رینوپلاستی تهران

رینوپلاستی - عمل جراحی بینی

رینوپلاستی تهران

رینوپلاستی تهران که نام دیگر جراحی زیبایی بینی است .این جراحی یکی از عمل های رایجی است که  برای زیبایی بینی انجام می شود رینوپلاستی است. افراد زیادی برای اینکه مشکلات و نواقص بینی خود را رفع کنند رینوپلاستی تهران  را انجام می دهند. خود کلمه رینوپلاستی از دو کلمه تشکیل شده است که بخش اول به معنی بینی و بخش دوم به معنی شکل دادن بینی است.

 

جراحی رینوپلاستی یکی از جراحی هایی است که بیشترین متقاضی را در کشور ما دارد و افراد برای افزایش اعتماد به نفس خود آن را انجام می دهند. این عمل توسط یک جراح حلق و بینی وجراح پلاستیک  انجام می شود. این جراح سعی می کند در این عمل مشکلات تنفسی را برطرف کند و شکل ظاهری آن را تغییر دهد.

افرادی که از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند این عمل را انجام می دهند. البته بعضی از افراد نیز در حوادثی مانند تصادف مشکلاتی در بینی خود احساس می کنند که با عمل سعی می کنند آن را برطرف کنند

 

چه مشکلاتی با رینوپلاستی تهران  برطرف می شود

دررینو پلاستی تهران ایراد های مختلف بینی را می توان برطرف کرد ، برای مثال

– بزرگ بودن اندازه بینی

– قوزدار بودن بینی

– افتادگی نوک بینی یا کم بودن زاویه  بینی ولب

– پهن بودن بینی

– بزرگ بودن سوراخ های بینی

– جعبه ای شکل بودن نوک بینی

– زیاد بودن فاصله نوک بینی تا صورت

– دررفتگی تیغه بینی وغیرقرینه بودن بینی

-دو شاخه بودن نوک بینی

 

چه زمانی نیاز به انجام رینوپلاستی تهران داریم

جراحی رینوپلاستی می‌تواند موجب تغییر در موارد زیر شود:

1-اندازه بینی به طوری که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد.

2-پهنای بینی در قسمت پل

3-نوک بینی در صورت بزرگی، افتادگی یا در حالتی که بیش از حد سر بالا باشد.

4-سوراخ‌های بینی در صورت بزرگی یا سر بالا بودن.

5-زاویۀ بین بینی و لب بالایی.

بیهوشی در رینوپلاستی تهران

در روز جراحی رینوپلاستی ،فرد باید ناشتا باشد و یک ساعت پیش از عمل در مرکز جراحی حاضر باشد . طول مدت زمان جراحی بینی بین یک تا دوساعت می باشد و شرایط بیحسی یا بیهوشی در صورت امکان از سمت شما انتخاب می شود ، که در نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل هر یک مزایا و معایبی دارد .

ولی در حالت کلی بیهوشی کامل در رینوپلاستی بیشتر مورد تایید و برای بیشتر افراد انجام می شود.  زیرا در این حالت کنترل فشار خون امکان پذیر است ، بیمار در وضعیت راحتی می باشد ، پزشک بیهوشی شرایط بهتری برای مراقبت از بیمار دارد و در طول جراحی بینی ترشحات به درون حلق و ریه بیمار راه نمی یابد وبنابراین  جراح هم در شرایط مناسب تری به انجام جراحی می پردازد .

 

البته در موارد خاصی نیمه بیهوشی یا همان بیحسی موضعی برای فرد ارجحیت دارد . برای مثال : افرادی که ناراحتی قلبی عروقی داشته باشند و بیهوشی کامل در این افراد ممکن است خطرناک باشد ، که در این روش نیز پزشک بیهوشی از زمان شروع جراحی بینی تا پایان عمل وظیفه دارد تا مراقب بیمار باشد و با  داروهای  آرامبخش وخواب آور و مسکن های مجاز ، شرایط  یک یک جراحی رینوپلاستی راحت وعاری از هرگونه دردو اضطراب را برای بیمار فراهم می کند.

 

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

پس از عمل، فرد باید در حالتی که سر بالاتر از بدن قرار گرفته، استراحت کند؛ این امر جهت کاهش خونریزی و تورم ضروری است. داشتن خونریزی خفیف و ترشحات مخاطی از بینی تا چند روز پس از عمل طبیعی است.

بینی شما ممکن است به علت تورم یا قرار گرفتن پنبه‌هایی که حین عمل درون آن گذاشته شده است، بزرگ به نظر برسد. در اغلب موارد، پانسمان روی بینی باید به مدت یک تا هفت روز پس از عمل باقی بماند. همچنین ممکن است پزشک به منظور حفاظت از بینی از نوار آتل یا گچ  استفاده کرده باشد که معمولاً حدود یک هفته روی بینی می‌ماند.به منظور کاهش احتمال خونریزی و تورم ممکن است پزشک از شما بخواهد که تا چند هفته پس از عمل موارد زیر را رعایت کنید:

-از انجام فعالیت‌های شدید همچون ایروبیک و آهسته دویدن خودداری کنید.

