جراحی پلاستیک سینه

جراحی پلاستیک سینه

جراحی پلاستیک سینه انواع عمل های زیبایی سینه را در بر می گیرد پزشکان از جراحی پلاستیک سینه برای باسازی شکل حالت ، و اندازه سینه ها  استفاده می کنند افرادی که مبتلا به سرطان سینه هستند پس از برداشتن سینه می توانند با کمک جراحی پلاستیک سینه به سینه های خود شکل وحالتی دوباره دهند.

 

 

جراحی پلاستیک سینه درظاهرسینه فرد تاثیر می گذارد وفرم مناسبی به سینه ها ی فرد می بخشد. درجراحی پلاستیک سینه یک جراح زیبایی با انجام روشهای مختلف جراحی زیبایی سینه پوست های اضافی در این ناحیه را از بین می برد ونوک سینه را در جای مناسب قرار می دهد و شما سینه ای زیبا و خوش فرمی خواهید داشت.

 

 

دلایل انجام جراحی پلاستیک سینه

یکی از دلایلی که خانم ها جراحی سینه را انجام می دهند زیباتر شدن سینه بعد از دوران بارداری و شیردهی است . زیرا دوران بارداری برخی تغییرات ناخواسته از جمله کشیده و تیره شدن سینه را در برخی افراد ایجاد می کند و شما با انجام لیفت سینه می توانید آن را زیباترکنید.

در بیشتر افراد بعد از کاهش زیادی از وزن بدن سینه شکل بد فرمی پیدا می کند.درهنگام کاهش وزن شما دچار کاهش حجم سینه نیز می شود از این رو شما باید جراحی پلاستیک سینه را انجام دهید.

 

دلایل انجام Breast Plastic Surgery

به طور کلی می توان گفت که جراحی پلاستیک سینه  برای سه گروه از افراد انجام می شود افرادی که می خواهند بزرگ کردن سینه ،کاهش  حجم سینه و بازسازی سینه انجام دهند.

بزرگ کردن سینه ها

از جراحی پلاستیک سینه برای بهبود ظاهر، اندازه و شکل سینه زنان استفاده می شود.همان گونه که گفته شد زنان این نوع جراحی را به دلایل متعدد انجام می‌دهند. برخی از زنان به دلیل اینکه احساس می‌کنند.

سینه‌هایشان کوچک است این جراحی را انجام می دهند برخی از آن‌ها به دلیل تغییراتی که در دوران بارداری درسینه آنها رخ داده است این جراحی را انجام می دهند. برخی از افراد نیز برای بر طرف کردن عدم تقارن اندازه سینه از این روش استفاده می کنند.

 

 

برای بزرگ کردن سینه از پروتزهای سینه استفاده می شود این پروتز سینه در زیرعضلات سینه یا بالای آن قرار می گیرد . به طور کلی  جراحی‌های  بزرگ کردن سینه ازجراحی های کم تهاجمی هستند.

جنس پروتز سینه که در جراحی سینه استفاده می شود ازجنس  سیلیکون  می باشد این پروتز ها با سالین یا ژل سیلیکونی پر می‌شوند. بیمار می‌تواند پروتز را خودش انتخاب کند. در حال حاضر پروتزهای پر شده با سالین جزء پروتز سینه های است که بسیار استفاده می شود.

 

 

جراحی پلاستیک سینه وپروتز سینه

پروتزهای پر شده با ژل سیلیکونی نیز برای زنانی مورد استفاده قرار می‌گیرد همانند هر جراحی دیگری، ممکن است  قرار دادن پروتز سینه نیز خطرات وعوارض جانبی به همراه داشته باشد.

به همین خاطر قبل ازانجام دادن پروتز سینه مزایا ، خطرات واین نوع جراحی را به دقت مطالعه کنید سپس اقدام به جراحی کنید .

کاهش حجم سینه با جراحی پلاستیک سینه

جراحی کاهش حجم  سینه اغلب برای خانم هایی انجام می شود که سینه‌های بزرگ  و سینگین دارند که به علت سنگینی و بزرگی این افراد احساس ناراحتی می‌کنند. بزرگی سینه می تواند باعث درد در گردن، کمر در بین افراد شود .در طی این جراحی  پوست اضافی ، چربی و بافت های موجود در این ناحیه برداشته می شود .

 

بازسازی و اصلاح سینه با جراحی پلاستیک سینه

از این روش جراحی بیشتر برای زنانی استفاده  می شود که در درمان سرطان سینه ، سینه های آنها دچار مشکل شده است و برای رفع این مشکل با کمک جراحی پلاستیک سینه به اصلاح شکل، ظاهر و حجم  سینه فرد می پردازند .

