جراحی پلاستیک شکم در ایران

جراحی پلاستیک شکم

جراحی پلاستیک شکم

جراحی پلاستیک شکم توسط جراح پلاستیک برای رفع شلی و افتادگی پوست و همچنین برداشتن چربی های اضافی انجام می شود.

در جراحی پلاستیک شکم عمل های مختلفی با روش های مختلف با هدف جراحی شکم انجام می شود اما نکته مهم این است که شما به عنوان متقاضی جراحی پلاستیک شکم بدانید کدام روش برای شما مناسب است و از آن نتیجه خواهید گرفت.

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

جراحی پلاستیک شکم

چه کسانی برای جراحی پلاستیک شکم مناسب هستند و مدت زمان جراحی چقدر است؟

جراحی پلاستیک شکم برای تمام سنین مناسب است اما این جراحی بیشتر توسط افرادی که وزن و چاقی بیشتری دارند و یا زنانی که دوران بارداری را پشت سر گذاشته اند انجام می شود. جراحی شکم روش های مختلفی دارد و اغلب به دسته های مختلفی تقسیم می شود.

بسته به وسعت جراحی، ابدومینوپلاستی کامل حدود 1 تا 5 ساعت طول می کشد و ابدومینوپلاستی جزئی (مینی ابدومینوپلاستی) بین 1 تا 2 ساعت انجام می شود.

بهترین افراد برای جراحی شکم کسانی هستند که چندین بار زایمان کرده و باردار شده اند و عضلات شکمشان ضعیف و شل شده است. اگر افرادی قصد باردار شدن دارند و یا رژیم گرفته اند و وزن کم کرده اند، این عمل نباید انجام شود، اما این جراحی ۶ ماه پس از ثابت شدن وزن فرد انجام می شود.

وجود خطوط و برش هایی در شکم که به دلیل اعمال مختلفی که قبلا انجام شده می تواند برای فرد خطرناک باشد. بنابراین لازم است قبل از جراحی شکم معاینه کامل شکم انجام شود و تمامی این موارد بررسی شده باشد.

 

مراقبت ها و نکات قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی شکم

 • معمولاً بیماری که عمل جراحی پلاستیک شکم انجام می دهد، معمولاً پس از چند ساعت پس از عمل به هوش می آید.
 • در روز یا روزهای اول پس از جراحی شکم فرد باید از انجام حرکاتی که باعث فشار به ناحیه شکم می شود و همچنین از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کند.
 • محل انجام جراحی شکم باید بانداژ شود و پس از برداشتن باند، بیمار به طور متوسط ​​به مدت ۶ هفته از کمربند شکمی استفاده کند.
 • برای تسکین درد در محل جراحی شکم از مسکن استفاده می شود. این درد خفیف بعد از 3 تا 4 روز از بین می رود.
 • برای جلوگیری از عفونت، بیمار باید به مدت 7 روز آنتی بیوتیک مصرف کند.
 • در هفته اول جراحی شکم، بیمار نباید روی شکم دراز بکشد و بخوابد.
 • بیمار پس از 4 روز از این جراحی می تواند حمام کند.

هزینه جراحی پلاستیک شکم

هزینه جراحی پلاستیک شکم مانند سایر عمل های زیبایی ثابت و مشخص نیست و اغلب تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گیرد. مشخص نبودن هزینه عمل به این دلیل است که متخصص جراحی پلاستیک با توجه به شرایط هر فرد و اهداف مورد انتظار از جراحی، تکنیک ها و روش های مختلفی را اجرا می کند و تقریباً هیچ دو عمل ابدومینوپلاستی کاملاً مشابه یکدیگر نخواهد بود. .

قبل از انجام جراحی پلاستیک به این نکات توجه کنید

 • بیمارانی که سیگار می کشند باید یک ماه قبل از عمل جراحی شکم سیگار را ترک کنند. بهتر است بیماران حداقل سه هفته قبل از جراحی سیگار نکشند
 • از آنجایی که قصد بارداری دارید، باید جراحی زیبایی شکم را به بعد از بارداری موکول کنید. در این روش معمولا ساکشن کناره ها به طور همزمان انجام می شود.
 • مکش کناره ها معمولا همزمان انجام می شود. محل اسکار جراحی روی سزارین است و به مرور زمان محو می شود اما بهتر است سه ماه بعد از جراحی شکم از محل لیزر اسکار استفاده شود تا جای اسکار به حداقل برسد.

