هزینه جراحی بینی

عمل بینی

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی بسته به دستمزد متخصص بی هوشی، دستمزد جراح و هزینه بیمارستان و تکنسین ها برای هرفرد تعیین می شود.

تجربه جراح متخصص، محل زندگی و میزان پیچیدگی عمل زیبایی بینی می توانند برهزینه جراحی زیبایی تاثیر گذار باشند.

به عنوان نمونه اگر فرم بینی احتیاج به تغییر بسیار کمی داشته باشد زمان بسیار کمتری در مقایسه با فردی که فرم بینی اش کامل تغییر کرده، صرف می شود در نتیجه هزینه عمل زیبایی برای فرد کمتر خواهد بود.

 

قابل ذکر است که هر چه برای جراحی بینی زمان بیشتری صرفشود و پیچیده ترباشد، قیمت  جراحی برای فرد بیشتر خواهد بود.

همچنین این نکته را بدانید که هزینه عمل بینی در شهر و مناطق مختلف متفاوت است و قیمت جراحی بینی در شهرهای بزرگ با مناطق کوچک با جمعیت کم یکسان نیست و خدماتی یکسان برای فرد ارائه  نمی شود.

همان گونه که دربالا اشاره شد مهارت و تجربه جراح بینی نیزدرهزینه عمل بینی تاثیر گذار خواهد بود، جراح زیبایی بینی ماهر ومتخصص نسبت به جراح کم تجربه، هزینه بیشتری را از فرد مطالبه خواهد کرد.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب براید به یک  جراح بینی متخصص و ماهرمراجعه کنید  چرا که از بهترین تکنیک استفاده کرده و نتیجه دلخواهی را برای  فرد دارد.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش میدهد؟

در صورتی که هدف جراحی بینی بهبود عملکرد بینی باشد بیمه بخشی از هزینه جراحی یا همه آن را بر عهده خواهد گرفت. ولی زمانی که عمل بینی با هدف زیبایی برای فرد  انجام شود بیمه هیچ هزینه را برای فرد متقبل نخواهد کرد و تماما توسط خود فرد پرداخت می شود. چون  هزینه کمی نیست، همه افراد توانایی پرداخت آن را ندارند. قیمت جراحی بینی نوعی سرمایه در زندگی است و در آینده و اعتماد به نفس فرد موثر خواهد بود.

به همین علت متقاضیان می خواهند با تمام عواملی که در آینده جراحی آنها تاثیر گذار است بیشتر آشنا شوند و از یک جراح متخصص با تجربه برای جراحی کمک بگیرند تا به نتیجه جراحی مطلوبی برسند و مجبور به جراحی ترمیمی نشوند.

 

هزینه جراحی بینی ونتیجه حاصل از جراحی

برای رسیدن به نتیجه خوب، گاهی برای پیدا کردن جراح ماهر و با تجربه زمان زیادی مورد نیاز می باشد که بتوانید سوابق و جراحی های وی را ببینید و صحبتی با افرادی که توسط آن جراح جراحی شده اند را داشته باشید و میزان رضایت آنها را بسنجید.نکته ای که وجود دارد این است که هر چه تخصص و مهارات جراح بیشتر باشد هزینه  نیز بالاتر می رود.

 

بیهوشی وهزینه جراحی

 

قبل از عمل بینی بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد تا هیچ دردی را احساس نکند، با استفاده از بیهوشی جراح میتواند راحت تر به بینی دسترسی داشته باشد و فعالیت هایی را روی بینی انجام دهد.

در مدت زمان بیهوشی فرد، متخصص بیهوشی، پرستارهوش میزان بیهوشی فرد را کنترل خواهند کرد. متخصص بیهوشی کسی است که دوره ها و آموزش های لازم را در زمینه بیهوشی گذرانده است و دراین خصوص مهارت دارد تا بتواند بیهوشی بیمار را کنترل نماید.

 

پیچیدگی عمل در هزینه‌ جراحی

با توجه به این که سختی ها و پیچیدگی های جراحی بینی در هر فرد متفاوت است  هرچه سختی جراحی بیشتر باشد هزینه بالاتر برای فرد به همراه دارد  چون سخت بودن عمل انرژی و زمان زیادی را از جراح می گیرد.

علاوه براین ها نوع بینی گوشتی و استخوانی  نیز بر هزینه جراحی تاثیر است که در بیشتر مواقع هزینه  بینی گوشتی از جراحی بینی استخوانی بیشتراست .

 

برخی اوقات باید چندین جراحی روی بینی فرد انجام شود که این یکی از عوامل افزایش هزینه جراحی می باشد، از دیگرعوامل زیاد بودن هزینه جراحی این است که گاهی نیاز است بافت ضعیف بینی تقویت شود. نازک یا ضخیم بودن پوست بینی، انحراف و گرفتگی بینی باعث بالارفتن هزینه جراحی بینی در افراد خواهد شد .

