شما صحبت خواهد کرد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مصرف برخی داروها را قبل از جراحی متوقف کنید.

در حین جراحی
جراحی معمولا بین یک تا سه ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراحی می تواند در یک بیمارستان یا در یک مرکز جراحی سرپایی انجام شود.

بعد از جراحی
پس از جراحی، ممکن است درد و تورم در ناحیه سینه احساس کنید. این درد با دارو قابل کنترل است. برای کمک به کاهش نفخ و حمایت از سینه ها در حین بهبودی، باید از سینه بند فشاری استفاده کنید. بهبودی از ایمپلنت سینه در ایران ممکن است چند هفته طول بکشد.

نتایج
نتایج کاشت سینه معمولا رضایت بخش است. کاشت سینه می تواند ظاهر سینه ها و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. با این حال، باید توجه داشته باشید که ایمپلنت ها برای تمام عمر دوام ندارند. ممکن است در آینده برای تعویض ایمپلنت نیاز به جراحی بیشتری داشته باشید.

خطرات
مانند هر نوع جراحی، همیشه خطراتی در ارتباط با ایمپلنت سینه وجود دارد. اینها ممکن است شامل عفونت، مشکلات در بهبود، تغییر در حساسیت پستان، و عوارض احتمالی مرتبط با ایمپلنت، مانند نشت ایمپلنت یا ایجاد اسکار در اطراف ایمپلنت (بدشکلی گنبد سیلیکونی) باشد.

انواع برش برای جراحی پروتز سینه

انواع مختلفی از برش‌های جراحی وجود دارد که می‌توان در جراحی ایمپلنت سینه در ایران از آن استفاده کرد و انتخاب آن به عوامل مختلفی از جمله نوع، اندازه و شکل مطلوب ایمپلنت و همچنین ترجیحات شخصی بیمار و جراح بستگی دارد. در اینجا رایج ترین انواع ترک ها آورده شده است:

1. Inframmary: این برش در چین زیر سینه ایجاد می شود. جراح می تواند از طریق این برش، ایمپلنت سینه را کاشت، که معمولاً پس از اتمام جراحی پنهان می شود.

2. برش پریارئولار: این برش در اطراف لبه نوک پستان ایجاد می شود. این نوع برش از نظر بصری کمتر قابل مشاهده است، اما ممکن است با خطر بالاتر احساس نوک پستان بعد از جراحی همراه باشد.

3. برش Transaxillary: این برش در زیر بغل ایجاد می شود که جراح از طریق آن می تواند ایمپلنت سینه را کاشت کند. مزیت این است که هیچ جای زخم روی سینه وجود ندارد، اما این نوع جراحی می تواند پیچیده تر باشد.

4. برش ترانس شکمی (Transumbilical یا TUBA): در این روش برش در ناف ایجاد می شود و ایمپلنت از زیر پوست به سمت پستان هدایت می شود. این نوع جراحی چندان رایج نیست و ممکن است در توانایی دستیابی به برخی نتایج دلخواه محدود باشد.

شما باید با جراح خود در مورد گزینه های موجود صحبت کنید و مزایا و خطرات مربوط به هر نوع برش جراحی را درک کنید.

انواع برش برای جراحی پروتز سینه
انواع برش برای جراحی پروتز سینه

اتفاقاتی که در حین جراحی پروتز سینه می افتد

کاشت سینه یک عمل جراحی است که یک تا سه ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در اینجا چیزی است که در طول فرآیند اتفاق می افتد:

1. بیهوشی: در ابتدا به شما بیهوشی عمومی داده می شود، بنابراین در خواب خواهید بود و در طول عمل احساس درد نمی کنید.

2. جراحی: بعد از اینکه به خواب رفتید، جراح یک برش جراحی در یکی از مکان های زیر ایجاد می کند:

– زیر سینه (در شیار زیر پستانی)
– اطراف نوک پستان (در موارد نادر)
– زیر بغل

انتخاب بهینه محل برش به عوامل زیادی از جمله نوع ایمپلنت، اندازه ایمپلنت، بدن خاص شما و توصیه‌های جراح بستگی دارد.

3. کاشت ایمپلنت: هنگامی که برش جراحی ایجاد شد، جراح یک جیب در سینه یا زیر ماهیچه سینه ایجاد می کند و پس از آن ایمپلنت قرار می گیرد. اگر ایمپلنت یک ایمپلنت نمکی باشد، ممکن است پس از قرار گرفتن در جای خود بسته بندی شود.