روش های مختلف جراحی پلاستیک شکم

همانطور که می دانید جراحی پلاستیک شکم یکی از بهترین روش ها برای صاف کردن شکم و از بین بردن چربی ها محسوب می شود، با توجه به اینکه روش های مختلفی برای جراحی زیبایی شکم وجود دارد، بهتر است بدانید کدام روش برای تصمیم گیری نهایی مناسب است. . و اینکه کدام جراحی برای ما نتیجه بهتری خواهد داشت. نوع جراحی زیبایی با توجه به سن متقاضی، میزان چربی انباشته شده و میزان افتادگی پوست در ناحیه شکم و پهلو تعیین می شود. انواع روش های جراحی زیبایی شکم عبارتند از:

جراحی لاغری لیپولیز

روش دیگری که باعث کوچکتر شدن شکم می شود، جراحی لیپولیز است. این روش کاملا تهاجمی بوده و باعث از بین رفتن سلول های چربی بدن می شود.

 

در این روش پزشک پس از بیهوشی ناحیه لیزر شده، سوراخی در پوست ایجاد می کند که از آن یک میکرو کانول به قطر 1 تا 2 میلی متر با حرکات رفت و برگشت بسیار ملایم به داخل چربی فرستاده می شود. و به آرامی لیزر وارد سلول های چربی می شود.

اشعه لیزر سلول های چربی را از بین می برد و متلاشی می کند و به تدریج آنها را از حالت توده خارج می کند. تخلیه چربی های پاره شده به دو صورت انجام می شود. یکی از فرآیندهای طبیعی متابولیسم بدن و دیگری پس از استخراج چربی ها با مکش.

این نوع جراحی معمولاً برای افرادی است که دارای افتادگی بسیار زیاد معده و همچنین شلی پوست در این ناحیه هستند. در روش ابدومینوپلاستی، پوست فرد به طور کامل از ناف تا زیر شکم برداشته می شود. همانطور که گفته شد این روش دارای برش و بخیه است و روشی بسیار کلی و عمده برای از بین بردن چربی های انباشته شده و آویزان به حساب می آید.

جراحی زیبایی لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های جراحی شکم است که به دلیل سادگی و عوارض احتمالی کمتر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. در روش لیپوماتیک زیبایی و لاغری که تنها با یک میله فلزی انجام می شود می توان از چربی حذف شده برای سایر اندام ها نیز استفاده کرد.

از بین بردن چربی های شکم و پهلو بسیار سخت است و یکی از بهترین روش های ممکن استفاده از لیپوماتیک با کمترین دوره نقاهت و عوارض و رسیدن به اندامی ایده آل است.

بارداری و جراحی پلاستیک شکم

یکی از مهمترین مزایای جراحی پلاستیک شکم به غیر از رفع چربی، رفع افتادگی پوست است. یکی از این روش ها برای رفع افتادگی پوست، ابدومینوپلاستی است.

در دوران بارداری به دلیل بزرگ شدن سایز شکم، چربی در شکم جمع می شود، پوست شکم نیز ترک می خورد و آویزان می شود و با کمک این روش می توانید علاوه بر تخلیه چربی های اضافی خود را نیز از بین ببرید. افتادگی پوست بنابراین زنانی که زایمان کرده اند بهترین کاندید برای ابدومینوپلاستی هستند.

توصیه می شود زمانی که دیگر قصد باردار شدن ندارید اقدام به انجام عمل ابدومینوپلاستی کنید زیرا در ابدومینوپلاستی پوست شکم کشیده و بخیه می شود بنابراین امکان اختلال در رشد جنینی که در رحم مادر است وجود دارد.

البته به این نکته توجه کنید که انجام همزمان جراحی شکم و زایمان امکان پذیر نیست، زیرا در هنگام زایمان بدن مادر دچار تغییراتی مانند افزایش سایز لگن و افزایش جریان خون می شود. از رحم

مزایای جراحی پلاستیک شکم

 • دستیابی به شکمی خوش‌شکل و متناسب
 • افزایش اعتماد به نفس
 • داشتن لباس‌های مناسب‌تری که قبلاً نمی‌توانستید بپوشید
 • توانایی انجام فعالیت‌هایی که قبلاً به دلیل بزرگی شکم نمی‌توانستید انجام دهید
 • جراحی پلاستیک شکم باعث سفت شدن شکم شما می‌شود.