 

هزینه‌های قبل و بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه جراحی مورد رضایت فرد باشد  بیمار قبل و بعد از جراحی به طور منظم توسط جراح ویزیت می شود که برای ویزیت هم هزینه ای جداگانه در نظر گرفته می شود، در نتیجه پیش از جراحی بینی گوشتی فرد باید تمام هزینه ها را در نظر داشته باشد.

برای اینکه متقاضی بتواند قیمت جراحی بینی را محاسبه کند باید هزینه اولیه برای مشاوره ها، جلسه های آماده سازی و معاینات اطلاع داشته باشد و سپس اقدام به جراحی نماید.

 

در محاسبه قیمت، هزینه های پیش و بعد از جراحی مطرح نخواهد شد،برای برخی از افراد پکیج بعد از جراحی تجویز می شود که شامل آرنیکا، روغن های مخصوص، نوار استریل و گاز، بسته یخ و اسپری بار کردن بینی از نمونه های لازم برای جراحی است.

 

نکاتی در مورد انتخاب بهترین جراحی بینی

-داشتن تخصص و مهارت کافی در زمینه جراحی بینی از معیارهای مهی است  که جراح بینی خوب باید داشته باشد.

-جراح بینی با تجربه بررسی و معاینه بینی از لحاظ ضخامت پوست، استخوان و غضروف بینی بهترین تکنیک جراحی بینی را انتخاب می کند.

-جراح بینی باید سلامت و فرآیند تنفسی بینی را حفظ کند و حین عمل جراحی بینی به نحوی انجام دهد که با کوچک شدن بینی خللی در تنفس فرد ایجاد نشود.

-بینی انواع مختلفی دارد و جراح بینی خوب باید بتواند در هر نوع مدل بینی فرم ایده آلی را ایجاد نماید.

-همچنین جراح بینی باید اندازه دیگر اجزای صورت را مد نظر قرار دهد و تناسب بینی را با دیگر اجزای صورت حفظ نماید و به طور کلی فرد باید انتظار معقولانه ای از جراحی زیبایی بینی داشته باشد.

 

درآخر باید گفت جراح بینی را تحت فشار قرار ندهید که بینی را بیش از حد کوچک کند و مدل بینی جراحی شده بینی فانتزی باشد در صورتی که دارای بینی های خیلی درشت و گوشتی باشید این مدل بینی ممکن است عوارض بعد از عمل بینی را به همراه داشته باشد. ایجاد نتایج مطلوب از جراحی بینی در راستای انتخاب بهترین جراح بینی است در نتیجه افراد باید با اعتماد به بهترین جراح بینی عمل بینی خود را انجام دهند.

عوامل تاثیر گذار بر هزینه عمل بینی

به طور کلی باید گفت که هزینه جراحی برحسب نوع بینی و نوع پوست ازفردی با فرد دیگر متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که بینی های استخوانی دارند هزینه کمتری  نسبت به افرادی که بینی گوشتی دارند باید پرداخت کنند. البته تجربه ومهارت جراح و محل انجام جراحی نیز از مواردی است که در هزینه عمل بسیار تاثیرگذار است.

 

تقریبا می توان گفت قیمت جراحی  بینی  بیشتربه شهرت جراحی که انتخاب می کنید بستگی دارد. درهزینه عمل  بینی تخصص جراح در جراحی بینی، صلاحیت های حرفه ای، تجربه، شناخته شده بودن و معروفیت جراح بینی   بسیار مهم است.

هزینه عمل بینی گوشتی

قیمت  جراحی بینی گوشتی بسته به نوع بینی و خصوصیات فردی ساختار بینی و ایرادات بینی در افراد مختلف، متفاوت است و با توجه به روش جراحی بینی که روش باز یا بسته قابل انجام است.

با بررسی میزان عملکرد و میزان تغییرات لازم و تخصص جراح بینی قیمت عمل بینی توسط جراح بینی به فرد در جلسه مشاوره اعلام می گردد.

هزینه جراحی بینی استخوانی

قیمت جراحی بینی استخوانی به فاکتورهای مختلفی از قبیل نوع بینی، جنس پوست و میزان ایراد و اقدامات پزشک بستگی دارد.

با توجه به موارد یاد شده قیمت  جراحی بینی استخوانی در افراد مختلف متفاوت است و در جلسه مشاوره بعد از بررسی موارد فوق به فرد اعلام می گردد.

