جراحی پلک – هزینه و قیمت بلفاروپلاستی 1403

جراحی پلک بالا و پایین

جراحی پلک بالا و پایین – بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، یک روش جراحی است که به منظور بهبود ظاهر پلک‌ها انجام می‌شود. در این جراحی معمولاً پوست و بافت‌های اضافی، چربی و عضلات زائد از پلک‌های بالا و/یا پایین پلک‌ها برداشته یا بجایگزینی می‌شوند.

در طول این جراحی، جراح شکاف‌ها را در طول خطوط طبیعی خمیدگی پلک‌ها قرار می‌دهد تا بتواند بافت‌های لازم را حذف یا جابجا کند. برای پلک بالا، پوست زائد و در برخی موارد چربی‌های اضافی برداشته می‌شوند تا خمیدگی یا لغزش پلک‌ها را برطرف کنند. جراحی پلک پایین به طور اصلی به رفع کیسه‌های زیر چشم و پف‌هایی که به علت چربی‌های اضافی ایجاد شده‌اند، می‌پردازد.

جراحی بلفاروپلاستی هدف‌های زیبایی‌شناختی و همچنین مشکلات عملکردی را دنبال می‌کند. بلفاروپلاستی زیبایی‌شناختی بهبود ظاهر چشم‌ها را هدف می‌گیرد و آن‌ها را جوان‌تر و تازه‌تر به نظر می‌رساند. بلفاروپلاستی عملکردی به رفع مشکلات بینایی که به علت پوست اضافی بر روی پلک‌ها به وجود می‌آیند، می‌پردازد.

این جراحی معمولاً تحت بی‌هوشی موضعی با همراهی آرام‌بخش یا بی‌هوشی کلی انجام می‌شود و زمان بازگشت به حالت عادی از نفخ و کبودی در اطراف چشم‌ها وابسته به هر فرد متفاوت است. بیشترین افتان قرمزی و کبودی معمولاً در عرض دو هفته پس از جراحی رخ می‌دهد.

 

 

هزینه و قیمت جراحی پلک

معمولا جراحی پلک در مطب با بی حسی قابل انجام است

البته در صورت نیاز به بیهوشی عمومی در کلینیک جراحی یا بیمارستان نیز قابل انجام می باشد

قیمت پلک ، بسته به اینکه در مطب یا کلینیک جراحی یا بیمارستان انجام گردد ، متفاوت است

هزینه پلک در تهران بین 6 میلیون تا 25 میلیون متغییر است

برای محاسبه قیمت جراحی پلک دکتر حسامی ، لطفا از طریق واتس اپ مشاوره نمایید و اطلاعات زیر را ارسال نمایید

  • عکس صورت از روبرو
  • سن شما
  • اگر قبلا روی صورت جراحی انجام داده اید
  • اگر بیماری خاصی دارید

اطلاع دهید

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

 

جراحی پلک بالا

جراحی پلک بالا، به عنوان بلفاروپلاستی بالا شناخته می‌شود و یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک‌های بالا انجام می‌شود. این جراحی معمولاً برای رفع مشکلاتی مانند پوست اضافی، چربی زیاد، و عضلات زائد در پلک‌های بالا انجام می‌شود.

در طول جراحی بلفاروپلاستی بالا، جراح شکاف‌ها را در طول خطوط طبیعی خمیدگی پلک‌های بالا قرار می‌دهد. برش‌ها به گونه‌ای انجام می‌شوند که علائم جراحی کمتر دیده شوند. سپس جراح بخش‌های اضافی پوست، چربی و گاهی عضلات را حذف یا موقعیت دهی می‌کند تا نتیجه مطلوب به دست آید.

اهداف اصلی جراحی بلفاروپلاستی بالا شامل موارد زیر است:

1. حذف پوست اضافی: در طول زمان، پوست پلک‌های بالا می‌تواند از لنگریته خود کاسته شده و شروع به تری دیدگی یا لغزش کند. جراحی بلفاروپلاستی بالا پوست اضافی را حذف و پوست باقیمانده را تنگ‌تر کرده و به نتیجه‌ای جوانتر و تازه‌تر دست یابد.

2. رفع لغزش پلک: برخی افراد ممکن است پلک‌های لغزنده یا پتوتیک داشته باشند که پوست پلک بر روی خط طبیعی خمیدگی پلک‌ها را پوشش می‌دهد و بر روی دید بینایی تأثیر می‌گذارد. جراحی بلفاروپلاستی بالا می‌تواند با برش پوست اضافی و تعویض موقعیت بافت پلک، پلک‌ها را بالا ببرد و شکل دهد تا ظاهری باز و آماده‌تر به دست آید.