4. بستن برش ها: هنگامی که ایمپلنت ها در جای مناسب قرار گرفتند و سینه ها متقارن و طبیعی شدند، جراح برش ها را با بخیه می بندد.

5. بیدار شدن از بیهوشی: پس از جراحی، می توانید از بیهوشی بیدار شوید و به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد که پرستاران می توانند وضعیت شما را زیر نظر داشته باشند.

به یاد داشته باشید، هر جراحی منحصر به فرد است و به عوامل زیادی از جمله سلامت کلی، نوع ایمپلنت، اندازه ایمپلنت و توصیه های جراح شما بستگی دارد، بنابراین ممکن است تجربه شما کمی متفاوت باشد.

محل قرارگیری پروتز سینه
محل قرارگیری پروتز سینه

روند بهبودی پس از جراحی پروتز سینه چگونه است؟

دوره نقاهت پس از کاشت سینه می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما موارد کلی وجود دارد که باید انتظار داشته باشید:

روزهای اول
پس از عمل، ممکن است درد، تورم و کبودی در اطراف ناحیه سینه احساس کنید. درد معمولاً با داروهای تجویزی قابل کنترل است. برای حمایت از سینه ها و کاهش نفخ باید از سوتین یا باندوی مخصوص استفاده کنید.

هفته های اول
برای دو یا سه هفته اول پس از جراحی، باید از فعالیت بدنی شدید، از جمله بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. ممکن است متوجه شوید که تورم و کبودی شروع به کاهش می کند، اما ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا سینه های شما به اندازه و شکل نهایی خود برسد.

بعد از یک ماه
پس از حدود 4 تا 6 هفته، ممکن است بتوانید به بیشتر فعالیت های عادی خود از جمله ورزش بازگردید. داروهای مسکن هنوز ممکن است گاهی لازم باشد.

سه ماه بعد
پس از حدود سه ماه، سینه ممکن است به اندازه و شکل نهایی خود نشسته باشد. با این حال، بهبودی کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد.

به یاد داشته باشید که نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله سلامت عمومی شما و نوع ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد. مهم است که با پزشک خود پیگیری کنید و تمام دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنید تا بهترین نتایج ممکن را تضمین کنید.

رژیم غذایی بعد از کاشت سینه

پس از جراحی پروتز سینه ، غذایی که می خورید می تواند نقش مهمی در ارتقای بهبودی سالم داشته باشد. در اینجا چند نکته در مورد رژیم غذایی ایده آل بعد از جراحی وجود دارد:

1. پروتئین: پروتئین برای بهبودی پس از جراحی ضروری است. غذاهای غنی از پروتئین عبارتند از: گوشت بدون چربی، مرغ، ماهی، تخم مرغ، لبنیات، حبوبات و آجیل.

2. ویتامین ها و مواد معدنی: ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین C، ویتامین A و روی به بهبودی کمک می کنند. میوه ها و سبزیجات تازه، غلات کامل و غذاهای غنی از پروتئین اغلب حاوی این مواد مغذی هستند.

3. فیبر: برخی از داروهایی که ممکن است پس از جراحی به آنها نیاز داشته باشید، مانند مسکن های قوی، ممکن است باعث یبوست شوند. خوردن غذاهای غنی از فیبر مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل می تواند به کاهش این علائم کمک کند.

4. آب: هیدراته ماندن پس از جراحی برای بهبودی مهم است. از مصرف الکل و کافئین که می تواند باعث کم آبی بدن شود خودداری کنید و حتما آب فراوان بنوشید.

5. غذاهای فرآوری شده را محدود کنید: از غذاهای حاوی نمک، قند و چربی اشباع شده پرهیز کنید، که ممکن است مانع از بهبودی شود.

در نهایت، به یاد داشته باشید که همیشه مهم است که قبل از شروع هر رژیم غذایی جدید، به ویژه پس از جراحی، با پزشک یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید. ممکن است لازم باشد رژیم غذایی خود را بر اساس نیازهای سلامتی خاص خود و داروهایی که مصرف می کنید تنظیم کنید.

