عمل بینی تهران

رینوپلاستی - عمل جراحی بینی

عمل بینی تهران

عمل بینی تهران یکی از جراحی های زیبایی است که در بین مردم به خصوص در میان خانم ها بسیار رایج شده است، قبل از عمل بینی فرد متقاضی بابد یک سری نکات را بسنجد سپس اقدم به جراحی بینی کند.

از جمله نکات مهم قبل از عمل بینی تهران باید بدانیم

شرایط جسمی فزد باید برای انجام عمل بینی زیبایی محیا باشد پس با رعایت نکات زیر این شرایط را فراهم کنید:

– قبل از عمل بینی از کشیدن سیگار و قلیان پرهیز کنید .

-آسپرین و داروهای مانند آن مانند پروفن دست کم دو هفته پیش از عمل بینی تهران نباید مصرف شوند چون تمایل به خونریزی را افزایش می دهند.

-در صورتی که سرماخورده اید نوبت عمل بینی تهران را به تعویق بیاندازید.

-با مشورت پزشک داروی گیاهی و یا شیمیایی استفاده کنید .

مانند بسیاری از جراحی های دیگر از 8 ساعت پیش از جراحی چیزی نخورید.

 

انواع عمل بینی تهران

کیفیت پوست بینی یکی از عامل های اصلی مشخص کننده نتیجه نهایی عمل رینوپلاستی است. رعایت نکات پس از جراحی هم در رسیدن به نتایج دلخواه بی تاثیر نمیباشد ولی به جرات اصلی ترین عامل یک جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی ) تبحر و تجربه ی پزشک جراح میباشد.

 

تفاوت بین جراحی بینی گوشتی و بینی غیر گوشتی

در عمل بینی های گوشتی پوست عضلات ضخیم و چربی درون آن زیاد بوده و بر خلاف بینی های غیر گوشتی غضروفی ضعیف و نازک دارند.

 

عمل بینی استخوانی

بینی های غیر گوشتی به علت مستحکم بودن غضروفشان با جراحی بینی تغییر شکل بیشتری نسبت به بینی های گوشتی پیدا می کنند و تغییرات پایدار تری دارند. در جراحی بینی گوشتی در حدو اندازه ی انتظار ظریف و قلمی نمی شوند، برای پایدار و مستحکم بودن تغییرات در عمل بینی های گوشتی و مستحکم تر شدن غضروف آنها بهتر است از پیوندهای غضروفی استفاده نمود.

ورم بینی های غیرگوشتی پس از عمل بینی به مدت ۹ ماه تا یک سال ادامه پیدا می کند، در حالی که این زمان در بینی های غیرگوشتی بین ۱۸ تا ۲۴ ماه است و امکان دارد در مواردی منجر به ایجاد گوشت اضافه شود که برای جلوگیری از آن به بیماران کورتون تزریق می شود.
عوارض عمل بینی های گوشتی

 

عوارض عمل بینی های گوشتی بیشتر از بینی های غیر گوشتی میباشد . به بیان دیگر برای جلوگیری از عوارض جراحی که از جمله آن می توان به مشکل های ظاهری مانند افتادگی بینی و کوچک شدن بیش از حد آن و همچنین اختلال های تنفسی اشاره کرد، بهتر است متقاضیان از مراجعه به افراد غیر متخصص بپرهیزند و در انتخاب جراح خود دقت لازم را انجام دهند.

یکی از راه های راج و متداول برای اینکه بیماری متوجه شود که آیا کاندید مناسبی برای جراحی رینوپلاستی هست یا خیر ، پیشنهاد میشود یک جلسه مشاوره با یک جراح متخصص واجد شرایط داشته باشند تا آن جراح بینی با بررسی سابقه پزشکی و ویزیت پوست و وضعیت و شرایط بینی از آمادگی ذهنی بیمار و با هدف زیبایی شناسی آگاهی پیدا کند و در صورت نیاز عمل بینی را توصیه نماید

 

نکات مهم و مراقبت های پس از عمل بینی تهران

-پرهیز از هر نوع ضربه به بینی در روزه ای اول بعد از عمل بینی تهران

-استفاده از کیسه یخ مخصوص روی چشم ها که پس از عمل بینی تهران به فرد داده می شود تا 24 ساعت پس از جراحی برای کاهش تورم ضروری است.