جراحی پلک بالا
جراحی پلک بالا

جراحی بلفاروپلاستی بالا معمولاً تحت بی‌هوشی موضعی با همراهی آرام‌بخش یا بی‌هوشی کلی انجام می‌شود. زمان بازگشت به حالت عادی و بهبود پس از عمل بر اساس شرایط هر فرد متفاوت است. بیشترین افتان قرمزی و کبودی معمولاً در عرض چند هفته پس از جراحی رخ می‌دهد.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین، یا بلفاروپلاستی پایین، یک روش جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک‌های پایین چشم انجام می‌شود. این جراحی معمولاً برای رفع مشکلاتی مانند کیسه‌های زیر چشم، پف‌های چشم، چروک‌ها و پوست اضافی در ناحیه پلک‌های پایین انجام می‌شود.

در طول جراحی بلفاروپلاستی پایین، جراح شکاف‌ها را یا در زیر خطوط مژه‌های پلک‌های پایین یا در داخل پلک پایین (روش ترانسکونجونکتیوال) قرار می‌دهد. انتخاب فن تاکید بستگی به نیازهای خاص بیمار دارد. از طریق این شکاف‌ها، جراح مواد چربی اضافی را حذف یا موقعیت دهی می‌کند، عضلات پلک پایین را تنگ‌تر می‌کند و پوست اضافی را بریده یا تراش می‌دهد.

اهداف اصلی جراحی بلفاروپلاستی پایین عبارتند از:

1. رفع کیسه‌ها و پف‌های زیر چشم: جراحی بلفاروپلاستی پایین به رفع چربی‌های اضافی که زیر چشم‌ها جمع شده‌اند و ایجاد کیسه‌ها و پف‌های ظاهری می‌پردازد. با حذف یا تغییر موقعیت این چربی‌ها، می‌توان پلک پایین را به یک ظاهر صاف‌تر و جوان‌تر تغییر داد.

2. کاهش چروک‌ها و خطوط ریز: پوست و بافت اضافی در پلک‌های پایین می‌تواند باعث ظهور چروک‌ها و خطوط ریز شود. جراحی بلفاروپلاستی پایین می‌تواند پوست اضافی را حذف یا تنگ‌تر کرده و به نتیجه‌ای صاف‌تر و جوان‌تر دست یابد.

جراحی بلفاروپلاستی پایین معمولاً تحت بی‌هوشی موضعی با همراهی آرام‌بخش یا بی‌هوشی کلی انجام می‌شود. زمان بازگشت به حالت عادی و بهبود پس از عمل بستگی به شرایط هر فرد متفاوت است. در طول چند هفته اول بعد از جراحی، ممکن است برخی از تورم و کبودی در ناحیه عمل شود.

جراحی پلک پایین
جراحی پلک پایین

بهبودی پس از جراحی پلک

بهبودی پس از جراحی پلک، چه برای جراحی پلک بالا یا پلک پایین، معمولاً شامل یک فرایند بهبودی است که تا چند هفته طول می‌کشد. در ادامه، چندین جنبه از بهبودی پس از جراحی پلک را توضیح می‌دهم:

1. فوراً پس از عمل: پس از جراحی، ممکن است دچار تورم، کبودی و تحرکی خفیف در ناحیه پلک‌ها باشید. جراح ممکن است یک پماد روی عملگاه بزند و محل برش‌ها را با باند و یا دوخت بپوشاند. ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد درده باشد تا احتمال تب و کبودی را کاهش دهد.

2. چند روز اول: تورم و کبودی در ناحیه پلک‌ها به تدریج کاهش می‌یابد، اما بیشترین میزان آن در 48 ساعت اول بعد از جراحی رخ می‌دهد. استفاده از کمپرس سرد و نگهداشتن سر در وضعیت بالا در حالت استراحت می‌تواند به کاهش تورم کمک کند. شاید به شما توصیه شود فعالیت‌هایی که میزان جریان خون به صورت افزایش می‌دهد مانند خم شدن یا ورزش سنگین را محدود کنید.

3. یک هفته اول: در این دوره، تورم و کبودی به تدریج کاهش می‌یابد. ممکن است بتوانید پانسمان‌ها یا دوخت‌های موجود را پس از چند روز بردارید، اما این بستگی به دستورالعمل جراح است. ممکن است احساس خشکی یا خارش در ناحیه عملیاتی داشته باشید. جراح ممکن است توصیه کند از قطره‌های آب چشم استفاده کنید تا هر گونه ناراحتی را کاهش دهید و چشم را مرطوب نگه دارید.

4. دو تا سه هفته: بیشترین تورم و کبودی به طور کامل کاهش می‌یابد. بازیابی نهایی پس از جراحی پلک در طول این دوره است. ممکن است نتایج اولیه جراحی را مشاهده کنید و پلک‌ها بیشتر تازه و جوان به نظر می‌رسند. مهم است که همچنان دستورالعمل‌های پساعملی ارائه شده توسط جراح را دنبال کنید و از فعالیت‌هایی که ممکن است چشم‌ها را تحت فشارقرار دهد، مثل برداشتن وزن سنگین یا خراشیدن چشم‌ها، خودداری کنید.

5. چند هفته تا ماه‌ها: نتایج نهایی بلفاروپلاستی پس از چند هفته تا ماه‌ها کاملتر می‌شود. خطوط برش تدریجاً محو می‌شوند و ظاهر آنها کمتر قابل مشاهده است. مهم است که از چشمان خود در برابر آفتاب محافظت کنید و در هنگام بیرون رفتن عینک آفتابی استفاده کنید.