-شنا نکنید.

-فین نکنید.

-از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند، اجتناب کنید.

-از تغییر حالت شدید چهره همچون لبخند زدن یا خندیدن خودداری نمایید.

-به آرامی مسواک بزنید طوری که لب بالایی زیاد حرکت نکند.

-لباس‌هایی بپوشید که از جلو باز می‌شوند. لباس‌های بسته را نباید از روی سر خود بکشید.

رینوپلاستی بینی های گوشتی

هملن گونه که می دانید تفاوت بینی های گوشتی ، با بینی های استخوانی در میزان ضخامت پوست بینی و غضروف بینی می باشد ، بینی های گوشتی ، دارای پوستی ضخیم با غضروفی ضعیف می باشند ، همین پوست ضخیم بینی های گوشتی است که جراحی این نوع بینی ها را سخت می کند.

 

پوست ضخیم در بینی های گوشتی ، دو علت دارد ، علت اول به دلیل وجود غدد چربی و دلیل دوم به علت وجود بافت ضخیم بینی می باشد ، جراحی آن دسته از بینی های گوشتی که پوست ضخیم آن ها به علت غدد چربی است آسان تر می باشد و نتیجه بهتری نیز دارد.

 

در گذشته ، ما شاهد آن بودیم که پس از گذشت مدت زمانی از جراحی بینی گوشتی ، آن ها به حالت اولیه خود برمی گشتند اما امروزه جراحان بینی اقدام به حل این مشکل کرده اند و جراحی بینی گوشتی را با تکینیک های جدیدی انجام می دهند که امکان بازگشت پذیری بینی های گوشتی را به صفر رسانده است.

 

هزینه رینوپلاستی تهران

هزینه رینوپلاستی تهران  توسط پزشک جراح تعیین می شود. پزشک جراح تمامی هزینه های عمل را برآورد می کند و در طی یک جلسه مشاوره به بیمار اعلام می کند تا بیمار تصمیم خود را برای عمل بتواند بگیرد.

همانطور که می دانید رینوپلاستی مزایای زیادی دارد. یکی از مهمترین ویژگی های آن برطرف کردن مشکلات تنفسی و آسان کردن تنفس است. در کنار این موضوع با این جراحی بینی اصلاح می شود ، برآمدگی بینی برداشته می شود ، نوک بینی تغییر داده می شود و حفره های بینی به اندازه نرمال و طبیعی رسانده می شود.

 

نتایج جراحی رینوپلاستی

اگرچه جراحی زیبایی بینی روشی نسبتاً ایمن و آسان است ، اما بهبودی از آن می تواند مدتی طول بکشد.

نوک بینی شما به ویژه حساس است و می تواند ماه ها بی حس و متورم بماند.

ممکن است طی چند هفته کاملاً بهبود پیدا کنید ، اما برخی از اثرات ممکن است برای ماه ها طولانی شود.

این می تواند یک سال کامل باشد تا بتوانید از نتیجه نهایی جراحی خود کاملاً راضی باشید.

برای داشتن یک عمل بسیار راحت و ایمن رینوپلاستی به کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی مدرن مراجعه نمایید.

 

عوارض عمل رینوپلاستی چیست؟

ابعد از جراحی بیمار ممکن است با ورم چشم ها، بینی و گاهی اوقات ورم صورت بعد از عمل جراحی بینی مواجه ­ شود. التهاب و ورم بینی بعد از عمل ممکن است چند هفته طول بکشد.

اگر استخوان بینی شکسته شده باشد، ممکن است مقداری سیاهی یا کبودی در اطراف چشم ظاهر شود. امکان دارد کمی ناراحتی در بینی خود احساس کنید و همچنین برخی از بیماران در طول دوره نقاهت دچار سر درد بعد از عمل بینی می شوند.

مقداری خونریزی پس از جراحی طبیعی است. با این حال، اگر خونریزی شدید و غیر قابل کنترل است، برای توقف خونریزی، بینی پانسمان می شود.

همانند تمامی جراحی ­ها، همیشه احتمال بروز خطر و یا عوراض جانبی وجود دارد.

نکاتی در مورد انجام جراحی رینوپلاستی

بهترین نتایج در جراحی بینی یا رینوپلاستی با استفاده از تکنیک های محافظه کارانه که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ می کنند به دست می آید، بنابراین بیماران محترم باید از جراحی های به اصطلاح فانتزی پرهیز کنند.

