جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی

جراح بینی طبیعی  باید چندین ویژگی  داشته باشد. افراد می توانند با  دانستن این ویژگی ها یک جراح بینی طبیعی  خوب را انتخاب کنند  از مواردی که  می توان به آن اشاره کرد اخلاق، تجربه کاری همچنین میزان تحصیلات  جراح است .

 

نقش جراح بینی  طبیعی در جراحی بینی

جراحی بینی امروزه طرفداران بسیاری دارد اما بیشتر افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند بدون هیچ بررسی و کسب اطلاعات در مورد جراح بینی اقدام به جراحی بینی خود می کنند که در بیشتر موارد موجب نارضایتی افراد از نتیجه عمل می شود.

قبل ازانجام جراحی زیبایی بینی انتخاب بهترین جراح بینی  در نتیجه جراحی تاثیر زیادی می گذارد و شما با توجه به خواسته  وانتظاراتی که دارید می توانید به جراح بینی مراجعه کنید که دراین زمینه  تجربه و مهارت لازم داشته باشدو تحصیلات لازم را در این زمینه داشته باشد.

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

نمونه قبل و بعد عمل بینی

نمونه قبل و بعد عمل بینی

نمونه قبل و بعد عمل بینی

قبل از انجام جراحی بینی شما می توانید با توجه به نوع بینی گوشتی و یا استخوانی سوابق کاری وتجربه ومهارت  جراحان پلاستیک را در این زمینه بررسی  کنید سپس  با بدست آوردن اطلاعات لازم بهترین جراح بینی  را انتخاب کنید . درضمن به این نکته توجه  داشته باشید که درجراحی  زیبایی بینی  ابتدا در مورد جراح بینی تحقیق کنید سپس اقدام به این عمل کنید  وبه‌هیچ‌عنوان بدون تحقیق و بررسی به انتخاب جراح بینی  اقدام نکنید.

 

 جراح بینی طبیعی چه کسی است

در چند سال اخیر بسیاری از افراد خواستار بینی‌هایی با فرم فانتزی و عروسکی  بودند ودرواقع  می توان گفت متقاضی جراحی بینی فانتزی درگذشته بیشتر اززمان حال بوده است . امروزه به طور چشمگیری جراحی‌ بینی طبیعی در بین افراد افزایش داشته است و افرادی زیادی  برای این نوع جراحی به جراح بینی طبیعی مراجعه می کنند.با این حال هنوز هم افرادی هستند که بینی‌های عروسکی را از حالت طبیعی آن بیشتر دوست دارند.

در بیشترموارد انتخاب جراح بینی خوب  آسان نیست . زیرا برخی ازپزشکان درجلسات مشاوره وعده جراحی طبیعی به بیماران می‌دهند اما بعد ازجراحی  بیماراز جراحی بینی خود راضی نیست و شاید مجبور شوند چندین عمل برای بهبودی بینی اودرجهت طبیعی شدن بینی انجام دهند

شما با توجه به این موضوع که جراح بینی  که می خواهد بینی شما را جراحی کند چه میزان تجربه ، مهارت ،سابق جراحی دارد درانتخاب جراح بینی طبیعی به شما کمک می کند.همچنین شما می توانید با دیدن نمونه کارهای جراح بهترین جراح بینی  را انتخاب کنید.

 

 ویژگی وتوانایی جراح بینی طبیعی چیست

-جراح بینی قوس بینی را به راحتی به صورت طبیعی درمی آورد.

– سوراخ های بینی باید به شکل طبیعی در محل خود قرار گیرد.

-نوک بینی کسی که جراحی بینی طبیعی انجام داده است نباید تیزباشد بلکه باید حالت طبیعی داشته باشد.

-سوراخ های بینی در جراحی بینی طبیعی نباید خیلی کوچک  باشد وباید حالت متناسب و یکسان باشد.

-جراح بینی  باید  بتواند در بین بینی و لب و پیشانی زاویه مناسب ایجاد کند.

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

-درانتخاب جراح بینی  می توانید ازدوستان، نزدیکان، آشنایان، جراح بینی تحقیق کنید.

-اسامی جراحان بینی ماهررا ازطریق سایت ودیگرراهها پیدا کنید وبرای اطلاعات بیشتردراین مورد به کلینیک ویا مراکز زیبایی مراجعه کنید.

– به مراکز زیبایی و مطب پزشک مورد نظررفته وبا بیماران درباره نتیجه جراحی بینی شان  صحبت کنید.