نحوه خوابیدن بعد از کاشت سینه

استراحت و خواب خوب بخش مهمی از بهبودی پس از جراحی است، اما یافتن یک موقعیت خواب راحت می‌تواند پس از جراحی پروتز سینه یک چالش باشد. در اینجا چند نکته برای کمک به خواب راحت بعد از جراحی وجود دارد:

1. به پشت خوابیدن
به طور کلی به خانم ها توصیه می شود بعد از کاشت سینه به پشت بخوابند. این وضعیت به کاهش نفخ کمک می کند و سینه ها را در زمان بهبودی در جای خود نگه می دارد.

2. از بالش برای حمایت استفاده کنید
از بالش برای حمایت از بدن و سینه استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که قرار دادن یک بالش زیر زانو و سایر بالش‌ها در پهلوها می‌تواند به کاهش فشار از روی کمر کمک کند و خوابیدن به پشت را راحت‌تر کند.

3. از یک بالش راحتی جراحی استفاده کنید
بالش های جراحی که به طور خاص برای زنانی که جراحی سینه انجام داده اند، طراحی شده اند، مانند بالش راحتی جراحی، می تواند مفید باشد. آنها حمایت بیشتری را ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا بدن شما را در حالتی راحت در هنگام خواب نگه دارید.

4. هنگام دراز کشیدن و بلند شدن احتیاط کنید
هنگام دراز کشیدن در رختخواب و هنگام بیرون آمدن از رختخواب مراقب باشید. سعی کنید از فشردن سینه ها یا چرخش ناگهانی خودداری کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که بهبودی نیاز به زمان دارد و صبر ضروری است. اگر متوجه شدید که خوابیدن دشوار است یا اگر درد شما ادامه دارد یا بدتر می شود، در تماس با پزشک خود تردید نکنید.

بهترین سن برای جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه را می توان در هر سنی پس از رسیدن به بلوغ جسمی و ذهنی انجام داد، اما عواملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:

1. رشد فیزیکی: سینه باید قبل از انجام عمل جراحی به طور کامل رشد کرده باشد. این بدان معناست که اکثریت قریب به اتفاق زنان باید قبل از در نظر گرفتن پروتز سینه 18 سال یا بیشتر داشته باشند.

2. بلوغ ذهنی و عاطفی: بلوغ ذهنی و عاطفی یک زن قبل از تصمیم گیری بسیار مهم است، زیرا این یک تصمیم جراحی جدی است که نیاز به تفکر آگاهانه و درک پیامدهای طولانی مدت دارد.

3. سلامت عمومی: زنانی که در ایران تحت عمل جراحی کاشت سینه قرار می‌گیرند باید از سلامت خوبی برخوردار باشند. سلامتی شامل توانایی بهبودی خوب پس از جراحی و سایر سیستم های بدن برای مقاومت در برابر استرس جراحی است.

4. تصمیم شخصی: تصمیم نهایی به تمایل شخصی برای بهبود ظاهر و ظاهر سینه ها بستگی دارد و باید یک تصمیم شخصی باشد و نتیجه فشار دیگران نباشد.

5. تعهد به پیگیری: کاشت سینه نیاز به پیگیری پزشکی دوره ای دارد، بنابراین زن باید برای این تعهد آماده باشد.

قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی پلاستیک، همیشه بهتر است با یک متخصص پزشکی صحبت کنید تا در مورد گزینه ها، خطرات و مزایای بالقوه صحبت کنید.

چه مدت بعد از جراحی پروتز سینه می توان ورزش کرد؟

بازگشت به فعالیت بدنی و ورزش بعد از کاشت سینه متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله نوع جراحی، سطح فعالیت بدنی قبل از جراحی و سرعت بهبودی فردی بستگی دارد. دستورالعمل های زیر یک نمای کلی ارائه می دهند:

1. هفته اول: در روزهای اول پس از جراحی، بهتر است از هرگونه فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. شما نیاز به استراحت و استراحت دارید تا بدن شما بتواند روند بهبودی را آغاز کند.

2. 1-2 هفته: بعد از هفته اول، ممکن است بتوانید فعالیت های سبکی مانند پیاده روی ملایم انجام دهید. بهتر است از ورزش هایی که قسمت بالایی بدن را درگیر می کند یا ممکن است به سینه ها فشار وارد کند، خودداری کنید.

