لیپولیز

لیپو‌لیزچیست

لیپو‌لیز یک روش برای کاهش چربی در بدن است و نوعی روش کاهش وزن کم تهاجم می باشد در لیپولیز پزشک به کمک لیزر وفیبر نوری در طول موج های مختلف به همراه گرما چربی های اضافه در بدن را از بین می برد.

لیپولیز شکم

 

علاوه بر کاهش وزن به وسیله لیپولیز شما می توانید به  کمک سیخک های ساخت کلاژن پروتئینی، پوست را سفت و کشیده ترکنید ونتایج بدست آمده از جراحی لیپولیز نشان می دهد که بیماران که به وسیله لیپولیز اقدام به کاهش چربی کرده اند به طور عمده بخش قابل توجه ای از چربی خود را به راحتی از دست داده اند .وبا این عمل سفتی پوست افزایش می یابد در لیپولیزممکن است فرد درد خفیف و کبودی نیزداشته باشد

انجام لیپولیز مناسب چه افرادی  است

انجام لیپولیز مناسب کسانی است که توده بدنی‌ نرمالی در بدن خود دارند  افرادی که  می خواهند از این روش برای لاغری استفاده کنند نباید اضافه وزن خیلی بالایی داشته باشند.

به طورکلی می توان گفت افرادی که با رژیم و ورزش نتوانستند توده‌های چربی شان را کاهش دهند گزینه مناسبی برای انجام لیپولیز هستند.

 

همچنین کسانی که در قسمت هایی از بدنشان  چربی موضعی دارند. و افرادی که اضافه وزن اندکی دارند نیز می تواند از این روش برای لاغری استفاده کنند.

آیا انجام لیپولیز همراه با درد همراه است؟

این روش نیز مانند دیگر روشهای لاغری همراه با درد است اما این روش نسبت به سایر روش ها درد کمتری دارد در این روش لاغری درد خیلی شدید نیست وشما بعد از لیپولیزمی توانید با مصرف مسکن های تجویز شده  این درد را کنترل کنید همچنین در صورت مشاهده کبودی و تورم درمحل لیپولیز امری طبیعی است.

 

نحوه لیپولیز

 

فواید انجام  لیپولیز چیست

انجام لیپولیز برای کاهش وزن برای فرد  مزیت هایی دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

-خطر بروز عفونت درمحل انجام لیپولیز برای فرد بسیار کم است.

– ایجاد زخم در این روش در بسیاری افراد کم است.

-زمان بهبودی روش لیپولیز نسبت به سایر روش ها کوتاه تر است و معمولا شما بعد از یک هفته می توانید فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید.

-به طور کلی، لیزرهای مورد استفاده در این روش برای بدن بی خطر هستند و در این روش خطر زیادی درسوزاندن پوست شما  مشاهده نمی شود.

البته در برخی از موارد در منطقه تحت درمان ممکن است خطر ابتلا به عفونت وجود داشته باشد اما ایجاد زخم در این ناحیه حداقل است.

لیپولیز چگونه انجام می شود

درهنگام انجام لیپولیز شما دریک محیط استریل شده قرار می گیرید و لباس مخصوصی می پوشید. سپس در محلی که قرار است لیپولیز انجام شود از بی حس کننده موضعی دراین منطقه استفاده می شود سپس پزشک به کمک لیزر چربی های این منطقه را تخریب می کند برای این کار پزشک سوراخ کوچکی در این قسمت ایجاد می کند.

 و ازاین طریق  لیزر را درون بافت چربی وارد می کند و انرژی که از لیزر آزاد می شود باعث تخریب چربی می شود واین چربی اضافه  به صورت مایع در می آید که در حین لیرز تخریب می شود وچربی موجود از آنجا خارج می شود.

 

درآخر به پوست فرد لیزرمی تاباند تا باعث کشیدگی پوست شود این روش برای افرادی که ضخات چربی بین 1 تا 6 سانتی متر دارند و یا افتادگی پوست در آنها خفیف باشد بهترین انتخاب است.

بعد ازاینکه چربی برداشته شد،و با اتمام عمل  شما می توانید به راحتی بلند شوید، راه بروید و  فعالیت روزمره را از سر بگیرید.

فواید دیگرانجام لیپولیزبرای بدن چیست

انجام این عمل  باعث صاف شدن پوست می شود در حقیقت با این روش لیفت پوست با کمک کلاژن انجام می شود.

دراین روش شما  نیاز به بستری شدن ندارید خونریزی آن بسیار کم است ، بعد از درمان شما نیاز به مراقبت کمی دارید و بهبود سریع برای فرد اتفاق می افتد وعوارض جانبی کمی برای فرد دارد.

نکاتی که بعداز عمل لیپولیز باید رعایت کنید :

-به مدت یک الی دوهفته پس از لیپولیز نباید فعالیت های شدید بدنی و ورزشی انجام دهید.

-دارو هایی که به وسیله پزشک تجویز شده اند را به طورمرتب مصرف کنید .

-تا زمانی که لازم است باید از گن های مخصوصی استفاده کنید.

 

 

مراقبت های بعد از لیپولیز

 

 -در صورتی که در محل تزریق نشانه ای ازعفونت رویت شود ویا دراین ناحیه درد و خونریزی به طور ناگهانی تشدید شود باید سریعا به پزشک مراجعه کنید

  -نواحی عمل را تمیز و خشک نگه دارید .

تعداد جلسات لازم برای انجام لیپولیز

برای انجام لیپولیز تنها برای هر قسمت بدن فقط به یک جلسه نیاز است .اما تعداد کل جلسات درمان به اندازه وتعداد ناحیه‌های مورد نظر بستگی دارد.