-تخلیه ترشحات بینی با فشار تا 2 الی 3 هفته بعد از عمل به هیچ وجه نباید انجام گیرد.
طی چند هفته پس از عمل بینی تهران برای بهتر نفس کشیدن می توان روزانه در چندین نوبت با محلول سرم نمکی، داخل بینی را شست وشو داد.

 

-در هفته های اول پس از عمل بینی تهران لازم است از قرار گرفتن در معرض آفتاب دوری کنید.

-تا حد ممکن تا چند هفته بعد از جراحی بهتراست از عینک های آفتابی سنگین استفاده نکنید.

-انجام ورزش سنگین تا دو الی سه هفته بعد از عمل بینی استفاده نکنید.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی خوب در تهران

برای بعضی از افراد هزینه عمل بینی بسیار بالا و چشمگیر میباشد و تمایل دارند هزینه کمتری بایت عمل بینی خود کنند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر میباشد توصیه می شود نهایت دقت در انجام عمل و انتخاب جراح صورت گیرد.عوامل مختلفی بر قیمت عمل بینی خوب در تهران تاثیرگذار هستند که به شرح زیر است:

تجربه جراح

با توجه به مهارت و تجربه جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت میباشد زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های زمان عمل بینی تهران آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری را دریافت می کند.

 

نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در مشخص کردن قیمت عمل بینی تهران دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا عمل بینی آنها هزینه بیشتری دارد ولی هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا مقداری کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اولیه ) انجام گیرد معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اولیه دارد.

 

منطقه جغرافیایی

مانند جراحی های دیگر نیز با توجه به منطقه ای که در آن جراحی انجام میشود متفاوت است . به صورت مثال هزینه عمل بینی تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نمیباشد. البته این نکته مهم است که جراحان بینی خوب به دلیل امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها سکونت دارند .

عمل بینی ارزان

عمل بینی تهران با هزینه 4 میلیون تومان هم انجام می شود اما این جراحی توسط چه جراحانی انجام می شود؟ جراحی بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی کار جراحی را شروع کرده اند برای کسب تجربه، جراحی ها را با قیمت های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند ولی نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه اینکه با چالش های عمل بینی رو به رو شوند را دارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام جراحی رینوپلاستی توسط چنین افرادی می تواند ریسک بالایی را به همراه داشته باشد.

 

سن مناسب در عمل بینی در تهران

دختران و پسران بعد از گذراندن سن بلوغ باید جراحی بینی را انجام دهند .برای بیشتر دختران بعد از در اواخر 16 سالگی و برای پسرها بعد ازپایان 18 سالگی که  به بلوغ کامل رسیدند جراحی زیبایی بینی توصیه می شود .البته برای  افرادی که سنشان بالای40 سال در صورتی که دارای  سلامتی جسمانی هستند مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 

عوارض عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران مانند دیگر جراحی‌ها زیبایی ممکن است عوارضی را برای فرد به دنبال داشته باشد ، درصورتی که فرد نکات بعد از عمل را به‌صورت کامل رعایت کند و همین طور جراح مهارت لازم را داشته باشد درصد  عوارض بعد از جراحی به حداقل می رسد، عواملی که موجب عوارض می‌شود شامل اصلاح نشدن کامل تیغه که باعث جداشدگی غضروف واستخوان می‌شود، برداشتن بیش‌ ازحد قوز که باعث می شود بینی به شکل زین درآید ، چسبندگی‌های داخل بینی و باقی ماندن تیغه انحرافی که باعث ایجاد مشکلات تنفسی خواهد شد .

نتایج عمل بینی

برای مشاهده نتیجه جراحی لازم است چندین ماه بگذرد تا ورم بینی  کاملا از بین برود، حتی بعضی اوقات یک سال زمان می برد تا شکل نهایی بینی معلوم شود. در حالی که نتایج عمل بینی تقریبا دائمی است ولی غضروف می تواند تغییر شکل دهد و میتواند نتایج نهایی را تغییر دهد.  در نتیجه تخصص و مهارت جراح در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

بنابراین این نکته قابل توجه است که بیماران باید در انتخاب جراح برای عمل بینی خود دقت فراوانی به خرج دهند و لزوما با توجه به فاکتور قیمت جراح خود را انتخاب نکنند. چرا که نتایج عمل بینی برای بار  دوم و یا همان جراحی بینی ترمیمی سخت تر و هزینه بر تر است. همچنین بیماران پس از عمل باید به اندازه کافی صبور باشند و از مقایسه بپرهیزند.

