جراحی زیبایی پستانها

جراحی زیبایی پستانها

جراحی زیبایی پستانها از جراحی های زیبایی در بین زنان محسوب می شود.هرزمان که فرد از اندازه و فرم سینه خود رضایت کامل نداشته باشد، می تواند با انجام این جراحی به فرم دلخواه خود دست پیدا کند.

همچنین اگربه دلیل داشتن سینه های بیش از حد بزرگ و یا کوچک، افتادگی درسینه ها و یا به خاطر بیماری های خاص مانند سرطان سینه و یا سرطان پستان، یکی یا هر دو سینه خود را از دست داده باشید می توانید از یکی از روش های جراحی زیبایی سینه استفاده کنید تا زیبایی سینه خود را بازیابید.

 

جراحی زیبایی پستانها

انواع جراحی زیبایی پستانها

 

  جراحی زیبایی پستانها وماموپلاستی

برخی افراد هستند که سینه هایی بزرگتر از حد طبیعی دارند که تناسبی با بدن آنها  ندارد. این سینه های بزرگ علاوه بر اینکه بر زیبایی اندام شخص اثر می گذارد باعث ایجاد مشکلاتی نظیر درد در ناحیه کمر، شانه و گردن افراد می شود.

سنگینی بافت های سینه بر روی بدن  فرد موجب می شود که به تدریج شانه فرد حالت افتاده پیدا کند. برای رفع این مشکل از جراحی ماموپلاستی برای کوچک کردن اندازه سینه استفاده می شود.

در این جراحی چربی ، بافت و پوست اضافی از سینه برداشته می شود. همچنین در این جراحی از میزان آرئول(هاله دور نوک سینه) آن برای تناسب با اندازه سینه کاسته می شود.

 

 

جراحی زیبایی پستانها و پروتز سینه

برخی افراد هستند که  سینه های کوچک دارند  یا سینه هایی آنها  تقارن ندارند این افراد برای رفع این مشکل می توانند از پروتز سینه استفاده کنند. سینه های افراد به دلایلی مانند عدم رشد کافی سینه، کاهش وزن، زایمان و افزایش وزن کوچک می باشد.

این افراد با استفاده از جراحی پروتز سینه اقدام به بزرگ کردن اندازه سینه ها می کنند. دراین جراحی  پروتز سینه جراح با قرار دادن پروتز در سینه به اندازه سینه افراد می افزاید. از روش ها و پروتزهای مختلفی برای انجام این جراحی استفاده می شود.

انتخاب نوع پروتز و محل آن به شرایط بیمار و آناتومی سینه فرد بستگی دارد. جراح برای قرار دادن پروتز در بدن از برش هایی در یکی از نواحی زیر استفاده می کند.

-در ناحیه تحتانی سینه درست در ناحیه باللاتر از چین سینه

– در قسمت فرورفتگی زیر بغل

-در اطراف ناحیه آرئول سینه

جراحی زیبایی پستانها

 

 

پس از انجام برش در ناحیه مورد نظر، پروتز در قسمت خلفی سینه و زیرعضله قفسه سینه قرار گرفته می شود. این پروتز می تواند در مرکز سینه و قسمت تحتانی سینه قرار بگیرد. مدت زمان انجام این جراحی ۱ الی ۲ ساعت می باشد و دوره بهبودی نیز بیشتر از چند روز می باشد و فرد می تواند به سرعت بعد از بهبودی به زندگی روزمره و فعالیت عادی خود بازگردد.

 

 

 

 

 

سوالات در مورد پروتز سینه

از مهمترین و شایعترین سؤالی که بسیاری از زنان قبل ازعمل جراحی بزرگ کردن پستانها دارند در مورد نوع پروتز است. به عنوان مثال جنس پروتز چیست؟ آیا این پروتزها باعث ایجاد سرطان پستان می شوند؟ آیا این جسم خارجی در بدن باعث آسیب و از بین رفتن پستان طبیعی نمی شود؟ آیا پس از جاگذاری پروتز برای بزرگ کردن یا بالا کشیدن پستانها امکان انجام ماموگرافی یا سونوگرافی برای بررسی های بعدی پستان از بین نمی رود؟

 

 

جنس پروتز در جراحی زیبایی پستان ها چیست؟

لایه خارجی تمام پروتزها از سیلیکون ساخته شده است ولی داخل آن می تواند از مواد مختلفی مثل آب نمک و یا ژل سیلیکون خالص پر شده است. برخی پروتزها پر شده از آب و نمک یا ژل سیلیکون ساده هستند ، ولی امروزه در اغلب پروتزهایی که مورد استفاده قرار می گیرند از ژل سیلیکون منسجم استفاده می شود. درمجموع می توان گفت اغلب جراحان تمایل بیشتری برای استفاده از پروتزهای پستانی با جنس سیلیکون دارند.

