قیمت جراحی بینی در تهران

رینوپلاستی - عمل جراحی بینی

قیمت جراحی بینی در تهران

قیمت جراحی بینی در تهران برحسب نوع بینی افراد متفاوت می باشد.زیرا درقیمت جراحی بینی در تهران بیشتر تغییراتی که در بینی فرد صورت می گیرد تاثیر گذاراست. همین طورهزینه جراحی بینی به عملکرد پزشک درهنگام جراحی بستگی دارد به طور کلی می توان گفت که هزینه عمل  بینی بیشتر به هزینه جراح،هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه دارو،وسایل مصرفی وهزینه های بیمارستان بستگی دارد.

 

در سالهای اخیر جراحی زیبایی بینی در بین مردم به خصوص در بین زنان بیشتر رایج شده است اما بیشتر این افراد قبل از جراحی به دنبال قیمت جراحی بینی در تهران  می باشند ودر این مورد در همان جلسه مشاور از جراح خود در این باره پرس وجو می کنند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی بینی

اما به طور کلی باید گفت که این هزینه برحسب نوع بینی و نوع پوست بیمارازفردی با فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که بینی های استخوانی دارند هزینه کمتری را نسبت به افرادی که بینی گوشتی دارند باید کنند. البته تجربه ومهارت جراح شما و محل انجام جراحی از مواردی است که در هزینه عمل بینی بسیار تاثیرگذار است.

تقریبا می توان گفت هزینه جراحی  بینی در تهران بیشتربه شهرت جراحی که انتخاب می کنید بستگی دارد. درهزینه عمل  بینی تخصص جراح در جراحی بینی، صلاحیت های حرفه ای، تجربه، شناخته شده بودن و معروفیت جراح بینی   بسیار مهم است.

 

عمل  زیبایی بینی در تهران

عمل زیبایی بینی در تهران  یکی  ازمهمترین عمل‌های بر روی صورت فرد است زیرا این عمل  به طور مستقیم برزییایی فرد اثرگذار است و به همین دلیل هزینه این عمل زیبایی نسبت به سایر عمل های زیبایی تا حدی زیادی بالاترمی باشد.

به دلیل اینکه پزشک شما در این عمل با ساختارهای بسیار ظریف بینی کار دارد این جراحی باید با دقت وتوجه دقیق به جزئیات واصلاح دقیق بینی فرد انجام بگیرد.

زیرا جراح علاوه براصلاح  وضعیت غضروف بینی باید ساختار استخوانی بینی و پوست آن را نیز تغییر دهد تا فرد به یک نتیجه طبیعی و مطلوب در این باره دست یابد. در نتیجه جراح توجه خاصی به نتیجه جراحی و عملکرد مناسب بینی فرد خواهد داشت. به این ترتیب پیچیدگی جراحی بینی  می‌تواند به‌طور مشخص بر قیمت عمل بینی تاثیر گذار باشد.

قیمت عمل  زیبایی بینی در تهران

به طورکلی قیمت عمل بینی در ایران بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان تعیین شده است  البته بالا بودن قیمت لزوماً به مهنای بهتر بودن کیفیت جراحی نیست.بلکه قیمت بالا عمل بینی بیشتر به تبحر وشهرت جراح بستگی دارد.

اگر جراحی بینی تنها به منظور ترمیم بینی با استفاده از تزریق مایع یا ژل انجام می شود در بیشترمواقع این ترمیم به‌ صورت سرپایی و در مطب خود پزشک انجام  خواهد شد  وهزینه آن به جراح  شما بستگی خواهد داشت.

در بیشتر موارد هرینه بینی از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان خواهد بود زیرا هزینه بینی هر فرد با هم دیگر متفاوت است. به عنوان مثال اگرشما نیازبه عمل جراحی ترمیمی کامل داشته باشید و در جراحی قبلی به هر دلیلی دچار مشکلات و نقص شده باشید ،و نیازمند یک عمل جراحی کامل باشید و معمولا این هزینه بالای چند میلیون تومان برای شما برآورد خواهد شد مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد.در اینجا به برخی از هزینه جراحی  بینی در تهران اشاره شده است

 

هزینه های بیهوشی

هزینه های بیهوشی یکی از مواردی است که باید در هنگام جراحی بینی باید این نکته را  در نظر بگیرید زیرا این هزینه می تواند برکل فرایند جراحی تاثیر گذار باشد. هزینه بیهوشی در یک جراحی بینی  بیشتر به پزشک بیهوشی، زمان عمل وبیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی برای فرد بستگی دارد.در جراحی بینی معمولاً بیهوشی عمومی هزینه ی بیشتری نسبت به هزینه موضعی برای فرد  خواهد داشت زیرا مستلزم زمان و تلاش بیشتر متخصص بیهوشی است.

تجهیزات لازم در جراحی بینی

تجهیزات پزشکی می تواند در هزینه جراحی بینی تاثیر گذارباشد این هزینه‌ها بیشتر به جراح پلاستیکی که این عمل را انجام می دهد ومحلی که قرار است جراحی انجام شود بستگی دارد.

