متخصص فک و صورت در تهران

متخصص فک و صورت در تهران

متخصص فک و صورت در تهران باید دارای برخی ویژگی ها باشد تا بهترین نتیجه جراحی را برای بیماران خود داشته باشد.زیرا جراحی فک و صورت یک جراحی تخصصی محسوب می شود که جراح با هدف اصلاح انواع ناهنجاری های کلی و جزئی دراسکلت فک وصورت وهمچنین دندان ها که شامل ردیف نبودن دندان ها را  انجام می دهد . این عمل از جمله عمل های جراحی زیبایی دهان به شمار می آید.

جراحی فک و صورت

متخصص فک و صورت در تهران با انجام یک عمل جراحی موفق در فک و صورت  می تواند جویدن ، صحبت کردن و نفس کشیدن را برای بیمار به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد.

 

علاوه بر بهبود مشکلات عملکردی فرد در عمل فک و صورت متخصص جراحی فک وصورت می تواند ظاهر چهره بیمار را نیز به طور موثری بهبود دهد.

 

بهترین متخصص فک و صورت در تهران کیست

 

متخصص فک و صورت در تهران کسی است که با دانش فنی خود و آگاهی از جدید ترین و کم عارضه ترین روش ها درمانی و با داشتن  تجهیزات و امکانات مدرن و با کیفیت کلینیک به رفع مشکلات فک و صورت بیماران خود  می پردازد .

 

به دلیل طولانی بودن زمان درمان مشکلات فک و صورت و نیز هزینه بر بودن آن برای بیمار ، متخصص فک و صورت در تهران تلاش می کند تا  زمان و هزینه ی جراحی فک و صورت را برای بیمار به طور کامل برآورد نماید  .

بهترین متخصص فک و صورت در تهران مشخص می کند کدام عمل برای بیمار مناسب است  و خود مسئولیت عمل جراحی زیبایی را بر عهده می گیرد .

 

 

متخصص فک و صورت در تهران  با همکاری یک دندانپزشک و ارتودنتیست تعیین می کند که بیمار به چه نوع اصلاح فکی  نیاز دارد  .

متخصص فک و صورت در تهران

متخصص فک و صورت در تهران قبل از اقدام به انجام هرگونه عمل درمانی بر روی بیمار ، وضعیت و سلامت بیمار را بررسی می کند و آزمایشات لازمه را در این زمینه مورد ارزیابی و تحت نظر قرار می دهد .

همچنین این متخصص ، بعد از جراحی با تعیین وقت های مشخص ، به ویزیت منظم بیمار پس از عمل پرداخته تا روند بهبود سلامتی و ظاهر فرد را تحت کنترل قرار دهد .

 

 

همان گونه که می دانید تجربه و مهارت لازم جهت  انجام جراحی های فک و صورت توسط متخصص عمل زیبایی فک تنها با انجام عمل های متعدد در طی سال های خدمت رسانی به بیماران حاصل می گردد ، از این رو موفقیت حاصل از عمل فک و صورت تنها توسط یک متخصص با تجربه و دارای مهارت لازم ایجاد خواهد شد .

 

انجام کدام یک  جراحی‌های فک ضروری  هستند

در اکثر مواقع به هم ریختگی و عدم تطابق دندان ها به دلیل  اختلالات فک فوقانی و تحتانی به وجود می ۀید . در برخی مواقع مشکلات دندان و فک با انجام ارتودنسی قابل درمان است اما گاهی مشکلات حاد فک طوری است که نه تنها ارتودنسی کافی نیست بلکه نیاز به جراحی فک  ومراجعه به بهترین جراح فک در تهران را دارد.

اختلالات فک و دندان ممکن است به دلایل ژنتیکی، مادرزادی یا تکاملی برای فرد ایجاد شود،واین مشکلات از بدو تولد و یا هنگام رشد همراه فرد هستند. علاوه بر این آسیب های مفاصل فک و نیز پاتولوژی (رشد تومور) می‌توانند باعث بدشکلی‌ فک و دندان در هر سنی شوند. برخی از دلایلی که فرد مبتلا به ناهنجاری فک و دندان به جراحی فک نیاز دارد وباید به  بهترین جراح فک در تهران مراجعه کندعبارتند از:

متخصص فک و صورت در تهران

– زخم دهان

-مشکلات تنفسی

– عدم تقارن صورت

– اختلال در مفاصل فک

– رشد غیر طبیعی هر دو فک

-آسیب مفاصل فک بر اثر ضربه

-عدم قرارگیری دندان‌ها روی یکدیگر

– عدم توانایی صحیح خوردن و جویدن

– ناهنجاری‌های ساختاری رایج فک و دندان

-ایمپلنت های دندانی و رفع ضایعات استخوانی

– حذف دندان های آسیب دیده و غیر قابل بازیافت

– وجود عفونت در حفره دهان، غدد بزاقی، فک و گردن

 

نقش متخصص فک و صورت در تهران

متخصص فک و صورت در تهران  با تشخیص و درمان طیف وسیعی از اختلالات مؤثر بر پیچیدگی و اسکلت صورت، از جمله فک و حفره دهان هستند.

متخصص فک و صورت در تهران

آموزش های صورت گرفته درزمینه  دوره های تخصصی جراحی فک و صورت، باعث می شود جراحان دهان و فک و صورت در طیف وسیعی از مشکلات توان عمل داشته باشند.

