مرکز لیپوماتیک تهران

لیپوماتیک تهران

مرکز لیپوماتیک تهران

مرکز لیپوماتیک تهران با انجام لاغری به روش  لیپوماتیک به شما کمک می کند تا  کمترین آسیب بافتی  را در هنگام لاغری با این روش داشته باشید ،همچنین لاغری با  لیپوماتیک بی بازگشت است در دستگاه لیپوماتیک از نیروی فشار هوا برای ایجاد ارتعاشات و همچنین از میله ای به نام کانولا برای استخراج چربی استفاده می شود

کانولا در واقع لوله ای به قطر حدود 3-6mm است که جهت ورود به داخل لایه چربی و تخلیه چربی استفاده می شود.روش اولین بار توسط یک جراح آلمانی معرفی شده است و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است .

 

لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک در مرکز لیپوماتیک تهران  روشی نوین ، آسان، ایمن و موثربرای لاغری است .این روش  در مقایسه با سایر روش ها مانند لیپوساکشن کلاسیک و لیزر لیپولیز بسیار راحت تر است. این روش امکان برداشت حجم بالای چربی از مناطق مختلف بدن را با کمترین آسیب به بافت ها را فراهم  می کند .

چربی  اضافه در این روش به کمک  لوله کانولا از بدن خارج می گردد. در این دستگاه سیستم امنیتی در نظر گرفته شده است که در صورت تماس با بافت غیر چربی حرکت کانولا متوقف می شود .

 

لاغری در مرکز لیپوماتیک تهران با دستگاه لیپوماتیک می تواند چربی اضافی را از نقاط مختلف بدن همچون شکم، پهلو، ران، باسن ، پشت و بازو خارج کرده وازاین چربی استخراج شده می توان در نواحی دیگر بدن از این چربی استفاده کند به دلیل دقت و ظرافت کار این دستگاه می توان بر روی بخش های حساس تر مثل ساق ، صورت ، گردن و زانو نیز می توان با کمک این روش تخلیه چربی کرد.

لاغری با لیپوماتیک به چه کسانی توصیه می شود

به طورکلی می توان گفت که مردان و زنان بالای 18 سال سن می توانند در مرکز لیپوماتیک تهران اقدام به لاغری با این روش بکنند.اما مناسبترین افراد , زنان و مردان بدون اضافه وزن و یا با کمی اضافه وزن هستند که تجمع چربی مقاوم در مناطقی از بدن دارند . وزن فرد موقع عمل لیپوماتیک باید پایدار باشد.

 

همچنین  افرادی که قصد کاهش یا افزایش وزن را دارند بهتر است پس از کاهش یا افزایش نهایی وزن  خود به مرکز لیپوماتیک تهران مراجعه کنند .بهتر است پوست بیمار قوام و قابلیت ارتجاعی مناسب را داشته باشد چرا که پس از انجام این کار پوست شروع به جمع شدن می کند.

 

البته به این نکته توجه داشته باشید که افراد مسنی که قوام پوست آن ها از دست رفته است انتخاب های مناسبی برای این جراحی  نیستند خصوصا اگر فرد بخواهد حجم چربی بالایی از بدن خارج کند اما اگر قابلیت ارتجاعی پوست خوب باشدمحدودیت سنی وجود ندارد. در مورد زنان باردار بهتر است حد اقل 3 ماه پس از زایمان مراجعه نمایند زمانی که پوست پس از زایمان جمع شده باشد.

نحوه انجام لیپوماتیک درمرکز لیپوماتیک در تهران

برای انجام لیپوماتیک در مرکز لیپوماتیک تهران فرد نیازی به بیهوشی ندارد و این جراحی با بی حسی موضعی برای فرد قابل انجام است .

در این روش پزشک برای ورود میله کانولا به موضع مورد نظر نیاز یک شکاف بسیار کوچک چند میلی متری در این ناحیه ایجادمی کند و بعد از آن با ورود کانولا به زیر پوست ارتعاشات و لرزش های بسیار سریع آن باعث می شود که بافت چربی برداشته شود و دوباره از طریق کانولا به مخاذن چربی مکیده شوند .

 

این روش نیازی به ایجاد حرارت و یا اشعه ندارد  ، بنابراین چربی ها بعد ازلاغری با  لیپوماتیک درمرکز لیپوماتیک تهران سالم و زنده باقی خواهند ماند و دچار سوختگی نخواهند شد . یکی ازمهم ترین مزایای لیپوماتیک درمرکز لیپوماتیک در تهران است که امکان تزریق چربی بعد از لیپوماتیک را به سایر اعضای بدن مانند سینه و باسن فراهم می آورد.

مراقبت های لازم  بعد از انجام  لیپوماتیک

مراقبت های لازم پس ازعمل جهت حفظ نتایج حاصل  بسیار مهم است . پوست انسان قابلیت بازسازی دارد . پس از انجام لیپوماتیک توصیه به استفاده از گن تا مدت 2 الی 3 ماه به افراد توصیه می شود . طی این مدت پوست سفتی و کشش خود را با شرایط جدید به دست  خواهد آورد.

 

از هفته دوم پس از انجام لیپوماتیک در مرکز لیپوماتیک تهران  ، بافت زیر جلدی ناحیه مورد درمان  کمی سفتی پیدا می کند . این سفتی گذرا است و توصیه  می شود روزانه زیر آب گرم به مدت 15 دقیقه ماساژ داده شود.