– برای آشنایی بیشتربا جراح بینی و جراحی بینی و تکنیک های انجام آن با جراح یک جلسه مشاوره داشته باشید.

-در جلسه مشاوره تمامی اهداف خود را ازانجام جراحی بینی را برای جراح بینی شرح دهید.

 

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی بیشتر به عوامل مختلفی بستگی  دارد .اما به طور کلی بیشترین هزینه جراحی زیبایی بینی در بیشترموارد به دستمزد جراح بینی طبیعی بستگی دارد .

بنابراین قبل ازانجام جراحی بینی  ازدستمزد جراح بینی  خود مطلع شویددر ضمن باید  هزینه آزمایشات وهزینه  بیمارستان را نیز دراین جراحی در نظر بگیرید.

نکاتی که در انتخاب جراح بینی طبیعی باید توجه کنید:

– جراح بینی  باید برای بیماران خود  زمان کافی برای مشاوره مشورت و دادن اطلاعات کافی  به بیماران در نظر بگیرد.

– یک جراح بینی جلسات مشاوره را بعد از جراحی بینی نیزبرای بیمارتکرار نماید .

-جراح بینی  باید  بتواند با برقراری ارتباط  دو طرفه اعتماد  بیمار را جلب کند

– داشتن توانایی و مهارت لازم  درجراحی  یکی از مواردی است که باید در انتخاب جراح بینی طبیعی دقت کنید.

-جراح بینی در جلسه مشاوره باید درباره انواع بیماری که مراجعه‌کننده دارد اطلاعات لازم را کسب کند.

– در انتخاب جراح بینی  به میزان دانش  وتحصیلات جراح در موردعلوم زیبا شناختی را در اجزاء صورت توجه داشته باشد .

جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

زمانی که یک فرد می خواهد جراحی بینی  انجام دهد ابتدا باید در مورد نوع عمل بینی خود تصمیم بگیرد جراحی بینی عروسکی می خواهد انجام دهد یا جراحی بینی طبیعی انجام دهید

زیرا این دو مدل جراحی باهم تفاوتهایی دارند . درجراحی بینی زاویه ی که باید بین لب بالا با بینی ایجاد شود  بسیار مهم است . به عنوان مثال جراح بینی طبیعی  در جراحی بینی طبیعی این زاویه در حدود 90 درجه قرار می گیرد اما درعمل جراحی بینی فانتزی 105 درجه خواهد بود . جراح بینی طبیعی درجراحی بینی در نظر دارد زیبایی ها را به ویژه درنوک بینی و سوراخ های آن و محل برش ها به گونه ای انتخاب کند که فرم طبیعی بینی حفظ شود.

در جراحی بینی  عروسکی در صورت امکان نوک بینی کمی سر بالا خواهد شد و زاویه بینی با لب بالا بیشتراز زاویه بینی طبیعی است .

 

پس  می توان گفت انتخاب جراح بینی طبیعی از مراحل قبل از جراحی بینی می باشد زیرا این انتخاب نتیجه مطلوب جراحی بینی تاثیر گذار است . جراح بینی باید در این زمینه سابقه و مهارت لازم را داشته باشد تا درانجام انواع جراحی های بینی مانند جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی طبیعی و انواع دیگر مهارت کامل داشته باشد.

رضایت بیماران بیشترین درصد را در انتخاب بهترین جراح بینی  دارد. زیرا این رضایت باعث می شود تا با اطمینان خاطر این کار را انجام دهید .

معیار انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی

جراح بینی باید  در ابتدا به شرایط بیمار نگاه کند و در صورتی که  بیمار شرایط  لازم رابرای جراحی داشت اقدام به این کار کند و در صورتی که عمل برای اومضرباشد .به هیچ وجه این کار را انجام ندهد.

جراح  بینی باید در این زمینه دانش و تجربه کافی داشته باشد تا بیمار پس از جراحی دچارعوارضی مانند مشکلات تنفسی یا دیگرمسائل نشوند . همان گونه که می دانید داشتن دانش و تجربه کافی پزشک باعث می شود علاوه بر اینکه بیمار پس از عمل از ظاهر خود راضی باشد،در سلامتی و تنفس فرد نیز مشکلی برای فرد ایجاد نشود و به بیمار آسیبی نرسد.