3. 3-6 هفته: در این دوره، ممکن است بتوانید به اکثر فعالیت های بدنی سبک تا متوسط ​​بازگردید. از ورزش هایی که باعث فشار یا اصطکاک روی سینه ها می شود خودداری کنید.

4. پس از 6 هفته: در اغلب موارد، زنان می توانند پس از حدود 6 هفته به فعالیت بدنی کامل، از جمله ورزش های شدید و ورزش های شدید برگردند. با این حال، این باید بر اساس توصیه های پزشکی باشد.

مهم است که دستورالعمل های پزشک خود را پس از جراحی دنبال کنید و تا زمانی که پزشک شما را تایید نکرده به فعالیت بدنی خود بازنگردید. هر بدن با سرعت خاص خود بهبود می یابد، بنابراین مهم است که به بدن خود گوش دهید و برای بازگشت به فعالیت بدنی کامل عجله نکنید.

ایمپلنت سینه برای چه کسانی مناسب نیست

جراحی پروتز سینه یک تصمیم شخصی است و می تواند برای بسیاری از خانم هایی که می خواهند سایز یا شکل سینه های خود را بهبود بخشند مناسب باشد. با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است انجام این روش نامناسب یا ناایمن باشد. این موارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1. سلامت عمومی: اگر مشکلات سلامتی جدی مانند بیماری قلبی یا دیابت دارید، ممکن است انجام عمل جراحی خطرناک باشد. جراحی همیشه با خطراتی همراه است و در صورت داشتن مشکلات جدی سلامتی ممکن است این خطرات افزایش یابد.

2. سیگار کشیدن: سیگار کشیدن می تواند شما را در معرض خطرات سلامتی بیشتری در حین و بعد از عمل جراحی قرار دهد، از جمله عوارضی مانند عفونت و مشکلات بهبودی. اگر سیگار می کشید، ممکن است پزشک از شما بخواهد که قبل و بعد از جراحی سیگار را برای مدتی متوقف کنید.

3. انتظارات غیر واقعی: اگر انتظارات غیر واقعی در مورد آنچه که جراحی می تواند به دست آورد دارید، ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد. بسیار مهم است که شما درک درست و روشنی از نتایجی که می توانید انتظار داشته باشید داشته باشید.

4. سرطان: اگر سرطان سینه دارید یا سابقه خانوادگی قوی این بیماری دارید، ممکن است لازم باشد قبل از تصمیم گیری برای کاشت سینه در ایران، گزینه های خود را به دقت با پزشک خود در میان بگذارید.

5. بلوغ ذهنی و عاطفی: افرادی که هنوز به بلوغ ذهنی و عاطفی نرسیده اند ممکن است آمادگی این تصمیم را نداشته باشند. جراحی زیبایی نیاز به درک روشنی از اثرات طولانی مدت و توانایی مقابله با هر گونه نتایج غیرمنتظره دارد.

همیشه بهتر است قبل از هر تصمیمی در مورد جراحی با یک متخصص صحبت کنید.

چه سایز پروتز ، برای شما مناسب است؟

اندازه پروتز به عوامل مختلفی از جمله نیاز فردی، فعالیت های روزانه و ابعاد فیزیکی فرد بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر در مورد سینه های مصنوعی بعد از ماستکتومی صحبت می کنیم، اندازه سینه ها بر اساس سایز سینه های دیگر (در مورد ماستکتومی جزئی) یا اندازه سینه هایی که زن قبل از عمل جراحی داشته و آنچه که می خواهد انتخاب می شود. اکنون.

برای سایر اندام ها مانند دست و پا، اندازه بر اساس سایر ابعاد بدن انتخاب می شود. به عنوان مثال، طول و اندازه دست دیگر ممکن است برای کمک به تعیین اندازه دست مصنوعی مناسب اندازه گیری شود.

برای کودکانی که هنوز در حال رشد هستند کمی پیچیده تر است، زیرا اندازه پروتز باید در طول زمان تغییر کند تا با رشد کودک همگام شود.

در نهایت، بسیار مهم است که پروتز با همکاری تیمی از پزشکان، فیزیوتراپ ها و متخصصان پروتز انتخاب شود که می توانند بیمار را بر اساس نیازها و اهداف فردی خود به سمت انتخاب بهینه راهنمایی کنند.

breast implants

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x