لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب

لیفت سانترال لب پزشک با انجام برش هایی در اطراف لب ها و یا قاعده بینی سعی می کند کمی لب ها بخصوص لب بالایی را به سمت بالا بکشد تا علاوه بر رفع افتادگی لب و برجسته شدن لب های نازک ، کمی لبخند شما را زیباتر جلوه دهد .

لیفت سانترال لب

مزایای لیفت سانترال لب چیست ؟

با انجام جراحی لیفت سانترال لب فرم لب های  و لبخند شخص اصلاح می شود و در نهایت متقاضی لبخندی زیباتر ، لبهایی برجسته تر و با فرم بهتری خواهد داشت .جراحی لیفت لب روشی دائمی بوده که شخص را از تزریق مواد ژل‌ها و ایمپلنت‌های لب بی‌نیاز خواهد کرد .

 

اقدامات قبل از جراحی لیفت سانترال لب

-قبل از جراحی لیفت لب نیازی به انجام آزمایش ندارید چراکه این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود .

-افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده می کنند به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای انجام جراحی نیستند و در صورت تمایل باید حداقل دوهفته قبل از عمل مصرف داروها را قطع نمایند .

 

تکنیک های لیفت لب

لیفت لب با تکنیک های مختلفی انجام می شود، این تکنیک ها برای موارد گوناگون انجام می شود که عبارتند از:

– در این نوع تکنیک ، گوشه های لب بالا، بالا برده می شود. اما اسکار به جا مانده ازاین تکنیک که در امتداد خط لب چپ و راست قرار دارد، به سختی دیده می شود. این تکنیک با نشان دادن بخش بیشتری از مخاط قرمز گوشه های دهان، باعث می شود لب ها کشیده شوه وظاهرشما جوانتر دیده شوند.

-در نوع دیگر از لیفت لب ، که اغلب در ترکیب با تکنیک های قبلی انجام می شود، عضله لب بالا از طریق ایجاد یک برش در قاعده بینی و استفاده از چند بخیه از غضروف بینی آویزان می شود.

 

روش لیفت سانترال لب همانطورکه ازنامش پیداست بالاکشیدن قسمت میانی لب بالا می باشد.این روش برای افرادی که فاصله لب با بینی زیاداست یا لب بالا باریک است روش مناسبی محسوب می شود زیرا با این عمل فاصله لب بالا با بینی کاهش میابد وهمچنین قسمت میانی لب بالا به خارج وبالا کشیده می شود ودرنگاه به فرد لب بالا حجیم تر وگوشتی ترشده ودرنتیجه  فرد جوانتروزیباتربه نظرمی رسد.

 

 

 

 

لیفت لب چگونه انجام می شود؟

انجام لیفت لب عمل ساده است ودرعرض نیم ساعت تایک ساعت زمان می برد.ابتدا پس ازاینکه فرد گزینه مناسبی برای این عمل شناخته شد وفردازنحوه عمل ونتیجه آن آگاه شده وپس ازگرفتن شرح حال وسابقه پزشکی بیماروتشکیل پرونده بیمارحال می توان پروسه لیفت سانترال لب راآغازنمود.

-ابتدا برای اینکه بیمار در طول جراحی هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی موضعی استفاده می کند.

– سپس پزشک برای دسترسی به بافت پوست برش های لازم را ایجاد می کند.در این مرحله برای کم کردن فاصله بین لب و بینی و یا بالا کشیدن گوشه لب ها مقداری از پوست فضای مورد نظر برداشته می شود. و در نهایت پزشک با استفاده از نخ های مخصوص برش های ایجاد شده را بخیه می زند.

نکات مهم قبل از جراحی لیفت سانترال لب عبارت اند از :

-شما می توانید لیفت سانترال لب را به صورت همزمان با عمل بینی انجام دهید.

-استفاده از داروهایی مانند آسپرین و پروفن تا دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.

-مصرف سیگار و الکل را قبل از عمل لیفت سانترال لب به مدت یک هفته قطع کنید.

-در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید این موضوع را با پزشک خود درمیان بگذارید.

-در صورت داشتن زخم فعال مانند تبخال زمان عمل را به تعویق بیندازید.

 

 

کاربردهای لیفت سانترال لب

 

از کاربرد های اصلی لیفت سانترال لب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

-زیبا سازی لبخند

– ظاهر لب ها را جوان تر می کند.

-دندانی تر کردن لبخند

-برجسته و غنچه ای کردن لب ها

-اصلاح خطوط لب و چین و چروک های اطراف آن

-بزرگ کردن وحجیم کردن لب ها

 

 

دوران بهبود لیفت سانترال لب

-بعد از جراحی بیمار می‌تواند کلینیک را بلافاصله پس از اتمام عمل ترک کند و به خانه برگردد.

-پس ازانجام  لیفت سانترال لب فرد باید به مدت چند روز فقط غذاهای نرم میل کند.