اینکه این عمل در بیمارستان یا یک مرکز جراحی تخصصی انجام می شود متفاوت است معمولاً امکانات جراحی بینی در بیمارستان بیشتر از یک مرکز جراحی است بنابراین هزینه بیمارستان بیشتر خواهد بود.

 

هزینه جراحی بینی استخوانی

هرگونه تغییراتی که در جراحی زیبایی بینی برروی بینی فرد ایجاد می شود می تواند به طور مستقیم  بر روی هزینه جراحی زیبایی بینی تأثیر گذارباشد .نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن پولیپ بینی هریک به طور جداگانه می تواند  بر روی هزینه بینی فرد اثر گذارخواهد بود. به دلیل اینکه فاکتورهای متفاوتی  می تواند در هزینه جراحی بینی استخوانی اثر می گذارد  به طوردقیق نمی توان هزینه جراحی بینی استخوانی را بیان کرد.

در مورد هزینه جراحی بینی استخوانی باید گفت که هزینه عمل بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به تجربه ومهارت جراح متفاوت خواهد بود.

هزینه جراحی بینی گوشتی

به طور کالی بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیف و نازک می باشند وپوست بینی گوشتی فرد ضخیم تر است و چربی زیادتری دارد. بینی های گوشتی غضروف های نازکی دارند واین غضروف باید توسط متخصص وبا تجربه تقویت شود تا بینی به حالت اول باز نگردد البته این عمل برای بیمار کمی گران‌تر است .

انواع جراحی قیمت جراحی بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی در تهران برحسب نوع جراحی  برای هر فرد متفاوت است نوع عمل جراحی مورد نیاز، تأثیر مستقیم برهزینه درمان فرد خواهد داشت . امروزه جراحی‌های بینی مختلف با پیچیدگی متفاوت بر روی بینی  افراد انجام می‌شود. به عنوان مثال جراحی کوچک کردن بینی اصلاح ساختار بینی، و جراحی شکاف لب و کام به نسبت به دیگر جراحی ترمیمی بینی از هزینه پایین‌تر برای فرد دارد.

قیمت عمل زیبایی بینی در تهران با بیمه

اگر شما عمل جراحی بینی را برای اصلاح عملکرد بینی و رفع نواقصی بینی خود مانند انحراف تیغه ی بینی و مشکلات تنفسی انجام دهید بیمه قسمتی از هزینه عمل بینی وحتی گاهی برخی بیمه ها تمام هزینه بینی فرد را پرداخت می کند . بیشترشرکت های بیمه، هزینه صاف کردن تیغه بینی را نیز برای بیماران خود پرداخت می کنند.

 

در صورتی که قصد انجام جراحی  بینی را دارید قبل از انجام جراحی پلاستیک بینی، با شرکت بیمه ی خود هماهنگی های کنید زیرا برخی از این شرکت های بیمه نیازبه تایید قبل از انجام عمل بینی دارند.

 

البته جراحی بینی که تنها برای  زیبایی انجام شود، توسط  بیشتر شرکت های بیمه مورد پوشش قرار نمی گیرد.  به هر حال ثابت کردن این شرایط  که جراحی بینی تنها زیبایی نیست به شرکت های بیمه دشواراست واغلب باید مورد تایید کارشناسان بیمه قرار گیرد.

نوع جراحی زیبایی بینی

نوع عمل زیبایی بینی که برای هر فرد مورد نیاز می‌باشد ممکن است در قیمت کلی عمل موثر واقع شود.با توجه به اینکه عمل زیبایی بینی در هر شخص با شرایط خاص و مخصوص همان فرد انجام می‌شود، نوع جراحی مورد نیاز، در هزینه عمل تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

در حال حاضر انواع متفاوتی از عمل زیبایی بینی بر روی افراد انجام می‌شود که با پیچیدگی و سطح دشواری مختلفی همراه است و ممکن است نیاز به بستری شدن فرد در کلینیک باشد که تمام شرایط او تحت نظر قرار گیرد.همچنین با اضافه شدن هزینه بیهوشی مورد نیاز برای این عمل‌ها،هزینه نهایی عمل بینی ممکن است تغییر یابد.

محل انجام جراحی بینی

جراحی بینی را می تواند  در محیط های مختلف انجام داد و نسبت به این مکان ها هزینه دریافتی برای جراحی بینی تغییر می کند  .

مراکز جراحی های سرپایی :این مراکز نسبت به  مطب جراح بینی از هزینه بیشتری برخوردار است  . زیرا تمام تجهیزات مورد نیاز برای جراحی  را دارا می باشد

مطب جراح : هزینه جراحی در مطب دکتر به نسبت کمتر است ،زیرا امکانات موجود برای جراحی در مطب دکتر به نسبت کمتر است .