پزشکان شکل، ظاهر و حجم سینه رابه کمک پروتز یا بافت‌های خود بیمار اصلاح می کنند . اگردر این روش از پروتز استفاده می شود باید این پروتز با اندازه درستی تعیین شود .و تا جایی که ممکن است پروتزدر زیرعضلات سینه قرار می‌گیرد. در جراحی پلاستیک سینه با کمک بافت‌های خود بیماراین قسمت را اصلاح می کند.

 

 

باسازی و جراحی پلاستیک سینه

افرادی که  سرطان سینه داشته اند می توانند هر زمانی که برایشان ممکن است این جراحی را برای بازسازی سینه خود انجام دهند.  انجام جراحی پلاستیک سینه بر روی عود سرطان  تاثیر نمی گذارد با این وجود بهتراست قبل از انجام هرگونه اقدامی با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

جراحی پلاستیک سینه به چه افرادی توصیه نمی شود

– افردی که  دارای سینه هایی با اندازه ی خوبی هستند پیشنهاد نمی شود

-جراحی سینه برای افرادی که به دلیل مشکلات روحی و یا خانوادگی می‌خواهند این جراحی را انجام دهند مناسب نیست.

– جراحی پلاستیک سینه برای افرادی که به اصرار افراد دیگری  مانند همسر ، دوست می‌خواهند این جراحی سینه انجام دهند مناسب نسیت

 

 

 

انواع جراحی پلاستیک سینه

پروتز سینه

پروتز سینه همان گونه که در بالا به آن اشاره شد برای بزرگ کردن سینه و یا برای حجم دادن و خوش فرم کردن سینه های فرد انجام می شود.

از این روش برای افرادی با سینه های کوچک ،درمان سرطان سینه  که بخشی از بافت سینه خود را به صورت کامل از دست داده اند استفاده می شود بهترین جراح سینه  سعی می کند سایز و نوع پروتز سینه را با توجه به آناتومی بدن فرد به او پیشنهاد دهد.

ماموپلاستی

ماموپلاستی  که در حقیقت همان جراحی کوچک کردن سینه  است  برای کوچک کردن سینه ها  با حجم زیاد انجام می شود.در این نوع از جراحی زیبایی سینه  پزشک تلاش می کند  نوک پستان بالاتر برده شود .

لیفت سینه

لیفت سینه از روشهایی است که برای بالا کشیدن سینه هایی که به دلایل مختلفی مانند افتادگی  سینه ها که این مشکل به دلیل بارداری و شیردهی ایجاد شده است برای فرد انجام می شود.

 

 

عمل ژنیکوماستی

ژنیکوماستی  نوعی جراحی کوچک کردن سینه است که از انواع جراحی پلاستیک سینه است . بزرگی سینه آقایان که به دلایلی مانند مصرف دارو یا اختلالات هورمونی نامتعارف بیش از اندازه رشد کرده است با انجام جراحی پلاستیک سینه امکان پذیر است.در جراحی پلاستیک سینه برای کوچک کردن سینه آقایان چربی و بافت اضافه سینه آقایان توسط لیپوساکشن تخلیه می شوند و سایز سینه متناسب با قفسه سینه ایجاد خواهد شد.

هزینه جراحی پلاستیک  سینه

هزینه جراحی پلاستیک سینه در زنان و آقایان با  توجه به نوع جراحی سینه که فرد می خواهد انجام دهد ،دستمزد جراح سینه ، اتاق جراحی و امکانات  کلینیک تعیین می شود برای اطلاع دقیق ازهزینه جراحی پلاستیک سینه  با پزشک خود مشورت کنید.

 

عوارض احتمالی پس از جراحی پلاستیک سینه

 

طی جراحی سینه ، چنانچه بیمار به هیچ گونه بیماری زمینه ای مبتلا نباشد عوارض خاصی برای  فرد  اتفاق نمی افتد. عوارض احتمالی [جراحی پلاستیک سینه  بیشتر شامل

 

-داشتن ظاهر ناخوشایند در محل برش

 

-احتمال خونریزی

 

-بروز عفونت در محل جراحی

 

-جابجایی پروتز که اصلاح پذیر است.

 

تغییرات موقتی یا دائمی در حس نوک سینه که امروزه میزان این عارضه بسیار کاهش یافته است.