روند بهبودی جراحی پلاستیک شکم

نتایج این روش را دو هفته بعد خواهید دید. برخی از افراد ممکن است نتایج عمل جراحی شکم را پس از چند هفته یا حتی چند ماه مشاهده کنند. شما باید حداقل دو هفته مرخصی داشته باشید، اما برخی از بیماران ممکن است به زمان بیشتری برای بهبودی و توانبخشی نیاز داشته باشند. مخصوصا اگر عملیات سنگینی انجام داده باشند.

جراحی پلاستیک شکم یک عمل تهاجمی است و پس از آن بدن نیاز به تجدید قوای اولیه خود دارد. به خودتان فشار زیادی وارد نکنید و دستورات پزشکی را به دقت دنبال کنید. تمام فعالیت های سنگین و تمرینات ورزشی شدید باید به مدت شش هفته متوقف شود، اگرچه انجام ورزش های سبک دو هفته پس از عمل می تواند به تسریع روند بهبودی و تجدید قوای بدن کمک کند.

 

جراحی شکم برای چه کسانی ممنوع است؟

زنانی که در آینده قصد بارداری دارند نباید این جراحی را انجام دهند. زیرا ماهیچه های شکم در هنگام زایمان از یکدیگر جدا شده و شکم به حالت قبل باز می گردد.

بنابراین در صورت تمایل به بارداری در آینده توصیه می شود ابدومینوپلاستی را به بعد از زایمان موکول کنید.

افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند و اضافه وزن قابل توجهی دارند نیز گزینه مناسبی برای جراحی زیبایی شکم نیستند.

افرادی که پوست حساسی دارند و بعد از جراحی با گوشت اضافی (کلوئید) در محل عمل روبرو هستند، هرگز نباید ابدومینوپلاستی انجام دهند.

استفاده از گن بعد از جراحی پلاستیک شکم

هنگامی که هر یک از عمل های جراحی شکم را انجام می دهید، بهتر است طبق توصیه جراح شکم از گن استفاده کنید.

جراحان پلاستیک در اکثر موارد علاوه بر شکم بند که باید به مدت سه تا چهار هفته بسته شود، در برخی موارد به مدت یک تا دو ماه بسته به شرایط بیمار، استفاده از کمربند ضروری است.

 

خطرات و عوارض جراحی زیبایی شکم چیست؟

 • خطرات بیهوشی
 • عفونت
 • خون ریزی
 • نارضایتی از نتیجه جراحی
 • امکان نیاز به جراحی ترمیمی
 • بهبود طولانی مدت زخم
 • امکان بازگشت شکم بعد از جراحی

یکی از سوالات رایجی که بیماران می پرسند این است که آیا امکان بازگشت معده به حالت قبلی وجود دارد؟ باید بگویم که اگر بعد از جراحی تغذیه و ورزش مناسب داشته باشید این احتمال بسیار کاهش می یابد اما اگر این شرایط را رعایت نکنید شکم شما دوباره بزرگ و بد شکل می شود.

درد بعد از جراحی پلاستیک شکم

با توجه به مزایای این نوع جراحی باید بگوییم که تحمل درد می تواند منجر به بهبودی شود و به همین دلیل می توان به راحتی با کمک دارو این دردها را کنترل کرد. معمولاً احساس ناراحتی خفیف تا شدید در روزهای اول پس از جراحی طبیعی است، اما اگر دردهای وحشتناکی دارید باید به پزشک مراجعه کنید.

بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم

یکی از مهم ترین دغدغه های اکثر افرادی که به دنبال رفع افتادگی پوست شکم هستند بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم است که باید بگوییم طبق نظر اکثر متخصصان و جراحان زیبایی این امر کاملا بلامانع است و خانم ها می توانند بعد از جراحی شکم باردار شوند. عمل جراحی.

اما در نظر داشته باشید که شکم به دلیل بارداری بزرگ می شود و شکم شل و شل می شود و به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند خانم هایی که قصد بارداری دارند شش ماه پس از بارداری این عمل را انجام دهند.

زیرا ممکن است در خانم هایی که بارداری را تجربه نکرده اند، عضلات شکم در دوران بارداری و در زمان رشد جنین به قلب آنها برگردد و شکم موقعیت قبلی خود را بگیرد.

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x