پیکرتراشی شکم – 1402

پیکرتراشی  شکم

پیکرتراشی شکم

پیکرتراشی شکم از روشهایی است که در آن سلول های چربی از طریق امواج از یکدیگر جدا می گردندو در انتها از بدن توسط لوله های باریک خارج می شوند.

امروزه افراد می توانند با پیکر تراشی شکم  به راحتی چربی های اضافه را  از بدن خارج کنند  به عبارت دیگر افراد می توانند از روش های نوین و میانبر لاغری مانند پیکر تراشی شکم  به وزن ایده ال خود برسند .البته اگر شما بتوانید اضافه وزن خود را با  استفاده از رژیم و یا ورزش کاهش دهید و به تناسب اندام  دلخواه خود برسید استفاده از روش پیکرتراشی شکم پیشنهاد نمی شود .

اگر تمایل به مشاوره با دکتر حسامی دارید ، لطفا روی دکمه زیر کلیک نمایید
نیاز به مشاوره دارم

به طور کلی می توان گفت که پیکر تراشی  شکم یکی از روش های تناسب اندام و از بین بردن چربی ها اضافه فرد می باشد. روش های مختلفی برای پیکر تراشی  شکم وبدن وجود دارد که جراح با توجه به شرایط ، وزن، میزان چربی و فاکتورهای دیگر یکی از روش ها ی پیکر تراشی شکم و یا ترکیبی از دو روش را به شما ارائه می دهد.

پس انتخاب هریک از روش پیکرتراشی  شکم با توجه به نظر جراح شما می باشد، معمولا در پیکر تراشی شکم پزشک به شما روشی را پیشنهاد می دهند که بهترین نتیجه را برای شما دارد.

 

شرایط لازم برای انجام پیکر تراشی شکم

یکی از شرایط  لازم برای انجام دادن پیکرتراشی شکم این است که فرد باید در سلامت کامل باشد. همچنین پوست بیمار باید تناسب و انعطاف پذیری لازم را داشته باشد  یکی از روشهای که بیماران دارای اضافه وزن بالا وچاق برای پیکر تراشی شکم می توانند استفاده کنند لیپوساکشن و لیپوماتیک است.

قبل از انجام لیپوماتیک، انتخاب هریک از روشهای پیکر تراشی شکم توسط پزشک به شما پیشنهاد داده می شود . به عنوان مثال پیکر تراشی شکم با لیپوماتیک تنها برای لاغر شکم نیست وازاین روش برای لاغری پاها، بازوها و مناطق پشتی، تیز انجام می شود .بعداز پیکر تراشی شکم چربی های شما سفت شده و فرد احساس طراوت و سبک وزنی می کند .

آماده سازی قبل از پیکر تراشی شکم

-قبل از جراحی پیکرتراشی  شکم بهتر است که آب آب زیاد ننوشید

-شب قبل ازپیکرتراشی  شکم بهتر است که وعده غذایی ملایم بخورید،و تا جایی که امکان دارد معده خود را خالی نگه دارید.

-یک هفته قبل از جراحی  پیکرتراشی  شکم مصرف داروهایی مانند آسپرین را قطع کنید.

– چند هفته قبل از جراحی پیکرتراشی  شکم سیگار کشیدن را قطع کنید  وازمصرف الکل اجتناب کنید.

روش پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک

پیکر تراشی شکم با لیپوماتیک توسط میله ی فلزی بسیار نازک انجام می شود . در ابتدا جراح در ناحیه مورد نظر ازداروهای بی حسی استفاده می کند ، بعد از بی حسی محل مورد نظر یک لوله نازک فلزی به نام میله کانول وارد بدن می شود، میله کانول ارتعاشات  سریع دارد.  این میله نیروی را به بدن وارد می کند که باعث می شود سلول های چربی وچربی های اضافی شل شوند . در نهایت بعد ازاینکه چربی ها ی اضافه از بدن خارج شدن ، سلول های چربی از طریق میله کانولا ساکشن می شوند و در نهایت منجر به کاهش سایز اندام فرد می شود.

