جراح فک وصورت در تهران

جراح فک وصورت در تهران

جراح فک وصورت در تهران باید از پزشکان ماهر و حاذق باشد که دانش و تجربه لازم را در این زمینه کسب کرده باشد. آن‌ها می‌توانند بسیاری از اشکال آسیب را به این ناحیه درمان کنند و قادرند هم در وضعیت کنترل شده و هم اورژانسی بهترین نتیجه را برای فرد داشته باشند. وقتی یک جراح فک وصورت در تهران انتخاب کرده اید باید مطمئن شوید که مهارت وتجربه لازم را دارد.

 

 

جراح فک وصورت در تهران

 

جراح فک وصورت در تهران در واقع پوشش دهنده و رفع کننده مشکلات دندانپزشکی و پزشکی مانند حفره دهان و ناحیه فک بالا ، ناحیه فک بالا شامل استخوانهای پیشانی ، صورت ، استخوان گونه و نسج نرم می باشد.

 

جراح فک وصورت در تهران چه کارهایی انجام می دهد

 

-جراحی ترمیمی پس از برداشتن تومورها از صورت، گردن، فک و یا دهان

 

-عفونتهای حفره دهانی، غدد بزاقی، فکها و گردن

 

-مخاط های دهانی مانند زخمهای دهانی

 

-جراحی فک به منظور تراز کردن فکها

 

ایمپلنت دندان، ترمیم نسج لثه و استخوانهای معیوب

 

-مشکلات وناهنجاریهای ساختاری مربوط به دهان، گردن و یا صورت

-رفع نواقص مادرزادی مانند  شکاف کام و لب، مشکلات جلوآمدگی فکها

 

سرطان دهان ( نمونه برداری از بافتها و تومورها)

 

رفع مشکلاتی مانند پارگی صورت، شکاف و پارگی های درون دهان ، و شکستگی استخوانهای صورت

 

ابن ناهنجاری های صورت و دهان تنها بر روی قابلیت عملکرد طبیعی فرد تاثیر نمی گذارند، بلکه می توانند بر روی تمامی بخش‌های زندگی فرد  تاثیرگذار است. جراح فک وصورت در تهران ، مهارت های لازم برای ترمیم عملکرد و ظاهر افراد را دارند، اما از همه مهمتر توانایی فرد برای زیستن به طور طبیعی است.

 

بهترین جراح فک وصورت در تهران

همان گونه که می دانید  صورت و فک از نظر آناتومی و کارآیی از قسمت های پیچیده بدن انسان محسوب می شوند واطلاعات وسیع و درمان تخصصی پزشکی یک جراح فک،دهان و صورت احتیاج به یک دوره تحصیلی کاملا مخصوص دارد.

بدین ترتیب جراح فک وصورت در تهران  برای تکمیل دوره فوق تخصصی جراحی فک،دهان وصورت باید ابتدا دو رشته پزشکی و دندان پزشکی را که حداقل ۱۰ سال طول می کشد،را پشت سر بگذارند.در نهایت باید دوره تخصصی پنج ساله  را نیز بگذراند تا به عنوان متخصص جراح فک،دهان و صورت مشغول به کار می شوند.

 

بسیاری از جراح فک وصورت همچنین  در این رشته، دوره های دو ساله ای برای گرفتن فوق تخصص جراحی های پلاستیک –بازسازی صورت نیز می گذرانند.بنابراین می توان گفت که  جراح فک وصورت در تهران به عنوان تنها متخصصین ویژه تمامی جراحی های ناحیه صورت به شمار می روند.بالاترین هدف این پزشکان مداوا و بازسازی اجزای بدن در قسمت گردن، صورت و جمجمه چه از نظر کارآیی جویدن، قورت دادن و صحبت کردن و چه از نظر زیبایی می باشد.