مهم است که به نوبه خود توصیه‌ها و دستورالعمل‌های پساعملی جراح را رعایت کنید. این شامل مراقبت از برش‌ها، استفاده از داروها، تمرینات بعد از عمل و مراجعه به جلسات پیگیری با جراح است. با پیروی از راهنمایی‌های مربوطه، می‌توانید به بهبودی موثرتر و نتایج بهتری برسید.

جای برش در جراحی پلک

در جراحی پلک، محل برش‌ها بستگی به نوع جراحی و نیازهای خاص برای هر بیمار دارد. این برش‌ها به طور دقیق در طول خطوط طبیعی خمیدگی پلک‌ها قرار می‌گیرند تا به نحوی انجام شوند که علایم جراحی کمتر دیده شود و جراحی به طور طبیعی و هماهنگ با شکل صورت بیمار به نظر برسد.

در مورد جراحی بلفاروپلاستی بالا:

1. برش زیرمژه‌ای (Subciliary Incision): این برش در طول خط مژه‌های پلک بالا قرار می‌گیرد و به ناحیه زیر پوستی قسمت بالای چشم دسترسی می‌دهد. این مکان برش معمولاً استفاده می‌شود برای حذف پوست اضافی و چربی، تنظیم عضلات و ایجاد خمیدگی مطلوب در پلک بالا.

2. برش ترانسکونجونکتیوال (Transconjunctival Incision): این برش در داخل پلک بالا، روی صفحه داخلی چشم قرار می‌گیرد. این تکنیک معمولاً برای حذف چربی اضافی در پلک بالا استفاده می‌شود. یکی از مزیت‌های این روش این است که برش خارجی و قابل مشاهده ندارد و بنابراین احتمال روی‌گیری کمتری دارد.

در مورد جراحی بلفاروپلاستی پایین:

1. برش زیرمژه‌ای (Subciliary Incision): این برش در طول خط مژه‌های پلک پایین قرار می‌گیرد. این مکان برش برای حذف پوست اضافی، تنظیم چربی و ایجاد خمیدگی مطلوب در پلک پایین استفاده می‌شود.

2. برش ترانسکونجونکتیوال (Transconjunctival Incision): این برش در داخل پلک پایین، روی صفحه داخلی چشم قرار می‌گیرد. این روش بیشتر برای حذف چربی اضافی در پلک پایین استفاده می‌شود. همانند جراحی بلفاروپلاستی بالا، این روش نیز برش خارجی قابل مشاهده ندارد و بنابراین احتمال روی‌گیری کمتری دارد.

 

جراحی پلک بالا یا لیفت ابرو برای من مناسب است

تصمیم بین جراحی پلک بالا یا لیفت ابرو بستگی به نیازها و مشکلات خاص شما دارد. هر دو جراحی می‌توانند بهبودی در ظاهر چشمان شما ایجاد کنند، اما اهداف و نتایج آنها متفاوت هستند. در ادامه، توضیحاتی در مورد هر دو جراحی را ارائه می‌دهم:

جراحی پلک بالا (بلفاروپلاستی بالا):

این جراحی برای رفع مشکلاتی مانند پوست اضافی، چربی زیاد و عضلات زائد در پلک بالا انجام می‌شود. ممکن است برای شما مناسب باشد اگر:

1. پوست اضافی بر روی پلک بالا دارید که می‌تواند چشمان شما را سنگین و خسته به نظر برساند.
2. پلک‌های بالا شما لغزش کرده و بر روی خطوط خمیدگی طبیعی پلک قرار گرفته‌اند.
3. قرار گرفتن پوست و چربی اضافی در پلک بالا باعث محدودیت در دید شما می‌شود.

جراحی لیفت ابرو (بازسازی ابرو):

جراحی لیفت ابرو به منظور اصلاح موقعیت و شکل ابروها انجام می‌شود. این جراحی برای شما ممکن است مناسب باشد اگر:

1. ابروهای شما فرود آمده و بی‌حیاط به نظر می‌رسند.
2. ابروهای شما تنظیم نشده و نامتقارن به نظر می‌رسند.
3. برخی از خطوط چین و چروک در ناحیه ابروها و پیشانی شما وجود دارد.

مهم است که با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا وضعیت شما را ارزیابی کرده و توصیه‌های شخصی برای شما راجع به جراحی پلک بالا یا لیفت ابرو بدهد. آن‌ها می‌توانند با توجه به نیازها و اهداف شما، بهترین راهکار را برای بهبود ظاهر چشمان شما ارائه دهند. همچنین، در صورت لزوم، ممکن است برای رسیدن به نتایج بهتر، جراحی‌های پلک بالا و لیفت ابرو را در ترکیب با یکدیگر توصیه کنند

 

Eyelid surgery

 

عکس قبل و بعد جراحی پلک بالا و پایین – بلفاروپلاستی

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x