Breast Cosmetic Surgery

دوران نقاهت جراحی زیبایی پستانها

-بعد از جراحی زیبایی پستانها  از شما خواسته می شود در خانه  استراحت کنید و از فعالیت های سنگین اجتناب کنید.

-در چند روز اول بهتر است برنامه خود را به خوابیدن؛ تماشای تلویزیون یا مطالعه در روز اول محدود کنید.  سینه شما  چند روز بعد از جراحی  درد خواهد داشت .در صورت تجوبز  پزشک  از دارو استفاده کنید.

 

 

– یک هفته بعداز جراحی زیبایی پستانها می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.چند روزپس از جراحی پزشک بخیه ها را می کشد و محل برش ها را بررسی می کند. دستورالعمل فعالیت نیز داده می شود.

 

-بیشتر بیماران می توانند ورزش های  سبک را دو هفته بعد از جراحی انجام دهند وفعالیت سنگین 6-4 هفته بعد از جراحی آغاز می شود.

 

-سینه های شما دو هفته اول جراحی متورم و اندکی کبود هستند. در این دوران باید از سینه بندی هایی که پزشک توصیه کرده استفاده کنید.

 

-در چند هفته اول سینه های شما ممکن است کمی شکل غیرعادی داشته باشند. با گذشت زمان متوجه می شوید که سینه هایتان شکل و ظاهر طبیعی به خود می گیرند.

 

 

 

عوارض جراحی زیبایی پستانها

بعد از انجام جراحی، ممکن است تا چند ماه در ناحیه نوک سینه، احساس بی‌حسی داشته باشید اما جای  نگران نیست . بی‌حسی نوک سینه، یکی از عوارض کوتاه مدت جراحی سینه و کوچک کردن سینه است و نشان دهنده وجود مشکلی در این ناحیه نیست. لازم به ذکر است اگر قصد دارید صاحب فرزند شوید و فرزندتان را تا مدتی با شیر خود تغذیه کنید، بهتر است انجام جراحی را به بعد از زایمان و شیردهی موکول کنید.

این جراحی، محدودیت سنی ندارد؛ اما درصورت انجام جراحی در سنین بالاتر، بعضی از عوارض انجام جراحی سینه با شدت بیشتری سراغ بیماران می‌روند. به وجود آمدن عفونت در زخم‌ها و تاخیر در ترمیم آنها، از جمله عوارضی است که گروه وسیعی از زنان بالای 50 بعد از انجام جراحی سینه، با آن درگیر می‌شوند.

 

Breast Cosmetic Surgery

 

توصیه هایی بعد از جراحی زیبایی پستان

بعد از هر نوع عمل زیبایی سینه از داروهایی که پزشک تجویز کرده به طور مرتب استفاده کنید. این داروها به بهبودی شما کمک می کند تا به زندگی روزمره خود بازگردید.

-در هنگام خواب مراقب باشید تا به سینه فشاری وارد نشود.

-از سوتین های طبی برای استحکام فرم سینه استفاده کنید.

 

 

هزینه جراحی زیبایی پستانها

 

جراحی زیبایی سینه برای رفع مشکلات مختلف سینه انجام می شود بنابراین در ابتدا باید مشخص شود که هدف از جراحی سینه چیست.

هزینه جراحی زیبایی پستانها با توجه به دستمزد متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تامین می شود  به همین دلیل باید مشخص شود که متخصص چه دستمزدی را برای رفع  مشکل سینه دریافت خواهد کرد در نتیجه مراجعه به متخصص پلاستیک مورد نظرتان بهترین راه برای مطلع شدن از هزینه است.

دکتر رضا حسامی