لیفت پوست صورت

لیفت پوست صورت چیست؟

لیفت پوست صورت و سفت کردن پوست صورت در حقیقت یک عمل زیبایی است که باعث زیبایی وجوانسازی صورت در افراد می شود و به آنها، بعد از لیفت جوانی را هدیه می دهد.

 

در لیفت پوست صورت، بافت های صورت با استفاده ازتکنیک های مختلف درمان می شود و ظاهر فرد را جوان تر می کند. افرادی که به دلیل مواردی چون افزایش سن، شاهد بروز مشکلات پوستی  هستند با انجام لیفت پوست صورت  می توانند پوستی زیبا و شاداب داشته باشند.

در طی لیفت پوست صورت ، چربی ها و سلولهای مرده پوست برداشته می شود و سلولهای پوستی برای بازسازی دوباره  تحریک می شوند. با انجام لیفت پوست صورت چین و چروکها ی پوست  از بین می رود وبا بالا کشیدن پوست، چین و چروکهای پوست شما از بین می رود و جوان تر به نظر می رسید.

بعد از اینکه این عمل را روی صورت خود انجام دادید، هیچ نشانه ای از چین و چروک را در اطراف چشم ها، گونه ها، دهان، پیشانی و فک باقی نمی ماند و شما چهره جوان تری خواهید داشت.

 

شرایط لازم برای انجام لیفت صورت با جراحی

لیفت صورت و بالا کشیدن پوست، جراحی سخت و حساسی نیست با این وجود مراجعه کننده باید شرایط لازم را برای انجام این عمل داشته باشند زیرا این عمل زیبایی برای هر شخصی مناسب نیست. وباید شرایط لازم را داشته باشد در اینجا به برخی از این شرایط اشاره شده است:

-با توجه به سن و شرایط بدنی پوست افراد باید از کشش و انعطاف پذیری پوستی خوبی برخوردار باشد.

-ساختار پوست شما باید برای لیفت صورت با جراحی مناسب باشد.

-فرد باید  سلولهای مرده و چین و چروک هایی بر روی پوست خود داشته باشد که چهره فرد را پیر و فرسوده نشان دهد.

– همچنین فرد باید وزن متعادل  داشته باشید و مشکل پوستی خاصی نداشته باشید.

نحوه لیفت پوست صورت با جراحی

لیفت صورت با جراحی در بیمارستان یا کلینیک‌های کوچک و یا در مطب انجام می‌شود . پزشک شما برای این کار از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام بخش داخل وریدی استفاده می کند.

بیشتر برشها برای انجام لیفت  صورت در داخل خط مو قرار می‌گیرد. ازطریق برش لیفت صورت باجراحی، ‌قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل رویش سست می‌کنند و سپس آن را از محل گوش عقب می‌کشند، برش معمولاً در محدوده گوش افراد ایجاد می‌شود، یعنی در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور می‌زند و تا کناره خط مو درپشت گوش می‌رود، ممکن است برش کوچک و ناآشکاری نیز در زیر چانه فرد ایجاد می شود.پس ازعمل برشها را می توان با کمک موها یا آرایش پوشاند، حتی ممکن است.

مراقبت‌های بعد از لیفت پوست صورت

بعد از لیفت صورت با جراحی فرد در پوست خود تورم خواهد داشت پس از حدود دو هفته، تورم‌ها کمرنگ می‌شوند و کمتر جلب توجه می‌کنند. نتیجه نهایی دو تا سه ماه پس از انجام لیفت صورت با جراحی  قابل مشاهده است.در این مدت فرد باید برخی از مراقبت ها را انجام دهد

-در یک یا دو روز پس از عمل همه بانداژهای فرد برداشته خواهد شد. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمت‌های بدن فرد خواهد شد.

-در صورت وجود ورم غیرقرینه، در ناحیه مورد عمل نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملاً طبیعی برمی‌گردد.

-تورم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی وجود دارد که طی چند هفته برطرف خواهد شد. ممکن است درجاتی از بی‌حسی در برخی از نواحی صورت ایجاد شود که طی چندین هفته یا بیشتر رفع می‌گردد.