جراح بینی باید صبر و حوصله لازم را در این زمینه داشته باشد و معایب و مزایای عمل و نحوه عمل را در جلسه مشاوره برای بیمار توضیح دهد  وبه سوالات بیمار با صبر و حوصله جواب دهد

دکتر شما آزمایش های لازم را قبل از جراحی برای شما تجویز می کند تا بعد از اطمینان از وضعیت جسمی بیمارو با توجه به وضعیت او بهترین تصمیم را برای عمل بینی انجام دهد.

جراح بینی  درهنگام عمل  به تناسب بینی بیمار با سایر اجزای صورت توجه می کند وبا توجه به زاویه بین لب و بینی این عمل را برای شما انجام خواهد داد به گونه ای که بعد از جراحی باعث افزایش زیبایی بینی و چهره فرد شود. وهمچنین توجه به استانداردهای زیبایی

نکاتی که درانتخاب جراح بینی طبیعی باید به آن توجه کنید

در انتخاب جراح بینی  به این نکته توجه داشته باشید که برای جراحی بینی  بهتر است جراحی را انتخاب کنید که در شهر خود شما باشد تا حمل و نقل برای شما آسان تر باشد ولی این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که اگر جراح بینی مهارت و تجربه ی لازم را در این زمینه نداشته باشد عوارض زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

بنابراین در انتخاب جراح بینی به این نکته توجه کنید که  در صورتی که جراحی بینی به درستی انجام نشود  بعد از گذشت مدتی شما باید عمل ترمیمی بینی را انجام دهید که این عمل ترمیمی  هزینه بالاتر برای شما به دنبال خواهد داشت و عوارض آن نسبت به جراحی اولیه  بیشتر خواهد بود . بنابراین قبل از انجام جراحی بینی در انتخاب جراح بینی دقت لازم را داشته باشید تا بعد از جراحی دچار مشکل و عوارض بعد از عمل نشوید.

جراح بینی طبیعی خوب

افرادیکه  قصد دارند جراحی بینی انجام دهند در ابتدا باید به دنبال جراح  بینی خوب  باشند. در حقیقت دکتر بینی خوب باید به گونه ای جراحی را انجام دهد که اثری از جراحی بینی دربینی فرد دیده نشود ، در جراحی بینی طبیعی ویژگی هایی وجود دارد که  جراح بینی باید به آن آشنایی کامل داشته باشد ،تا اینکه بتواند عمل بینی طبیعی را به بهترین شکل برای فرد انجام دهد.

 

مزایای جراحی بینی طبیعی

رینوپلاستی علاوه بر فاکتور های زیبایی ، می تواند مسایل و مشکلات مربوط به سلامتی در بیمار را نیز مرتفع سازد. دو مورد از مزایای سلامتی در جراحی بینی به شرح زیر است.

  • بهبود مشکلات تنفسی: طی جراحی بینی طبیعی میتوان مجرای بینی را در صورت کوچکی بیش از حد، بزرگ تر کرده و با بهبود ساختار غیر طبیعی بینی، تنفس بیمار را بهبود بخشید.
  • تصحیح نقایص مادر زادی: در صورتی که تیغه بینی به صورت مادر زادی کج باشد، می توان با جراحی بینی، ظاهر آن را بهبود بخشید.

 

نکاتی درباره جراحی بینی طبیعی

در جراحی زیبایی بینی طبیعی ، بینی به گونه ای جراحی می شود که علاوه بر رفع نقائص بینی از قوس دادن زیاد بینی نیز اجتناب شود.

در بینی های جراحی شده طبیعی ، نیم رخ بینی صاف یا با قوس کمی همراه است و مانند فرم بینی فانتزی انحنا زیادی ندارد.

به طور کلی طول بینی، ارتفاع بینی و حجم بینی در حدی تغییر می کند تا زیبایی لازم را به چهره برگرداند و طبیعی بودن چهره فرد نیز حفظ شود.

در عمل زیبایی بینی طبیعی نسبت زوایای بینی با سایر اجزا صورت مورد بررسی قرار میگیرد و با نسبت استاندارد های تعیین شده بر پایه زیبایی شناسی چهره ، تطبیق داده می شود.

همچنین جراح بینی سعی می کند تا نظر و سلایق بیمار را نیز در نظر گیرد و علاوه بر رعایت اصول و استانداردهای جهانی ، بینی را با توجه به سلیقه بیمار جراحی کند.