افراد مناسب عمل بینی تهران

یک فرد مناسب برای عمل جراحی زیبایی تغییر شکل بینی می تواند دارای شرایط زیر باشد:

افرادی که بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچک  در مقایسه با سایر اجزای صورت داشته باشند.

 

-بر روی پل بینی خود قوز داشته باشند.

 

-یک بینی پهن داشته باشند.

 

-سر بینی حالت افتادگی داشته، رو به جلو باشد، یا بیش از حد بزرگ به نظر برسد

 

-سوراخ های بینی بیش از حد بزرگ بوده یا جمع شده باشد.

 

-دچار مشکل انحراف بینی یا عدم قرارگیری بینی در وسط صورت باشند.

 

-به خاطر آسیب دیدگی دچار عدم تقارن ظاهری بینی شده باشند.

 

عوامل تأثیر گذار در عمل بینی تهران

  • یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در این جراحی نوع پوست بینی است.
  • فرم  بینی فرد که گوشتی یا غضروفی باشد در نتیجه عمل مؤثر است.
  • تبحر و تجربه پزشک جراح نیز از مؤثرترین عوامل در این جراحی است. یک پزشک حاذق با مهارت، می تواند با کمترین عوارض فرد را به نتیجه دلخواه برساند.

آیا عمل بینی  برای من مناسب است؟

انجام عمل بینی یک تصمیم شخصی است و شما آن را برای خودتان انجام می‌دهید نه برای ارضاء فردی دیگر یا رسیدن به یک شکل ایده‌آل خاص. در صورت وجود شرایط زیر، جراحی بینی برای شما مناسب است:

  • رشد صورت شما کامل شده و شما حداقل ۱۷ سال سن داشته باشید.
  • سالم باشید.
  • سیگار نکشید.
  • هدف خاصی از عمل دارید که باید واقع گرایانه باشد و صرفا بخواهید ظاهر شما بهبود یابد.

چه زمانی نیاز به انجام عمل بینی در تهران است؟

جراحی رینوپلاستی می‌تواند موجب تغییر در موارد زیر شود:
1-اندازه بینی به طوری که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد.
2-پهنای بینی در قسمت پل بینی
3-مشخصات بینی با برآمدگی یا فرورفتگی قابل مشاهده بر روی پل بینی.
4-نوک بینی در صورت بزرگی، افتادگی یا در حالتی که بیش از حد سر بالا باشد.
5-سوراخ‌های بینی در صورت بزرگی یا سر بالا بودن.
6-زاویۀ بین بینی و لب بالایی

کارهایی که نباید بعد از عمل بینی انجام داد

برای تسریع در روند بهبودی بعد از جراحی بینی لازم است بعضی از فعالیت‌ها را برای مدتی متوقف کنید. بیمار باید برای چند هفته پس از عمل بینی از فعالیت‌‌های زیر پرهیز کند:

• فعالیت‌های بدنی پرفشار
• دویدن
• شنا
• فین کردن بینی
• جویدن زیاد
• خندیدن و صحبت‌ کردن زیاد یا دیگر حرکات صورت که باعث حرکت زیاد عضلات صورت می‌شوند
• پوشیدن لباس‌های بدون دکمه که برای پوشیدن باید سر را از آنها عبور داد (مانند لباس یخه اسکی)
• عینک زدن
• مسواک زدن با فشار

 

دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی

در عمل بینی ترمیمی ایرادات به جا مانده از جراحی بینی اول برطرف خواهند شد.افراد به سه دلیل ممکن است نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشند که عبارتنداز:

عدم انتخاب پزشک متبحر: به طور مثال اگر افرادی که قصد جراحی بینی را داشته و یک جراح ماهر ، متخصص و مجرب را برای جراحی بینی شان انتخاب نکنند احتمال اینکه در حین جراحی مشکلاتی همچون چسبندگی پیدا کرده یا نتیجه مورد رضایت آن ها نباشد زیاد است.

عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی: نکات بعد از عمل بینی برای این هستند که دوران نقاهت شما به بهترین نحو ممکن سپری شده و بهترین نتایج از جراحی بینی برای شما حاصل شود، اگر به خوبی از بینی خود بعد از جراحی مراقبت نکنید ممکن است به انجام جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا کنید.

زیاد بودن ایرادات بینی میزان ایرادات در ساختمان بینی برخی از افراد به قدری زیاد است که جراح بینی هرچقدر تجربه و تبحر نیز که داشته باشد قادر به رفع آن ها در یک جلسه نخواهد بود.

دکتر رضا حسامی