-بیماران باید به مدت 1 تا 2 ماه پس از لیفت صورت از انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین اجتناب کنند. با انجام اقدامات الازم  پس از عمل، شما می‌توانید نتایج حاصل از لیفت صورت را برای مدت‌زمان بیشتر و طولانی‌تری حفظ کنید.

مراقبت بعد از لیفت پوست صورت

نتایج لیفت پوست صورت

در مورد نتایج لیفت صورت باید گفت که هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی‌آورند.

نتایج عمل می‌تواند به صورت  چشمگیری قابل مشاهده باشد و یا حتی غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما دارد.

برای مشاهده چهره نهایی فرد باید حداقل چندین هفته صبر کند البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.

با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است  فرد بعد از چندین سال نیاز به تکرار این عمل داشته باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل وجود ندارد.

دوام  لیفت پوست صورت

نتایج عمل لیفت صورت با جراحی  می‌تواند برای مدت‌زمان طولانی بر روی صورت شما با قی بماند و افتادگی پوست و چین‌وچروک‌ها با این روش از بین می رود.

نتایج عمل لیفت صورت معمولاً به مدت 10 تا 15 سال دوام دارد. پیشگیری از آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید، الکل و استعمال دخانیات می‌تواند نتایج حاصل از عمل لیفت صورت را ماندگارتر کند.

مزایای جراحی لیفت پوست صورت

-کاهش افتادگی و اصلاح و ترمیم پوست شل شده

-سفت شدن پوست و عضلات صورت با انجام لیفت صورت

-داشتن خط گونه صاف و نرم بعد از لیفت صورت

-بعد از لیفت صورت چروکهای  دور لب به طور چشمگیری کاهش می یابد.

جراحی هایی که همزمان با لیفت پوست صورت با جراحی می توان انجام داد

برخی از جراحی ها و یا روش ها جوانسازی را می توان به صورت همزمان و با بعد از جراحی لیفت صورت انجام داد که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است

– همزمان با لیفت صورت می توانید  لیزر های زیبایی و لایه برداری برای جوانسازی پوست را انجام دهید.

-جراحی زیبایی پلک که می  توانداصلاح  پلک پایین و بالا باشد  و یا اینکه پف زیر چشم و افتادگی ابرو و پلک بالا را ازنیز همراه با لیفت پوست صورت انجام داد.

-جراحی لیفت ابرو و یا پیشانی که در برخی موارد افتادگی ابرو با لیفت پوست صورت انجام می شود.

-پروتز های صورت که مانند پروتز گونه ،لب  و چانه را می توانید با لیفت صورت با جراحی انجام داد.

 

 

روشهای لیفت پوست صورت

روش های مختلفی برای لیفت  بدون جراحی در وجود دارد  در کشور ما بیشتر پزشکان از این روش برای جوانسازی پوست استفاده می کنند  در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی دیگر از روشهای جوانسازی و  روش لیفت صورت است تاثیراین روش برای لیفت صورت قابل مقایسه با روشهای جراحی است. در این روش امواج اولتراسوند بدون ایجاد ضایعه یا زخمی در سطح پوست به عمق چند میلی متری پوست نفوذ خواهد کرد و با حرارت حاصله در عمق پوست وسطح عضلات باعث تحریک کلاژن سازی در پوست فرد خواهد شد.

پس می توان گفت که هایفوتراپی از تکنیک هایی است که علاوه بر جراحی می تواند به صورت واضح و دائمی منجر به کاهش افتادگی پوست گردد.

هایفوتراپی معمولا برای بیشترانواع پوست ها انجام می شود، این روش جوانسازی پوست در یک جلسه45 دقیقه ای برای فرد انجام می شود وبه محض اتمام کار نتیجه کشیدگی حاصل از این روش را در پوست فرد مشاهده می شود ،سه ماه بعد از درمان نتیجه حاصل از این روش به طور کامل مشخص می شود.

تاثیر لیفت با این روش درمانی در حدود دو سال ماندگاری دارد .این روش هیچ عارضه ای برای فرد به همراه ندارد ونیاز به هیچگونه مراقبتی پس از درمان ندارد.

درمان هایفوتراپی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفت  و سفت کردن پوست به کار برده می‌شود.