– فرد می‌ تواند ۴ ـ ۳ روز پس از جراحی در محل کار حاضر شود، البته لب‌ها در این زمان هنوز متورم است و بیمار تا چند هفته احساس گرفتگی و سفتی در لب‌ ها می‌کند.

لیفت سانترال لب

-در صورتی که پزشک از بخیه‌ ها جذبی استفاده کرده باشد نیازی نیست که برای کشیدن بخیه‌ها به مطب مراجعه کنید. بخش اعظم ورم ظرف یک تا دو هفته فروکش می‌کند و تقریباً تمام ورم پس از یک ماه برطرف می‌شود.

 

اگر محل برش پس از گذشت چند هفته هنوز قرمز است ، بیمار می تواند کرم استروئید را بدون نسخه از داروخانه تهیه کند و از آن برای مدت کوتاهی استفاده کند.

 

نتایج حاصل از لیفت سانترال لب

نتایج  حاصل از جراحی لیفت لب چند روز پس از عمل قابل مشاهده است. ورم در دوران بهبود دور از انتظار نیست و بخش اعظم آن در مدت یک تا دو هفته از بین می‌رود. نتیجه نهایی جراحی لیفت لب چند ماه پس از جراحی مشخص می‌شود.

معمولا دوهفته بعد از جراحی تا حد زیادی تورم و کبودی برطرف می شود و لب شکل و حالت طبیعی را پیدا خواهد کرد.ولی بطور کلی ممکن است کمی تورم به مدت 6-3 ماه باقی بماند.اغلب افراد از این تورم خوشحال هستند و تمایلی به برطرف شدن سریع آن ندارند.

 

 

آیا لیفت سانترال لب در جوانسازی لب موثر است؟

 

با لیفت  لب علاوه بر اینکه دندانهای پیشین بالایی دیده می شوند، فاصله بینی تا لب بالا کاهش می یابد. این کار یکی از اصلی ترین علائم پیری لب را اصلاح می نماید. در صورتی که این تغییر را در کنار روشهای افزایش دهنده حجم لب (تزریق ژل لب یا استفاده از گرافت لب) به کار ببریم، جوانسازی لب کاملتر می شود.

 

 

آیا لیفت سانترال لب می تواند افتادگی گوشه های دهان را اصلاح کند؟

 

افتادگی گوشه های دهان در هر فرد نشان از غمگینی، افسردگی و افزایش سن دارد و اثرات غیر مثبتی در مخاطب ایجاد می نماید. از آنجا که در لیفت سانترال لب، با برشی که در زیر بینی ایجاد می شود که فقط بخش میانی لب را بالا می کشید وهیچگونه تغییری در بخش های کناری لب و مخصوصا گوشه های دهان ایجاد نمی شود.

 

عمل لیفت لب برای چه کسانی مناسب است؟

روش ‏های مختلفی برایزیباتر شدن لب ها وجود دارد. اگر شما به دنبال انجام جراحی بالا کشیدن لب هستید لازم است تا با جراح خود مشورت کنید و ببینید آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. عموما افرادی که لب بالایی آنها طولانی است واجد شرایط این جراحی هستند.

اگر این روش برای شما مناسب نباشد  احتمالا پزشک به شما روش هایدیگری را پیشنهاد خواهد داد  از  جمله  انواع فیلرها مانند اسید هیالورونیک، تزریق چربی‏ هایی که از خود فرد گرفته می‏شوند. از طرف دیگر اگر فردی به استفاده بسیار زیاد از سیگار عادت دارد و یا فرم صورت او طبق نظر پزشک برای این جراحی مناسب نیست بهتر است از روش‏ های دیگر استفاده کند.

ماندگاری لیفت سانترال لب

ماندگاری  این روش زیبایی بلند است. این جراحی زیبایی عملی مطمئن با نتایجی عالی است. برخی افراد ترجیح می‌دهند که پس از فروکش کردن ورم‌ها، با انجام تزریق ژل نتایج حاصله را دو چندان کنند.

 

عوارض جانبی بعد از جراحی سانترال لب 

جراحی زیبایی سانترال لب مانند جراحی های دیگر ممکن است عوارضی را در حین و بعد از عمل به همراه داشته باشد. به همین دلیل انتخاب بهترین پزشک برای انجام این کار ضروری است.

زیرا تا حدود زیادی این عوارض با انتخاب  جراح خوب و اصولی دیده نخواهد شد. با این حال به دلیل ایجاد برش و بخیه زیر بینی مشاهده عوارض  دور از انتظار نیست.البته این عوارض کوتاه مدت هستند وبعد از مدتی برطرف می شود.

-به جا ماندن جای زخم و اسکار روی پوست

-خونریزی در زمان جراحی و بعد از لیفت سانترال لب

-عفونت بخیه ها به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی و توصیه های بعد از عمل

-امکان آسیب به عصب بویایی در زمان جراحی و بخیه

-ایجاد آلرژی به ماده بی حس کننده

-خارش در ناحیه بخیه زده شده

-کبودی، قرمزی و تورم تا هفته اول

 

دکتر رضا حسامی