برخی از این جراحی ها عبارتند از: جراحی عمومی دهان و دندان مانند دندان های آسیب دیده، ایمپلنت های دندان و فک، اختلالات مادرزادی صورت، آسیب های صورت، سرطان دهان، بیماری های غدد بزاقی، اختلالات مفصلی و پاتولوژی های مختلف خوش خیم (به عنوان مثال کیست ها و تومورهای فک).

 

بیشتر افرادی که مشکل دارند توسط پزشکان عمومی و متخصصان دندانپزشکی به جراحان دهان و فک و صورت ارجاع داده می شوند. در بسیاری از موارد جراحان دهان و فک و صورت در همکاری با متخصصین دیگر از قبیل ارتودنسی، جراح بینی و جراح گوش، جراحان پلاستیک و ترمیمی و انکولوژیست ها به عنوان بخشی از تیم های چند رشته ای برای بهینه سازی درمان اقدام می کنند.

 

 

 

 

چگونه بهترین جراح فک و صورت تهران را تشخیص دهیم ؟

بهترین جراح و فک و صورت جراحی متخصص است که تمام پیچیدگی فک و صورت را دراین  زمینه مورد بررسی قرار می دهد . ناحیه آناتومیک دهان، فک، چهره و جمجمه و ساختارهای مرتبط را  بسته به صلاحیت، جراحان فک و صورت مورد درمان قرار می گیرد.آموزش و صلاحیت در پزشکی نیز ممکن است به صورت اختیاری انجام شود حتی اگر لازم نباشد.

جراحی دهان و فک و صورت به طور گسترده ای به عنوان یکی از تخصص های دندانپزشکی شناخته شده است. با این حال، در بسیاری از کشورها جراحی فک فوقانی یک تخصص پزشکی است که نیاز به دوره های پزشکی و دندانپزشکی دارد.

متخصص فک و صورت در تهران

جراحی فک و صورت در چه سنی قابل انجام است ؟

اعمال جراحی فک و صورت  در بیشتر موارد  به بعد از اتمام سنین رشدی موکول میشوند. علت این است که ساختار فک و صورت باید به حالتی پایدار وثابت رسیده باشد تا پس از جراحی به حالت قبل برنگردد و نتیجه مورد قبولی کسب شود..

بهترین سنی که فرد میتواند جراحی فک و صورت  را انجام دهد سن 18 الی 25 سالگی است. زیرا رشد فک در این مرحله از سن به حد نهایی خود رسیده و متوقف شده است. علاوه بر این تغییر چهره به وسیله جراحی فک هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود.

 

جراحی ترمیمی و زیبایی فک و صورت

جراحی  ترمیمی چه به منظور زیبایی و چه به منظور درمان و برطرف کردن آسیب وارده در داخل دهان برای شما انجام می شود. در این جراحی برش هایی به وسیله جراح در استخوان های فک زده می شود و پس از قرار دادن آنها در وضعیت صحیح هیچ اثر و جای زخمی از خود به جا نمی گذارد .

 

سوالات  شما از یک متخصص جراحی فک ، دهان و صورت  چیست؟

-آیا اعمال جراحی دهان را می توان در مطب و تحت بیهوشی سرپایی انجام داد؟

-آیا به وسیله جراحی ارتوگناتیک فک من تراز  شده و در وسط قرار می گیرد؟

-آیا پس از عمل جراحی سرطان فک و صورت بازسازی خواهد شد؟

-آیا استخوان های صورت پس از ضربه در تصادف ترمیم خواهند شد؟

-آیا بیماری های مادرزادی مانند لب شکری ترمیم و باز سازی می شوند؟

 

جراح فک و صورت خوب

در واقع  جراح دهان و فک و صورت یک جراح متخصص است که تمام پیچیدگی فک و صورت را قبل از هر اقدامی بررسی می کند. ناحیه آناتومیک دهان، فک، چهره و جمجمه و ساختارهای مرتبط بسته به صلاحیت، جراحان فک و صورت ممکن است نیاز به آموزش در دندانپزشکی، جراحی و پزشکی عمومی داشته باشند.
جراحی دهان و فک و صورت به طور گسترده ای به عنوان یکی از تخصص های دندانپزشکی شناخته شده است. با این حال، در بسیاری از کشورها جراحی فک فوقانی یک تخصص پزشکی است که نیاز به دوره های پزشکی و دندانپزشکی دارد. با این حال، تمام جراحان دهان و فک و صورت باید مدرک تحصیلی در دندانپزشکی را قبل از شروع تمرینات اقامت در جراحی دهان و فک و صورت به دست آورند .
جراحی فک وصورت اقداماتی که انجام می شود یک سری از جراحی ها تحت بی حسی موضعی انجام می شود و یک سری تحت بیهوشی و در بیمارستان انجام میشود ابتدا به بررسی اقدامات درمانی تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام میشود می پردازیم .

تاثیر جراحی فک بر چهره

یکی از مشکلات رایج در میان افراد ، موقعیت نامناسب و ناهنجاری ها در فک و صورت است که با جراحی های اصلاحی فک چهره ی افراد به طور معجزه آسایی تغییر خواهد کرد، زیبایی چهره با جراحی فک قابل دست یابی می باشد

یکی از جراحی هایی که برای برطرف کردن بی نظمی آرواره ها و دندان ها و همچنین بی نظمی اسکلتی انجام می شود جراحی فک وصورت است که توسط جراح فک و صورت انجام می شود.

به همین جهت در پی انجام جراحی فک و صورت و اصلاح ناهنجاری ها، علاوه بر تغییر چهره افراد،  شاهد بهبود عملکرد صحبت کردن، جویدن و حتی تنفس افراد خواهیم بود.

دکتر رضا حسامی