 

 

در صورتی که پس از عمل با علائمی مانند تنگی نفس ، درد قفسه سینه و ضربان نامنظم قلب مواجه شدید بلافاصله به پزشک تان مراجعه فرمایید.

 

جراحی پلاستیک سینه

جراحی ترمیمی پروتز سینه‌ها

 

هرچند پروتز‌های سینه ای که در هنگام جراحی سینه  برای یک فرد استفاده می شود به گونه ای طراحی شده است که  تا مدت زمان بسیار طولانی دوام بیاورند اما در هر صورت بیمارانی که این عمل جراحی را انجام می‌دهند باید  در آینده جراحی ترمیمی انجام دهند.

 

طی جراحی ترمیمی ممکن است لازم باشد پروتز سینه تعویض شود و با یک پروتز با شکل یا سایز متفاوت در سینه رار بگیرد و یا و یا برای داشتن ظاهری جوانتر در سینه، تغییراتی در فرم سینه ایجاد شود. این جراحی ممکن است تنها یک تنظیم ساده‌ی پروتز باشد و یا جراحی پیچیده‌تری باشد.

 

 

جای زخم ها در جراحی پلاستیک سینه

 

جای زخم پس از اعمال جراحی سینه  یک عارضه نمی باشد و یک رویداد عادی محسوب می گردد. به طور کلی در عمل کوچک کردن سینه،  ممکن است جای زخم ها برای مدت طولانی  باقی بمانند و ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا التیام یابند.

 

جای زخم ها بعد از جراحی کمی قرمز، بر جسته و حتی همراه به خارش است  اما به مرور زمان محو و صاف می شوند. این حالت روند طبیعی جوش خوردن زخم می باشد. اگر چه مهم است به یاد داشته باشید که این فرایند ممکن است دو سال طول بکشد تاکامل شود.

 

ماروی جای زخم ها در این دوره ی می توانید با ماساژالتیام ببخشید چون این کار باعث سریعتر شدن روندبهبودی می شود.

 

جراحی پلاستیک سینه

 

اگرچه باید بدانید که یک جراح نمیتواند ظاهر نهایی زخم ها را پیش بینی کند و مهترین عامل در شکل اسکار بعد از عمل، بیشتر به جنس پوست بیمار در مورد ترمیم زخم بستگی دارد  اگر فرد مستعد به تولید گوشت اضافی(کلوئید) باشد عموماً این حالت ایجاد می شود و نمی توان بطور قاطع از آن پیشگیری کرد. با این حال همانطور که ذکر شد ،جای زخم ها کمرنگ می شوند و به مرور زمان بهبود می یابند.

در اخربعد از جراحی سینه از شما خواسته می شود در خانه  استراحت کنید و از فعالیت های سنگین اجتناب کنید.در چند روز اول بهتر است برنامه خود را به خوابیدن؛ تماشای تلویزیون یا مطالعه در روز اول محدود کنید.  سینه شما  چند روز بعد از جراحی  درد خواهد داشت .در صورت تجوبز  پزشک  از دارو استفاده کنید.

 

 

 

قیمت پروتز سینه در انواع آن

 

قیمت پروتز سینه بسته به نوع پروتز سینه که می تواند سیلیکونی یا آب نمکی باشد متفاوت است . یک نکته کلیدی که در جراحی سینه باید به آن توجه داشته باشید ، احساس و ظاهر شما بعد از انجام عمل پروتز سینه است.

باید در نظر داشته باشید که آیا بیشتر به دنبال ظاهری طبیعی هستید یا اینکه می خواهید از ماده ای استفاده کنید که نرم تر است ولی ترکیبات مایعی دارد که شبیه ماده تشکیل دهنده قسمت اعظم بدن شما است؟

 

 

به طور کلی پروتزهای آب نمکی بسیار مقرون به صرفه تر هستند، چون با محلول آب نمک، به عنوان محلولی مشابه مایعات موجود در بدن، تشکیل شده اند، ولی این پروتزها، سفتی کمتری دارند. این پروتزها در هنگام انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه توسط پزشک جراح تزریق می شوند.

 

پروتزهای سیلیکونی، هزینه بیشتری دارند، به دلیل اینکه این پروتزها از ژل های چسبناکی تشکیل شده اند که موجب می شوند ظاهری طبیعی تری که بیشتر شبیه به بافت های طبیعی سینه است به وجود می آیند.این پروتزها به شکل آماده و تست شده موجود هستند و توسط پزشک جراح برای پر کردن حجم سینه به کار می رود.