جراح فک وصورت در تهران

دلایل انجام جراحی فک بر صورت

جراحی فک به طورب یشتر به دلایل زیبایی و ترمیمی  انجام می شود. این دلایل در بیشتر افراد عبارتند از: اصلاح و بهبود طریقه کار کردن فک و دندان ها است بیشتر افراد جراحی فک را به این دلایل انجام می دهند ولی این جراحی به لحاظ زیبایی هم مزایایی دارد.و در زیبایی افراد نیاز تاثیرزیادی دارد.

به طور کلی افراد که در ناحیه فک وصورت مشکل دارند معمولا بینی هایی آنها نسبت به صورت خیلی بزرگ به نظر می رسد  و یا چانه ای انها به حالت  عقب یا کوچک و ضعیف است. در این مورد، جراحی فک برای جلو بردن پایین چانه تعادل بیشتری به نیمرخ فرد بخشیده و باعث می شود بینی کمی کوچک تر و چانه برجسته تر به نظر می رسد.

همچنین  افرادی که آرواره بالا آنها به اندازه کافی رشد نکرده  است ممکن است بینی آنها نسبت به صورت خیلی بزرگ باشد و یا فک پایین جلوباشد. حرکت دادن فک بالا به جلواین مشکل اصلاح می کند و صورت را هم به جلو حرکت داده باعث می شود ویژگی های چهره آشکار تر و قابل توجه تر باشد.

البته این نکته را بدانید که عمل جراحی فک بلافاصله د نتایج عمل مشخص نخواهد نشد  زیرا بعد ازعمل صورت متورم خواهد شد . با خوابیدن ورم، چهره جدید با تغییراتی ظریف یا عمده  برای فرد مشخص می شود . اغلب اوقات افراد از جنبه زیبایی نتایج جراحی راضی هستند ولی در برخی موارد از تغییر ظاهر خود خشنود نیستند.

 

وظایف جراح فک وصورت خوب  در تهران چیست

 

متخصص  فک وصورت بسیاری از درمان‌ها و جراحی‌های مربوط به فک وصورت را انجام می‌دهند. متخصص در این نوع دندانپزشکی بیشتراز دیگر موارد اورژانسی سر و کار دارد . به دفعات، ممکن است بیمار دچار سانحه رانندگی یا آسیب ورزشی شده باشد که نیاز فوری به درمان دارد. در این موارد جراح دهان و فک و صورت باید افراد را در شرایط بحرانی درمان کند.

جراح فک وصورت در تهران

 

با این وجود، جراحی فک وصورت نیازمند توانایی‌ها ،تجربه و مهارت بالااست .جراح فک وصورت در تهران باید ازطیف وسیعی از آسیب‌ها و بیماری‌ها در چهار قسمت عمده بدن: گردن، صورت، فک و دهان مطلع باشد.

 

افرادی که شکاف لب و کام دارند می‌توانند به جراح فک وصورت در تهران مراجعه کنند وبه درمان و اصلاح مشکل لب خود بپردازند. جراح دهان و فک و صورت، ساختار چهره را برای رفع مشکل فیزیکی تغییر می‌دهند. بنابراین می توان گفت که  جراحی فک وصورت  بیشتر از این که جراحی زیبایی باشد، یک جراحی پزشکی است.

 

مزایای  انجام جراحی فک وصورت

-با انجام این جراحی جوییدن و گاز زدن برای فرد راحت تر انجام می شود و کل فرآیند جویدن بهبود پیدا می کند.

 

-سایش و شکستن بیش از حد دندان ها در طول عمر به حداقل می رسد.

-عدم تعادل صورت اصلاح می شود، کمبود تکامل چانه ، جلوتر بودن دندان های پایینی نسبت به دندان های بالایی، عقب تر بودن فک بالا نسبت به فک پایین و پوشانده شدن دندان های آرواره بالا توسط دندان های فک پایین بهبود پیدا می کنند.

 

جراح فک وصورت در تهران

 

-ایجاد تعادل اجزای  وسط یا پایین چهره اصلاح می شود.

-لبخند لثه ای که در آن لب ها به طور کامل بسته نمی شوند یا به سمت بالا کشیده نمی شوند و نواحی زیادی از لثه ها نشان داده می شوند، بهبود پیدا می کنند.

دکترر ضا حسامی