نکته مهم دیگر کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی می باشد که با استفاده از عکس های رنگی استاندارد و یک شکل قبل از عمل و تکرار سریالی آنها پس از عمل وضعیت پوست و زوایای بینی مشخص می شود.

آیا اعمال جراحی بینی رینوپلاستی محدودیت دارد؟

انجام جراحی بینی محدویتی ندارد اما هر چه بینی دفعات زیادتری عمل شود احتمال عارضه زیادتر برای فرد خواهد داشت. اما این بدان معنا نیست که افراد در صورت وجود مشکل و اختلالات شدید عمل‌های بعدی را انجام ندهند، زیرا اگر عمل با دقت، با حوصله و تکنیک مناسب انجام شود، می‌تواند نتایج قبلی را بهبود دهد.

آیا رینوپلاستی برای شما مناسب است؟

این را بدانید که تا زمانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل داشته باشید،  برای انجام عمل رینوپلاستی برای شما ممنوعیت نخواهید داشت.

 

به عنوان مثال اگر پوست شما مستعد اسکار کلوئیدی است یا سابقه مشکلات بهبود زخم دارید، ممکن است جراح این عمل را به شما توصیه نکند یا هشدار دهد که احتمال برجسته و واضح بودن اسکارها بعد از جراحی وجود دارد.

 

نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی

به طور کلی تغییرات بسیار کم حتی در مقیاس میلی متر می تواند در ساختار بینی تفاوت های زیادی در ظاهر ایجاد کند. بیشتر اوقات جراحان پلاستیک با تجربه وتخصص خود می توانند نتایج رضایت بخشی را در شما ایجاد کنند. در برخی موارد، تغییرات بیشتری نیاز است که با جراحی مجدد پس از یک سال قابل دستیابی است.

 

انتخاب جراح بینی

جراحی بینی از جمله جراحی های پیچیده است که نیازمند تجربه و تخصص بالای جراح است. پزشکی را برای جراحی بینی خود انتخاب کنید که تجربه بالایی دارد و تعداد قابل قبولی جراحی بینی انجام داده است.

زمانی که به دنبال جراح بینی هستید و در جلسات مشاوره با جراح مکورد نظر خود جلسه حضور ی داشته باشد درمورد اینکه جراح چندین جراحی انجام داده است سوالات لازم را بپرسید. حتماً به عکس های قبل و بعد از جراحی پزشک مورد نظر نگاهی بیندازید. نتایج که بعد از جراحی  مشاهده می کنید باید به صورت طبیعی باشد و تنها ایرادات بینی شما برطرف شود و بیمار چهره ای کاملاً متفاوت پیدا نکرده باشد.

 

چرا برخی از افراد برای جراحی بینی یا رینوپلاستی مناسب نیستند؟

به طور کلی  قبل از عمل بینی در یک جلسه مشاوره ، بیمار به طور کامل توسط جراح معاینه فیزیکی می شود، همچنین آزمایش خون، تست بیهوشی و.. انجام خواهد شد. سپس در صورتی که برای جراحی بینی مناسب باشید، برنامه جراحی بینی برای شما تایید خواهد شد در غیر این صورت ممکن است به علت مشکلات پزشکی و همینطور عدم نیاز بیمار به جراحی بینی، انجام عمل بینی برای شما انجام نشود.

به عنوان مثال برخی از افراد هستند که تصور می کنند، فرم بینی خوبی ندارند،در صورتی که جراح پلاستیک تشخیص می دهد که فرم چانه شما  اصلاح شود، تاثیر بیشتری نسبت به جراحی بینی روی فرم صورت خواهد داشت.

مزایای انجام جراحی بینی چیست؟

معمولا افراد با کسب اطلاع از مزایای هر یک از عمل‌های زیبایی، انگیزه بیشتری برای انجام جراحی کسب می کنند. مزایای جراحی بینی نیز، همین انگیزه را برای فرد ایجاد می کند. مهمترین  مزایای انجام جراحی بینی بیشتر شامل موارد زیر است.

  1. بهبود تنفس از بینی
  2. دستیابی به بینی خوش فرم و مناسب صورت
  3. نشان دادن زیبایی‌های دیگر اجزا صورت
  4. بهبود روابط اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس

آیا می توان جراحی بینی در کلینیک انجام داد؟

معمولا پزشکان متخصص، جراحی بینی را در کلینیک یامرکز جراحی و بیمارستان انجام می‌دهند. تشخیص  جراحی هر فرد در کلینیک یا در بیمارستان ، بر عهده پزشک متخصص است. معمولا زمانی که فرد سابقه بیماری خاصی داشته باشد یا برای انجام جراحی بینی نیازمند دستگاه‌های خاصی باشد، جراحی در بیمارستان انجام خواهد شد.

دکتررضا حسامی