 

با انجام لیپوماتیک بسیاری از سلول های چربی از منطقه مورد نظر خارج  می شوند اما سلول چربی همواره قابلیت بزرگ شدن دارد . لذا توصیه می کنیم بیماران کنترل وزن خود را داشته باشند .

روش های خروج مستقیم چربی همچون لیپوماتیک و لیپولیزر , روش های بدون بازگشت هستند اما باید توجه داشت که وزن گرفتن مفرط  ، می تواند به برگشت محدودی از چربی در مناطق درمان شده با لیپولیزر یا لیپوماتیک ، منجر شود.

مزایای انجام لیپوماتیک در مرکز لیپوماتیک تهران

-تورم و التهاب بافتی کمتری نسبت به روشهای دیگر دارد.

– نظر جمع شدن و سفت شدن پوست روش مناسبی است.

-فرد کمترین میزان درد را دارد

-دوره بهبودی این روش  کوتاه مدت است.

-سهولت انجام کار برای جراح و لذا امکان انجام کار دقیق تر و ظریف تر در زمان کمتر

 

هزینه  لیپوماتیک در تهران

یکی از فاکتورهایی که افراد قبل از انجام جراحی زیبایی اندام در نظر می گیرند، هزینه انجام لیپوماتیک در تهران  می باشد. امروزه تنوع در روش های لاغری و تبلیغات وسیعی که در این زمینه صورت می گیرد مبنی بر صرف هزینه کمتر و نتجه بهتر فریبی بیش نیست.

 

باید به این نکته توجه داشت برای اینکه لاغری  برای مدت زمان طولانی تری باشد تا چربی ها بازنگردد باید از روشی استفاده کنید که هم موثر بوده و هم دارای کمترین عوارض باشد.

این را بدانید که تبلیغاتی که درباره داروها و پک های لاغری استفاده می شود  در صورتی که موثر باشند اثر آن ها موقت بوده و باعث عوارضی در فرد می شود که از جمله می توان به اختلال در معده یا ایجاد تغییرات پوستی در بدن اشاره کرد. اما لاغری به روش لیپوماتیک با وجود هزینه نسبتا بالا به شما کمک می کند تا لاغری بهتر با کمترین عوارض را داشته باشید.

 روش انجام لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک، جراح به کمک یک موتور بادی یک لوله کانولا ارتعاشی ایجاد درد و خونریزی هوای فشرده ای را در سه جهت که دارای حرکت نوسانی، چرخشی و ارتعاشی است در ناحیه مورد نظربه حرکت در می آورد،. در نتیجه این سه حرکت یک مسیر مارپیچ ایجاد می شود که بافت چربی را به ذرات ریز تبدیل می کند. همچنین در این روش امکان خارج سازی بافت چربی بدون آسیب وارد کردن به بافت های دیگری مثل عضلات، عروق خونی و عصب ها را فراهم می کند. این فن آوری سبب خواهد شد که زمان نقاهت بسیار کوتاه گردد. روش لیپوماتیک همچنین در نواحی دشوار یا نواحی حاوی فیبروز دقیق تر عمل می کند و در آب کردن شکم بسیار موثر است .

در این روش ، سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده بصورت امولسیون در می آید و سپس این چربی امولسیونه به آرامی برای پیکرتراشی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

ماندگاری لیپوماتیک چگونه است ؟

از مهم ترین سوالاتی که افرادقبل از انجام این عملپرس وجو می کنند این است که چه مدت بعد چربی ها برمی گردند ،شما باید بدانید که این امر تنها به شما بستگی دارد در صورتی که شما ورزش  و تحرک خود را به صورت منظم داشته باشید امکان بازگشت چربی ها وجود ندارد .بهتر است بدانید که رژیم غذایی  می تواند در این امر موثر باشد.شما در صورتی که برنامه غذایی متناسبی با  وزن خود داشته باشید بعد از لیپوماتیک می توانید احتمال بازگشت جربی ها را به حداقل برسانید.

 

لیپوماتیک تا چه اندازه بی‌خطر است؟

لیپوماتیک به عنوان ابزاری که مورد تایید FDA است، ثابت شده سیستم بسیار قابل اطمینانی است که امکان برداشت دقیق و موثر حجم زیاد چربی در تمام مناطق را فراهم می‌کند.

در لیپوماتیک، سلول های چربی ابتدا شکسته می‌شوند یا به وسیله حرکات ارتعاشی کانولا امولسیون می شوند و سپس امولسیون چربی بعد از استخراج می‌تواند برای تزریق به بافت‌های دیگر بدن استفاده شود.

 

لیپوماتیک مشکلات ایمنی در لیپوساکشن سنتی را از بین برده است و علاوه بر آن، سیستم ایمنی فعال آن از بافت بدن (عصب‌ها، عروق خونی، عضلات) در طول لیپوساکشن حفاظت می‌کند. لیپوماتیک با ۶۰۰ ارتعاش در دقیقه، چربی‌های ناخواسته را جذب می‌کند و نتایج مطلوبی به جا می‌گذارد از جمله پوست نرم‌تر و برآمدگی‌ و کبودی کمتر.

در مقایسه با لیپوساکشن التراسونیک (UAL)، لیپوساکشن دستی سنتی یا لیپولیزر، لیپوماتیک خطرات ایجاد سوختگی روی پوست (نکروز پوست) را هم ندارد.. لیپوماتیک انعطاف هر چه بیشتر پوست، نتایج بهتر در مناطق فیبروتیک و البته جلوگیری از آسیب رسیدن به بافت‌های دیگر پوست را به همراه دارد.

دکتر رضا حسامی