هزینۀ پیکرتراشی شکم چقدر است؟

یکی از عواملی که افراد در ابتدا وقبل از انجام جراحی  زیبایی یا تناسب اندام به آن توجه می کند هزینه و قیمت  پیکر تراشی شکم است . امروزه با توجه به روشهای مختلف برای پیکرتراشی شکم و روشهای لاغری شما  تبلیغات زیاد در این زمینه  با قیمت های متنوع خودشان  می بینید و گاهی  وقت ها این تفاوت قیمتها با یکدیگر بسیار زیاد است و افراد در انتخاب جراح وروش مورد نظر  دچار شک و تردید می شوند و نمی­ توانند از بین روشهای مختلف پیکرتراشی  شکم با هزینه های متفاوت یکی را انتخاب کنند.

 

در بیشتر مواقع پیکرتراشی  شکم پیشنهادهای  با کمترین هزینه ها  در بین تبلیغات وجود دارد فریب و کلاهبرداری است. اگر شما می خواهید روشی بهداشتی و مناسب را برای پیکر تراشی شکم استفاده کنید تا مشکلات جسمی برای شما پیش نیاورد و عوارض کمتری برای بیمار داشته باشد باید با انجام  تحقیقات لازم ، بهترین روش و مرکز و بهترین  پزشک جراحی پلاستیک در زمینه پیکر تراشی شکم را انتخاب کنید تا از نتیجه جراحی خود رضایت داشته باشید .

عمل پیکرتراشی شکم مناسب چه افرادی است

قبل از اینکه بیماران اقدام به انجام  پیکر تراشی شکم بکنند بهتر است که توسط  پزشک جراحی پلاستیک  مشاوره شود ودر صورت تشخیص  و صلاحدید پزشک یکی ازروشهای پیکر تراشی شکم را انجام دهد .اما می توان گفت که بهترین کاندیدای عمل پیکرتراشی شکم کسی است که  حتما در سلامت کامل  باشد وبیش از ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن داشته باشد وافراد نتوانند با  با روش های رژیم غذایی و ورزش چربیهای اضافه خود را از بین ببرند . بیشتر افراد دارای سن بیشتر از ۱۸ سال که شرایط فوق  را دارند می توانند برای پیکر تراشی شکم از روشهای مناسب با بدن خود استفاده کنند.

 

عمل پیکرتراشی شکم مناسب چه افرادی نیست

-زنان باردار و شیرده نمی توانندپیکرتراشی  شکم انجام دهند

– افرادی که شرایط جسمانی مناسب ندارند و سلامت کامل جسمانی  انها دارای مشکل است مناسب پیکرتراشی شکم نیستند.

-افرادی که پزشک به آنها توصیه کرده است که از  داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده کنند و نمی توانند این داروها را برای چندین هفته ترک کنند نیز نمی توانند پیکرتراشی شکم انجام دهند.

-افرادی که به لیدوکائین و داروهای بی حسی حساسیت دارند نمی تواند ازپیکرتراشی  شکم استفاده کنند.

مزایای پیکرتراشی  شکم  با  لیپوماتیک

-پیکرتراشی  شکم با لیپوماتیک  روشی است که به صورت بسته انجام می شود بنابراین پزشک از داروهای بی حسی استفاده می کند ونیازی به بیهوش کامل نیست.

-با توجه به چربی های  اضافه ای که در محل مورد نظر وجود دارد جراحی پیکر تراشی شکم با لیپوماتیک در عرض ۲-۳ ساعت انجام می شود. فرد بعد از انجام عمل بیمار نیازی به بستری ندارد و درهمان روز مر خص می شود .

زمان  لازم برای انجام پیکرتراشی شکم با لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر کوتاهتر است.  همچنین بهبودی برای بیمار خیلی سریع اتفاق می افتد .

 

نکاتی در مورد پیکرتراشی شکم

همان گونه که می دانید پیکرتراشی شکم  بیشتر برای تخلیه چربی استفاده می شود بنابراین می توان گفت که مهمترین کاربرد  پبکر تراشی شکم کاهش چربی  می باشد. با این حال در هنگام پیکر تراشی شکم بهتر است به برخی از نکات توجه کنید:

– پیکر تراشی شکم یک روش کم تهاجم  است که دوران نقاهت آن نیز بسیار کوتاه  است.

– عوارض جانبی پس‌از درمان با این روش بسیار کوتاه است.

– تغییر در فشارخون افراد در پیکر تراشی شکم به ندرت اتفاق می افتد.

– در پبکر تراشی پزشک از بی هوشی استفاده نمی کند وتنها از بی‌حسی موضعی برای انجام این روش استفاده می کند.