پوشیدن سوتین طبی بعد از جراحی سینه

معمولا در پایان برخی از عمل های سینه ، ممکن است برای جلوگیری از تورم بیش از حد و رسیدن به یک نتیجه مطلوب و نهایی پزشک جراح، برای شما یک سینه بند تجویز کندکه تا دو ماه بعد از عمل باید بسته شود. خانم هایی که تحت جراحی ماموپلاستی قرار می گیرند از سینه بند برای آنها استفاده نمی شود. در این افراد معمولا توصیه می شود بعد از عمل لباس های راحتی و گشاد بپوشند تا جریان خون به منطقه جراحی شده محدود نشود.

 

 

رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی سینه

 • روزانه نیم ساعت پیاده روی آرام داشته باشید.
 • قند و شکر را کمتر مصرف کنید.
 • استعمال دخانیات ممنوع است.
 • ۸-۶ لیوان آب میل کنید.
 • در غذا از نمک استفاده نکنید .
 • از فرآوده های لبنی کم چرب استفاده کنید.
 • گوشت قرمز کم چرب بخوردید.
 •  از گوشت مرغ و ماهی بیشتر استفاده نمایید.
 • غذاها را بخار پز یا کبابی میل کنید.
 • سبزیجات زیاد مصرف کنید.
 •  خوردن غذاهای نفخ آور و حبوبات را کاهش دهید.

نتایج مطلوبی که باید از جراحی سینه بگیریم

 • ایجاد تناسب و زیبایی بعد از پروتز سینه در بالا تنه و زیبایی طبیعی سینه ها متناسب با سایز بدن
 • بیشتر شدن اعتماد به نفس شخص و بهتر شدن نظر خود فرد به اندام خود
 • برطرف شدن مشکلاتی که بر اثر عواملی مانند بالا رفتن سن ،بارداری به وجود آمده باشد
 • بازسازی سینه بعد از جراحی هایی که برای درمان سرطان سینه انجام گرفته شده باشد
 • بهتر است این نکته را بدانید با جراحی پروتز سینه، سینه های شل برطرف نمی شوند و برای بالا بردن سینه های خود به جراحی لیفت سینه احتیاج خواهید داشت.

تغیرات حسی بعد از جراحی پروتز سینه

تغییرات حس سینه بعد از جراحی پروتز سینه به صورت کاهش و یا افزایش احساس می شود. احتمال تغییرات دایمی حس سینه در تمامی روش ها حدود 3تا5 درصد و طبق آمار جدیدتر نیم درصد است

بهترین جراح زیبایی سینه

انتخاب یک جراح سینه ماهر دغدغه فکری اکثریت افرادی است که میل به جراحی سینه دارند.

در اصل انتخاب یک جراح سینه خوب می تواند عوارض احتمالی عمل سینه را به صفر برساند به همین دلیل بیماران باید دقت بالایی داشته باشند.

یک جراح پلاستیک علاوه بر جراحی سینه، جراحی های دیگری چون جراحی های لاغری ، جراحی بینی ، جراحی چانه ، جراحی بینی و غیره را نیز انجام می دهد به همین دلیل توصیه می شود یک جراح پلاستیک خوب و ایده آل را انتخاب کنید.

 

برای انتخاب جراح پلاستیک می توانید در مرورگرهای اینترنتی عبارتهایی چون جراح سینه ، بهترین جراح پلاستیک سینه ، بهترین جراح پلاستیک سینه در تهران ، جراح زیبایی سینه در تهران و غیره را جستجو کنید، دقت داشته باشید که به جای عبارت تهران می توانید نام شهر مدنظر خود را جستجو کنید.

 

عمل زیبایی سینه برای چه کسانی ممکن نیست؟

لازم به ذکر است این عمل برای افرادی که در هر جای بدن‌شان عفونت دارند، همچنین خانم‌های باردار یا کسانی که بچه شیر می‌دهند، ممنوع است.

همچنین اشخاصی که دچار بیماری‌های خود ایمنی هستند، به دلیل سیستم ایمنی ضعیف بدنشان، دچار اختلالات لخته شدن خون و زخم خواهند شد. به دلیل این که خون رسانی به بافت سینه در بدن افراد ضعیف است، از انجام این جراحی باید خودداری کنند.

دسته دیگر کسانی هستند که دچار مشکلات افسردگی و اختلالات ذهنی هستند. این دسته از افراد هم توصیه می‌شود تا بهبود کامل مشکلاتشان صبر کنند و این جراحی را انجام ندهند.