جراح بعد ازمعاینه درجلسه مشاوره اولیه ،تعداد جلسه‌های لازم را برای فرد مشخص می‌کند. به طورکلی درسه قسمت بدن می‌شود در یک جلسه این عمل را انجام دهید و درحدود تقریباً 5 ساعت زمان لازم است.

 

 

آمادگی لازم قبل ازانجام لیپولیز

قبل ازانجام این روش پزشک طی جلسه مشاوره تمام اطلاعات لازم را  در مورد جراحی در اختیار پزشک قرار می دهد در این جلسه جراح تمام نکات لازم را برای بیمار توضیح می دهد.

 

چه افرادی نباید  لیپولیز انجام دهند

به طور کلی افرادی که در بدن خود چربی اضافی دارند و با به رژیم غذایی و ورزش نمی توانند این آن را کاهش دهند می توانند از لیپولیز ران و باسن استفاده کنند. افراد که بیماری های خاصی مانند عارضه های قلبی، دیابت کنترل نشده ،عارضه های کلیوی، سرطان دارند نمی توانند این عمل را انجام دهند .

 

لیپولیز ران

 

افراد برای انجام  لیپولیز ران ، باسن حداقل باید 18سال سن داشته باشند. ولی می توان گفت هیچ محدودیت سنی برای این عمل وجود ندارد. پزشک درجلسه مشاوره به شما می گوید که برای این جلسه مناسب  هستید یا خیر.

قیمت انجام لیپولیز

قیمت انجام این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد این عوامل شامل  وضعیت بیمار ،میزان چربی های استخراج شده ،وسعت منطقه درمان ،تعداد جلسات درمان ،دستمزد جراح  بستگی دارد . و هریک از قسمت های بدن قیمت متفاوتی دارد به عنوان مثال قیمت لیپولیز ران, صورت, باسن با هم دیگر متفاوت  است و در طی جلسه مشاوره هزینه  محل مورد نظر به شما اعلام می گردد.

 

لیپولیز شکم

امروزه چاقی یک معضل بزرگ در بین افراد به حساب می آید، که برای رهایی از آن، درمان های مختلفی ظاهر شده است. یکی از این روش ها، لیپولیز است. لیپولیزشکم یک روش بی خطر و موثر دررفع بافت های اضافی زیر پوست می باشد. روش و عملکرد لیپولیز با روش لیپوساکشن یکی نیست. این فرآیند هیچ گونه عوارض جانبی، زخم و کبودی به همراه نمی آورد. روشی مناسب برای سوزاندن چربی های اضافی، ران ها، شکم، غبغب، پهلوها و بازوها است.

عوارض لیپولیز چیست؟

این روش درمان برای اکثر افراد ایمن است .احتمال ایجاد عفونت در این روش درمانی بسیار نادر است، اما در صورت وجود می توانید با مصرف آنتی بیوتیک آن را برطرف کنید.

برخی از افراد تصور می کنند پس از این عمل اسکاری از لیپولیز باقی می ماند که این گونه نمی باشد. عده ای از سوختگی پوست در درمان با لیپولیز صحبت می کنند، اگر پزشکی که این درمان را انجام می دهد متخصص نباشد و تجربه کافی نداشته باشد، بله احتمال این امر وجود دارد. بنابراین متخصصی انتخاب کنید که از نتیجه درمان وی اطمینان  داشته باشید.

 

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج حاصل از لیزر لیپولیز نمایان شوند؟

شما باید انتظارات واقع‌بینانه‌ای نسبت به نتایج حاصل از درمان داشته باشید. بدن ظرف مدت 3 تا 6 ماه به طور طبیعی چربی‌های مایع شده را متابولیزه کرده و از بدن خارج می‌کند. برای برخی از قسمت‌ها ممکن است نیاز باشد که سلول‌های تحلیل رفته که چربی‌های مایع شده را از بین برده‌اند بیرون کشیده شده تا زمان بهبودی کاهش یافته و نتایج حاصل از انجام عمل سریع‌تر نمایان شوند.

 

نتایج حاصل از لیزر لیپولیز به چه مدت باقی می‌ماند؟

معمولاً در بزرگسالان در زمانی که یک فرد چاق شده و اضافه وزن پیدا کرده و سایز او افزایش می‌یابد سلول‌های چربی جدید ساخته نمی‌شود. با روش لیزر لیپولیز می‌توان سلول‌های چربی را به طور دائمی از بین برد. هر گونه اضافه وزن در آینده باعث انباشتگی چربی در قسمت‌هایی از بدن می‌شود که تحت لیزر لیپولیز درمان نشده‌اند.

 

چند جلسه درمانی نیاز است؟

معمولا دوره‌ی  درمانی تجویز شده شامل 8 جلسه‌ی درمانی طی 4 هفته و به صورت 2 جلسه در هفته می‌باشد. نتایج به دست آمده از درمان، تا حدود زیادی به میزان چربی‌های موضعی بستگی دارد. برای درمان نواحی بزرگ‌تر با میزان چربی بیشتر ممکن است به تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز باشد.

این روش تا چه حد موثر است؟

این روش درمانی بسیار ایمن و موثر است. بیماران با گذشت چند هفته از جلسه‌ی درمانی شامل بهبودی تدریجی خود خواهند بود. نتایج نهایی این عمل معمولا 4 ماه پس از انجام آن، مشخص می‌شود. برخی از بیماران اعلام کرده‌اند که بعد از این مدت نیز همچنان شاهد بهبودی تدریجی نتایج بوده‌اند.