-بروز کبودی و تورم در محل موردنظربه ندرت اتفاق می افتد.

-فرد می تواند در کمترین زمان به ‌تناسب اندامدلخواه خود برسد.

معایب و خطرات پیکرتراشی شکم چیست

در مورد عوارض و خطرات پیکرتراشی شکم باید گفت که عوارض جانبی این روش درمانی بسیار کم است  البته برخی عوارض احتمالی پس از انجام پیکرتراشی شکم ممکن است اتفاق بیفتد که بعد از گذشت مدتی از بین خواهد رفت. درواقع بسیاری از جراحی‌ها دارای عوارض احتمالی هستند که توسط متخصص‌ها به بیماران در جلسه مشاوره گوشزد می‌شود.

تنها نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد  این است که این روش درمانی  باید تحت نظر متخصص باتجربه و در یک مرکزو کلینیک مورد تأییدیه بهداشت انجام شود، امکان وجود عوارض احتمالی پس‌ازآن بسیار کاهش خواهد یافت.

با این  وجود مراکز مختلف درمانی بسیاری برای کاهش وزن،وجود دارد  که پزشکان باتجربه و با  متخصص ندارند و با انجام این روش می‌توانند عوارض جبران‌ناپذیری را در افراد ایجاد کنند.

 

هزینۀ تقریبی پیکرتراشی چقدر است؟

 

انجام پیکر تراشی شکم هزینه های مختلف و متفاوتی را ممکن است برای هر بیمار داشته باشد  به طور کلی این روش به عوامل مختلفی مثل مقدارو میزان چربی، قسمتی که چربی در آن قرار دارد، پزشک متخصص، کلینیکی که عمل در آنجا انجام می شود، تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد ولی قیمت پیکرتراشی شکم به طور تقریبی آن توسط  کلینیک تعیین می شود.

حذف توده چربی اضافی در نواحی شکم و پهلو از عمل هایی است که فرد را دچار استرس می کند. اغلب، رژیم های لاغری و ورزشی  به تنهایی برای حذف این حجم از چربی ها کافی نیستند.

در این موارد، بسیاری از افرادی که به دنبال روش های مناسب زیبایی اندام و لاغری هستند، ازروشهای مختلف پیکرتراشی شکم استفاده می کنند که تقریباً معروف ترین عمل جراحی لاغری و زیبایی در دنیا ازدهه ها پیش است. لیپوماتیک یا لیپوساکشن امن، روشی جدیدتر است که می تواند چربی های ناحیه هدف را به صورت دقیق و مطمئن حذف کند.

 

استفاده از روش های پیکرتراشی شکم به همراه عمل های جراحی پلاستیک دیگر نظیر آبدومینوپلاستی (یا تامی تاک) و عمل جراحی کوچک کردن سینه می تواند منجر به زیبایی اندام و جوانسازی پوست شکم در افراد شود.

 

در اخر شما می توانید  با استفاده از  پیکر تراشی شکم  چربی های اضافه بدن را به طور کاملاً یکنواخت و طبیعی از مناطقی مانند شکم، پهلو ،باسن، ران، ساق را با روشهای مختلف پیکر تراشی تخلیه کنید . با پیکر تراشی شما می توانید حتی  حجم اندکی از چربی های اضافه در غبغب، بالای سینه، بزرگی سینه در  آقایان، اطراف زانو را نیز با این روشها از بین ببرید.

پیکرتراشی شکم با  ابدومینوپلاستی

جراحی ابدومینوپلاستی معمولا برای کسانی انجام می‌شود که دچار شلی و آویزانی شکم شده اند و یا اینکه چربی‌ها به اندازه زیادی در شکم آن‌ها انباشته شده است و معمولا برای خانم هایی که بعد از بارداری زیبایی شکم خود را از دست داده اند و یا افرادی که با افزایش سن شکم‌های آویزان دارند انجام می‌گیرد.

این جراحی ترکیبی از جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن است که در همان روز جراحی انجام می‌شود این جراحی می‌تواند چربی‌های شکم و پهلو را از بین ببرد بعد از اینکه برش بر روی پوست ایجاد می‌شود این برش ممکن است تا ناف انجام شود و سپس در بالای ناف برای آزاد سازی فلپ برش کوچکی تا پایین استخوان جناغ زده می‌شود. این کار باعث می‌شود که عروق خونی کمتری در طول جراحی آسیب ببینند. خونرسانی به شکم از راه عروق خونی به نام پرفوران است که در جراحی زیبایی شکم نباید هیچ گونه لطمه ایی ببیند.