بعد از پایان دوره نقاهت ، بیماران باید صبور باشند و حداقل پس از گذشت شش ماه ، نتیجه جراحی بینی استخوانی را مشاهده کنند زیرا به طور معمول پس از گذشت شش ماه تورم بینی از بین می رود.

 

جراحی بینی طبیعی برای چه افرادی مناسب است؟

کسانی که بینی گوشتی دارند تنها می توانند برای جراحی بینی طبیعی اقدام نمایند زیرا پوست ضخیم و ساختمان ضعیف بینی آن ها اجازه جراحی بینی فانتزی را به جراح نخواهد داد.

همانگونه که از نام دیگر جراحی بینی فانتزی که جراحی بینی عروسکی می باشد پیداست جراحی بینی به این فرم موجب فانتزی شدن صورت افراد می شود که این امر با ملاک و معیارهای زیبایی صورت آقایان در تناقض است.

هرچه صورت آقایان جذبه بیشتری داشته باشد فرد جذاب تر به نظر خواهد رسید لذا جراحی بینی طبیعی با حفظ جذبه صورت آقایان بهترین فرم برای آن ها می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

  1. اولین قدم برای جراحی بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است.
  2. در اولین جلسه ای که پزشک را ملاقات می کنید، درباره انتظارات خود از جراحی بینی صحبت کنید.
  3. مواردی خاص همچون سابقه بیماری ، مصرف داروی به خصوص یا حساسیت دارویی خود را در جریان پزشک قرار دهید.
  4. از همه جهت های بینی خود عکس تهیه کنید.
  5. شب قبل از عمل استحمام نمایید.
  6. تمام مدارک پزشکی را همراه خود داشته باشید.
  7. در روز جراحی خانم ها از داشتن ، لاک ، ناخن مصنوعی و آرایش خودداری کنند.

طرفداران جراحی بینی طبیعی

تا چند سال پیش خیلی از افرادی که قصد جراحی بینی داشتند تمایل داشتند که بینی آنها به حالت عرسکی و فانتزی  باشد .اما امروزه این نوع بینی دیگر طرفدار زیادی ندارد و افراد به جراحی بینی طبیعی گرایش بیشتری پیدا کره اند و خواهان بینی و چهره طبیعی هستند .ولی با این حال هنوز هم افرادی هستند که به  جای جراحی بینی طبیعی ،اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنند.

 

 

انتخاب کردن پزشک خوب برای جراحی بینی طبیعی کار زمانبری است چون خیلی از جراحان بینی در جلسه اول به بیماران وعده های زیادی در مورد بینی طبیعی می دهند اما بعد جراحی بینی ،موجب نارضایتی بیمار از نتیجه می شود و در این حالت بیمار چاره ای نخواهد داشت جز اینکه اقدام به جراجی بینی ترمیمی کنند اما گاهی بیمار بعد از چندین بار عمل هم نمی تواند بینی را به شکل دلخواه خود درآورد بنابراین می بینیم که انتخاب جراح بینی تا چه اندازه مهم می باشد و می تواند در زمان و هزینه های بیما رصرفه جویی نماید.

بنابراین توصیه می شود برای جراحی بینی خود حتما باید نمونه کار ها و سوابق جراح را بررسی کنید و در صورتی که نتایج رضایت بخش بود نزد او بروید .البته توجه به این نکه هم حائز اهمیت است که ممکن است یک پزشک جراحی بینی استخوانی را خوب انجام دهد اما در جراحی بینی گوشتی موفق عمل نکند.

 

چه زمانی فرم بینی در جراحی طبیعی نمایان می‌شود؟

معمولا بعد از عمل‌ زیبایی بینی سوال در ذهن مراجعه کننده پیش می‌آید که شکل اصلی بینی کی مشخص می‌شود؟

این نکته را بدانید در جراحی بینی طبیعی، نوع و ضخامت پوست یکی از مهمترین عواملی است، که در پیدایش فرم اصلی بینی تاثیر گذار است. دومین عامل حائز اهمیت، گوشتی یا استخوانی بودن بینی شما است. سومین مورد مراقبت‌های بعد از عمل است، که روند بهبود را تسریع می‌کند.  بعد از بازکردن آتل توسط پزشک، بینی تورم دارد و بزرگتر از فرم اصلی خود دیده می‌شود،که این تورم  با گذشت زمان، حدودا بین 6 ماه الی یک سال بینی شکل نهایی خود را پیدا می‌کند.

دکتر رضا حسامی-فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x