 

لیفت پوست صورت

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ از  جراحی های است که باید با ظرافت کامل انجام شود.در این روش  پوست صورت افتاده به آرامی به کمک نخ های مخصوص کشیده می شود تا پوست هموارتر و جوان‌تر به نظر برسد. لیفت با نخ جایگزین مناسب و کم تهاجمی نسبت به لیفت صورت با جراحی  برای جوان‌سازی صورت است این روش بدون خطرات احتمالی و بستری شدن پس از عمل برای فرد انجام می شود.

 

این روش درمانی بعد از انجام به دوره ی نقاهت خاصی  نیاز ندارد و بیمار بعد از یک یا دو روز استراحت می تواند به کارهای روزانه خود باز گردد پس از دوهفته بافت های صورت بهبود یافته وهیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود ، این روش بدون برش بزرگ انجام می شود و جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

لیزر RF فراکشنال

روش های جوانسازی  با لیزریکی از جدید ترین وموثرترین روشهای لیفت است.تاثیر این روش درمانی به قدری بالا می باشد که می توان گفت که این روش جایگزین لیفت صورت با جراحی است .این روش به فاصله های یک ماهه وتا سه جلسه برای فرد انجام خواهد شد .البته ممکن است تعداد جلسات برحسب شرایط بیمار وتشخیص پزشک افزایش یابد.

لیفت پوست صورت

جوانسازی با لیزر فراکشنال  در رفع چین وچروک، لیفتیت قابل توجه، رفع قرمزی پوست،رفع منافذ باز،درمان جوش واز بین بردن جای جوش وجوانسازی کاربرد فراوانی دارد. RF فرکشنال در بیشتر افراد با بی حسی موضعی انجام می شود تا فرد حین وپس از انجام آن دردیرا احساس نکند. این روش، بعد ازانجام آن بهبودی سریع انجام می شود. بعد از RF فرکشنال مراقبت خاصی لازم نیست،البته استفاده از کرم ضد آفتاب نباید فراموش شود.

 

لیفت اندوسکوپی صورت

برخی از افراد برای رفع چین وچروک از ژل و بوتاکس  کمک می گیرند. ولی این روش به قدر کافی مناسب نبود و نتیجه مناسبی را در پی نداشت. امروزه روش جدیدی که با کمک روش های پیشین نو آوری شده است، به نام لیفت اندوسکوپیک صورت برای جراحی به کار می رود. لیفت هایی که در ناحیه میانی صورت انجام می شود.

در این روش برش خیلی کوچکی در ناحیه شقیقه ایجاد می شود و ما از آن کمک می گیریم و برشی در داخل دهان ایجاد می کنیم. این برش در جایی که جراحی های لثه انجام می گیرد، ایجاد می شود. از آن طریق دسترسی پیدا می کنیم و از روی استخوان تمام نسج نرم ناحیه میانی صورت آزاد می شود. و سپس با استفاده از وسیله ای به نام اندوتاین فیس در قسمت بالایی وسیله ای به صورت چنگک وارد می شود و نسج نرم بالا کشیده می شوند. سپس در زیر مو به صورت غلاف عضلات ناحیه تمپورال فیکس می شود. به این ترتیب ناحیه گونه ها و یا میانی صورت بالا کشیده می شود.

چه نوع بیهوشی برای لیفت صورت بکار برده می شود؟                                                             

در این روش هم بی حسی موضعی و هم بی هوشی عمومی را می توان بکار برد. بعضی از بیماران بی حسی موضعی را ترجیح می دهند که کاملا برای این عمل مناسب است. شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب نمائید.   

این جراحی در کجا  انجام می شود

جراحی صورت هم در بیمارستان و هم در مراکزجراحی  انجام می شود.  مدت بستری از چند ساعت تا یک شب بسته به شرایط بیمارستان و جراح دارد. معمولا پذیرش در بیمارستان یا کلینیک صبح روز عمل می با شد. تمام آزمایشات ،رادیوگرافی ها ،نوار قلب و سایر موارد لازم یک هفته قبل از عمل باید انجام شود. شما هر زمانی که خروجتان از بیمارستان مطمئن باشد، خواهید رفت. معمولا عصر روز عمل و یا یک شب بستری بستگی به وضعیت شما نسبت به بیهوشی و عمل خواهد داشت

 

رضا حسامی