عوارض پیکر تراشی شکم

روش های پیکر تراشی عملکردی کاملاً متفاوت دارند به همین دلیل مزایا یا معایب پیکر تراشی بستگی به روش انتخاب شده دارد. روش های جدیدی چون لیپوماتیک و لیزر لیپولیز از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار هستند زیرا این روش ها مزایای بسیار زیادی دارند و در صورت عدم انتخاب یک پزشک متخصص ، فرد دچار عوارضی چون عفونت یا خونریزی می شود.

رعایت بهداشت و استفاده از تجهیزات پیشرفته از مهم ترین دلایل جلوگیری از بروز عوارض هستند .

همچنین مهارت بالا و تسلط کافی پزشک موجب می شود که تا فرد دچار هیچ گونه عوارضی نشود . بنابراین برای اینکه از عوارض پیکر تراشی در امان باشید نیاز است که پزشک متخصصی را انتخاب کنید و به بهداشت کلینیک یا اتاق عمل توجه داشته باشید .

 

 

چه نکاتی را پس از انجام پیکرتراشی باید رعایت کرد؟

از جمله موارد که افراد پس از انجام پیکرتراشی شکم باید رعایت کنند عبارتند از :

-داروهای تجویز شده توسط پزشک را به طور مرتب و دقیق مصرف کنند.

-ناحیه تحت درمان با ماساژ دهند تا خونابه های موجود در آن ناحیه به طور کامل تخلیه شود.

-در صورتی که پیکرتراشی شکم و پهلو انجام داده اید گن مخصوص را تهیه نموده و به طور مرتب آن را ببندید.

-جلسات معاینه را به طور مرتب بروید تا روند بهبودی و وضعیت شما بررسی شود.

-در صورت بروز هر گونه مشکلی سریعا با پزشک تماس گرفته و به مطب او بروید.

 

دلایل انجام جراحی پیکرتراشی شکم

انجام پیکرتراشی  شکم برای شکل دادن به این ناحیه در اندام زنان و مردان بسیار مؤثر است. به طور کلی شکم وپهلو نسبت به سایر اندام ها،در برابر رژیم و ورزش مقاوم تر است.

بارداری و زایمان نیز می توانند تأثیر ناخوشایندی را در قسمت تحتانی شکم ایجاد کنند که با رژیم و ورزش هم نمی توان این مشکل را اصلاح نمود. بیشتر چربی های شکمی به طور مستقیم در زیر پوست قرار دارند و به راحتی با روشهای پیکر تراشی و جراحی لیپوماتیک شکم قابل خارج شدن هستند

با این حال، چربی که در اعماق شکم (بین روده ها) قرار دارد، به دلیل افزایش عوارض شدید با لیپوماتیک شکمی قابل حذف نیست. جراحی پیکرتراشی شکم ممکن است همراه با پیکرتراشی پهلوها انجام شود.

 

انتخاب بهترین پزشک برای پیکرتراشی

همانطور که گفته شد، بهتر است برای نتیجه ایده آل و رسیدن به اندامی زیبا به بهترین جراح پیکرتراشی مراجعه کنید. برای دست یابی به این امر، می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید . بعد از انتخاب پزشک در مورد او تحقیق کرده و برای مشاوره و نیز مشاهده نمونه کارها، نزد ایشان مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید که حتماً در جلسه ی مشاوره تمامی انتظارات خود را با پزشک مورد نظر در میان بگذارید تا بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.

 

به طور کلی علاوه بر بررسی سوابق و تجربه پزشک، باید ویژگی های بهترین جراح که شامل موارد ذیل می باشد را مورد توجه قرار دهید؛

-جراح متخصص باید دارای نمونه کار از انواع جراحی پیکرتراشی باشد.

-پزشک باید جراح متخصص پلاستیک باشد.

-راهنمایی های لازم در مورد چگونگی پیکرتراشی در اختیار بیمار قرار دهد.

-اقدامات و مراقبت های لازم و کافی را قبل از انجام جراحی، برای بیمار توضیح دهد.

 

دکتر رضا حسامی – فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی

 

0 0 رای ها
Scoring the article
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x