بیمارستان: هزینه جراحی زیبایی بینی در بیمارستان ها نسبت به دو مرکز قبلی از هزینه بیشتری برخورداراست . اگر فرد برای جراحی زیبایی بینی بیمارستان را انتخاب کند باید هزینه ی بیشتری پرداخت کند.

 

آیا هزینه های جراحی بینی توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

در یک چهار چوب کلی باید گفت که که هزینه های عمل های زیبایی توسط شرکت های بیمه پرداخت نمی شود.زیرا این جراحی جزء عمل زیبایی محسوب می شود عمل زیبایی بینی نیز جز مواردی است که شرکت های بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه های به وجود آمده ناشی از رینوپلاستی را ندارد.به جز در مواردی که فرد به علت حوادثی چون تصادف دچار نقص در ناحیه ی بینی شده است.

جراحی بینی با قیمت مناسب

برخی از افرادی که قصد انجام  جراحی بینی را دارند برای هزینه جراحی بینی با قیمت مناسب با جراحان بینی متفاوتی صحبت می کند اما به نتیجه ای نرسیده اند.

در مورد جراحی بینی با قیمت مناسب باید گفت که در صورتی که تمایل دارید تا به نتیجه ایده آلی پس از جراحی بینی دست پیدا کنند باید جراح بینی با تجربه و زبردستی انتخاب نمایند.

جراحان بینی با تجربه نیز به دلیل سابقه و تجربه هایی که در این زمینه کسب کرده اند هزینه بالا تری در مقایسه با دیگر جراحان بینی که از سابقه و تجربه کمتری برخوردار هستند تقبل می کنند تا افراد را به نتیجه دلخواه شان برسانند. پس برای نتیجه دلخواه در جراحی بینی تنها به قیمت و هزینه جراحی توجه نکنید.

 

تاثیر نوع بینی در قیمت جراحی بینی در تهران

همانطور که می دانید نوع بینی عامل تاثیرگذاری در هزینه های قطعی عمل بینی محسوب می شود.به عنوان مثال شخصی که  بینی او؛ پوست نازک دارد غضروف و اسکلت استخوانی مستحکم دارد. در اصطلاح به مدل بینی این فرد، استخوانی گفته می شود.

در مقابل فردی که بینی او؛ پوست ضخیم دارد بانک غضروفی کم و اسکلت استخوانی ضعیفی خواهد داشت ودر اصطلاح به مدل بینی این فرد، گوشتی اطلاق می شود.

 

عمل بینی گوشتی به دلیل استحکام کم بافت استخوانی بینی و کم بودن بانک غضروفی، کمی سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد.همچنین فرم دهی مناسب در جراحی بینی گوشتی، نیازمند تخصص و تبحر بالای پزشک (وحتی درمواقع مورد نیاز، پیوند غضروف به بینی) می باشد.در عمل بینی استخوانی، جراح فرصت و بستر مناسبی برای اعمال تغییرات مورد نیاز در دست دارد و می تواند با گستره و امکانات بیشتری روند جراحی را کنترل و مدیریت نماید.

نکاتی که در مورد جراحی بینی باید بدانید

جراحی زیبایی بینی به دلیل اینکه بینی عضو برجسته صورت است و دقیقاً وسط صورت قرار گرفته است، از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. میزان اثر نتیجه جراحی بینی ، بر روی زیبایی کل چهره بسیار بالاست.

در جراحی زیبایی بینی فاکتور های زیادی نقش دارند. ازمهم ترین و اصلی ترین آنها تجربه و تبحر جراح بینی می باشد.

همچنین نوع پوست، میزان ضخامت پوست بینی ، میزان غضروف و استخوان بینی ، فرم چانه و… از فاکتور های اثر گذار بر نتیجه عمل بینی خواهد بود. برای انجام عمل بینی فقط به هزینه جراحی بینی و عمل بینی ارزان فکر نکنید.

آیا قیمت جراحی بینی در تهران تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد؟

اگر بینی‌تان به دلیل ضربه، کارکرد نامناسب، نقص مادرزادی یا مشکلات تنفسی نیاز به ترمیم دارد، بیمه مقداری از هزینه را ممکن است پرداخت کند . اما اگر جراحی صرفاً به دلایل زیبایی‌شناختی صورت می‌گیرد ، به عنوان عمل زیبایی طبقه‌بندی می‌شود و بیمه هزینه‌ی عمل زیبایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

درآخر باید گفت که  هزینه انجام جراحی زیبایی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، پیچیدگی درمان و تخصص جراح از عواملی می باشد که در هزینه جراحی بینی بسیار می تواند تاثیر بگذارد بدین منظور پزشکانی که از سطح تجربه و تخصص بالاتری برخوردار هستند نسبت به سایر جراحان هزینه عمل زیبایی بینی آن ها بالاتر می باشد . به طور کل هزینه عمل زیبایی بینی با توجه به هزینه جراح، هزینه متخصص بی هوشی و هزینه تجهیزات کلینیک محاسبه می شود .

دکتر رضا حسامی