به این نکته توجه داشته باشید  که جراحی زیبایی بینی برحسب نوع جراحی  برای هر فرد متفاوت است نوع عمل جراحی مورد نیاز، تأثیر مستقیم برهزینه درمان فرد دارد . امروزه جراحی‌های بینی مختلف با پیچیدگی متفاوت برروی بینی  افراد انجام می‌شود. به عنوان مثال جراحی کوچک کردن بینی اصلاح ساختار بینی، و جراحی شکاف لب و کام  نسبت به دیگر جراحی ترمیمی بینی از هزینه پایین‌تر برای فرد خواهد داشت.

هزینه متفاوت عمل بینی

اگر جراحی بینی  شما تنها  ترمیم بینی با استفاده از تزریق مایع یا ژل باشد معمولاً این ترمیم به‌صورت سرپایی و در مطب پزشک انجام خواهد شد وهزینه آن بستگی به انتخاب جراح از چند صد هزار تومان تا چند میلیون می‌باشد، زیرا هزینه برای بینی هر فرد متفاوت است. اما اگر یک عمل جراحی ترمیمی کامل باشد و در جراحی قبلی به هر دلیلی  نقصی ایجاد شده باشد ، باید یک عمل جراحی کامل انجام شود و معمولااین هزینه بالای چند میلیون تومان است مگر اینکه بینی نقص زیادی نداشته باشد.

سایر هزینه‌های جراحی بینی

در برخی مولقع اتفاق می افتد که ۳ الی ۴ ماه بعد از جراحی گاهی برخی از افراد دچار جوش های بسیار ریزی روی صورتشان میشوند که پزشک برای جلوگیری از ایجاد جوش محصولات مراقبتی از پوست با کیفیتی را توصیه میکند که دارای قیمت زیادی هستند.پزشک دارویی را برای جوش صورت توصیه میشود که فرد بتواند پوست صورت خود را شستشو دهد و رطوبت پوست وی حفظ گردد.

نوع روش جراحی و هزینه عمل بینی

نوع روش جراحی بینی می تواند در تعیین هزینه جراحی  بسیار تاثیرگذار باشد. در انتخاب روش جراحی در ابتدا شرایط بیمار از سوی جراح مورد بررسیقرار می گیرد و بهترین روش از لحاظ ایمنی و هزینه برای او تعیین می شود.

به غیر از این مورد مدت زمان جراحی نیز یک عامل تأثیر گذار در هزینه جراحی زیبایی بینی اشاره کرد. هر چه میزان مشکلات بینی فرد مراجعه کننده بیشتر باشد مسلماً زمان جراحی نیز افزایش خواهد یافت و این موضوع در هزینه آن تأثیر فراوانی دارد.

 

قبل از عمل جراحی بینی چه سوالاتی از پزشک خود بپرسید؟

قبل از جراحی بینی زمانی که نزد جراح بینی مراجعه می کنید باید  در خصوص روش جراحی و خطرات و عوارض جراحی بینی با پزشک خود صحبت کنید  همچنین درباره جراحی های بینی که جراح انجام داده و نتایج آن از جراح در جلسه مشاوره پرس وجو کنیم.

در مورد کلینیک ویا بیمارستانی که در آن جراحی انجام  می شود به طور کامل سوال بپرسید آیا شرایط لازم برای مقابله با مواقع اضطراری را دارد

چه مدت تا بهبودی کامل برای جراحی بینی لازم است؟

چه اقداماتی را به غیر از جراحی بینی می توانیم انجام دهیم؟

از جراح بیهوشی و روش بیهوشی خود پرس وجو کنید.

جراحی بینی با قیمت مناسب

بیشتر افراد  به دنبال جراحی بینی با قیمت مناسب هستند همچنین  بیشتر افراد نگران هزینه  هستند باید متدکر شد که نتیجه جراحی بینی از هزینه آن مهمتر است چرا که با اولویت قرار دادن هزینه ، اگر جراحی بینی را توسط جراح بینی کم تجربه انجام دهید امکان اینکه عوارض جبران ناپذیری طی جراحی ایجاد شود و نیاز به جراحی مجدد پیدا کنید بیشتر است.

هزینه عمل بینی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه جراحی  بسته به دستمزد متخصص بی هوشی، دستمزد جراح و هزینه بیمارستان و تکنسین ها تعیین می شود.

انتخاب جراح متخصص، محل زندگی و میزان پیچیدگی عمل زیبایی بینی هم بر هزینه  جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار خواهد بود.

به عنوان نمونه اگر فرم بینی احتیاج به تغییر بسیار کمی داشته باشد زمان بسیار کمتری در مقایسه با فردی که فرم بینی اش کامل تغییر کرده، صرف می شود در نتیجه هزینه عمل زیبایی کمتر خواهد بود.

بنابراین می توان گفت که  هر چه جراحی بینی زمان بیشتری صرف کند و پیچیده تر باشد، هزینه جراحی  بیشتر خواهد بود.

 

 

دکتر رضا حسامی